Jeugdschaak Toernooi mm Kerstpakketten naar Polen Poëzie centraal in Kinderboekenweek 1998 Puberteit, zorgentijd? Juerga ensemble in Praathuis Schilder Theussen voor het betere schilderwerk Willem Jan Otten in Literair Café TERUG NAAR DE SCHOOLBANKEN Coenecoop College pagina 2 Hart van Holland/19 november 1997 -2S Toon Teilegen schrijft het Kinderboekenweekgeschenk Wat is de Wageningse methode? ongeslachtelijke voortplanting? een wiskunde-methode? O plantenveredeling? Nieuwsgierig?? Maak kennis met het moderne voortgezet onderwijs. Kom gezellig naar onze lesavond voor ouders TERUG NAAR DE SCHOOLBANKEN op dinsdagavond 25 november in Boskoop of Waddinxveen Informatie: tel. 0182-616055 Boskoop: Kievitstraat 54 Waddinxveen: Dreef 2/6 Vanaf 1 januari 1998 Waadinx Hennint nam toern Door Svlvia van Doornen Waddinxveen - Afgelopen zaterdag vond in Het Anne Frank Centrum het negentiende WSV-Jeugdschaaktoemooi plaats. Aan dit Open Jeugdkam pioenschap, georganiseerd door de Waddinxveense Schaakvereniging W.S.V., namen in totaal 72 kinderen deel in de leeftijd van 7 tot 15 jaar. De eerste ronde begon 's morgens om 10.00 uur. Er werd gespeeld volgens het Zwitsers systeem in vier leeftijds categorieën; de B-, C-, D- en E-catego- rie. Opvallend was dat met name in de D-categorie veel meisjes deelnamen. De aankondiging van het Waddinx veense Jeugdschaaktoernooi had zo'n 85 schaakverenigingen bereikt in de regio's Rotterdam, Den Haag en Leiden. Uit de deelnamelijst bleken heel wat kinderen uit Rotterdam, Ca- pelle en zelfs Zaandam en Delft afkom stig te zijn. Ook was er een grote dele gatie uit Moordrecht aanwezig. Ge zien veel van deze kinderen gemid deld zo'n één keer per maand aan een toernooi deelnemen, waren de mees ten geen onbekenden van elkaar. Naast het opbrengen van de nodige concentratie, werd er dan ook regel matig met elkaar gepraat en gelachen. Eén van de deelnemers aan het toer nooi was de 11-jarige Erik Hennink uit Waddinxveen, clubkampioen in zijn leeftijdscategorie die vorig seizoen bij de Waddinxveense Schaakvereni ging zo'n 80% van de wedstrijden won. Inmiddels heeft hij tien toer nooien gespeeld en aanstaande vrij dag zal hij zijn eerste wedstrijd spelen als lid van het jeugdteam, een selectie van de sterkste spelers van de Wad dinxveense Schaakvereniging. Tegen het einde van de ochtend had hij één wedstrijd weten te winnen en er één verloren. "Maar de tegenstander van wie ik verloor was wel een héél goede kampioen van een andere vereni ging", verzuchtte hij. Om 17.00 uur werden de prijswin naars bekend gemaakt en volgde de prijsuitreiking door de voorzitter van de Waddinxveense Schaakvereniging Ton Kuiper. Bij de B-categorie gingen na zeven ronden van 60 minuten te hebben gespeeld, de eerste, tweede en derde prijs achtereenvolgens naar Milton Karta uit Capelle a/d IJssel (6_ punt), Stefan Ammerlaan (5_ punt) en Kachun Lui (4_ punt). Bij de C-catego- rie gingen deze, na eveneens zeven ronden van 60 minuten, naar Jan-Pie- ter Vos uit Zwijndrecht (6_ punt), Pie- ter van Nes uit Zwijndrecht (5_ punt) en Laura Bensdorp uit Maarssen (5_ punt), bij de D-categorie na negen ron den van 45 minuten naar Ruud van Nes uit Zwijndrecht (7_ punt), Linda Ammerlaan uit Capelle a/d IJssel (7_ punt) en Adriaan Okker uit Zaandam (7 punten). Clubkampioen Erik Hen nink eindigde in deze categorie als vierde met 6 puntèn. In de E-categorie gingen na 11 ronden van 30 minuten, de eerste, tweede en derde prijs naar Steven van Trigt uit Capelle a/d IJssel (9 punten), Tjerk van Blokland uit Zaandam (8 punten) en Boudewijn Weijermars uit Boskoop (7_ punt). Leon Slagboom is op 21 november 2 jaar. Gefeliciteerd Opa en Oma Uitenbroek Oma de Vlieg h.g. met je 69ste verjaardag en een fijne dag van alle (klein)kleinkinderen Ook dit jaar is er gelegenheid tot het versturen van kerstpakketten voor familie, vrienden en kennissen in Po len. Vanwege het grote aantal te verwach ten pakketten is het transport over twee weekeinden verspreid. Er zijn dus twee mogelijke data, waarop een pakket kan worden ingeleverd. Welke men ook kiest, het pakket zal in Polen gegarandeerd vóór kerst op het Pool se adres worden afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschie den bij PPE inzamelpunt, Agaat 10 te Zoetermeer op donderdag 27 novem ber en 4 december van 17.00-20.00 uur. Voor informatie telefoon 079- 3615682. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde èn afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pak ketten mogen óók brieven, tijdschrif ten en dergelijke bevatten, echter geen geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn 7.50 per pakket plus 2.50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te to nen. (0)pa Andre Nauta, 16 nov. Abraham! Christina, john, martijn, Stephanie, tim, jill Ab vd Eist, ook jij liep de marathon van New York! van harte, je fanclub Onze super (ex) buurvrouw Jannie wordt 22-11 40 jaar. Gefeliciteerd 22 november: Pepijn 7 jaar. van harte: opa, oma peter bianca. Een fijne verjaardag Nico 24-11 is het nog 100 nachtjes slapen en dan... 2 stille aanbidsters Ron en Anne-mary Switzar gefeliciteerd met jullie 12,5 jarig huwelijk. Ben Lia Dick en Jennie al 25 jaar een paar. Van Patrick en Emmy, Diana en Anton onze blauw parkiet is weggevlogen. Wie heeft hem gevonden? 0180-633094 z.g.a.n. lederen bank chesterfield ruime 3- zits ƒ1.500,-0182-618448 Recreatie volleybal? maandagavond 21.00 uur Joh. Postlaan gymzaal 0182-617075 W'veen De 44e editie van de Kinderboeken week staat in het teken van rijmpjes, versjes, liedjes, gedichten en songtek sten. Dit alles onder het motto 'Van rijm tot rap - Poëzie voor kinderen'. De Kinderboekenweek 1998 is van 7 tot en met 17 oktober. Het Kinderboekenweekgeschenk wordt geschreven door Toon Telle- gen (1941) die dit jaar voor zijn oeuvre de Theo Thijssenprijs voor Kinder- en Jeugdliteratuur ontving, de voormalige Staatsprijs voor Kin der- en Jeugdliteratuur. Sinds 1984 publiceert hij voor kinde ren, met name dierenverhalen, die in 1995 werden gebundeld in de uitgave 'Misschien wisten zij alles'. De beleve nissen van de dieren, onder andere de eekhoorn en de mier, zijn afwisselend komisch en ontroerend en vaak voor zien van een filosofische ondertoon, vanaf 1991 doen ook mensen hun in trede in het jeugdboekenoeuvre van Toon Tellegen: 'Juffrouw Kachel' (1991), 'Mijn Vader' (1994) en 'Dokter Deter' (1997). Naast jeugdboeken pu bliceert Toon Tellegen ook gedichten en verhalen voor volwassenen. Het Kinderboekenweekgeschenk 1998 is een verhaal. De Kinderboekenweek 1997 blijkt de hoge verwachtingen te hebben waar gemaakt. Naar schatting zijn ruim 15% meer boeken verkocht dan in de voorgaande editie. Het thema was dit jaar 'De Tijdmachine - Terug naar toen'. Paul van Loon schreef het ge schenk (oplage 281.000 exemplaren) en Max Velthuijs het prentenboekje (oplage 119.000 exemplaren). In elk gezin brengt de puberteit de nodige veranderingen met zich mee voor zowel het kind als de omgeving. Dit verloopt niet altijd zonder slag of stoot. Om ouders te leren om te gaan met de veranderingen bij hun kind, organiseert De Vierstroom, de organi satie voor kruiswerk en maatschap pelijke dienstverlening in Midden- Holland, de cursus 'Ouders die pu bers opvoeden'. De onderwerpen die in de cursus aan de orde komen zijn onder andere: de invloed van de maat schappij op jongeren, verantwoorde lijkheid, opvoeding en onderhande len. Het doel is een plezierig contact tussen ouders en kind(eren) onder houden. De cursus bestaat uit acht bijeenkom sten van elk twee uur en wordt geleid door twee ervaren maatschappelijk werkers. De bijeenkomsten vinden 's avonds plaats van 20.00 tot 22.00 uur. Halverwege december zal de eerste avond zijn in het gebouw van De Vier stroom aan de Spoorstraat 2 in Gou da. De kosten bedragen ƒ25,Voor aanmelding of meer informatie: de Vierstroom Zorg-lijn: 0182-594 500. Men wordt dan zo spoedig mogelijk teruggebeld door Margo Hogerhuis of Frank Vastenhoud de cursusbegelei ders. Alphen aan den Rijn - Willem Jan Ot ten begon in 1972 zijn schrijversloop baan met de gedichtenbundel 'Een zwaluw vol zaagsel'. Dit debuut werd bekroond met de Reina Prinsen Geer- ligsprijs. Tot 1981 was hij werkzaam als toneel- en literatuurrecensent bij Vrij Nederland, vervolgens was Otten verbonden als dramaturg aan de To neelgroep Baal. Hij schreef zelf ook toneelstukken onder andere 'Een Sneeuw'. Naast zijn publicaties in boekvorm schrijft hij voor literaire tijdschriften en is hij redacteur van Tirade. Begin 1992 verscheen de roman 'Een wijde blik', die na lovende kritieken moeiteloos de Top Tien haalde en genomineerd werd voor de Ako-Lite- ratuurprijs. Zijn laatste roman 'Ons mankeert niets' gaat onder andere over de vraag 'Wat doe je als je weet dat ie mand dood wil'. Door deze vraagstel ling werd het boek ook betrokken in de discussie rond euthanasie en het recht op zelfbeschikking. Otten speel de hierin een actieve rol. Men kan met Willem Jan Otten kennis maken op woensdag 26 november in het Parkfilmhuis, Cornelis Geellaan 2, aanvang 20.30 uur. Toegang ƒ12,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Open bare Bibliotheek aan de Thor- beckestraat 1 a in Alphen aan den Rijn. samenwerkingsschool voor VBO MAVO HAVO VWO Boskoop-Zondagmorgen 23 november vindt in het Praathuis een koffieconcert plaats met het "Juerga Ensemble", bestaande uit so praan Wynanda Zeevaarder, fluitiste Mieke van Vulpen en gitaristen Jan Bartlema en Jacob Vlijm. Op het programma van het con cert staat onder meer muziek van componis ten als Georg Friedrich Haendel, Arthur Ho- negger en Joaquin Rodigo. Door de bijzondere samenstelling heeft het en semble een geheel eigen repertoire ontwikkeld, opgebouwd uit bewerkingen van bestaande mu ziek, maar ook met toegankelijke, eigentijdse kamermuziek die speciaal voor hen werd ge schreven en waarin soms Spaanse of Zuid-Ame rikaanse volksmuziek en soms jazz-elementen doorklinken. Aanvang 11.30 uur. Volwassenen betalen ƒ8,50 kinderen hebben gratis toegang. Waddinxveen - "We zijn er helemaal klaar voor. Alle voorbereidingen zijn gedaan, de auto en de werkkleding gereed en de eer ste offertes zijn de deur uit." In gesprek met Perry Theussen, een man die al vele jaren in het schildersvak zit en nu samen met zijn vrouw Ineke de stap zet naar zelfstandig ondernemerschap. "Goed ad vies is heel belangrijk gebleken in deze fase. Gelukkig hebben hele goede vrien den, de familie Stubbe, ons al die tijd met raad en daad bijgestaan." Al enige jaren geleden ontstond bij het echtpaar Theussen het idee om een eigen bedrijf te starten, echter het noodzakelijke middenstandsdiploma ontbrak. Ineke Theussen heeft zich ingeschreven voor een cursus en is inmiddels glansrijk ge slaagd. Ineke: "Na jaren thuis zitten was dat best een grote stap. Maar ik vond het heel leuk om te doen en ga nu gelijk verder met aanvullende cursussen." Na het beha len van het diploma is 'Schilder Theussen' per 1 augustus 1997 ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Hierna zijn de voorbereidingen begonnen: het drukken van briefpapier en visitekaartjes, de belet tering van de auto, het bedrukken van de kleding, telefoon en fax aansluitingen, kortom alles wat nodig is om gedegen aan de start te verschijnen. Op 1 januari 1998 is het zover dat 'Schilder Theussen' van start gaat. "In al mijn jaren erva ring heb ik geleerd dat het opbouwen van een goede relatie met de klanten heel belangrijk is. Voor goed onderhoud is op de allereerste plaats een goed en deskundig advies belang rijk." Bij Schilder Theussen kan men terecht voor renovatie en onderhoud, periodiek onderhoud en houtreparatie. Ook voor behangwerk is men bij Schilder Theussen aan het juiste adres.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 2