Zaterdag open dag Rode Kruis Prijsuitreiking bij Cl000 Moerkapelle 1 speelt gelijk penhuizen-MoerkapelleJ Kerken in actie Diplomazwemmen De Koornmolen Foto's in het Hart van Holland Kerstkaarten voor uitgezonden militairen "Ontmoeting over drempels heen" Hart van Holland/26 november 1997 pagina 15 Acties L I T I E pagina 3 Boskoop Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Dnor Gerard Verheiien Moerkapelle - Aanstaande zaterdag houdt het Rode Kruis, afdeling Zeven- huizen-Moerkapelle, vanaf 11.00 uur een open dag in het Rode Kruis- gebouw aan de Herenweg 13 in Moerkapelle. Naast informatie over wat het Rode Kruis zoal doet, worden er ook Welfare-producten en oliebollen verkocht en wordt er een krasloterij gehouden. De opbrengst is bestemd voor het herstel van huize "De Valkenberg", een vakantiehotel voor minder validen aan de rand van de Oost Veluwezoom, dat onlangs door brand getroffen werd. De afdeling Zevenhuizen-Moer kapelle van het Rode Kruis telt ruim 600 leden. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door Ko Eve raart (voorzitter), Leen Wijboldus (secretaris) en Helmy Uittenbogaard (penningmeester). Verder bestaat de afdeling uit een aantal min of meer zelfstandige subafdelingen. Zo runt Greet van der Berg de zogenaamde colonne. Deze bestaat uit zo'n 30 vrij willigers die over een EHBO- en een reanimatiediploma beschikken. Hier van hebben ongeveer een 20-tal een vervolgopleiding genoten, waardoor zij ook ingezet kunnen worden bij rampen, zowel regionaal als natio naal. Verder verlenen alle dertig eer ste hulp bij diverse sportevenemen ten en worden ze ingezet bij de oplei ding voor het EHBO- en reanimatie diploma. Tijdens de komende kerstdagen be vinden zich ongeveer 2000 Neder landse militairen ver van huis, fami lie, vrienden en kennissen om vre destaken te verrichten in crisis- en oorlogsgebieden. Het Protestants In terkerkelijk Thuisfront steunt uitge zonden militairen. Het PIT stuurt cir ca 1000 kerstpakketten naar de Ne derlandse militairen in de West en geeft een herkenbare bijdrage aan de 2000 kerstpakketten van defensie voor alle op vredesmissie uitgezon den Nederlandse militairen. Een bij drage voor deze kerstpakketten is welkom op giro 241 van Stichting PIT te Rijswijk. Zevenhuizen-Moerkapelle - Een aan tal kerken slaan de handen ineen en komen op voor verdwenen en ver miste personen in Bosnië. Door mid del van een schrijfactie in deze Ad- ventweken worden in de verschillen de kerken handtekeningen verza meld. Deze handtekeningen onder aan een brief gericht aan de presi dent van de Servische Republiek moet de algemene verontrustheid benadrukken die bij velen leeft. Jarenlang werd de televisie beheerst door beelden van de oorlog die in Bosnië woedde. Veel bewoners van dit bij ons geliefde vakantieland sloe gen op de vlucht, raakten gewond, werden gedood of verdwenen zo maar. Het aantal 'verdwenen' en 'ver miste' personen is inmiddels opgelo pen tot zeker 27.000. Het aantal men sen dat treurt om 'verdwenen' fami lieleden ofvriendenisnogvelemalen groter. Zij kampen met enorme emo tionele en psychische problemen. Het achterhalen van de waarheid rondom de vermiste personen is Dan kent de afdeling nog de Welfare. Wijnie Drost is verantwoordelijk voor de Welfare-Zevenhuizen en Ma rion Kompt voor de Welfare-Moerka- pelle. Nel Staal heeft de leiding over de EHBO-opleiding voor de jeugd. Met de hulp van acht instructeurs is onlangs een cursus met 47 jonge deel nemers van start gegaan. Twee groe pen voor het A-diploma en één groep voor het B-diploma. Dan nog Ada Visser, die zich bezig houdt met de bloedafname (twee maal per jaar) en de organisatie van vakanties voor langdurig zieken naar onder meer huize Valkenberg en met het hotelschip de Henry J. Dunant. Dankbaar werk dat weliswaar veel van hun vrije tijd vraagt. Daarom ook veel waardering voor juist deze men sen, die inhoud geven aan het motto van het Rode Kruis: Zorg voor elkaar. Juist tijdens de kerstdagen kan men de "Nederlandse militairen op vre desmissie" met een kerstkaart laten merken dat zij aan hen denken. Vele afzenders hebben in voorgaande ja ren een brief of een kaart terug ge had. Wie dit jaar mee wilt doen, kan tot uiterlijk 10 december een nor maal gefrankeerde kerstkaart met af zender naar: Militair op vredesmis sie, p/a Stichting PIT, Geestbrugweg 91,2281 CH Rijswijk zenden. Het PIT- bureau zorgt dat de kerstkaarten tij dig en goed terecht komen bij de uitgezonden militairen waar ook ter wereld. Voor informatie: telefoon 0180-633260 of 0180-632253. voor 'nabestaanden' van groot be lang. Dat is belangrijk om te kunnen verwerken wat er is gebeurd. Het is nodig om de draad weer op te kunnen pakken. Verschillende kerken hopen hen te helpen door een brief te schrijven aan de Bosnisch-Servische autoritei ten, waarin om opheldering wordt gevraagd over de verdwenen perso nen. En onder deze brief willen wij zoveel mogelijk handtekeningen. Omdat het hier om de 'verdwijning' gaat van christenen en moslims zal ook onder moslims handtekeningen worden verzameld. De brief wordt ter ondertekening gelegd op ver schillende data in de volgende ker ken: 30 november in de Gereformeer de kerk in Zevenhuizen tijdens beide diensten, 7 december in de Rooms Katholieke kerk in Op Moer Moerka pelle om 10.15 uur, 14 december is de Ondertekening door moslims, 21 de cember in de Vereniging Vrijzinnig Hervormden in Zevenhuizen om 10.30 uur. Ko Everaart, sinds 1 juli 1997 voorzit ter van het Rode Kruis afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle. Het Rode Kruis, afdeling Zevenhui zen-Moerkapelle, verzorgt op korte termijn een aantal activiteiten. Op dinsdag 2 december is er vanaf 19.00 uur de bloedafname. Op 5 januari 1998 start de EHBO-avondcursus voor volwassenen. En op donderdag 8 januari begint een EHBO-cursus, die overdag gegeven wordt. De aan vangstijd wordt in overleg met de cursisten vastgesteld. Evenals de open dag worden ze gehouden in het Rode Kruisgebouw aan de Herenweg 13 in Moerkapelle. Zevenhuizen - De voorbereidings commissie, bestaande uit leden van de vier kerkgenootschappen, heb ben een aantal samenkomsten in voorbereiding. Op zondag 30 november is er een samenkomst in de Gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 106. Aan vang 16.00 uur. Voorgangster is dra. I. Koning-Polet. De heer Dirkzwager zal de dienst leiden. Het koor "Da Capo" uit Boskoop verleent medewerking. In deze samenkomst zal worden na gedacht over het thema "Het Avond uur brengt licht". Voor de kinderen zal er een eigen verhaal en lied zijn en ze hebben de mogelijkheid om tijdens de dienst een tekening te kleuren. De kinderen tot en met groep 2 van de basisschool mogen daarvoor tijdens de overden king naar een nevenruimte. Voor de allerkleinsten is er oppas. vervolg Ook bij een woning aan de Maurit- slaan is ingebroken. Tussen 22 en 24 november is men via een bovenlicht binnen gekomen. Er worden onder andere twee spaarpotten van kinde ren vermist. Bedrijfs-inbrakenTussen 18 novem ber 22.15 en 19 november 8.50 uur is ingebroken bij een bedrijf aan de Zuidkade. Een deur is geforceerd en er is een geldbedrag ontvreemd. Op 22 november even na 3.00 uur is ingebroken in een bedrijf aan de Rijn landstraat. Er is een ruit geforceerd en er wordt een laptop vermist. Inbraak schoolOp 21 november tus sen 8.00 en 11.00 uur heeft een inslui ping plaatsgevonden bij een basis school aan de Wingerd. In die tijd zijn twee geldkisten met geld meegeno men. Ook is een handtas verdwenen. Op 24 november rond 22.00 uur is geprobeerd in te breken in een basis school aan de Kanaalweg. Er is een raam geforceerd. Een 40-jarige getui ge hoorde glasgerinkel en heeft toen de school doorzocht. In een lokaal kwam ze oog in oog te staan met drie jongens, waarvan een met een oker gele jas. Deze jongens stonden aan de andere kant van de ruit en vluchtten. Diefstal scooter. Op 21 november is een scooter gestolen die in een fiet senstalling aan de Bredeweg stond. Auto te water. Op 19 november reed een 37-jarige man over de Plasweg in de richting van de Bredeweg. Hij wil de een cassette wisselen in zijn auto radio en lette daardoor even niet goed op. Toen een weggeleider voor hem opdook stuurde hij krachtig de andere kant op en verloor de macht over het voertuig. Hij reed hierdoor in de naast de Plasweg gelegen sloot. De auto is total loss, de bestuurder is met de schrik vrij gekomen. Moerkapelle - Met het eerste team van schaakvereniging Moerkapelle wil het niet echt vlotten. De tweede wedstrijd in de Promotieklasse van de Rotterdamse Schaakbond, uit te gen Overschie 2, eindigde in een 4-4 gelijkspel, winst werd het voor Mar cel de Haan, Maarten Vroegindeweij en Ben van Geffen, terwijl Wim Vroegindeweij en Dick Bac remiseer den. De verliespartijen kwamen voor rekening van Wouter Vroegindeweij, Gerard van Ommeren en René Ordel- man. Na deze tweede ronde bezet Moerka pelle de achtste en laatste plaats met 1 matchpunt. De onderlinge verschil len in de promotieklasse zijn echter klein en het eerste punt is binnen. In de onderlinge competitie werd de elfde ronde gespeeld. In de subtop leverden zowel de strijd tussen Arno Luinenburg en Jacques de Lange als de ontmoeting tussen de jeugdtalen- ten Jesse van Elteren en Mark van Putten remise op. Jacques blijft hier door prachtig derde. Het tweede ge vecht Van Putten-Van Elteren, name lijk Bart tegen Hugo, werd beslist in het voordeel van eerstgenoemde. Zevenhuizen - In de week van 17 tot en met 22 november werden in zwembad De Koornmolen diverse diploma's gehaald, de beoordelings commissie werd gevormd door Mie- ke Honshorst-Schenk, Cocky Schier- eck-Timmermans en Marijn Hakste- ge- Namens Bur.Nat.Zwemdiploma's wa ren aanwezig: mevrouw Kamerbeek- Tuit en de heer Abma, namens de Ned, Onderwater Sportbond, werd het examen afgenomen door me vrouw A. Baars, de heer D. Vonk en mevrouw Koetsier. Op woensdag 19 november behaal den vijf 4-jarigen Puppy T est 1 en 24 4- jarigen Puppy Test 2. Vrijdag 21 november is het A-diplo ma uitgereikt aan: Sandra de Bie, Ni cole Bolte, Vincent Dekker, Hannah van de Eshof, Rianne Florijn, Gennaro Marfella, Edgar van Oosten, Marco Verboom, Bart Zwanenberg, Ben van de Berg, Henri Duine, Henrieke Hey- kamp, Laurens Olijve, Stan Ramler, Remco Vollebregt, Tamara de Vries, Jeffrey van der Zwan en Emiel van der Windt. Het B-diploma aan: Richard Berwald, Wop van Cappelle, Willemijn Grove, Elena Melnichenko, Gillian Schmidt, Aanrijdingen: Op 20 november rond 17.00 uur heeft op de Rijksweg A12 Noordbaan een ongeluk plaatsge vonden. Een automobilist in een rode auto die leek te twijfelen welke kant hij op moest, raakte in een slip, maar reed wel door. Dit had echter een aanrijding met acht auto's tot gevolg. De rechter rijbaan werd door politie IJssel en Gouwe en de KLPD voor ruim een uur afgesloten, wat een file van ongeveer zeven kilometer tot gevolg had. Zeven auto's werden weggesleept, waarvan vier met forse schade. Een 23-jarige vrouw uit Ca- pelle aan den IJssel heeft zich met nekklachten onder doktersbehande ling laten stellen. Op 24 november rond 8.15 uur reed een 48-jarige vrouw uit Waddinxveen op de Plasweg. Ter hoogte van de 6e Tochtweg werd zij van achteren door een automobilist aangereden. Zij kwam daardoor ten val en liep ver wondingen aan het gezicht op. De automobilist is doorgereden, maar het kenteken is bij de politie bekend. Verlichtingscontrole: Op 19 november tussen 7.00 en 8.00 uur is een verlich tingscontrole gehouden op de Zijde, Weteringpad en Zwarte pad. In totaal zijn tien boetes uitgedeeld. Op 23 november in de avonduren zijn in Boskoop op de Voorofscheweg en de Linnaeusweg controles gehouden. Hier gingen vier mensen op de bon. Bedrijfs-inbraken: Tussen 18 novem ber 22.30 en 19 november 7.45 uur is ingebroken bij een bedrijf aan de Voorkade. Een raam was geforceerd en er wordt een autoradiocassettere corder en een geldbedrag vermist. Inbraakpreventie: In de Snijdelwijk- Oost zijn onlangs uitnodigingen ver spreid onder bewoners van laag- bouwwoningen. Het betreft uitnodi gingen voor een of meer preventie avonden dit jaar of begin volgend jaar (afhankelijk van het aantal aanmel- Overige uitslagen: Sander Hertog - Aart-Jan van Vliet 0-1; Gerrit van Meeteren - André Corpeleijn 1-0; Arie Hoogduijn-Cees van Vuuren 1-0; Ton van Delden - Walter Wortman 0-1Jan van Helden - Henk van Putten 0-1; Marius van Vuuren - Marian van Elte ren 1-0. Stand aan kop: 1Maarten Vroeginde weij, 2. Gerard van Ommeren, 3. Jac ques de Lange. De jeugd speelde de tiende ronde. Ook hier bovenaan twee remises. Zowel Jan van Helden - Aart-Jan van Vliet als Michiel Rensen - Sander Her tog bleven in evenwicht. Peter van Vuurde klom een plaatsje ten koste van Kevin Bakker, die van hem ver loor. Overige uitslagen: Ron Droog - Stefan Rensen 1-0; Patrick Stam - Sas- kia Droog 0-1; Norman van Rhijn - Marius van der Torren 0,5-0,5; Mat thias Freeke - Martijn van dér Heijden 1-0; Lieke van der Werff - Rob van Helden 1-0; Dick de Wild - Annemie van der Torren 1-0; Pieter van der Werff - Pieter Perdijk 1-0. Stand aan kop: 1Aart-Jan van Vliet, 2. Jan van Helden, 3. Sander Hertog. Sanne Swemmelaar, Arjen Witte- veen, Brian Arnold, Jeroen van Duin, Laura van leeuwen en Marenthe Me- bius, de heer Rik Berends en Martine van der Spek. Op zaterdag 22 november werd het basiszwemdiploma uitgereikt aan: Carin Berends, Dirk-Jan van de Berg, Martine Koole, Roxanna van de Kraan, Nick van Kralingen en Wendy de Ridder. Zwemvaardigheidsdiploma 1 aan Stefanie Eindhoven, Jeanine Sluyter, Martin Sluyter en Rens Vernij. Zwemvaardigheidsdiploma 2 aan Marco Kroondijk, Lennart Sluyter en Femke Vernij. Snorkeldiploma A van de N.O.B. aan Marjon den Hollander, Monique van Leeuwen. Snorkeldiploma B aan Willem Brink huis, Kimberly Hoogeveen, Arne Prins en Roland Vos. Snorkeldiploma C aan Bart Brink huis, Miriam Hilteman, Saskia Hilte- man, Yvonne Hilteman, Renate Jon ker, Michiel van de Sluys, Marcel Vos, Elice Hogervorst, Kimberly Hoger- vorst, Robbert Mierzejewski, Martijn van Os, Tim van Os, Suzanne Reym, Edwin Spruit, Koen Spruit, Britta Vos kuilen. dingen). De selectie van woningen is gemaakt op het soort woning en niet op het aantal inbraken. Belangstel lenden krijgen op de avond (en) uit leg over het project 'Keurmerk Veilig Wonen Bestaande Bouw'. Dit is een beveiligingsrichtlijn van politie, ver zekeraars, consumentenbond en de vereniging eigen huis. Tevens krijgen belangstellenden de gelegenheid vragen te stellen met betrekking tot de specifieke problemen uit hun straat of wijk. Auto-inbraken: Op 22 november tus sen 0.45 en 7.00 uur is ingebroken in een auto die stond aan de Valkenbur gerlaan. Het slot is geforceerd en er wordt een autoradio-cd-speler ver mist. Dezelfde nacht rond 3.50 uur is ingebroken in twee auto's die ston den aan de Rozenlaan. Daarbij is bij een auto een ruit geforceerd en ook daar wordt een autoradio-cd-speler vermist. Bij de andere auto is ook een ruit geforceerd, maar wordt de auto telefoon vermist. Diefstal bromfiets: Op 23 november tussen 21.00 en 22.00 uur is een brom mer gestolen uit een tuin aan de Ir. Egbertsstraat. 'li:V;HaaaijjjjBg» i|j ^venhuizen - Vrijdag 21 november vond de prijsuitreikingplaats van de slagzin- en kleurwedstrijd die onlangs door Cl000 in Zevenhuizen werd gehouden. De winnaar van de slagzinwedstrijd werd mevrouw van der Graaf; zij won een fiets. Annette van den Berg won de kleurwedstrijd. Haar prijs bestond uit een P'cknickkofferen een bananen-bon. Met deze bon kan zij een jaarlang, dagelijks een banaan halen bij Cl000.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15