Komend weekend Europacup III in Zevenhuizen TZM lijdt forse nederlaag Hengelsport Sjoelen BROUWER DE KONING Dames Gouwestaete verstevigen positie Flyers Heren 1 zet opmars voort Nesselande-dames slaan dubbelslag Politieberichten regio Oliebollenactie voor World Servants project UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/26 november 1997 pagina 9 Volleyl Programma Benthuizen Hazerswoude-Dorp Rivierencompetitie Dames 2 wint streekderby Dames 1 tegen ZPB/Profus Heren 1 tegen PSV Programma nnnr Gerard Verheiien Zevenhuizen - Aanstaande vrijdag, zaterdag en zondag organiseert VC Nesselande het Europacup III volley- bal-kwalificatietoernooi. Plaats van handeling is dorpshuis Swanla. De tegenstanders zijn Mostostal Ked- zierzyn uit Polen, Pauk Veronika Zupanja uit Kroatië en Volley 80 Pe- tange uit Luxemburg. Het toernooi wordt opgedragen aan oud-hoofd sponsor Rentokil, zonder wie Rento- kil/ZVH, thans VC Nesselande, nooit de volleybaltop zou hebben bereikt. De vier deelnemende verenigingen spelen op die dagen slechts één keer tegen elkaar. Alleen de club met het beste resultaat kwalificeert zich voor de volgende ronde. Het team waar voor Nesselande trainer Teun Buijs het meest beducht is, zijn de Polen. Overigens is van die tegenstander weinig bekend. Het enige dat de oefen- meester weet, is dat Mostostal vorig jaar in de competitie tweede werd, dat de spelers 30 uur per week trainen en daarbij nog eens drie wedstrijden per week afwerken. Europese erva ring hebben de Polen niet. Ook is be kend dat zich onder het zestal drie spelers bevinden, die met jong Polen wereldkampioen zijn geworden. Ook de Kroaten kent Teun Buijs niet. Ge voelsmatig schat hij die lager in dan de Poolse opponent. Dat betekent niet dat Pauk Veronika onderschat moet worden. Want in de voorronde voor de vierkamp in Zevenhuizen lie ten de Kroaten met een tweemaal 3-0 overwinning geen spaan heel van Stip. Van de Luxemburgers is een vi deoband beschikbaar en mede op basis daarvan worden zij als outsider beschouwd. Omdat de organisator van het kwalificatietoernooi de be voegdheid heeft om het wedstrijdpro gramma samen te stellen, speelt VC Nesselande op vrijdag de eerste wed strijd van het toernooi tegen Luxem burg. Direct daarna ontmoeten Polen en Kroatië elkaar. Teun Buijs: "Zo'n wedstrijd tegen Luxemburg is er een waarin je voor de Polen nog wat kunt verbergen. De wedstrijd tussen Polen en Kroatië nemen we op video op. De beelden bekijken we in de nacht van vrijdag op zaterdag en op basis daar van bepalen we vervolgens onze stra tegie voor de wedstrijd van zaterdag." Het programma van het kwalificatie toernooi ziet er als volgt uit. Vrijdag 28 november: 18.30 uur VC Nesselande - Petange; 20.30 uur Pauk Veronika - Kedzierzyn Zaterdag 29 november: 18.30 uur VC Nesselande - Kedzierzyn; 20.30 uur Pauk Veronika - Petange Zondag 30 november: 15.00 uur VC Nesselande-Pauk Veronika; 17.30 uur Kedzierzyn - Petange Trainer Teun Buijs is het meest beducht voor het team uit Polen. Het eerste team van Tafeltennisvere niging Zevenhuizen-Moerkapelle heeft in de uitwedstrijd tegen Shot 65- 4 uit Zwijndrecht een forse nederlaag geleden. Veel partijen werden nipt in drie games verloren. Guus van Amer- ongen en Ad van Heijningen wisten nog wel een partij te winnen maar Hans Smit kon niet tot een winstpartij komen. Ook de dubbel werd verloren, waardoor de einduitslag 2-8 werd. Door dit resultaat zal het moeilijk worden degradatie te ontlopen. Het tweede team won met 4-6 de uit wedstrijd tégen het Bleiswijkse Com bat 5. Om kampioen te worden moest er fors gewonnen worden tegen het laaggeplaatste Combat. Dit viel ech ter behoorlijk tegen. Met veel moeite kon een krappe winst worden gereali seerd. Hans Hol en Coerd van Kasteel wonnen twee partijen, Gerard Reijm won er één. De dubbel werd gewon nen. Team 3 verloor de thuiswedstrijd tegen het onderaan geplaatste TTVN 9 uit Nieuwkoop met 4-6. Voor dit team wordt het ook nog oppassen om aan degradatie te ontkomen. Bart Klos en Simon Wondergem wonnen twee partijen. Anne Duursma won geen partijOok de dubbel werd verlo ren. Team 4 verloor de uitwedstrijd te gen het Haastrechtse TOP 13 met 7-3. John Meurer won deze avond twee partijen en André te Paske won er één. Dick van Vliet wist geen partij in winst om te zetten. Ook de dubbel werd verloren. Het vijfde team verloor de thuiswed strijd tegen NTTC 7 uit Nieuwerkerk aan den IJssel met 3-7. Harm Roden boog won twee partijen, Albert Thu- nissen één. Walter Micke kon geen partij in winst omzetten. De dubbel werd gewonnen. InbraakIn de nacht van woensdag 19 op donderdag 20 november is om 01.50 uur in een woning aan het Van Zuijtland geprobeerd in te breken. Via de tuindeur is het niet gelukt de wo ning binnen te dringen. Toen het keu kenraam werd geprobeerd, is het alarm afgegaan. Dit heeft de inbreker(s) verjaagd. Aanrijdingen: Zondagavond 23 no vember om 20.10 uur heeft op de Hoo- geveenseweg een aanrijding plaatsge had. Een 25-jarige man uit Zoetermeer reed in de richting van de Gemeneweg toen hij iets over zag steken en remde. Achter hem reed een 75-jarige man uit Zoetermeer met zijn echtgenote. Deze man heeft zijn auto niet tijdig tot stilstand kunnen brengen en heeft de auto voor hem aangereden. Een vrouw (leeftijd onbekend) uit de voor ste auto raakte gewond. Ook de twee inzittenden van de achterop komende auto zijn met onbekend letsel naar het AZL vervoerd. Inbraak: In twee panden aan de Bent- weg is tussen 20 november 23.00 uur en 21 november 7.00 uur ingebroken. Bij een bedrijf is de deur geforceerd. Daar is geld weggenomen. Ook in een woning is ingebroken. Door een raam te vernielen heeft men binnen weten te dringen. De bewoners missen een tas, Ook in een schuur van een woning aan de Ringdijk is ingebroken. Hier is niets gestolen. Hetzelfde geldt voor een bedrijf aan het Prins Willem Alexanderplein waar is ingebroken. Zevenhuizen-Moerkapelle - De vierde en tevens laatste wedstrijd van de rivierencompetitie is op 22 november gehouden in de Nieuwe Maas bij de Brienenoordbrug. De vangst was goed; de tien deelnemers wisten to taal 52.380 gram vis te vangen. A.J. Stubbe werd eerste met 17.000 gram, tweede plaats was voor Adr. van Erk met een gewicht van 7.050 gram en werd tevens kampioen. Derde werd P. Visser met 6.950 gram. Eindstand na zes wedstrijden: 1. Adr. van Erk met 79.720, 2. A.J. Stubbe met 49.450,3. J. Visser met 35.900,4. A. van Erk sen. met 27.940, 5. P. Visser met 26.350, 6. J. Klomp met 23.630, 7. H. van Zwienen met 22.570,8. J. Wiersma met 21.510, 9. A. Vis met 21.360, 10. A. Metselaar met 16.400, 11. C. van Mui den met 6.020, 12. H. Kok met 3.500. De eerstvolgende wedstrijd van de voor- en najaarscompetitie wordt ge vist op zaterdag 29 november. Ver trek om 7.30 uur vanaf de parkeer plaats van Hotel Vos. Voor meer infor matie, telefoon 079-5932788. Wim en Linda, Koen-Boris heel veel woon- plezier in Weister. Jullie gaan ervoor, pa en ma Deskundig licht aanleggen: informatie bij Gidion verloren: 2c clubcard Ajax Mark Dijkshoorn, (0180)633012 Lila bedankt voor je jarenlange goede en gezellige hulp. Antje 3 zits donkerbr. Chesterfield z.g.a.n. ƒ1500,-0182-618448 Wereldvent. Het is alweer twee jaar een bende bij ons thuis, maar in een zwijnenstal voel ik mij erg op mijn gemak. Je varkentje Waddinxveen - Flyers Heren 1 wint voor de derde keer op rij. Eervol verlies voor Dames 1. Winst voor Jongens junioren 1, Dames 2 en ver lies voor Meisjes junioren 1. De wedstrijd van Heren 1 tegen Niels Stensen was een strijd tussen twee goed verdedigende teams. De eerste helft ging gelijk op. Beide teams kwa men moeilijk tot scoren. Ruststand 30-29. Tot halverwege de tweede helft bleef het beeld van de wedstrijd onge wijzigd, toen slaagde Flyers erin een kleine voorsprong te nemen en deze werd door goed teamsspel niet meer uit handen gegeven. Uitslag 61-50. Topscorer: Wolter Zwijnenburg met 12 punten. Dames 1 moest op bezoek bij Niels Stensen. het werd een goede wed strijd van Flyers en er werd een se rieuze aanval gedaan op de ongesla gen status van de tegenstander. Jam mer van de laatste minuut in de eerste helft waar Niels Stensen een voor sprong nam van zeven punten. (Rust stand 27-20). Tegen die achterstand heeft Flyers de gehele tweede helft geknokt, maar het lukte niet deze te verkleinen. Einduitslag 68-61. Tops corer: Astrid Scholten met 16 punten. Jongens junioren 1 speelde een goede wedstrijd tegen MSV. Vanaf het begin lag het initiatief bij Flyers en geleide lijk werd de voorsprong uitgebouwd. Met wat meer rust en overleg in het spel zou de uitslag groter geweest zijn. Nu werd het 76-54. Topscorer: Richard Hageman met 22 punten. Meisjes junioren 1 verloor van MSV. In het veld bleken beide teams aan el kaar gewaagd te zijn, maar Flyers ver zuimde zowel in de eerste helft als in de tweede helft een vijftal minuten te scoren en dat bleek fataal. Uitslag 38- 57. Topscorer: Charlotte Lelieveld met 12 punten. Vrijdagavond 28 november in de Dui kelaar om 21.00 uur Dames 1 tegen Argon. Zaterdag 29 november om 19.00 uur ook in de Duikelaar Heren 2 tegen LUSV. Zevenhuizen - Binnen vier dagen twee pittige tegenstanders verslaan, dat was de opgave voor het eerste dames team van Nesselande, om bovenin de le divisie te blijven. Woensdag 19 november ontving het Sliedrecht-2 met vier voormalige ere divisiespeelsters in de gelederen. De eerste set liet een gelijkopgaande strijd zien, die Nesselande uiteinde lijk met 11-15 verloor. Nadat Nesselande de zwakke passing van de Sliedrecht had blootgelegd, overklaste het in de volgende sets de tegenstander volledig en met 15-5,15- 9 en 15-3 werd een prima 3-1 overwin ning geboekt. Drie dagen later moest worden afge reisd naar St.Anthonis, waar Somas- Activa altijd een lastige tegenstander vormt, niet in de laatste plaats door de geringe ruimte in de zaal. Achter de achterlijn is slechts 1.25 meter ruimte beschikbaar, waardoor bij een diepe bal en bij services je letterlijk met de rug tegen de muur staat. So mas heeft zich op deze handicap inge steld, en speelt veelvuldig een diepe bal en serveert vanuit stand. Nesse lande had de grootste moeite hier mee om te gaan en werd in de eerste set volledig weggespeeld: 15-8. Toen het foutenfestival zich in de tweede set dreigde te herhalen bracht coach Bosschaart de wissels Joske Lucas- 'sen, Michelle Bijl en Eva Heerschap in. De service werd tactisch kort over het net gespeeld, waardoor de spel- verdeelster van Somas meer meters moest maken. Nesselande groeide in de wedstrijd, blokkeerde veel beter en was beter ingesteld op de vele tactische aanvalsballen van de veel kleinere tegenstander. Met 9-15 en 8- 15 werden de tweede en derde set gewonnen en was 1 wedstrijdpunt veiliggesteld. In de vierde set raakte Nesselande vermoeid, 9 wedstrijd sets in 4 dagen is niet alleen fysiek, maar ook mentaal zwaar. Typerend hiervoor was de hervatting na een time-out bij 6-13; Nesselande serveer de fout, en maakte vervolgens twee aanvalsfouten, waarna het 2-2 in sets was en een vijfde set de beslissing moest brengen. Onverwachts her vond Nesselande de kracht voor een setje puur vechtvolleybal: 9-15. Met dit resultaat handhaaft Nesselande zich in de top-3, met de nummers 1 en 2 binnen bereik. Zaterdag 6 december om 14.00 uur wacht in Swanla de wed strijd tegen de nummer 2 Abcoude. Het tweede damesteam moest aantre den tegen Befair uit Waddinxveen en even leek zich een herhaling voor te doen van de strijd van vorig seizoen. Ook nu behaalde de selectie van coach Medan een 2-0 voorsprong in sets op basis van kwalitatief goed vol leybal. De derde en vierde set werden door Be Fair gewonnen. Anders dan vorig seizoen hervond Nesselande op tijd de rust en zette op eigen kracht de vijfde set om in winst. Zaterdag 6 de cember om 17.00 uur wacht in Swanla de wedstrijd tegen Radius. Waddinxveen - Jan Kersbergen heeft zijn leidende positie bij de Waddinx- veense sjoelers verstevigd. Tine Valenkamp, Dick Dros en André van Gemeren blijven goed volgen. In de B- klasse doen Peter van Leeuwen en Frans Botger niet voor elkaar onder. Jan Olie loopt in de C-klasse steeds verder uit en Cor Kersbergen staat bovenaan in de D-klasse en heeft op geringe achterstand Wim Slingerland sr. achter zich. Het Algemeen Klasse ment ziet er als volgt uit: Klasse A: Jan Kersbergen 143.100, 2. Tine Valen kamp 140.200, 3. Dick Dros 138.800, 4. André van Gemeren 138.350, 5. Wim Slingerland jr. 136.500,6. Dirk Jan van Drunen 135.750, 7. Frans Bouwmees ter 133.975, 8. Henk van Beek 132.180 en 9. T. van Leeuwen 131.500 punten. Klasse B: 1. Peter van Leeuwen 129.575,2. Frans Botger 129.025,3. Ed den Drijver 128.200, 4. Guus Renesse 127.800 en 5. Cor Faay 126.820 punten. Klasse C: 1. Jan Olie 119.500, 2. Asha den Drijver 119.067, 3. C. van Wijk 118.500, 4. en 5. Cor van Gils en Jan van Beek 116.400 punten. Klasse D: 1. Cor Kersbergen 109.560, 2. Wim Slingerland sr. 109.180, 3. J. Ridder 108.460, 4. Ceron van Beek 106.950 en 5. M.C.Taktor 105.025 pun ten. Benthuizen - Op zaterdag 6 december worden in Benthuizen oliebollen. Be stellingen kunnen opgegeven worden voor vrijdag 5 december via telefoon nummer 079-3410249. De opbrengst van de actie is bestemd voor het World Servants project in Kenia, een interkerkelijke organisatie die jongeren van 14 tot 23 jaar de mogelijkheid biedt deel te nemen aan b bouwprojecten in de armste landen van de wereld, zoals Mexico, Ecua dor, Ghana, Jamaica en kenia. Een aantal jongeren uit de hervormde ge meente van Benthuizen en Hazers- woude hopen met World Servants mee te gaan naar Kenia om daar een weeshuis op te knappen. De kosten worden betaald door de deelnemers zelf. Daar is ongeveer ƒ23.000,- voor nodig voor reis- en verblijfskosten en kosten voor bouwmaterialen. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag ging heren 1 op bezoek bij PSV in Eindhoven en verloor kansloos met 13-4. Zondag ontving dames 1 in De Sniep het eerste team van ZPB Profus uit Barendrecht. Dames 1 won met 11-4 en nestelde zich weer op de vijfde plek van de ranglijst. Ogenschijnlijk een gemakkelijke over winning voor de dames van Gou westaete, maar het duurde even voor het team van trainer/coach Martin Pronk echt afstand kon nemen van het fysiek zwaar spelende ZPB/Profus uit Barendrecht. De met 11-4 gewon nen wedstrijd tegen ZPB kwam wel regelmatig tot stand, waarbij Mirjam Overdam er vier inschoot. In de eer ste periode scoorden Sandra Ber- ckenkamp en Mirjam Overdam 2-0 en in de tweede periode waren het Ingrid van Veen en Mirjam (viermeter), die 4-0 lieten aantekenen. In de derde pe riode scoorde Mirjam 5-0, waarnaZPB even de geest kreeg en 5-2 liet aante kenen. Doch Ingrid, Sandra en Gillian van den Berg brachten de stand op 8- 2. Begin vierde periode kwam ZPB op 8-3, doch twee doelpunten op rij van Gillian deed Gouwestaete op 10-3 be landen. ZPB kwam nog eenmaal tot scoren, voordat Mirjam de eindstand op 11-4 bepaalde. Het team van trainer/coach Jan Mid dendorp begon 'gehandicapt' aan de moeilijke uitwedstrijd tegen PSV in Eindhoven. De Gouwestaeteheren moesten aantreden zonder steunpi laar Jaco de Jong. De Gouwestaetehe ren begonnen slecht aan de wed strijd. PSV liep gemakkelijk uit naar een 5-0 voorsprong halverwege de wedstrijd. Op alle fronten moesten de heren hun meerdere erkennen in de Eindhovenaren. pas in de derde pe riode was het Marc Mommers die voor Gouwestaete het eerste doel punt aantekende. Inmiddels was de achterstand aan het einde van de der de periode opgelopen naar 8-1. In de vierde periode konden de Gouwestae teheren eindelijk iets terug doen. Via doelpunten van Remko Overdam, Rody Visser en Marcel Ribbens werd de eindstand bepaald op 13-4. na deze afstraffing gaan de heren zich opma ken voor het 'weekend van de der by's'. Zaterdag 29 november en zondag 30 november spelen de bondsteams van Gouwestaete thuiswedstrijd in De Sniep. Voor heren 1 staan twee der by's op het programma. Zaterdag speelt heren 1 om 18.00 uur tegen BZ&PC 1 uit Bodegraven. Dames 1 speelt om 19.00 uur tegen PSV 1 uit Eindhoven. Om 20.00 uur speelt he ren 2 tegen HZ/Zian 3 uit Den Haag en dames 2 sluit de sessie om 20.45 uur tegen HZ/Zian 1 Op zondag speelt heren 1 om 18.15 uur tegen Keiler keukens/Donk 1 uit Gouda en heren 2 om 19.15 uur tegen ZWV/Nereus 4 uit Zaandam. Het is mogelijk dat de wedstrijd van dames 1 tegen GZC 1, welke om 17.15 uur is gepland, op verzoek van GZC, wordt verplaatst naar zaterdag 6 december.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9