Nesselande-dames kunnen mentale druk niet aan Staatsactiviteiten Topclubs in sporthal De Dreef Moerkapelle komt tot winst BROUWER DE KONING Darten in Het Zuidhonk Gouwestaeteheren geen schim van vorige week Tarzan/Jazztar ook overdag Wintershow rolschaatsvereniging Rolling'90 Flyers dames 1 te wisselvallig UITVAARTVERZORGING Foto's in het Hart van Holland Recept van de maand december TIP KERSTBOMEN QRG Hart van Holland/10 december 1997 Dames 2 Kerstvoetbaltoernooi Be Fair Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen tater af kan halen. Programma Basketbal Zevenhuizen - Twee belangrijke wed strijden in vier dagen, waarin het eer ste damesteam moest bewijzen de top van de le divisie aan te kunnen. Afgelopen woensdag speelde het in een druk bezet Swanla voor de beker tegen Sliedrecht-1, dat op de vierde plaats in de eredivisie stond. Vrij on bevangen van start gegaan zette Nes- selande druk op de opponent, die met enige zorg tegen deze wedstrijd had aangekeken. Nesselande begon sterk aan de wedstrijd. Fanny Lafeber scoorde met enkele sprongservices en Nesselande liep uit tot 8-3. Enige aanvalsfouten brachten Sliedrecht langszij en zelfs op 8-12 voorsprong, maar het inbrengen van Joske LuJas- sen en Janneke de Butter zorgde voor betere passing en blokkering. Ook de servicedruk van Olga van Zaanen droeg bij aan de eerste setwinst met 15-12. Ondanks een voorsprong van 4- 1 liep Nesselande in de tweede set achter de feiten aan. Sliedrecht won gemakkelijk met 8-15. De derde set liet eenzelfde beeld zien van een falend middenblok, waardoor de vroegere ZVH-speelster Joyce Ruigrok vele scoringskansen kreeg. Onnodige fou ten ook, met name in het achterveld, waar enkele ballen gewoon tussen speelsters invielen. Onervarenheid van jonge wisselspeelsters droeg hier aan bij en de oudere speelsters waren kennelijk niet in staat dit te sturen. Sliedrecht won ondanks zeer matig spel met 6-15. Nesselande gaf zich echter niet gewonnen en liet in de vierde set vechtvolleybal zien. De aanval was gevarieerder en werd be ter benut. De ploegen hielden elkaar in evenwicht tot 14-14, waarna Nesse lande scoorde en met 16-14 de set won. De vijfde en beslissende set liet een gelijk beeld zien. Geen hoog staand volleybal, maar wel inzet en spanning. Tot 9-11 kon Nesselande nog zicht houden op een overwin ning, maar enkele eigen fouten zorg den voor een 12-15 overwinning voor Sliedrecht, dat in de volgende beker ronde eredivisionist AMVJ ontmoet. Zaterdag 6 december vond de ont moeting plaats met de nummer 1 van de le divisie Abcoude; bij winst zou Nesselande samen met Mikro de kop positie over kunnen nemen. Al spoe dig bleek ook in deze wedstrijd dat Nesselande vooral mentaal niet opge wassen was tegen de druk. Verbluf fend goed aanvalsspel werd direct weer afgewisseld met slechte passes, misverstanden en een onzekere uit straling. In de eerste set ging de strijd gelijk op; De passing van Monique Vermeulen en Fanny Lafeber was uit stekend verzorgd, maar daar stonden veel aanvalsfouten tegenover. Bij de stand 13-11 had Nesselande goede kans de set naar zich toe te trekken, maar 4 opeenvolgende aanvals- en pasfouten brachten de winst met 13- 15 bij Abcoude. In de tweede set nam Nesselande een 5-1 voorsprong, voor al door een hoog tempo en veel sco rende aanvallen van Ruth Minder hout. Fouten in de pass en een matige blokkering en verdediging brachten in één rotatie de score van 5-11 op het bord. Pas toen bracht coach Bos- schaart een wissel, spelverdeelster Michelle Bijl, in. Hoewel de aanval meer variatie kreeg en Nesselande terugkwam tot 11-13, kon het niet ver hinderen dat ook deze set naar Abc oude ging met 12-15. Ook in de derde set nam de ploeg uit Zevenhuizen een voorsprong. Goed aanvalsspel van met name Fanny Lafeber deed Nesse lande uitlopen naar 13-8, maar zelfs deze voorsprong gaf niet voldoende vertrouwen in de eigen mogelijkhe den. Abcoude profiteerde wederom van de fouten en sloop dichterbijMet 14-16 won het de set en de wedstrijd met 0-3. Een voor Nesselande teleur stellend resultaat, zeker waar het op grond van de spelkwaliteiten tot veel meer in staat moet worden geacht. Mentaal schort er echter nog het no dige aan de jonge selectie. Komende zaterdag speelt het uit in Schiedam tegen Rijnmond. Perdijk-Nesselande, het tweede da mesteam, pikte de draad goed op. Na enkele verliespunten tegen sterke te genstanders, maakte de selectie van coach Medan tegen het Goudse Radi us een goede indruk. Sterke passing en servicedruk stonden ook nu weer aan de basis van een onbedreigde 3-0 overwinning. Een goede klassering in de subtop moet haalbaar zijn. Komen de zaterdag speelt het de lastige uit wedstrijd tegen Delta in Delft. In de maand december zal het op de ijsbaan van Schaatscentrum De Uit hof in Den Haag bruisen van de activi teiten. Ook het marathonschaatsen zal niet ontbreken. Van 12 december tot en met 23 de cember is er op het middenterrein van de 400 meter baan de kerstmarkt, welke voorheen op het Plein in Den Haag plaats vond. Op 12 december is op de Uithof de eerste wedstrijd van de 3-daagse ma- rathon-ploegenwedstrijd met deelne mers als Henk Angenent, Erik Huize bosch, de gebroeders Ruitenberg, good-old Piet Kleine en vele andere toppers. De wedstrijden beginnen om 18.30 uur en duren tot circa 22.15 uur met daarin de volgende onderdelen 18.30 uur wedstrijd voor landelijke veteranen over 60 ronden; 19.20 uur afvalwedstrijd voor de nummers 1 van de ploegen uit het A-rijders pelo ton; 19.35 uur klassementwedstrijd voor de nummers 2 van de ploegen uit het A-rijders peloton; 19.55 uur klas sementwedstrijd voor de nummers 3 van de ploegen uit het A-rijders pelo ton; 20.25 uur wedstrijd voor landelij ke heren B-rijders over 75 ronden om de Kaas en Hout 3-Daagse; 21.25 uur ploegen (koppel)wedstrijd voor A-rij ders over 80 ronden om de Grote AGM prijs-MaasIand; 22.15 uur huldiging dagklassement. Waddinxveen - Op dinsdag 23 decem ber organiseert Be Fair een groot Kerstzaalvoetbaltoernooi, met deel name van een aantal jeugdteams van betaalde topclubs. Het toernooi is bedoeld voor BI jeugdteams, jongens in de leeftijds klasse van 14/16 jaar. Het toernooi, dat'de hele dag duurt, heeft een sterk deelnemersveld. Uit Rotterdam komen sparta en Exelsior, verder komen Den Bosch, Haarlem en Telstar. Smaakmakers zullen zijn het BI team van AZ, de club van Willem van Hanegem, en het zeer sterk spe lende Vitesse uit Arnhem. Uiteraard doet ook het Bl-team van Be Fair mee. De toegang is gratis in sporthal De Dreef. Moerkapelle - De voetballers van de v.v. Moerkapelle keerden zaterdag in de laatste thuiswedstrijd van dit jaar tegen het Rotterdamse WOH terug op het pad der overwinningen. Door deze winst in een aantrekkelijke duel belandden de spelers van trainer lees Verbree weer op een gedeelde derde plaats met zes punten en één wedstrijd achterstand op leider Ber- kel. Al in de vijfde minuut kwam de thuis club op voorsprong, toen Gert-Jan lekker kerk na uitstekend storend werk in balbezit kwam en afspeelde op Lennaert Visser. Scheidsrechter °eswijk negeerde het vlagsignaal van de grensrechter en vervolgens rondde Visser fraai af. Volkomen onverwacht werd de stand halverwege de eerste helft gelijk ge trokken, toen keeper Mark Huisman bij een eenvoudig kopballetje blun derde en de bal in eigen doel werkte. De zeer goed spelende Peter Zijder hand bracht Moerkapelle toch weer op voorsprong door van grote af stand schitterend in de linker boven hoek te schieten. Op slag van rust werd het zelfs 3-1, na een fraaie com binatie tussen Lennaert Visser en Peter Zijderhand, waaruit laatstge noemde scoorde. In de tweede helft kwam WOH al snel tot scoren, uit een afstandsschot werd het 3-2. zaterdag 13 december volgt de uit wedstrijd tegen het op de laatste plaats staande GGK Ned Lloyd. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Op donderdagavond 11 december vindt in wijkgebouw Het Zuidhonk de derde dartavond plaats. De avond wordt opgesplitst in twee delen. Van 19.00 tot 20.00 uur komt de jeugd aan bod. Daarna spelen de vol wassenen tot 22.30 uur. De kosten bedragen ƒ2,50 per persoon. Zuurkoolsoep met gerookte forel Ingrediënten (voor 4 personen): 50 g boter of margarine; 2 teentjes knof look, geperst; 1 grote uit, fijngesne den; 500 g zuurkool, losgehaald; 11/ 41 groentebouillon (van tablet); 4 dl Room Culinair; 1 grote rode papri ka, zeer fijn gesneden; zout, peper; 200 g gerookte forelfilet of zalmfó- relfilet; 4 takjes kervel of peterselie. Boter smelten en knoflook en uit hierin ongeveer 4 minuten zachtjes bakken. Zuurkool circa 3 minuten meebakken. Bouillon erbij schen ken en soep met deksel op pan on geveer 10 minuten zachtjes laten koken. Room Culinair en paprika circa 10 minuten meekoken. Soep op smaak brengen met zout en pe per. Soep in borden scheppen en forelfilet in stukken erin leggen. Garneren met takjes kervel of peter selie. Bereiding: circa 30 minuten Kcal p.p.: circa 655 Dit recept wordt aange boden door het tijd schrift Tip Culinair. Prima Cyclamen, Azalea's en Kerststerren Blauwsparren, Nordmann en Omorica kluitbomen Turfmolm - meststoffen - tuinaarde, 4 zakken voor ƒ10,- witlofwortelen, droog eiken en hard haardhout ^ROTE SORTERING BLOEMBOLLEN KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete uitwedstrijden. He ren 1 moest in zwembad De Zijl in Leiden aantreden tegen het eerste team van De Zijl/LGB. In tegenstelling tot vorige week leek het eerste heren team van Gouwestaete volkomen uit geblust en verloor dit met 12-4 van een oppermachtig De Zijl/LGB. De ploeg van trainer/coach Jan Mid dendorp moest aantreden tegen de degradant uit de hoofdklasse, De Zijl/ LGB in Leiden. De yraag was of de Gouwestaeteheren de goede presta ties tegen BZ&PC en Donk van vorige week konden evenaren. Gouwestaete begon gematigd aan de wedstrijd, maar wist de eerste periode met een miniem verschil van 2-1 af te sluiten. Mare Mommers tekende het enige doelpunt aan in deze periode. In de tweede periode kwamen de Gou westaeteheren al snel op een 2-2 stand, maar tevens bleek dat de Lei- denaren in beter doen waren dan de Gouwestaeteheren. Nog voor het ver strijken van de tweede periode ston den de heren op een 6-2 achterstand en leek de wedstrijd gespeeld. Ook in de derde periode kon Gouwestaete niet imponeren. In de derde periode werd het verschil nog groter en liep De Zijl eenvoudig uit naar een 9-2 voorsprong. In de vierde periode kon den de heren eindelijk iets terugdoen. Jaco de Jong en Marcel Ribbens zorg den voor de overige twee doelpunten voor Gouwestaete. De bondsteams van Gouwestaete spe len zaterdag 13 december de laatste wedstrijden voor de winterstop. In De Sniep speelt heren 1 om 18.00 uur tegen Alliance 1 uit Zaandam. Moerkapelle - Op veler verzoek start gym/aerobic Tarzan/Jazztar in het eerste kwartaal van 1998 met lessen overdag. Er zijn enkele mogelijkhe den, onder andere op woensdag van 9.30 tot 10.30 uur een uur aerobics. Deze les staat onder leiding van Da- niëlle Deuss. Per 8 januari wordt op donderdag ochtend gestart met een 55+-groep voor dames en heren. Deze les staat onder leiding van Ingrid Westerman. De overige lestijden van Tarzan/Jaz ztar zijn: Dinsdag: 15.30-16.30 uur: meisjesgym schoolgroep 3+4; 16.30- 17.30 uur: meisjesgym groep 5+6; 17.30-18.30 uur: meisjes groep 7+8; 18.30-19.00 uur: springhalfuurtje meisjes en jongens aspiranten; 19.00- 20.00 uur: dames en heren aspiranten; 20.00-21.00 uur: dames senioren; 21.00-22.00 uur: toestelturnen dames en heren. Donderdag: 9.00-10.00 uur: moeder en peutergym; 15.45-16.30 uur: kleutergym; 16.30-17.30 uur: jon- gensgym 6-9 jaar; 18.00-19.00 uur: jon- gensgym 10-12 jaar; 17.30-18.30 uur: meisjes jazzgym tot en met 10 jaar; 18.30-19.30 uur: meisjes jazzgym van af 11 jaar; 19.30-20.30 uur en 20.30- 21.30 uur: aerobic. Voor meer informatie: Lenie van 't Wout, telefoon (079) 593 2447 of Ria Lindhout, telefoon (079) 593 2207. Moerkapelle - Zaterdag 13 december zal rolschaatsvereniging Rolling'90 voor de achtste keer haar jaarlijkse wintershow houden in dorpshuis Op Moer. Ieder jaar komt er meer pu bliek. Doordat het aantal zitplaatsen vorig jaar aan de krappe kant was, zullen er dit jaar twee voorstellingen gegeven worden. De eerste voorstel ling begint om 16.00 uur en is alleen toegankelijk voor houders van een VIP-kaart. De tweede voorstelling be gint om 19.00 uur met om 20.30 uur een Rollerdisco als afsluiting, 's Avonds is vanaf 18.45 uur de kaart verkoop en is de zaal open. Op woens dag is ervan 19.00 tot 20.30 uur voor verkoop in Op Moer voor beide voor stellingen. Er zijn nog enkele VIP-kaar- ten verkrijgbaar. Waddinxveen - Flyers dames 1 speel de een te wisselvallige wedstrijd om tot winst te komen, Idetrading. Ook jongens junioren 1 verloor. Een ruime winst was er voor jongens aspiranten 1. Meisjes kadetten 1 redde het niet tegen Zoebas. Dames 1 speelde een wisselvallige wedstrijd tegen idetrading. De bezoe kers hadden de eerste helft het betere van het spel - er werd makkelijk ge scoord - en Flyers moest steeds tegen een achterstand aankijken. Wel was de vechtlust van de dames bewonde renswaardig, want men wist van een grote achterstand (zeventien punten) terug te komen. Ruststand 31-37. De tweede helft ging het beter en in de tiende minuut was men eindelijk langszij (stand 50-50). Toen kwam weer een mindere periode en Idetra ding liep 13 punten uit. Wederom knokte Flyers tot twee punten terug en een verlenging behoorde tot de mogelijkheden, maar een aanvallen de rebound van Idetrading bepaalde de eindstand op 71-75. Topscoorder: Anita van Unen met 31 punten. Jongens junioren 1 miste twee basis spelers in de wedstrijd tegen Team Ten Dreamers en dat had invloed op het verloop van de strijd. Team Ten Dreamers had de betere start en be paalde grotendeels het gebeiïffen in de eerste helft. Wel kreeg Flyers meer greep op de wedstrijd en dat zette zich voort in de tweede helft. Hierin nam Flyers het initiatief en in de ne gende minuut kwamen de junioren langszij en ontstond er een spannen de strijd. Toen de foutenlast mee ging spelen kwamen de spelers van coach Wolter Zwijnenburg in de problemen en moesten ze de wedstrijd uit han den geven. Uitslag 54-66. Topscoor der: Richard Hageman met 14 punten. Jongens aspiranten 1 hield zaterdag de eer van Flyers hoog. Als enig team behaalden ze een overwinning en nog wel een ruime. Tegenstander Zoebas had niets in te brengen en Flyers of eigenlijk Johan Walhout, scoorde er lustig op los. Uitslag 104-38. Top scoorder: Johan Walhout met 43 pun ten. Meisjes kadetten 1 was - qua veldspel - niet de mindere van Zoebas. Maar Zoebas beschikte over meer lengte en die werd goed benut. Hierdoor ver loor Flyers het gevecht om de bal onder de borden. Uitslag 27-47. Top scoorder: Sharon Philip met 7 punten.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17