Kerstmarkt zorgt voor winterse taferelen Portiek in kerstsfeer Gezelligheid in het 'kleine kerkje' Rolling '90 luidt kerst- en nieuwjaarstijd in \jct I T I i Z/Jr Tïï organisatie lag in handen van de His- pagina 13 Hart van Holland/17 december 1997 noor Svlvia van Doornen reeltje. Vanaf de Oudheidkamer 't lekkernijen die in kraampjes werden Molenhuis en de Molen De Haas kon geboden zoals een kop oerhollandse Benthuizen - Hoewel de sneeuwbuien men opstappen voor een ritje met de erwtensoep, nog op zich laten wachten, kon men arrenslee door het dorp. Bij terug afgelopen zaterdag in Benthuizen al komst kon men zich weer warmen De kerstmarkt in en om 't Molenhuis genieten van een echt winters tafe- door het nuttigen van één van de vele en Molen De Haas, die op vrijdag 12en mM mm.,.."zaterdag 13 december werd gehou- l I mm t W Jy /jffl ZpBL den, is dan ook sfeervol verlopen. De j torische Kring Benthuizen die ervoor Zevenhuizen - Enkele bewoners van het Begoniaplein beleven deze 'donkere dagen voor kerst' nét even anders. Eén van hen heeft het portiek, waar vier huishoudens gebruik van maken, omgetoverd in een 'kerstportiek'. Bijna een hele dag werk kostte het om dit sfeervolle plekje te realiseren. Waddinxveen - In de Brugkerk, aan de Kerkweg Oost, wordt op kerstavond, woensdag 24 december, een grote zangavond gehouden. Vocale medewerking ver lenen de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans, het gelijknamige Jeugdkoor en het kinder- en tienerkoor "De Zangvogels". In totaal ruim 250 zan gers en zangeressen. De koor- en samenzang wordt muzikaal ondersteund door het Rijnmond Brass Quartet en de dirigenten Danielle van Laar op dwars fluit en Jan Mulder op het orgel of piano. Op het afwisselende programma staan diverse bekende en minder bekende kerstliederen voor koor- én samen- zangen instrumentale soli. Dominee C.D. Zonnenberg zal de avond openen en sluiten. Vanaf 18.30 uur is de Brugkerk voor het publiek geopend. Op de morgen van tweede kerstdag geven Vox Jubi lans en het Jeugdkoor traditiegetrouw een concert in de grote zaal van De Doelen in Rotterdam. Dit concert, waaraan een groot aantal vocale en instrumentale solisten meewerken, begint om 10.30 uur. Zevenhuizen - Zaterdag 20 december is er een grote kerstbingo die zal worden gehouden in het duiven- lokaal van de postduivenvereniging De Stormvlie- gers aan de Zuidplasweg. Aanvang 20.00 uur. Zevenhuizen - In een gezellige kerstsfeer kan er dins dag 23 december gekaart worden. Ook leden van Zang en Kleur die niet willen kaarten kunnen binnen lopen om elkaar fijne feestdagen toe te wensen en het oude jaar uit te luiden. Alle leden zijn van harte welkom. Zevenhuizen - Afgelopen vrijdag en zaterdag werd door de Vereniging Vrijzinnig Hervormden een creatieve kerstmarkt georganiseerd in het 'kleine kerkje' aan de Dorpsstraat. Op vrijdagavond werd het publiek toegezongen door twee koren. Ook het winkelend publiek genoot van de welluidende klanken uit het sfeervolle kerkgebouw. Tijdens de kerstmarkt werd een verloting gehouden waarvan de trekking op zaterdag middag plaatsvond. De hoofdprijs was voor mevrouw Heemsbergen-de Groot. De winnaars hebben inmiddels hun prijs thuisbezorgd gekregen. Het batig saldo van ongeveer ƒ1400,- is bestemd voor het onderhoud van de kerk. Waddinxveen - De voetbalvereniging Be Fair organi seert een avond kerstkienen op vrijdag 19 december vanaf 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Tij dens deze kienavond zullen ook de winnende loten van de jaarlijkse loterij worden getrokken. Benthuizen - Koffiebar De Schuilplaats viert het kerst feest op zaterdag 20 december, ledereen vanaf 12 jaar is welkom in De Bron, achter de Nederlands Hervorm de kerk in Benthuizen. De zaal gaat om 19.30 uur open; het programma start om 20.00 uur. Waddinxveen - Op vrijdag 19 decem ber wordt in buurtcentrum De Boog een kerstbingo gehouden. De zaal is vanaf 19.00 uur geopend. De bingo start om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Waddinxveen- Op 20 december wordt in Het Zuidhonk een kerstbin go georganiseerd. Er wordt, naast de gewone rondes, ook een superronde gespeeld. De zaal is om 19.30 uur open. boor Svlvia van Doornen Moerkapelle - Voor diegenen bij wie de kerststemming nog enigszins ont breekt, was het afgelopen zaterdag een prima gelegenheid om weer eens te genieten van de jingle-bells, prach tige kerstdecors en een glinsterende kerstboom. In Dorpshuis 'Op Moer' werd door de Moerkapelse Rol- pchaatsvereniging Rolling '90, zowel s middags als 's avonds een prachtige "intershow neergezet. Bij de klanken van 'White Christmas', 'Santa Claus is coming to town' maar ook 'Pippi Lang- nouse', zijn de jeugdige leden van kolling '90 erin geslaagd hun rol- schaatskwaliteiten aan een groot pu bliek te tonen. Ook Nederlands Kam pioen Kunstrolschaatsen 1997 Kristy Janssens zorgde voor een adembene mend optreden. Voor Rolling '90 was het de zesde Wintershow en ook dit jaar is er veel aandacht besteed aan de decors en kostuums. Vele enthousiaste ouders en andere vrijwilligers hebben de hel pende hand geboden om samen een schitterend effect te bewerkstelligen. Trainster Ciska Dijkema heeft, zowel vóór als achter de schermen, haar enorme inzet getoond. Zo heeft zij gedurende zes weken de show inten sief voorbereid en aangezien voor ie der lid een rol in de show was wegge legd, werden ook de jongste- en nieu we leden door haar 'klaargestoomd' om met elkaar een spetterend optre den te geven.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13