Naastenliefde op afstand Uit de Raadsvergadering Fusie Kleindierensportverenigingen Ondernemers op de kartbaan A Kerkdiensten Zevenhuizen-Moerkapcllc Activiteiten Agenda tul ■W om bij te blijven.... Hart van Holland/17 december 1997 pagina 11 De dans rondom de woonwagenbewoners Inspraak -% y°rt, agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Normaal menselijk fel Zondag 21 december Medische weekenddienst Nieuwbouw Parallelweg noor Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Er was zo vlak voor Kerst niemand die ze spontaan welkom heette. De anders bij ons zo sterk ontwikkel de gevoelspersoonlijkheid liet het dit keer duidelijk afweten. Want nu was het eigenbelang in het geding. Het college van Burge meester en Wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapel le werd te verstaan gegeven toch maar liever een standplaats te creëren een eindje verderop: bij de buurman. Uiteraard keurig verpakt in mooie woorden! In de eerste week van november nam een aantal woonwagenfami lies bezit van de Loswal in Zeven huizen. Omdat de gemeente niet vol deed aan de wettelijke taak waar het gaat om de huisvesting van zes woon wagenfamilies, konden ze niet wor den weggestuurd. Dit alles bracht het zoeken naar een definitieve plek in een stroomversnelling. Het gemeen tebestuur stelt voor om de zes stand plaatsen evenredig te verdelen over de kernen Moerkapelle en Zevenhui zen (Oud Verlaat buiten beschouwing gelaten). Naast de (oude) locatie aan de Julianaweg in Moerkapelle is het oog gevallen op een tweede locatie in de wijk Swanla in Zevenhuizen. Het voorstel van het college is om op iede re locatie drie standplaatsen te reali seren. De definitieve beslissing hier over ligt in handen van de Gemeente raad. Vorige week dinsdag en woensdag waren voor de omwonenden van de nieuw te creëren standplaatsen in spraakavonden georganiseerd. Dui delijk bleek dat zij niet bepaald op die standplaatsen zaten te wachten. Naar de buitenwereld staat de Nederlan der bekend als een zeer sociaal voe lend mens. Tótdat hij met de feiten geconfronteerd wordt. Dan wordt de situatie vaak anders. Dan maakt de gevoelspersoonlijkheid plaats voor de realiteitspersoonlijkheid. Dan 'Laten wij, zo we hier bij elkaar zijn, dan bewijzen dat het ook anders kan. gaan heel andere zaken een (belang rijke) rol spelen. Dan komt het Ego in ons tot bezinning en neemt de innerlij ke macht over. En dat geldt voor vrij wel iedereen in de samenleving van hoog tot laag. Dus ook voor de inwo ners van ZevenhuizeruMoerkapelle. En dat bleek ook! Weliswaar keurig verpakt, maar toch. Wat de Julianaweg betreft: "Beste ge meente je kunt die mensen toch niet in een sociaal isolement plaatsen door ze zover weg van de bebouwde kom neer te zetten? Dat is toch a- sociaal! Waarom geen plek wat dich ter bij de kern? En woonwagenbewo ners weet wel: de luiken van de kassen gaan nog wel eens open. Na het spui ten ontsnappen er dan schadelijke gassen. Niet zo goed voor jullie ge zondheid. Ik wil jullie daar wel voor waarschuwen"! Bij de inspraaksessie voor de wijk Swanla in Zevenhuizen lag het wat genuanceerder/'Heeft het nog wel zin dat we onze mening ge ven. Staat alles al niet bij voorbaat vast! Waarom geen standplaats ge creëerd op de parkeerplaats voor de Gereformeerde Kerk? Heeft U een plaats op de camping wej eens over wogen? Lijkt me voor de mensen veel prettiger. Wat betekent een dergelijke standplaats voor de waarde van mijn huis. Heeft het nut als wij om een andere plaats vragen?". Er was er maar één die zei wat de anderen dach ten, "Mijn ervaring vanuit mijn werk met woonwagenbewoners is ronduit Rei Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. 21 dec. Ver. vrijz. herv.: Er liggen handtekeningenlijsten in de kerk die samen met een brief gestuurd kunnen worden naar de Bosnisch-Servische autori teiten, waarin opheldering wordt gevraagd over verdwenen personen. 6 januari 1998: Start beginnerscursus EHBO; info: 0180-631376 (n.o.z.). De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111 koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00. ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur, 15 dec. laatste van '97; Soosmiddag14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster: in december niet!!!; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmid dag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag9.30,10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00,10.00 en 13.30 uur; De Zeven Muzen: Zaterdag 24 januari: 16.00 uur: dorpshuis Swanla: voorspeelmiddag key board; Zondag25 januari: 12.00 uur vrijz. herv. kerk: zondagmorgenconcert; Woensdag 28 januari: 14.00 uur dorpshuis Swanla: kindertheater; woensdag maart. 20.00 uur, bibliotheek: lezing Midas Dekker; Zaterdag 21 maart: 16.00 uur dorpshuis Swanla: voorspeelmiddag piano meerhandig; Zaterdag 4 april: 20.00 uur geref. kerk: amateur muziekavond; Maandag 6 april: 18.30- 19.30 uur: dorpshuis Swanla: ballet op life pianomuziek; Zaterdag 13 juni: 19.00 uur: dorpshuis Swanla: grote uitvoering alle instrumenten Vogelvereniging Zang en Kleun Alle klaverjas- en jokeravonden beginnen om 20.00 uur in het clubgebouw aan de Zuidplasweg: 23 dec. kerstkaarten. De Vierkap - Oud Verlaat: 19 dec.: 20.00 uur: kerststukjes maken; opgeven 010-421018; Moerkapelle: Iedere 2e donderdag: 9.30-11.30 uur: Op Moer: ouderensoos: 8 jan., 12 febr. 12 mrt., 9 april en 14 mei. Activiteiten voorde jeugd in dorpshuis Op Moer:17 dec.: kerstknutselen. Wijdag 19 december: 19.30 uur: kerkgebouw Ger. Gem. kerstzangavond met alle Moerkapelse koren. 5 januari 1998: start EHBO-cursus; Donderdag 8 januari: cursus EHBO ^overdag; voor belangstelling en voorkeurstijd: 079-5932161. slecht. Ik heb mijn werkzaamheden onder politiebegeleiding moeten ver richten. Met andere woorden ik heb ze hier liever niet". Een woonwagen bewoner: "Wij willen graag integre ren. We hebben veel rondgezworven, we zijn overal weggejaagd". En burge meester Schoots: "Laten wij, zo we hier bij elkaar zijn, dan bewijzen dat het ook anders kan". De hele gang van zaken rondom de onderhavige problematiek roept een heel normaal menselijke reactie op. Veranderingen gaan nu eenmaal ge paard met weerstand. Zéker als ze van overheidswege nog eens worden op gedrongen ook. In dit geval door de rijksoverheid met z'n Woonwagen- wet en door de provincie met z'n Woonwagenplan. Aan de gemeente de taak om dit uit te voeren. Een on dankbare taak, omdat je het nooit goed doet. Waar je de standplaatsen ook wilt aanleggen. Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 10.30 uur jeugdkapel; 18.30 uur ds M.G. Veenstra, Leiden. Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Alma, Waddinxveen; 19.00 uur ds J. Voor- douw, Driebergen. Oud Verlaat 10.00 uur ds. E. Bou- man, Scheveningen. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur da L. Lafe- ber Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds J A. Brus- saard, Wijngaarden; 18.30 uur ds A.J. Mensink, Hei- en Boeicop. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 20 december: dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Ze venhuizen, telefoon 0180-631783. Zondag 21 december: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon 010-521 25 00. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079- 5932149 (18.00-20.00 uur). Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Vorige week dinsdag werkte de gemeenteraad negentien agendapunten af. De meeste stof tot discussie gaf de zoutopslag op de nieuw te bouwen accommodatie voor de buitendienst van de afdeling Grondgebiedzaken. Thans is het zo dat strooizout voor de wegen betrokken wordt uit een depot in Gouda. Het voorstel van het college was om deze situatie te laten voor wat ze is. Na enige discussie waren alle fracties van oordeel dat het uit veilig heidsoverwegingen beter zou zijn als de gemeente over een eigen zoutop slag zou beschikken. Dat zou beteke nen dat op de nieuw geplande accom modatie voor de buitendienst een zoutdepot gerealiseerd zou moeten worden. Op dit moment voert het college een preventief strooibeleid. Dat wiT zeg gen dat op basis van de weersver wachtingen gestrooid wordt en van tevoren zout uit Gouda wordt ge haald. In zeer extreme situaties kan een en ander wel eens fout gaan. Bij voorbeeld bij een misser in de weers voorspelling. Desondanks is het colle ge van oordeel dat de gemeente een goed strooibeleid heeft en dat de vei ligheid gewaarborgd is. Toch vond de Raad dat een eigen zoutopslag de voorkeur zou moeten krijgen, waar mee overigens ƒ130.000,- gemoeid is. De nieuwbouw in de gemeente onder vindt, zoals bekend, stagnatie. Oor zaak hiervan is in hoofdzaak gelegen in het feit dat over de toename van de woningvoorraad in de gemeente ver schil van mening bestaat tussen de minister van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieubeheer (VROM) en het provinciaal bestuur van Zuid-Holland. Het college van B.en W. van Zevenhuizen-Moerkapel le vindt het onverantwoord om nog langer te wachten met nieuwbouwac- tiviteiten. In verband daarmee heeft het college besloten om voor enkele gebieden, waar in een bestemmings plan de basis is gelegd voor woning bouw, toch procedures te starten die uiteindelijk moeten leiden tot nieuw bouw. Gedoeld wordt op de woning bouwlocaties aan de Oranjestraat en de Herenweg/Beatrixlaan in Moerka pelle en in Swanla in Zevenhuizen. Vorige week kwam in de raadsverga dering het plan Swanla aan de orde. Voor wat betreft dit plan heeft B. en W. besprekingen gevoerd met de wo ningbouwcorporatie "Woonpartners Midden-Holland" tot het creëren van 27 woningen, Onderverdeeld in 17 koopy- en 10 huurwoningen. De koop woningen zijn weer onder te verdelen in 10 twee onder één kap en 7 rijtjes huizen. In dit kader stelde B. en W. aan de Raad voor om tot de verkoop van een perceel grond nabij de verlengde Perkstraat aan Woonpartners Mid den-Holland over te gaan. De Raad ging hiermee akkoord. Tevens stem de de Raad in met de nodige krëdieten ten behoeve van het bouwrijp maken van de grond en alles wat daar verder mee samenhangt. Punt van bespre king was ook om in de bouw wat meer variatie te brengen. Niet die bekende eenheidsworst. De Raad werd toege zegd dat hier in de toekomst rekening mee zou worden gehouden. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Laviere (SGP/RPF) aandacht voor de verkeerssituatie op de parallelweg van provinciale toegangsweg vanuit Zevenhuizen tot de Al2. Steeds meer sluipverkeer maakt van die weg ge bruik en rijdt vervolgens onder de A12 door om via twee bruggetjes aan de Julianaweg aan de kant van Moer kapelle de rijksweg op te gaan. Zij hebben daarbij voorrang op het ver keer dat via de provinciale weg uit Zevenhuizen komt. Ten eerste ver oorzaakt dat stuwing aan de kant van Zevenhuizen. En daarbij wordt het verkeer vanuit Moerkapelle richting Zevenhuizen/Rotterdam ook nog eens gehinderd. Dit ondervindt name lijk vertraging vanwege filevorming bij de oprit. Wethouder De Gooijer memoreerde in dit verband dat de bewuste parallelweg in beheer is bij de provincie en dat die weg al eens afgesloten was geweest voor het ver keer. Dit besluit moest echter worden teruggenomen, omdat de inspraak procedure niet goed doorlopen was. Thans is weer een nieuwe procedure gestart. Voor wat betreft de proble matiek aan de Moerkapelse kant (de Julianaweg is in beheer van de ge meente) zou hij bezien welke maatre gelen daar getroffen kunnen worden om aan de ongewenste situatie een eind te kunnen maken. s De Swanlaweg. Veel sluipverkeer maakt gebruik van deze route tijdens de spitsuren Op vrijdag 12 en zaterdag 13 decem ber hield de Konijnen-, Cavia's-, Hoen der- en Sierduivenvereniging Nut en Sport haar laatste tentoonstelling. Met ingang van 1 januari 1998 gaat de vereniging samen verder met de Zevenhuizen-Donderdag 11 december waren de leden van de Ondernemerskring Zevenhuizen-Moerkapelle te gast bij de familie De Zeeuw van Indoor Kartracing Zevenhuizen. Voor de ondernemers was dit de laatste bijeenkomst in 1997. Het evenement kreeg een spectaculair tintje door een kartrace in verschillende manches, waarvan de winnaars op de foto te zien zijn. De avond werd besloten met een barbecue. kleindierensportvereniging Nieuw Leven uit Waddinxveen. De winter tentoonstelling zal dan in Waddinx veen gehouden worden en de jongdie- rendag in Nieuwerkerk aan den IJssel. De uitslagen van de afgelopen ten toonstelling: Mooiste konijn, Hollander zwart: D. de Lely uit Capelle. Dit konijn was tevens de mooiste van de kleine ras sen. De mooiste op één na werd de zwarte Rijnlander van P. van Vliet (Nieuwer kerk). Mooiste van de grote rassen: Vlaamse reus, wit J. Verheul (Nieu werkerk); mooiste van de dwergras sen, Pool roodoog: G. Schouts uit Ca pelle. Mooiste cavia, Rus, mevrouw Boender uit Nieuwerkerk. Mooiste kleine knager, Russische dwergham ster van Suzanne Tukker uit Krimpen; deze hamster was tevens de mooiste van de jeugdleden. De mooiste sierduif werd een Lucer- ner goudkraag geband van K. de Wit uit Capelle. De mooiste op één na: oud hollandse capucijn, geel van K. de Wit uit Capelle. Bij de jeugdleden was het mooiste konijnen een zwarte Alaska van Terry Uitenbroek uit Bleiswijk. Ten slotte de mooiste duif bij de jeugdleden: een Neurenberger Leeu werik gekrast van Koos Noordzij uit Nieuwerkerk.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 11