intratuin art van Holland, iedere woensdag in de brievenbus! Witte kerst De nieuwe Raboban Zevenh Open vanaf medio januari Kerstzangavond Kerstsoos verstandelijk gehandicapten "Wie horen er op het kerstfeest bij" NCVB viert kerstfeest Bach-cantate Leerlingen School met de Bijbel steken duim op voor vrachtwagenchauffeur: Wt>k*Hjks a' Uty 'nfO»-f7,at/e Peen e"teerb/aa. NVM hA makelaardij o.g. DE GRATIS INTRA NOVA VOL KERSTIDEEËN LIGT VOOR U KLAAR Zondag 14 december geopend van 10.00 - 17.00 uur. m MAKELAAR ovens Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 Bank? Moerkapelle - Onder het motto "Komt allen tezamen" wordt op vrij dag 19 december een kerstzang- avond gehouden in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente. Aanvang 19.30 uur. De meewerken de koren zijn het ouderenkoor De Avondster, christelijk gemengd koor Asaf, christelijk gemengd koor Sursum Corda, meisjeskoor Nethan- ja en jeugdkoor Asarela. Diverse organisten zullen het orgel bespelen en Bastiaan van der Knijff speelt trompet. Er is veel tijd voor samenzang, iedereen is van harte welkom op deze vrij toegankelijke avond. Er zal een collecte gehouden worden ter bestrijding van de kos ten. Waddinxveen-Op zondagmiddag 14 december wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk een soos gehouden voor verstandelijk gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid enzo voort. De middag zal in het teken staan van het naderende kerstfeest en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Benthuizen -dat is de titel van het kinderkerstfeest dat dit jaar voor de tiende wordt georganiseerd door het Katholieken Kontakt Benthui- zen en de S.O.W. gemeente De Hoek steen. Een viering, door kinderen, voor iedereen, ledereen is welkom op zondag 21 december om 16.30 uur in De Hoeksteen aan de Dr. Alb. j Schweitzerlaan 2. jWaddinxveen - De afdeling Wad- dinxveen van de Nederlandse Chris ten Vrouwen Bond viert woensdag 17 december het kerstfeest. De vie ring wordt verzorgd door mevrouw .Niemantsverdriet. De avond begint om 19.30 uur in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan. Iedereen is welkom. Zoetermeer - Zaterdagavond 13 de cember wordt er een cantate van J.S. Bach uitgevoerd. Christelijk Vo caal Ensemble "Cantica" onder lei ding van Johan van Oeveren zingt .samen met het barokorkest Florile- gium Musicum de Cantate BWV 64: "Sehet, welch eine Liebe". Deze kerstcantate bestaat uit vier kora len, twee recitatieven en twee aria's en een schitterende instrumentale hegeleiding. Be Zoeterméerse sopraan Ella Dijk huizen zingt de sopraansolo, Mar ianne Ketel de altsolo en Henk Ne ven de bassolo. Ronald de Jong speelt orgel/continuo. Aanvang 19.30 uur. De toegang is gratis. 20e jaargang - nummer 746 10 december 1997 Zorg dat je gezien wordt! Door Svlvia van Doornen Benthuizen - Onder het motto 'Vei lig op weg. Zorg dat je gezien wordt!' werd op dinsdag 2 decem ber door leerlingen van De School met de Bijbel nader kennis gemaakt met de vrachtauto. Door een spe ciaal team van Transport en Logis tiek Nederland, de grootste werkge versorganisatie in het wegtrans port, werd gedurende deze school dag aan alle groepen les gegeven over vrachtwagens in het alge meen, hun deelname aan het ver keer en de onveilige situaties die kunnen ontstaan indien men zich niet aan de regels houdt. Doel van het project is om de kinderen veilig en bewust te leren omgaan met vrachtauto's in het verkeer. Hoe wel de betrokkenheid van vracht auto's bij ongevallen met dodelijke afloop het afgelopen jaar met 15% daalde, zijn er jaarlijks nog altijd veel slachtoffers betrokken bij een ongeval waarbij een vrachtwagen in het spel is. In 1996 waren erin de leeftijdscategorie van 6 tot 12jaar 6 doden en 9 gewonden te betreuren. Koopavond: Een beetje witte kerst is gegarandeerd met deze witte cyclaam. Bloeit met grote witte bloemen, de hele winter door. Een kerststuk bij uitstek. Van 8.95 voor Om de leerlingen enkele eenvou dige vuistregels, werd door het team van Transport en Lo gistiek Nederland onder andere een videofilm getoond met als voorname- lijke boodschap 'Zorg dat je gezien wordt' en wees de kinderen op het feit dat wanneer zij de chauffeur van de vrachtwagen kunnen zien, zij zelf ook gezien worden. In de film werd door zowel de chauffeur als het kind de duim opgestoken als teken dat ze el kaar hadden gezien. Verder kwamen de volgende vuistregels aan bod: - Blijf achter de stopstreep staan als er een vrachtwagen nadert, deze heeft immers veel ruimte nodig om de Ook de leerlingen van beide groepen 8, die het team van Transport en Logistiek Nederland naar hun school wisten te halen, mochten de vrachtwagen even van binnen bekijken. bocht te nemen; - Steek niet vlak voor een vrachtwagen over; - Ga niet vlak naast een vrachtwagen staan als deze rechtsaf gaat; en - Blijf als een vracht wagen nadert niet in een groepje rij den maar ga achter elkaar fietsen. Voor de leerlingen van groep 1 tot en met 4 werd het theorie-gedeelte aan gepast en beperkt tot een voor hen begrijpelijk verhaal. Om alle leerlingen ook in de praktijk kennis te laten maken met een vracht wagen, stonden er voor het school plein twee enorme exemplaren gepar keerd. Enthousiast en in enigszins uit gelaten stemming, klom men via het speciaal voor hen geplaatste trapje in de cabine. Daar konden de kinderen met eigen ogen aanschouwen wat de chauffeur vanuit zijn cabine wel en niet kan zien. Uiteraard konden som mige leerlingen het niet laten om ook de claxon even uit te proberen, die overigens uitstekend werkte. Aanleiding voor deze speciale gast lessen was het voorlichtingspakket met de prijsvraag, dat ruim 4.000 ba sisscholen in Nederland kregen toe gestuurd. Door de opdrachten in het pakket te maken en mee te doen aan de prijsvraag, maakte men kans op het winnen van de voorlichtingsdag. De leerlingen van de huidige groepen 8 voerden de opdrachten uit en zorg den voor de juiste oplossing van de rebus, waardoor De School met de Bijbel na loting tot één van de win naars behoorde. HET GROENE WARENHUIS Maandag t/m vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag vanaf 9.00 uur open. NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hoofdweg Noord 25a Tel. 0180-320527

Hart van Holland | 1997 | | pagina 1