Sinterklaas verteld en daarna getekend LITI E Hart van Mand B E R I C H T E N del I a ij van d e rW ende Hart van Holland/26 november 1997 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten tït t Ria Sleeuwenhoek-Sonneveld Lieve Ria, I Ria, 1 Josefita Maria Germeraad-Corver De cadeautjes's! Dat was dom van Piet. Maar hij lost het op. Hoe? Lees dat volgende week. Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen lees verder op pagina 15! 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Lachen is wat zij altijd deed. Met die lach in onze herinnering nemen wij afscheid. Wij zullen je nooit vergeten. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat zij in haar zorgzame leven voor ons betekend heeft, geven wij u kennis van het geheel onver wacht overlijden van mijn poepie en onze mam Zij werd slechts 47 jaar. Cock André René 23 november 1997 De Fazant 29 2761 SZ Zevenhuizen Ria is opgebaard in de rouwkamer van "De Zevenster", Schoolstraat 18 te Zevenhuizen, waar donderdag van 19.30 tot 20.30 uur gelegen heid is tot condoleren en afscheid nemen. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden vrijdag 28 november om 11.00 uur in crematorium "Schollevaar", Burgemeester Schalijlaan 2 te Capelle aan den IJssel. Na de plechtigheid is in de ontvangkamer van het crematorium gelegenheid de familie te condoleren. Je betekende zoveel voor ons. Pa en Ma Sonneveld I Niet te geloven, maar toch is het zo. Leo en Hennie Huub en Annie en kinderen Zij heeft haar strijd gestreden. Haar wereld werd steeds kleiner om haar heen. Hoe zij in stilte heeft geleden. weet niemand, zij alleen. •v Met grote droefheid, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons betekend heeft, geven wij u kennis van het heengaan van mijn lieve vrouw Jos, onze mama en schoonmoeder 11 juli 1944 Prins Clausplantsoen 5 2751 XP Moerkapelle 23 november 1997 Willem Germeraad Marco en Gaby Ronald en Anja Belinda en Peter De overledene is opgebaard in de rouwkamer van de algemene begraafplaats "Westhage" te Moerkapelle. waar donderdag van 19.30 tot 20.30 uur gelegenheid is tot condoléancebezoek. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden vrijdag 28 november om 15.00 uur In het crematorium "Schollevaar", Burgemeester Schalijlaan 2 te Capelle aan den IJssel. Ook wij zullen ons bazinnetje nooit vergeten, die ons zoveel liefde heeft gegeven. Poezen Cindy en Smokey Door Julia Pengirim Boeken en verhalen worden meestal eerst geschreven, daarna van teke ningen voorzien. De illustrator moet dat verhaal dus goed hebben gele zen, maar soms is dat niet zo. Dan krijgt een dwerg die beroemd werd omdat hij geen baard droeg, gete kend wel een baard. Mij is overko men dat op de tekening een jongen naast zijn fiets stond, hoewel ik had geschreven dat hij over z'n stuur gebogen zat. Ook is belangrijk, dat de sfeer van tekening en verhaal op elkaar zijn afgestemd: een sprookje moet lief, in zachte tinten worden geïllustreerd, niet hard, modern. Onderstaand een sinterklaasverhaal. Het eerste deel schreef ik eerst, waar na Sander de tekening maakte. Daar na kreeg ik een tekening te zien, waar bij ik het tweede deel schreef. Hier gaatie. "Slapsma", zei Sinter klaas in de achterka mer van een goed koop logement in Amsterdam, "de hoe veelste boterham eet je nu?" Slapsma dacht na, slikte een hap door en zei: "M'n zesde pas." "Slapsma", ging de Sint een beetje drei gend verder, "hoe veel boterhammen denkje, heb je in mijn dienst opgegeten? Als je dat weet, krijg je een goed beeld van jezelf." "Effe m'n rekenma chientje erbij", zei Slapsma met volle mond. Hij haalde een klein machientje uit z'n fluwelen bloes, krabde door z'n zwarte krullen, sloeg wat toetsen aan en keek de Sint stomverbaasd aan. "Niet gering", zei hij. "Dat maakt pre cies 77.760 boterhammen in twaalf dienstjaren." "En de potten pindakaas die je er door heb gejaagd", voegde de Sint er neerslachtig bij. Hij dacht na, waar bij zijn doorgaans vriendelijk ge zicht zich verhardde. Van onder zijn witte wenkbrauwen, als bossen zo groot, keek hij Slapsma somber en dreigend aan. Buiten joeg natte sneeuw door de kille, verlaten straat. "Pieter Slapsma", zei de Sint, "ik denk, dat je maar eens moest gaan." "Waar naartoe? Nu? Met dit weer?" vroeg Slapsma bezorgd. De Sint knik te. "Ja, Slapsma. Je moet nu gaan, met dit weer. En waar naartoe is jouw probleem. Ik bedoelde: je bent ontslagen. En leg die boterham neer." Pieter Slapsma begreep er niets van. "Grapje'", zei hij. "Niet leuk!" Pas toen kreeg hij de volle laag. "Niks grapje", donderde Sinterklaas. "D'r uit! Weg! Opgelazerd!" Pas toen kreeg Slapsma door, dat het de Sint ernst was. "Maar waarom dan?" vroeg hij verbaasd. De goede Sint hield zijn adem in, voor hij ontplofte: „Je hebt de cadeautjes vergeten!" Snelheidscontrole: Op 19 november tussen 7.15 en 8.15 uur is op de Noor delijke Dwarsweg een snelheidscon trole uitgevoerd. Er reden 350 passan ten voorbij, waarvan er zeven te hard reden. De toegestane snelheid is 50 kilometer per uur en de hoogst geme ten snelheid was 67 kilometer per uur. Waarschijnlijke oplichter. Op 18 no vember rond 11.00 uur kwam een man van rond de 55 jaar bij een woning aan de Jonkheer van der Weistraat in Moerkapelle aan de deur. De man deelde mee dat de bewoners een van de tien winnaars waren die een tapijt gewonnen hadden. Wanneer zij 275,- wilden betalen, konden ze daar ook nog een groot tapijt voor cadeau krij gen. De bewoners zijn hier niet op in gegaan. VerlichtingscontroleOp 19 november tussen 7.25 en 7.45 uur zijn er op de Eikenlaan vijf boetes uitgeschreven voor het rijden op fiets of bromfiets zonder voldoende verlichting. Op 20 november zijn er weer contro les uitgevoerd op de Plasweg, Sniep- weg en Onderweg. Daar waren veel fietsers met goed werkende verlich ting. Er zijn slechts drie bekeuringen uitgeschreven. Een bromfiets is on derzocht en bleek te veel vermogen en een te hoog geluidsvermogen te hebben. Hij had tevens onvoldoende verlichting. Op 21 november zijn bij de Limaweg/ Sniepweg vijf bekeuringen uitge schreven. Aan de Kerkweg-Oost zijn op 24 november in de ochtenduren tien bekeuringen uitgedeeld aan fiet sers en bromfietsers die zonder of met onvoldoende verlichting reden. Winkeldievegge aangehouden: Op 18 november rond 14.00 uur is een 52- jarige vrouw uit Waddinxveen aange houden wegens winkeldiefstal. De vrouw stopte bij een winkel aan de Passage een peper- en zoutstelletje in haar handtas en liep vervolgens zon der te betalen de winkel uit. Buiten is zij door de eigenaar aangesproken en aangehouden. Zij is later door de poli tie opgehaald. Auto-inbraken: Tussen 18 november 17.30 en 19 november 9.00 uur is inge broken in een auto die geparkeerd stond aan de Vondellaan. Het slot is geforceerd en er worden onder ande re een autoradio, autotelefoon en pa pieren vermist. Tussen 22 november 21.15 uur en 23 november 9.30 uur is een radiocassetterecorder uit een auto gestolen. De auto stond aan de Acaciastraat. Er is geen schade aan het voertuig waargenomen. Auto-inbraken opgelost. Vorige week zijn drie verdachten aangehouden op verdenking van twee diefstallen van mobiele telefoons uit auto's. De dief stallen vonden plaats op 25 oktober en 11 november. Een 17-jarige en een 20-jarige jongen uit Waddinxveen hebben bekend de diefstal van 25 ok tober te hebben gepleegd. Bij de auto die geparkeerd stond aan de Koningin Wilhelminaweg was aan het eind van de middag een raam geforceerd en uit de auto. was een telefoon meegeno men. Dezelfde 17-jarige en een andere 17-jarige jongen uit Waddinxveen hebben bekend de diefstal van 11 no vember te hebben gepleegd. De eige naar van die auto had getankt bij een benzinestation aan de Juliana van Stolberglaan toen hij binnen ging be talen. Op dat moment werd de mobie le telefoon uit zijn auto gestolen. De verdachten zullen zich voor de recht bank moeten verantwoorden. De tele foons zijn terug gegeven aan de recht matige eigenaren. Woning-inbraken: Tussen 4 en 18 no vember is een poging tot inbraak ge pleegd bij een woning aan de Nassau- laan. Er is geprobeerd de achterdeur te forceren, maar dit is niet gelukt. Wel is uit de voortuin een gietijzeren zonnewijzer gestolen. Op 20 november rond 22.45 uur is ingebroken in een woning aan de Prin ses Marijkestraat. Een bovenlicht is geforceerd en er wordt een videore corder vermist. Tussen 21 november 13.00 en 22 no vember 9.30 uur is ingebroken in een woning aan de Zwarteweg. Daarbij is een ruit geforceerd en er wordt onder andere een radio, een videorecorder en een telefoon vermist. Op 23 november tussen 12.30 en 19.15 uur is ingebroken in een woning aan de Burgemeester Trooststraat. Ver moedelijk is men via een raam naar binnen geklommen. Er worden siera den en een geldbedrag vermist. Bij twee woningen is op 23 november geprobeerd in te breken. Bij een wo ning aan de Prinses Beatrixlaan is ge probeerd een slot te forceren, maar zijn de daders vermoedelijk gestoord door thuiskomst van de bewoonster. Bij een woning aan de Stationsstraat is een keukendeur geforceerd, maar ging het alarm af bij het open doen van de deur. Ook hier zijn de daders ver volgens gevlucht. Op 24 november tussen 12.30 en 23.15 is ingebroken in een woning aan de Wilhelminakade. De achterdeur is ge forceerd en er worden een televisie, een videorecorder en sieraden ver mist. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle,«Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3