Renault Mégane Scénic 2.0 RT KAMPEER tV7 CARAUAN RAI!# I Voor onderhoud en reparatie van alle merken caravans: Winters Recreatie TW 28 NOVEMBER t/m 3 DECEMBER Mfirt van Hollan.ct/26 november 1997 pagina 17 mimmmgm Trekauto van het Jaar ''///fr/S. Mazda 3231.5P AMSTERDAM RAI Hazerswoude - Het landelijk gelegen bedrijf van De Wit aan de Westzijde- weg in Hazerswoude zorgt voor vak kundige reparaties aan elk merk cara van. Bij schade veroorzaakt door der den wordt zelfs de verzekeringskwes tie vakkundig afgehandeld. Ook voor verhuur van caravans is men bij De Wit aan het juiste adres. Uiteraard worden de caravans voor de verhuur goed onderhouden door de heer De Wit, zodat men een onbezorgde va kantie tegemoet gaat. Overigens ver koopt De Wit alles wat in en om de caravan gebruikt kan worden. Aller lei accessoires kan men er aanschaf fen. Ook in- en verkoop van nieu we en gebruikte caravans behoort tot het werkveld van De Wit. Is men over gegaan tot aan koop kan ook het probleem van stal ling opgelost worden. Bij de Wit zijn uitgebreide stallingsmogelijkheden. Uiteraard kan men ook bij De Wit terecht als de caravan niet daar aan- rie Wst caravanstalling reparatie verkoop verhu geschaft is. Inmiddels heeft de heer De Wit acht jaar ervaring met caravans: "Klanten kunnen hier voor alles terecht. Na stalling kan ik ze uiteraard even nakij ken zodat men niet onaangenaam verrast wordt tijdens zijn vakantie door mankementen aan de caravan." Men kan bij De Wit elke week terecht vanaf maandagmiddag tot en met zaterdagmiddag 16.00 uur. In het hoogseizoen kan men zelfs elke dag tot 22.00 terecht. Inde relatief korte tijd van z'n bestaan en de talrijke varianten waarin de Mégane verkrijgbaar is, neemt de Scénic nu al de nelft van de Renault- verkopen voor z'n relcening. De auto voorzietdusduidelijk in een behoefte. Dit ook wel als monospace aangedui de model wijkt af van de gewone hatchback doordat onder meer de stoelen circa zestien centimeter hoger staan. Méér uitzicht dus. Achterin staan drie zetels met daaronder op- bergvakken. Omdat Renault vorig jaar nogal onaangenaam verrast was door de 'gemiddelde' prestaties van de Mégane 1.6 tijdens de vorige trekauto-verkiezing, besloot men - ook vanwege de hogere massa - een Scé nic 2-liter in te zetten. Een slimme zet, zo blijkt nu. Want het is met name de motor die veel lof oogst. De Mégane Scénic is verkrijgbaar bij Hemcar in Boskoop. Rotterdam- Op zijn terrein aan de Wollefoppenweg in Rotterdam is de heer Struckman nu al weer enige jaren actief in de verkoop en onder houd van vouwwagens, tenten en bagagewagens. Service en een goede dienstverlening staan bij Struckman altijd voorop staal. Een goede verstandhouding met zijn relaties is voor hem erg be langrijk: "Bovendien zijn mensen met bij ons gekochte artikelen altijd op vakantie. Dat moet een ontspannen periode zijn. Ik zorg ervoor dat ook bij schade aan vouwwagen of tent de vakantie toch vakantie is," Men kan bij Struckman terecht voor Roadmaster vouwwagens, Walker tenten en Europacarrier bagagewa gens. Dit zijn allen Nederlandse pro ducten. Ook dat is erg belangrijk voor de service, de communicatielijnen zijn kort en onderdelen zijn vlug ge haald of gebracht. De Roadmaster vouwwagen is vorig seizoen op de toonaangevende beurzen de best verkochte vouwwagen gebleken. Ook voor dit jaar is de Roadmaster een prima aankoop. Een revolutio nair nieuw 'uitdraaipoot' systeem voor zowel zijdelingse als hoogte verstelling. Er zitten ook 'uitvalpoten' aan de wagen. Het resultaat is een zeer stabiele wagen als hij opstaat. Omdat het oog ook wat wil zijn de tentkleuren dit jaar ook gemoderni seerd. Met de verdere vele extra's biedt de Roadmaster vouwwagen een zeer compleet vakantiegenot. Op de caravan RAI zijn de producten van Struckman uitgebreid te bekijken, op standnummer 204, in de Zuidhal (vraag gerust naar ons). Wie geen tijd heeft om naar de Rai te gaan, is welkom aan de Wollefoppenweg, waar de Rai-aanbieding nog geldig is tot en met 6 december 1 997. De meeste kritiek op de Mazda-MPV betrof tot nu toe de vormgeving. Het ontwerp van de auto is inderdaad vrat verouderd. Maar dankzij de rechte neus kun je er zelfs wat gemak kelijker mee parkeren. Toch is de techniek niet bij machte om de Maz da hoog te laten eindigen. De motor 's-vooral bij het trekken - luidruchtig en de (aangedreven) achteras geeft le op slechte wegen soms het idee met een kleine truck te rijden. De achter wielen willen ook nauwelijks door- spinnen. Nu hoeft dit geen nadeel te zijn, maar met gedoseerd gas wegrij den op een helling vraagt extra be hendigheid. Ook ontdekten we nog dat de trekhaakkogel zo dicht bij de bumper zit dat een stabilisatorkoppe ling niet kan scharnieren. Mazda was nooit zo gelukkig met de 323 op de Trekautoverkiezing; meer dan een plaats in de middenmoot was er nooit weggelegd voor het Japanse merk. Vorig jaar kwam daar een eind aan toen de 1 21 vlak achter de top pers eindigde. Het knalrode exem plaar dat de Haagse importeur nu inzet, zorgt bij menig jurylid voor sportieve verwachtingen. Die worden versterkt door het rauwe geluid en het pittige karakter van de motor. Toch komt de 323 tekort om een ereplaats in de A-klasse op te eisen. Een jurylid drukt het zo uit: "De auto is niet instabiel, maar het juiste gevoel met de carava n ontbreekt.Wat dat bete kent weten alleen ervaren caravan- Zevenhuizen-Meteen lawine aan voordeel knalt Peugeot het jaar uit. De 106 Accent 11 en 1.5 Diesel zijn in prijs verlaagd en kunnen nu lijdelijk met een interessant optie-pakket verkregen worden. Bij de 306 zijn ABS en aircondi tioning tijdelijk goedkoper geworden en valt de komst van een extra complete en scherp geprijsde 306 SX te melden. Binnen het 406 programma is verder het prijsverschil tussen een Sedan en een Break kleiner geworden. Allereerst de prijsverlaging van de Peugeot 106 Accent. Op de versie met 1,1 liter motor bedraagt die ƒ510,- waardoor deze auto er nu ai is vanaf 22.990,-. De Accent 1.5 Diesel is ƒ610,- goedko per geworden. Tijdelijk kan de Peu geot Accent verkregen worden met een aanlokkelijk optie-pakket. Dat bestaat voor de meerprijs van slechts 330,- uit elektrisch bedienbare voor- portierruiten, metallic lak en een air bag voor de bestuurder. Binnen het 306-programma valt aller eerst de nieuwe 306 SX op. Deze is gebaseerd op de toch al sportief ge tinte S, die sfandaard over kuipstoe- len en een korte dakantenne beschikt. De tijdelijke SX profiteert bovendien nog van onder andere metallic lak met keuze uitvier kleuren, een achter spoiler, toerenteller, mistlampen voor, bredere banden en centrale vergrendeling met afstandsbedie ning. Al met al gaat het in het totale pakket om extra's dat normaal een waarde van 3835,- heeft en nu gekocht kan worden voor ƒ1 835,-. Voor meer informatie over de 'Lawine aan voordeel bij Peugeot' of een proefrit in één of meerdere Peugeot modellen kan men terecht bij Garage Schmidt aan de Dorpsstraat 38 te Zevenhuizen. Hazerswoude-Dorp - Op het ITC terrein nabij Boskoop is sinds drie jaar Winters recreatie gevestigd. Dit bedrijf is gespeciali seerd in (schade) reparatie van tourcaravans, vouwwagens en aanhangwagens.- De caravan is in goede handen bij Harry Winters, die samen met Arnold en Ada Muider bedrijf voert. Winters recreatie is aange sloten bij de Bovag en de Focwa. Dit geeft de klant de zekerheid dat alle reparaties vak kundig worden uitgevoerd. Harry Winters hierover: "Vooral hetvocht- inspectierapport bij caravans is van belang. Er kan namelijk een bescha diging zitten aan een caravan waar van de eigenaar niet op de hoogte is. Een klein scheurtje is voldoende om vocht door te laten, dat vervol gens tussen de wanden van de cara van gaat zitten. Hierdoor kunnen de verlijmingen loslaten." Elk Bovag/ Focwa bedrijf staat garant voor een goede rapportage. Een goed rap port wordt alleen afgegeven als de caravan ook werkelijk in orde is. Men kan bij Winters Recreatie ook terecht voor stalling van de caravan. Deze stalling is overdekt en boven dien heeft het stallen bij een profes sioneel erkend caravanbedrijf het voordeel dat zij dagelijks omgaan met caravans en vouwwagens. Zij weten dus hoe men meteen caravan om dient te gaan. Voor men op vakantie gaat kan men in een moeite door een preventieve onderhouds beurt laten uitvoeren door de echte specialisten. Ook is men bij Winters Recreatie aan het goede adres voor reparaties aan tent of voortent, en wel in de zeilmakerij.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17