Zevenhuizen Moerkapelle Hart van Holland/10 december 1997 pagina 5 Verleende bouwvergunning/ beschikking bouwmelding/ vrijstelling Afgegeven kapvergunningen Ingekomen aanvragen sloopvergunning Nu subsidie bij de aankoop van een huurwoning Burgerlijke stand la^ÉjEM uoq qELDfoEooKw, r Termijn indienen aanvraag huursubsidie verlengd tot 1 januari 1998 Gemeente In de periode van 2 t/m 8 december 1997 zijn de navolgende vergunningen/beschikkingen afgegeven en vrijstellingen ver leend: Verleende vrijstellingen: de heer R. Bakker te Zevenhuizen, van de voorschriften van het bestemmingsplan "Zevenhuizerplas", voor de bouw van een woning met garage/berging aan de Wollefoppen- weg 95a te Zevenhuizen; Verleende bouwvergunningen/beschikkingen bouwmelding: Albert Heijn te Zevenhuizen, voor het veranderen/vergro ten van de winkel en het plaatsen van een laadkuil, plaat selijk bekend Dorpsstraat 129 te Zevenhuizen (verzonden 8 december 1997); de heer R. Bakker te Zevenhuizen, voor de bouw van een woning met garage/berging, plaatselijk bekend Wollefop- penweg 95a te Zevenhuizen (verzonden 4 december 1997); mevrouw H.J. Hoogeveen-Baas te Zevenhuizen, voor het plaatsen van een dakkapel, plaatselijk bekend De Patrijs 15 te Zevenhuizen (verzonden 8 december 1997); de heer P. van Ommeren te Moerkapelle, voor het bouwen van een schuur/garage, plaatselijk bekend Bredeweg 16a te Moerkapelle (verzonden 8 december 1997); Indien U zich niet met genoemde besluiten kunt verenigen, kunt U daartegen bij het college van burgemeester en wet houders bezwaar maken. De termijn voor het indienen van een bezwaarschrift bedraagt 6 weken na toezending/uitrei king van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Als U onmiddellijk belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/beschikking, kunt U daarnaast de president van de rechtbank te Den Haag vragen om een voorlopige voorzie ning te treffen (dit betekent dat hij een speciale regeling kan treffen voor de periode dat het bezwaarschrift nog in behan deling is). Het adres van de rechtbank is Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De vergunningen/beschikkingen liggen ter gemeente secretarie, sektie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inzage. Het hoofd van de afdeling Middelen, hiertoe gemachtigd door burgemeester en wethouders, maakt bekend dat bij besluit van 3 december 1997 vergunning is verleend aan: de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, voor het verwijde ren van: 1.een esdoorn en een berk aanwezig ten zuiden van de Wielewaal 18; 2.een es aanwezig ten zuiden van de Wilgenlaan 9; 3. drie populieren aanwezig ten noorden van de Wilgen laan 1; 4. een berk aanwezig ten zuiden van de Wethouder Kreftlaan 53; 5. een els aanwezig ten oosten van het Weideplantsoen 1; 6. een linde aanwezig ten zuiden van de Leliestraat 38; Deze vergunning is afgegeven op verzoek van de bewoners van bovenstaande adressen in verband met het veroorzaken van overlast. Voor de drie populieren aanwezig ten noorden van de Wil genlaan 1 en de linde aanwezig ten zuiden van de Leliestraat 38, komen nog nader te bepalen bomen terug. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algeme ne Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publikatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het col lege van burgemeester en wethouders. Zevenhuizen, 3 december 1997 Het hoofd van de afdeling Middelen, H. Hogebrug Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe gemachtigd door het college van burge meester en wethouders, maakt bekend dat in de periode van 1 t/m 5 december 1997 de volgende aanvragen om sloopvergunning zijn binnengekomen: het slopen van het dak van een bedrijfsruimte aan de Bredeweg 118-120-122 te Zevenhuizen; het slopen van een kas aan de Zuidelijke Dwarsweg 7 te Zevenhuizen. Zevenhuizen, 5 december 1997 Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, C.A.H. Oosterhoff Geboren: Nelly Johanna, dochter van Hoogendoorn, Cornelis J. en Oudijk, Cornelia E., op 28 november 1997; Sanne, dochter van Meijer, Ronaldus J. en Heblij, Anita, op 30 november 1997; Willianna, dochter van Heij, Willem en Den Hoed, Petronella, op 4 december 1997; Vanaf I oktober kunnen kopers van een huurwoning subsidie krijgen. Op die da tum heeft het ministerie van VROM de "Gewenningsregeling eigen woningbe- zit" ingevoerd. De subsidie is bedoeld voor kopers die voor de eerste keer een woning kopen. De koper moet een inkomen beneden mo daal hebben. Ook mag het vermogen van de koper niet boven een bepaalde grens uitkomen. Wie de huurwoning te koop aanbiedt, maakt niet uit. Dat kan een wo ningbouwcorporatie zijn, een belegger of een particulier. H'J IS UU VAU OWS EU U)E Koop binnen budget De financiering van de koop moet binnen het budget van de koper passen. Daarom moet de koper voldoen aan de norm van de Nationale Hypotheekgarantie. De hypotheekverstrekker (bank of verzekeringsmaatschappij) of een hy potheekadviseur kan (gratis) uitrekenen of men voldoet aan deze NHG-norm. De huurwoning kan een eengezinswoning zijn, een apparte ment (flat), een etagewoning (gesplitst eigen dom) of een huurwoonwagen inclusief stand plaats. Ingangsdatum De subsidieregeling gaat in per 1 oktober 1997, maar heeft een terugwerkende kracht tot en met 23 mei 1997. Voor diegene die de afgelo pen tijd een huurwoning gekocht heeft is van belang te weten welk moment maatgevend is voor de regeling. Voor de zittende huurder (diegene die zijn eigen huurwoning heeft ge kocht) wordt gekeken naar de datum waarop dat de woning wordt overgedragen bij de nota ris. Voor wie een vrijgekomen huurwoning heeft gekocht, geldt de datum waarop de wo ning wordt (is) betrokken. Dit heet de peilda tum. Hoogte subsidie De hoogte van de subsidie hangt af van het hypotheekbedrag, de hypotheekrente en het inkomen van de koper en zijn gezinsleden. De subsidie is dus niet voor iedereen gelijk. Gemid deld zal de subsidie zo'n ƒ4.500,- a 5.000,- bedragen. De minimale subsidie is ƒ750,-. De subsidie zal in 5 jaar worden uitbetaald. Aanvraag subsidie De subsidie moet binnen 6 maanden na de peildatum worden aangevraagd.Voor kopers die een huurhuis hebben gekocht tussen 22 mei en 1 oktober 1997 geldt een uitzondering. Zij kunnen hun aanvraag tot 1 april 1998 indienen. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij ver huurders die woningen verkopen of bij het dis tributiecentrum van het ministerie van VROM, tel. 079 3449449. Meer informatie U kunt meer informatie krijgen over de subsidie regeling bij verhuurders die woningen te koop aanbieden of bij een hypotheekadviseur. Ook kunt u bellen met het ministerie van VROM, op werkdagen van 9:00 - 12:00 en van 13:00 -17:00 uur; tel. 070 3395050. HOOGTE INKOMEN EN VERMOGEN Bij de aanvraag voor subsidie wordt zowel gekeken naar het inkomen als naar het ei gen vermogen van alle leden van het huis houden gezamenlijk. Het inkomen en het vermogen mag een bepaalde grens niet overschrijden. Voor 1997 zijn de inkomens- en vermogensgrenzen: voor een eenpersoonshuishouden tot 65 jaar: een belastbaar jaarinkomen tot 5.700,- en een vermogen tot ƒ38.000,-; voor een eenpersoonshuishouden vanaf 65 jaar: een belastbaar jaarinkomen tot ƒ30.500,- en een vermogen tot ƒ65.000,-; voor een meerpersoonshuishouden tot 65 jaar; een belastbaar jaarinkomen tot ƒ47.550,- en een vermogen tot ƒ56.000,-; voor een meerpersoonshuishouden vanaf 65 jaar: een belastbaar jaarinkomen tot ƒ39.600,- en een vermogen tot ƒ90.000,-. Voor het inkomen van inwonende kinderen tot 23 jaar geldt een vrijstelling van 9.000,- per kind. Tot het vermogen worden onder andere gerekend: spaargeld, een caravan/ vakantiehuisje, een motor en een auto. Kortom zaken die een zekere waarde verte genwoordigen. StaatssecretarisTommel heeft besloten de termijn voor het aanvragen van huursubsidie nogmaals te verlengen en wel tot 1 januari a.s. (was 1 december). Dit omdat is gebleken dat er nog steeds behoefte bij huurders is om aanvragen in te dienen. Bovendien zou er over één van de onderdelen van het voorlichtingsmateriaal (de "huursubsidiekaart" welke regelmatig onder uw aandacht wordt gebracht) onduidelijkheid kunnen ontstaan. In theorie zou dat ertoe kunnen leiden dat bij een hele kleine groep huurders een verkeerde indruk kan ontstaan bij welk inkomen zij recht hebben op subsidie. Bij twijfel kunt u zich met uw vragen wenden tot het gemeentehuis: Afdeling Grondgebiedzaken, sectie VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen (mevr. J.Immerzeel-Hertog) of het kantoor van Woon partners Midden-Holland, De Bongerd 25 te Zevenhuizen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 5