LITI E B E R ICHTEN Familieberichten Stichting Donorvoor lichting introduceert (voorleesboek voor kinderen van 7 tot 10 jaar INBRAAKBEVEILIGING Cornelis Johannes van Helden 29.000 exemplaren Hart van Holland/19 november 1997 pagina 3 Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Uitvaartverzorging vv Bröekema Voor een stijlvolle en persoonlijk verzorgde uitvaart. Lespakket 'Begrijpend lezen' voor de middenbouw in het basisonderwijs weer! Schaatsclub Actueel onderwerp Leesonderwijs Losse exemplaren Boskoop Gespecialiseerd in electronisch beveiligen van woonhuizen en bedrijfspanden Landelijk erkend beveiligingsinstallateur 24 uurs servicedienst Uitbreiding/vervanging/inruil van uw bestaande alarmsysteem Vanaf 1500,- incl. meidkameraansiuiting en montage voor vrijblijvend advies en/of prijsopgave Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapeile tel. 079-5933656 fax 079-5932349 PIP! UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend, is na een moeilijke periode rustig ingeslapen mijn dierbare man, onze lieve vader, schoonvader, opa en overgrootvader 12-04-1907 116-11-1997 Na een huwelijk van 67 jaar met Johanna Maria van der Haak J.M. van Helden-van der Haak Kinderen Kleinkinderen Achterkleinkinderen Zorgcentrum "De Zevenster", Kamer 223, Leliestraat 3. 2761 HD Zevenhuizen. Geen bezoek aan huis, geen bloemen en geen toespraken. De herdenkingsdienst zal plaatsvinden donderdag 20 november om 11.00 uur in de aula van het rouwcentrum "De Zevenster", School straat 18 te Zevenhuizen. Voorafgaande aan de dienst is er vanaf 10.15 uur tot 10.45 uur gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen. Aansluitend begeleiden wij hem naar de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen, waar de begrafenis om ongeveer 11.45 uur zal plaatsvinden. Auto gestolen: Op 11 november is een Volvo 440 gestolen aan de Noordelijke Dwarsweg. Op 13 november is aan het Noordeinde een witte Mercedes MB 100D met kenteken VP-20-RT gestolen. De auto werd vanaf een erf weggeno men. Op 16 november is een auto gesto len die stond aan de Potgietersingel. Het betreft een Sedan stationwagen. Auto-inbraken: Op 13 november is inge broken in een auto aan de Knibbelweg. Het linker voorportier is geforceerd en er wordt een gereedschapskist met in houd vermist. Woning-inbraken: Tussen 13 en 14 no vember is ingebroken in een woning aan de Burg. Klinkhamerweg. Men is via een raam binnen gekomen. Er wordt niets vermist. Op 14 november is ingebroken in een woning aan de Julianaweg. Daar bij is een slot geforceerd. Er wordt een klok en een schilderij vermist. Auto-inbraken: Tussen 15 en 16 novem ber is ingebroken in een auto aan de Onderweg, waarbij een autoradio een twee sleutelbossen werden gestolen, waarbij ook de sleutels van een kleding zaak aan de Passage. Daar bleken onge veer 200 truien te zijn gestolen. Woning-inbraken: Aan de Heuvelhof werd 13 november ingebroken door het openbreken van een raam aan de ach terzijde van de woning. Weg zijn video recorder, cd-speler, decoder en cd's. Tussen 13 en 14 november is ingebro ken in een woning aan de Mina Drucker- hoeve. Men is binnen gekomen via een bovenlichtje. De bewoners lagen in de woning te slapen. Er is een portemonnee en creditcard gestolen. Op 14 november is ingebroken in een woning aan de Fa- zantdreef. Ook hier is men via een open staand bovenlichtje binnen gekomen. Er wordt geld vermist. Op 15 november heeft een insluiping plaatsgevonden in een woning aan de Sparrengaarde. De achterdeur was niet afgesloten en er is een videorecorder meegenomen. Tus sen 15 en 16 november is ingebroken in een woning aan de Lijsterbesstraat. Men is binnen gekomen via een raam aan de achterzijde. Er worden een telefoon, sie raden en een paspoort vermist. Op 14 november rond 22.55 uur heeft een in sluiping plaatsgevonden in een woning aan het Kamilleveld. De 37-jarige be woonster hoorde gestommel in de gang en zag een jongen op de grond zitten. De vrouw vroeg wat hij daar deed, waarop hij er vandoor ging. Het gaat om een ongeveer 18-jarige jongen met Noord- Afrikaans uiterlijk van ongeveer 1.76 meter lang. Hij droeg een blauw oversi zed jack met een grote beige/gele teke ning op de rug. Rijden onder invloed: Op 13 november is een 35-jarige man uit Waddinxveen aan gehouden voor rijden onder invloed. Hij blies een promillage van 1,1. Hij kreeg een rijverbod opgelegd gekregen en hij kan een boete tegemoet zien. Op 14 november rondl6.15uur reed een 54-jarige man uit Hilversum slingerend over de A12 in de richting van Utrecht. De man rook naar alcohol en is meege nomen naar het politiebureau van Wad dinxveen. Daar blies de man een promil lagevan 1.65. Zijn rijbewijs is ingenomen en hij kan een boete tegemoet zien. Inbraak in kerk: Op 17 november is uit de kerk aan de Groensvoorde een leren jas en een portemonnee gestolen. Het ge bouw was vrij toegankelijk. Verlichtingscontr'ole: In het hele district zijn verlichtingscontroles gehouden voor fietsers en bromfietsers. Tussen 5.45 en 7.00 uur zijn zes fietsers bekeurd. Op de Tweede Bloksweg tussen 7.00 en 7.50 uur 18 bekeuringen, voornamelijk doordat fietsers hun dynamo niet aan zetten. In dezelfde tijd werden op ver schillende locaties in Boskoop en Wad dinxveen 7 personen bekeurd voor het rijden zonder verlichting. Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar. 010-456 01 01 - 070-386 72 79 Alben Rousselsingel 36 - 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Afgelopen maand heeft de Stichting Donorvoorlichting (SDV) het (voor)leesboek 'Je bent er weer!' geïntroduceerd door middel van een direct mail aan het basisonder wijs. 'Je bent er weer!' is onderdeel van het lespakket 'Begrijpend lezen' dat bestemd is voor de midden bouw in het basisonderwijs. De Stichting Donorvoorlichting wil met het lespakket kinderen van on geveer 7 tot 10 jaar op speelse wijze kennis laten maken met orgaan- en weefseldonatie. Simone Kramer is Smionc Kramer •ent i 'Jo b«nt er weer!' 1st onderdeel i>spakk<rt'Begrijpend losso' bestemd vóór de middenbouw in het basisonderwijs gevraagd het boek 'Je bent er weer!' te schrijven, omdat zij al een aantal succesvolle kinderboeken op haar naam heeft staan. De tekeningen zijn van Annette Fienieg. Want 'Je bent er weer!' moest in elk geval een leuk en aansprekend (voor)leesboek worden. 'Je bent er weer!' gaat over zes kinde ren van ongeveer 10 jaar die lid zijn van een schaatsclub. De hoofdper soon Anne wordt ziek. Ze blijkt iets aan haar nieren te hebben. Ze is nu altijd moe, slikt de hele dag door pil len en moet drie keer per week haar bloed laten spoelen. Als zij dit niet doet, gaat ze dood. Het is haar enige kans. Of zou het misschien ook an ders kunnen? Na verloop van tijd krijgt ze een donornier en kan ze weer met haar club trainen. Het is een mee slepend verhaal, dat kinderen aan spreekt. Conform de opzet gaat het boek niet 'zwaar' of 'moralistisch' over orgaandonatie en/of transplan tatie. Beide aspecten zijn wel in de strekking van het verhaal aanwezig. Het boek laat echter aan kinderen zien dat het onderwerp bestaat en geeft ze de kans erover na te denken en hun mening te geven. Er gaat vrijwel geen dag voorbij of één van de media besteedt aandacht aan het onderwerp orgaandonatie. De aanleidingen verschillen van geval tot geval: een bekende Nederlander die een transplantatie heeft ondergaan, of een bericht over een nieuw medi cijn tegen afstoting, of een sterfgeval van een patiënt op de wachtlijst voor een transplantatie. Daarnaast is er nog eens extra aan dacht voor het onderwerp, omdat de Wet op de orgaandonatie (WOD), die in mei 1996 door het parlement is aangenomen, wordt ingevoerd. Jon geren komen daardoor via de aan dacht in de media ook in aanraking met het onderwerp orgaandonatie. Het leesboek 'Je bent er weer!' kan het onderwerp toegankelijk maken voor jongeren. Samen met de lesbrief, die in samen werking met Educaplan/lnstituut voor leerplanontwikkeling, Ensche de is ontwikkeld, is het mogelijk 'Je bent er weer!' op een eenvoudige manier in te passen in het leesonder wijs in de middenbouw van de basis school. Het lespakket is financieel mogelijk gemaakt door steun van het Ministerie van VWS, de Nier stichting Nederland, Stichting VSB Fonds en Stichting Fondsenwer vingsacties Volksgezondheid. Naast het lespakket, voor het onder wijs, zijn er ook losse exemplaren van 'Je bent er weer!' verkrijgbaar (ƒ14,50 per stuk, exclusief porto) bij de Stichting Donorvoorlichting, te lefoon 035-683 49 45. Jongen met bivakmuts: Op 17 november tussen 20.30 en 2115 uur zijn twee vrou wen lastig gevallen door een jongen met een bivakmuts. De eerste vrouw fietste rond 20.30 uur op de Zuidplashof toen een jongen met bivakmuts op een hekje sprong en haar vast pakte. De 30-jarige Waddinxveense riep direct om hulp, waarop de man haar los liet. Toen de vrouw weg fietste hoorde ze achter zich hard lachen van die jongen en nog een jongen. Rond 21.15 uur reed een 19- jarige Waddinxveense op de Zuidplas- laan toen twee jongens achter haar fiets aan kwamen lopen. Een van de jongens droeg een bivakmuts. Ze gilde en fietste weg, waarop de jongens van richting veranderden. Het signalement van de jongen met bivakmuts is blank en onge veer 1.70-1.75 meter lang. Hij droeg een bivakmuts met gaten erin, een donker blauwe jas en spijkerbroek. Scooter gestolen: Op 12 november is een scooter gestolen uit een fietsenstalling aan de Zijde. De scooter stond op het stuurslot. Op 15 november is op de Reijerskoop een 20-jarige man uit Boskoop gecontro leerd op alcohol toen hij daar op zijn bromfiets reed. Hij blies op straat A- indicatie. Bij controle van de bromfiets bleek dat deze gestolen was. De man verklaarde de bromfiets gekocht te heb- ben. Woning-inbraken: Op 13 november heeft een insluiping plaatsgevonden in een woning aan de Halve Raak. Uit de hal is een portemonnee gestolen. Auto-inbraken: In de nacht van 15 op 16 november is ingebroken in een bestel bus aan de Spoorhaven. De achterruit is ingeslagen. Er is een radio meegenomen en vijf dozen die in de laadruimte ston den. In de nacht van 15 op 16 november is ook ingebroken in een auto die stond aan de Rozenlaan. Een achterruit is inge slagen en er worden een radio-cd-spe- ler, diverse cd's en een jas vermist. Snelheidscontrole: Vorige week is een snelheidscontrole gehouden buiten de bebouwde kom op de parallelweg Alp- henseweg (tussen Boskoop en Alphen a/d Rijn). De toegestane snelheid daar is 50 kilometer per uur. Er waren 234 pas santen, waarvan 77 overtreders. De hoogst gemeten snelheid was 90 kilome ter per uur. Tijdens de controle was het mistig en fietsten er veel schoolkinde ren. Op de N207 de Alphenseweg heeft door middel van de radarkast een snel heidscontrole plaatsgevonden. Tussen 13 november 13.30 uur en 14 november 8.00 uur kwamen er 6837 passanten langs. Hiervan reden er 790 te hard. Dit komt neer op ongeveer 11,5 procent. Diefstal aanhangwagen: Aan de Goudse Rijweg is in de nacht van woensdag 12 op donderdag 13 november een aan hangwagen gestolen die stond op een privé-terrein. Het slot van het toegangs hek werd verbroken. Aanrijdingen: Een 21-jarige man uit Gou da reed op Den Ham komende uit de richting Boskoop, op een gegeven mo ment week hij links uit om de voor hem rijdende auto in te halen. Toen hij echter bijna naast deze auto reed zag hij dat er nog een auto voor reed. Op dat moment kwam er ook een auto uit tegenoverge stelde richting aan de 21-jarige man be sloot zijn snelheid te vermeerderen en naar rechts weer in te voegen. Bij het naar rechts sturen raakte hij de voorste auto die bestuurd werd door een 44- jarige man uit Alphen aan den Rijn .Deze raakte daardoor de vangrail. De 21-jari- ge raakte in de slip en kwam in een sloot tot stilstand. De 44-jarige man, zijn pas- sagiere en zoon van 10 jaar zijn naar het ziekenhuis gebracht. De man en zijn pas- sagiere in verband met onderkoelings- verschijnselen en zijn zoon in verband met pijn aan de borst, hoofd en nek. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp. Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-^33503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapeile: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3