Bouwbedrijf Bakker gecertificeerd als Erkende Hoofdaannemer 'Geef 's voor diabetes' Zevenhuizen- Echtpaar Reijm 60 jaar getrouwd. Braderie en veiling in Gereformeerde kerk Bijeenkomst Plattelandsvrouwen Verkeersongeval Cadeau- en boekenmarkt Gereformeerde kerk Foto's in het Hart van Holland Opbrengst collecte Nederlandse Brand wonden Stichting Welfare verkoping bracht ruim vijfduizend gulden op Hart van Holland/19 november 1997 pagina 17 Het kwaliteitscertificaat Al 70 jaar voor kwaliteit Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan heden. rw Svlvia van Doornen Moerkapelle - Op dinsdag 11 november is Bouwbedrijf G.J. Bakker Zn. B. V., gevestigd aan de Ambachtstraat 1, gecertificeerd als Erkende Hoofdaannemer. Aan dit kwaliteitscertificaat zijn strenge kwaliteitsnormen verbonden die niet onderdoen voor de 1SO- certificering in het grootbedrijf. Het certificaat werd tijdens een feestelijke bijeenkomst in de bedrijfshal van Bakker, uitgereikt door de Stichting Erkende Hoofdaannemer. Deze stichting is onderdeel van de branche-organisatie Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid NVOBDoor het behalen van dit certificaat heeft Bouwbedrijf Bakker zich als eerste van de afdeling Zuid-Holland Midden weten te onderscheiden op gebied van ónder andere de presentatie van het bedrijf de voorbereiding uitvoering- en oplevering van werken en het algehele bedrijfsbe leid. Alvorens de certificaatuitreiking plaatsvond, werd dins dagmiddag door De Ondernemerskring Zevenhuizen- Moerkapelle een bedrijfsbezoek aan Bouwbedrijf Bakker georganiseerd. Door leden van de Ondernemerskring, burge meesters Jonkman (Waddinxveen) en Schoots (Zevenhuizen- Moerkapelle), leden van de gemeenteraad en vertegenwoordi gers van de Kamer van Koophandel, werden de bedrijfspanden bezichtigd, een bezoek gebracht aan een lopend project in Waddinxveen en een rondrit gemaakt op het bedrijvenpark 'Coenecoop' waar Bakker verschillende bedrijfsgebouwen heeft gerealiseerd. Vanzelfsprekend zijn aan de certifice ring heel wat voorbereidingen en toetsingen vooraf gegaan, maar vol gens directeur Johan Bakker is er voor het in aanmerking komen voor het certificaat, niet veel bij het bedrijf veranderd. "Om aan de kwaliteitsei sen te kunnen voldoen, hoefde niet veel te worden bijgeschaafd; een goe de aannemer behoort immers al op deze manier te werken." Om het kwa liteitssysteem gangbaar te maken voor de midden- en kleine onderne mers, organiseert de NVOB intensie ve kwaliteitstrainingen waarbij ver schillende normen uitvoerig worden behandeld. Hierbij valt te denken aan het maken van de offerte, de prijsvor ming, uitvoering, oplevering, beoor deling, garantie en behandeling van klachten. Daarmee gaat de onderne mer binnen het eigen bedrijf aan de slag door zelf een compleet normen- boek te schrijven. Uit dit boek moet blijken hoe één en ander binnen het bedrijf wordt toegepast. De inhoud van het normenboek geeft uiteindelijk Johan Bakker neemt certificaat ontvangst. een beeld van de totale beheersing van het bedrijf, wat vervolgens wordt getoetst door een onafhankelijke in stituut. In anderhalf jaar tijd is Bouw bedrijf Bakker met haar circa 35 me dewerkers, erin geslaagd om als gecertificeerd bouwbedrijf de toe komst tegemoet te gaan. In april 1997 bestond het bedrijf 70 jaar. Om dit te vieren ging men er met het personeel, inclusief vutters, in september een dagje op uit. Er wer den prachtige oude gebouwen beke ken en een bezoek gebracht aan het Zuiderzee-museum. Ter afsluiting was er een gezellige feestavond. Sa men met het personeel heeft Bouwbe drijf Bakker in de afgelopen jaren een sterk teamverband weten op te bou wen en immer een stuk toegevoegde waarde aan de werken weten te ge ven. Ook de open en eerlijke instelling is een onderdeel van de kracht achter het bedrijf. Bouwbedrijf Bakker maakt altijd deel uit van een projectteam met architect, constructeur, installa teurs en adviseurs. Door de platte organisatie is men in staat intensief te overleggen, nauw samen te werken met alle betrokkenen en elkaar te on dersteunen. Dit leidt tot een zeer effi ciënte manier van werken en een opti maal resultaat. Opdrachtgevers kunnen Bouwbedrijf Bakker inschakelen voor de realisatie van een breed scala van projecten; van sociale woningbouw tot de meest geavanceerde utiliteitsbouw. Ook voor de planning en coördinatie van een project kan het bedrijf worden ingezet. Het bouwbedrijf fungeert dan als eindverantwoordelijke die het to taal overziet en aan de opdrachtgever rapporteert. De NVOB-certificering geeft bij al deze activiteiten nog eens een extra garantie' voor betrouwbaar heid én kwaliteit. Door CiPrqrd Verheijen. Zevenhuizen - Waar is de tijd gebleven. Pieter (82) en Cornelia (81) Reijm, woonachtig in de Dorpsstraat te Zevenhuizen, zijn vandaag, 19 november, Ml jaar getrouwd. Als je er tegenaan kijkt is het volgens de bruidegom heel wat. Maar als je terugblikt, is het helemaal niks. Ruim 30 jaar hadden ze hun do micilie in Nieuwerkerk op de tweede Tochtweg en in Nieuw Beijerland. Omdat twee van hun dochters in Zevenhuizen woonden, Z|]n ze 5 jaar geleden daar naartoe verhuisd. Zonder auto was het voor de hier wonende kinderen ondoenlijk oil met het openbaar vervoer van i venhuizen naar Nieuw Beijerland e reizen. Volgens burgemeester °ots. die namens de inwoners vat) Z1)n gemeente een geschenk kwam verhandigen, kun je in die tijd beter J!aar Spanje reizen. Overigens ston- ieter en Cornelia versteld van h ij 'leer Schoots zo uit z'n blote nootd over hén wist te vertellen. Cor- eiia: U hebt het allemaal wel goed "gepluisd." Het gezin van Pieter en ornelia bestond uit vijf dochters en Wee zonen. Volgens Cornelia heeft geen van de kinderen dat haar nage daan. Maar desondanks hebben ze 17 kleinkinderen en 7 achterkleinkinde ren. Pieter staat bij die achterklein kinderen beter bekend als opa Fok. Dit heeft geen enkele relatie met de grootte van zijn vroegere gezin, maar wel met de hobby die hij uitoefende en nog steeds uitoefent. Namelijk het fokken van duiven en sierkippen, zij het op bescheiden schaal. Regelmatig vertoeft hij nog in Oud Beijerland tus sen oude bekenden van de duivenver- eniging. Bovendien is Pieter een ver woede bouwer van antieke speel goedrijtuigen, waaronder de Gouden Koets. Verder maakt hij nog poppen huizen en hobbelpaarden. Cornelia is meer iemand die de gezelligheid op zoekt. Zij is een uitstekend klaverjas- ster. In de soos van De Zevenster is zij elke maandagmiddag te vinden. Lief Beest: kan geen parket meer zien: heb je lief. Beauty Hieperdepiep Hoezee, Danielle heeft diploma B! Dikke knuffels van papa mama en martijn Help Help! weggelopen: witte maltezer hond omgeving kruisweg 01455529-0654200436 Marco Borsato was te gek. ledereen onwijs bedankt voor het meesparen. Sonja Er is geen ene opa die zo goed lassen kan, als de opa van Roel en Jan: zeker weten (o)pa en (o)ma vd Velden gefeliciteerd met jullie 35-jarig huwelijk! Oordjes Veldmuizen Opa en Oma Scheele 36 jaar getrouwd! Gefeliciteerd Carlo en Romano Moerkapelle - In de week van 26 okto ber tot en met 1 november kwamen de collectanten langs in Moerkapelle. Met elkaar brachten zij het bedrag van ƒ2187,60 bijeen voor de doelstellingen van de Nederlandse Brandwonden Stichting. Mede namens de plaatselij ke collecte-organisator dankt de Ne derlandse Brandwonden Stichting haar collectanten en de gevers. Met de opbrengst kan de Stichting verder werken aan de realisering van haar doelstellingen: verbetering van de behandeling van brandwondpa tiënten, wetenschappelijk onderzoek, het voorkomen van brandwonden en het in stand houden van de huidbank. Het geld zal ook worden gebruikt om nieuw wetenschappelijk onderzoek te bekostigen, naar het voorkomen en beperken van littekenweefsel. Voorts wordt onderzocht welke behoefte er is aan ondersteuning en begeleiding van de talloze patiënten die, naast blij vende lichamelijke gevolgen, ook psy chische problemen overhielden aan hun brandwondongeval. Zevenhuizen - De verkoping van de Welfare, die woensdag 12 november in De Zevenster werd gehouden, heeft f5.426,25 opgebracht. Tijdens de middag werd een verloting gehouden, waarvan enkele prijzen nog niet zijn opgehaald. Het betreft een tuinset nummer 936) en een spellendoos (nummer 946). Moerkapelle - De collecte 'Geef 's voor diabetes, voor 'n toekomst zonder complicaties' die van 2 tot en met 8 november in Moerkapelle is gehou den, heeft ƒ2.565,45 opgebracht. Het Diabetes Fonds Nederland (DFN) dankt alle gevers, collectanten en al diegenen die zich hebben ingezet om collecte te doen slagen voor hun gift en welwillende medewerking. Met de opbrengst van de collecte maakt het DFN verder wetenschappe lijk onderzoek rond diabetes mellitus (suikerziekte) en complicaties die ten gevolge van diabetes kunnen ont- mogelijk. Centraal in de collecte stond diabetes en nieraandoeningen, een van de mo gelijk bijkomende complicaties. Door diabetes tezamen met andere facto ren kunnen de nieren minder goed gaan functioneren. Goed werkende nieren zijn van essentieel belang om dat ze het bloed zuiveren. Verder on derzoek moet aantonen welke facto ren leiden tot die verslechtering van de nierfunctie en hoe dit voorkomen kan worden. Op dit moment hebben 450.000 men sen in Nederland diabetes, dat is 1 op de 36 Nederlanders. Dertig procent heeft een kans om een nieraandoe ning te krijgén. Hazerswoude-Dorp - Ten bate van het onderhoudsfonds van de Gerefor meerde kerk aan de Korenmolenlaan wordt op zaterdag 22 november een braderie en veiling gehouden in de bijlokalen van deze kerk. Allerlei arti kelen zullen daar worden verkocht. Vele daarvan zijn zelf gemaakt. Van kerstkaarten tot stroberen, van taar ten tot wafels, een rad van avontuur, een grabbelton voor de kinderen en een boekenmarkt voor de liefhebber. In de hal een planten- en bomen- markt, waar de winterharde bomen en planten voor de tuin kunnen wor den gekocht, enkele kramen waar kin deren hun waren aan de man probe ren te brengen en aan het slot van de dag, tussen 16.00 en 19.00 uur een veiling, waar vele waardevolle goede ren en diensten bij opbod zullen wor den verkocht. Deze goederen kunnen vanaf 10.00 uur bezichtigd worden. De mogelijkheid bestaat ook schriftelijk te bieden. Benthuizen - Op woensdag 19 novem ber wordt de maandelijkse avond van de Plattelandsvrouwen gewijd aan "presentatie door middel van uiter lijk". Mevrouw Angela Elzinga zal tips geven op gebied van make-up en huid verzorging, toegespitst op dit sei zoen. De avond begint om 20.00 uur in dorpshuis De Tas. Vanaf 19.30 uur staat de koffie klaar. Introducees betalen 7.50 toegang. Opgeven kan bij Ria Schotte, telefoon 3311656. Hazerswoude-Dorp - Op 14 november om 7.45 uur heeft op de Gemeneweg, de provinciale weg tussen Hazers- woude-Rijndijk en Hazerswoude- Dorp, een verkeersongeval plaatsge had. De 30-jarige bestuurder uit Alp hen aan den Rijn kwam met een vrachtwagen uit de richting Hazers- woude-Rijndijk. Plotseling moest hij remmen om niet te botsen op een voor hem rijdende witte personen auto. De vrachtauto raakte hierbij rechts van de weg in de berm. de bestuurder heeft willen corrigeren en is vervolgens op de rijbaan van het tegemoet komende verkeer beland. Een frontale aanrijding met een tege moet komende auto was het gevolg. De bestuurster van deze personen auto, een 33-jarige vrouw uit Bos koop, is door de ambulance met letsel aan hoofd en been naar het Acade misch Ziekenhuis Leiden vervoerd. De politie doet nadrukkelijk het ver zoek aan de bestuurder van de witte personenauto zich te melden. De vrachtauto is dwars op de weg tot stilstand gekomen. De Gemeneweg is van 7.45 tot 9.20 uur afgesloten ge weest voor verkeer uit beide richtin gen. Waddinxveen - Op zaterdag 22 no vember vindt er een verkoop plaats van cadeau-artikelen en tweede- handsboeken in de Ontmoetingskerk te Waddinxveen. De cadeau-artikelen zijn gemaakt door de handwerkgroep van de Gereformeerde kerk. Ze heb ben truien gebreid voor groot en klein, sokken, sjaals en babyspulle tjes. Ook zijn originele wenskaarten voor de komende feestdagen te koop. Daarnaast is er een grote verzameling tweedehands boeken en platen te koop. De opbrengst van de markt is bestemd voor de Gereformeerdekerk en een aantal goede doelen. De markt wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur in de hal van de Ontmoe tingskerk aan de Groensvoorde.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17