Armoedemeetlat FNV-Vrouwenbond H.A. van den Broek ontvangt Ussel en Gouwe Award Wereldwinkel feestelijk geopend V Wadd^ Night of the Classics in Rozenburcht Kaarten voor het Starfestival De Vogelvrienden Kerkdiensten Bedrijfsongeval Optreden dans- en dramagroep 'Shine' Kaarten bij De Gouwe Rijders VW Boskoop Koppelklaveijassen in De Boog Najaarsconcert Cantare en Ramuze Hart van Ussel en Gouwe Award ililll Holland/26 november 1997 pagina 13 17 jaar actief Fair Trade Boskoop - Op zaterdag 29 november vindt in de Rozenburcht de zoge naamde "Night of the Classics" plaats. Deze avond wordt georgani seerd door de Boskoopse band D.I.N.S.dag. Vorig jaar werd onder de naam "D.I.N.S.dag vijf jaar" een vergelijk baar optreden verzorgd, waarbij het Pop-lnn koor medewerking verleen de. Het publiek reageerde enthou siast op de grote verscheidenheid aan muziekstijlen die werden ge bracht. Ook dit jaar zijn er diverse muziekstij len te horen waarbij de nadruk ligt op de muziek uit de jaren '70. Bekende namen zijn onder andere Billy Joel, Led Zeppelin, The Njts, Wings en ZZ Top. Het Pop-lnn koor zal deze keer niet van de partij zijn, omdat ditmaal is gekozen voor een opzet waarbij een aantal gastmuzikanten hun medewer king verlenen. Kaarten voor de avond, die om 20.30 uur begint, zijn verkrijgbaar aan de zaal voor ƒ15,-. Boskoop - Na het Prinsenbal heeft carnavalsvereniging De Krooshap- pers de blik nu helemaal gericht op het Starfestival op zaterdag 10 januari 1998 in de beurshal Florida. Die avond treden onder meer op: Dennie Christi an, Anita Meijer, Gordon, The Day light Superband Exstra, The Funny House Jazz band en de Baggerbeu- gels. De Dansgardes, Raad van elf en prins Spaan en hofdame Mariska zul len ook niet ontbreken. De voorverkoop is al gestart. Kaarten zijn te verkrijgen bij A. Verkleij aan de Burgemeester Colijnstraat en G. Bin ken en de VW aan de Reijerskoop. Waddinxveen - De tentoonstelling van vogelvereniging De Vogelvrien den is geslaagd. Veel vogelliefheb bers hebben een bezoek gebracht aan de tentoonstelling. Er werden vele prijzen behaald. Kampioen van de kanaries werd de heer J. Hoogen- doorn uit Waddinxveen met een Glos ter kanarie. Kampioen van de Parkie tachtige werd de heer P. Dullaard uit Bleiswijk met een Elegantparkiet. Al geheel kampioen werd de heer D.J. Hoogendoorn uit Waddinxveen met een Roodkoppapagaaiamandine; hij won het door de vogelliefhebber fel begeerde bondskruis. Het algemeen klassement van de vijf beste vogels zag er als volgt uit: 1. P. Dullaard 460 punten; 2. H.C.J. Zirkzee 453 punten; 3. M. van Ofwegen 453 punten. Bij de trekking van de grote verloting op vrijdagavond zijn de volgende prij zen gevallen: 2401, 0489, 0664, 0146, 1562, 0673, 1202, 2208, 1239, 1797, 0265, 2490, 0431, 2149, 0701, 2182, 0310, 0204, 2322, 2179, 1557, 0175, 0808,0502,2118. De gewonnen prijzen kunnen worden afgehaald bij A. de Jong aan Roosje Voshoeve 64. Boskoop-De groep 'Shine', één van de vier King's Kids-netwerkgroepen in Nederland, bestaat uit 47 deelnemers van 10-17 jaar en zeven stafleden. Zij bieden een gevarieerd programma, bestaande uit dans, zang en drama. Eens in de drie of vier weken komen ze bij elkaar voor een trainingsweekend/ -dag. Dan wordt niet alleen geoefend voor het optreed-programma, maar wordt ook aandacht besteed aan bij bels onderwijs. Zaterdagavond 29 no vember om 19.30 uur zal de dans- en dramagroep 'Shine' optreden in ge bouw "Bethel" aan de Boomgaard 21. De entree is vrij. Frank en Joanna Koopmans van harte gef. met d eopening van de steekbok pa en ma Hoera Jennifer Huisman 28 nov. alweer 2 jaar. Van harte. Belinda en Sharon xx We zijn beretrots op Joshua want hij heeft diploma A! Dikke kus papa mama en Yoram Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders uit Waddinxveen organiseert op 27 november haar traditionele kaartavond. Aanvang 20.00 uur. Tij dens deze avond worden 4 rondes gespeeld. Iedereen is welkom. In schrijving kan bij De Unie aan de Kerk- weg-Oost 226. Boskoop-De VW Boskoopheeftinde voorverkoop onder andere: Megara- ve op 31 december in Rotterdam; "Larry, this funny world" op diverse plaatsen en data in Nederland; "Dada The night flight" the party of the year op 5 december 1998 in Nijkerk; "Joe, the musical" van 25 december tot en met 31 maart 1998 in het Neder lands Congresgebouw Den Haag; Kerstritten 1997 - Stoomtramrit van Hoorn naar Wognum in stoomver- warmde rijtuigen met de kerstman en een cadeautje voor de kinderen; De wereld van tonen en boventonen op 21 december in Utrecht; "Radio 538, the anniversery" op 12 december in Nijkerk; Wasteland op 6 december in Amsterdam; Young Christmas op 8 december in het Nederlands Congres gebouw Den Haag; Karin Bloemen van 12 tot en met 16 mei 1998 in de Kleine Komedie Amsterdam. Voor meer informatie: VW Boskoop 0172-214644. MM Boskoop - Op vrijdag 12 december organiseert kJaverjasvereniging Het praathuis aan de Bosweg 2 een kop- pelklaverjasavond. Er worden vier rondes gespeeld vol gens het N.K.F. systeem. De kosten bedragen 10.= per koppel. Aanvang is 19.30 uur. Opgave vooraf bij: R. Oskam, telefoon 0172-210402; J. Boe- re, telefoon 0172-216210 of B. Dort- land, telefoon 0172-216374. De Award is twee jaar geleden inge steld en is bedoeld om iemand in de iZsfh Zondag 50 november Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds J.R. Geersing, Berkel en Rodenrijs; 16.30 uur ds P.H. vd Laan, Leiden. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds P A.C. Bongers; 17.00 uur ds D.H. Elderman, Bodegraven. Herv. Immanuel 10.00 uur ds C. de •Jong; 17.00 uur sow- Ontm. kerk. Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 18.30 uur ds C.H. Wesdorp, Berkel en Rodenrijs. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur - Herv. gem. 9.30 ds J.H. Langelaar; 18.30 uur ds L. v. Nieuwpoort. De Stek 9.30 uur ds J. A. v. Hooijdonk. Geref. kerk 9.30 uur ds M.D. vd Gies- sen; 17.00 uur ds J.A. v. Hooijdonk. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds Last, Veenendaal. Lhristengem. "Bethel" 9.30 uur John Watson. men niet weet waarvoor en hoe men een aanvraag in moet dienen. Wethouder Neele erkent dat er best nog verbeteringen doorgevoerd kun nen worden en geeft aan dat het be langrijk is dat signalen zoals de 'Vrou- wenarmoedemeetlat' serieus geno men moeten worden. Waddinxveen - Op vrijdag 28 novem ber is er koppelklaverjassen in buurt centrum De Boog. Aanvang 20.30 uur. Zaal open 19.30 uur. Het inschrijfgeld is ƒ10,per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is welkom aan de C. Huygenslaan 2. Wie is aansprakelijk voor bukskogel in kattenpoot kosten dierenarts 59,- rabo 375056459 30 nov. wordt onze schat 5 jaar. Wie dat is? Ilse Boogerman natuurlijk. Opa Fr en Oma H Boskoop - Zaterdag 29 november vindt het tweede gezamenlijke optre den plaats van kleinkoor Cantare uit Boskoop en Symphonieorkest Ramu ze uit Hazerswoude-Dorp. Na een bijzonder geslaagd optreden in de sfeervolle Hervormde kerk in Hazerswoude op 15 november, is nu de beurt aan Boskoop. Cantare staat onder leiding van Ard Verrips en Ramuze onder leiding van Stephan Pas. De sopraan Tanya Wor- ron treedt op als soliste, werken van Purcell, Werner, Mozart, Schubert, Bennet, Arbeau, Bruckner, Poulenc, Dowland, Orff en Passereau staan op het programma. Toegang ƒ10,inclusief programma en een kopje koffie. Kinderen tot 15 jaar hebben gratis toegang. Het concert in de Hervormde kerk, Kerkplein 3, begint om 20.15 uur. nnor Karin van Lanaeraad Waddinxveen - Tijdens de landelijke actieweek van de Vrouwenbond FNV werden door het gehele land diverse gemeenten bezocht. Hierbij werd in Waddinxveen de 'Vrouwen- armoedemeetlat' aangeboden aan de wethouder van Sociale Zaken, de heer J. Neele. Door het invullen van een vra genlijst van de Vrouwenbond FNV is een soort rapportcijfer gegeven aan de gemeenten die hier aan hebben meegedaan. Cruciale vraag was hierbij: "Zou een vrouw in Waddinxveen willen wonen?" Lande lijk hebben twintig gemeenten meege daan aan het onderzoek. Volgens de beoordeling van de Vrouwenbond kan er in Waddinxveen nog het een en ander verbeterd worden op het ge bied van armoedebestrijding. Dooi Karin van Lanaeraad Waddinxveen - Op woensdag 19 november nam de heer H.A. van den Broek afscheid van zijn actieve loopbaan bij Gemeentewerken Waddinxveen. Bin nenkort gaat hij namelijk met leeftijdsontslag. Tijdens de besloten receptie waren er veel lovende woorden voor de heer Van den Broek. Door de politie regio Ussel en Gouwe is, na voordracht van de heren C. Barelds en A. Twigt, besloten om de 'Ussel en Gouwe Award' uit te reiken aan de heer Van den Broek. Binnen de afdeling gemeentewerken is de heer Van den Broek vele jaren het aanspreekpunt geweest voor de politie. Hij was hierbij altijd bereid om de politie bp vele terreinen bij te staan, niet alleen tijdens kantoor uren, maar/ook tijdens avonden, nachten, weekenden. De heer Van den Broek was bij jaarwisselingen, luilaknachten en andere evenementen, gepland en ongepland, altijd bereid om in te springen op het verzoek van de politie. Hij leverde hierbij afzetmaterialen, bood opslagruimte aan en repareerde defec ten aan verkeerslichten, bebordingen en bestratingen. Hij verleende zelfs medewerking bij enkele huiszoekingen. bloemetjes te zetten, die op een bij zonder positieve manier een relatie onderhoudt met politie Ussel en Gou we. Vorig jaar werd de Award niet uitgereikt, maar dit jaar wordt de draad weer opgepakt. C. Barelds en A. Twigt hebben tijdens de receptie de Award aan de heer Van den Broek uitgereikt. Wie heeft er een losse roze kraag gevonden? Hoort bij een jas: 079-5933095 Hoera. Vera Bruggeman heeft haar puppy diploma. Van harte, van oma bruggeman Boskoop-Op 18 november rond 13.20 uur heeft een bedrijfsongeval plaats gevonden bij een bedrijf aan de Zuid- wijk. Het slachtoffer was met een hand-heiblok een paal in de grond aan het heien, toen door nog onbekende oorzaak het heiblok van de paal af schoot. Het slachtoffer kreeg vervol gens het blok op zijn hoofd. Het slachtoffer, een l8-jartge man uit Bos koop, is door collega's in bewusteloze toestand naar een loods op het ter rein gebracht. De man is met ernstig hoofdletsel naar het ziekenhuis over gebracht. De Wereldwinkel is 17 jaar actief in Waddinxveen. Het initiatief werd in juni 1980 genomen door vijftien scho lieren en een leraar van de toenmalige Samenwerkingsschool. In eerste in stantie werden de producten van de Wereldwinkel aangeboden vanaf een bakfiets. Vanaf 1983 is de Wereldwin kel vervolgens te vinden aan het Ko ningin Wilhelminaplein, in een voor malig pompstation. Vanaf 1985 ko men er ook steeds meer volwassenen in de Wereldwinkel. De scholieren worden studenten en houden er veel al mee op. Ook nu wordt de Wereld winkel gedreven door vele vrijwilli gers. Uiteraard kunnen belangstellen den zich aanmelden, op deze manier kan er heel tastbaar een bijdrage wor den geleverd aan ontwikkelingssa menwerking. De bij de Wereldwinkel aangeboden goederen worden geproduceerd door kleine producenten in de ont wikkelingslanden. De Fair-Trade orga nisatie zorgt ervoor dat de producen ten een eerlijke prijs krijgen voor hun producten zodat zij zelf in hun levens onderhoud en ontwikkeling kunnen voorzien. Er is een steeds groeiend aanbod aan levensmiddelen en steeds mooiere kunstnijverheid. De producten zijn van uitstekende kwali teit. Bovendien zijn het milieuvrien delijke en zelfs ook biologische pro ducten. In de tijd tussen het invullen van het rapport en het bekendmaken van de resultaten is in Waddinxveen inmid dels het Armoedeplatform opgericht. Hoewel dit een particulier initiatief is zal de gemeente worden geïnfor meerd over de 'armoede situatie' bij haar burgers. Op het gemeentehuis wordt een schatting van 2000 tot 2500 mensen die op het sociaal minimum leven reëel geacht. Door een goede voorlichting en discrete werkwijze hoopt de gemeente de drempel voor mensen op het sociaal minimum te kunnen verlagen zodat zij ook een aanvraag kunnen indienen voor bij zondere bijstand. Het blijkt vaak dat Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Mevrouw L. Jonkman- Kootje heeft donderdagochtend de nieuwe Wereldwinkel geopend. Het nieuwe onderkomen van de Wereld winkel is in het vernieuwde pand van Albert Heijn aan het Koningin Wilhel minaplein: Hiermee is de Wereldwin kel Waddinxveen de eerste Wereldwin kel die ondergebracht is bij Albert Heijn of een ander grootwinkelbedrijf. Me vrouw Jonkman overhandigde aan de medewerksters van de Wereldwinkel een cheque van f1000,- namens de gemeente Waddinxveen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13