'Vrijheid' centraal tijdens Multiculturele dag m Huurdersbelangenorganisatie HWZM boekt succes Kaarten bij De Gouwe Rijders Back to the sixties in De Rozenburcht Kaarten bij de Gouwe Rijders Klaveijassen in Het Zuidhonk Sportinstituut Den Edel gaat verhuizen Diplomazwemmen in De Sniep Vrijwilligers gezocht voor huis werkbegeleiding WV Boskoop Boskoopse vrijwilligers gehuldigd A Kerkdiensten ui1 Foto's in het Hart van Holland Hart van Holland/17 december 1997 pagina 15 "Geen woorden maar daden" Eerste resultaten Geen 3,5, geen 3,1 maar 2,75% Gejpubliceerde foto's in het Hart van Hofland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden d ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Aankondiging tijdens jubileumfeest Jubileumfeest Poor Sylvia van Doornen Boskoop - Op zondag 14 december werd in Jongerencentrum De Tun nel een Multiculturele dag gehou den. Door jongeren zelf, in samen werking met de Stichting Vluchtelin genwerk en Amnesty International, werden verschillende activiteiten georganiseerd in het teken van de Internationale dag van de Mensen rechten. Eén van deze activiteiten was de crea tieve workshop waaraan een wed strijd was verbonden. Zes jongeren gingen met muurverf aan de slag om op creatieve wijze het thema Vrij heid' uit te beelden. Met de nodige fantasie werden vier verschillende kunstwerken gecreëerd, die uiteinde lijk allen in de prijzen vielen. Het ab stracte 'evenwicht', uitgebeeld door Caspar Muller werd gekozen als meest creatieve en originele kunst werk. De tweede prijs verdiende het werk van zijn broer Bart Muller. Bart noemde zijn werk 'vrije boom' en had hierbij onbewust een druiptechniek toegepast; de verf waarmee hij zijn boom gestalte had gegeven liep enigs zins uit, wat het bijzondere en onver wachte effect van een druipende boom teweeg bracht. De derde prijs werd vervolgens toegekend aan het duo Mshary en Bader Al Anany en de vierde prijs aan, eveneens een duo, De broers Caspar linksen Bart Muller met hun kunstwerken. Mohammed en Ibrahim Al Anany. Verder werd er tijdens deze gezellige dag gedanst op muziek uit de hele wereld, men kon kijken naar een Mo lukse dans, de film 'Cry Freedom' en er werd een modeshow gehouden met kleding uit afrikaanse landen. Ook kon men kaarten versturen naar activisten. Om enig idee te krijgen van wat er in de verschillende continen ten zo al wordt gegeten, kon men ver schillende gerechten proeven. De 'Smurrie', 'Indische prut' en 'Wereld soep' bleken bijzonder goed in de smaak te vallen. Volgens Pascal Mourits, één van de organisatoren van de Multiculturele dag, is het een geslaagd evenement geworden. Onder de circa honderd deelnemers en bezoekers heerste een gezellige, knusse sfeer waardoor deze dag zeker voor herhaling vatbaar is. Onder dit motto is de Stichting Huurdersbelangenorganisatie Waddinxveen/ Zevenhuizen-Moerkapelle (HWZM) na de zomer van 1997 aan de slag gegaan. In 1997 hebben het Bewonersplatform van Woningbouwvereniging Waddinx veen en HWZM de handen ineen geslagen en één huurdersorganisatie voor de gemeenten Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle geformeerd. Tijdens de fusieperiode is het werk gewoon doorgegaan. De belangenbehartiging van de huurders is in het afgelopen jaar met nog meer energie in de belangstelling komen te staan. Het eerste resultaat mag er zijn. Tij dens het overleg vorig jaar (april 1996) met Woonpartners Midden- Holland over de hoogte van de huur- som in april/mei 1997 had HWZM in gezet op een inflatievolgende huur met een opslagpercentage van 0,5%. Dit kwam neer op een huurpercgnta- ge van 2,6%. Woonpartners nam dit standpunt toen nog niet van HWZM over. Bij de recente onderhandelin gen over het huurbeleid voor 1998- 1999, bleek Woonpartners Midden- Holland alsnog vatbaar voor de argu menten van HWZM, wat resulteerde in een inflatievolgende gemiddelde huursomstijging. Staatssecretaris Tommei verwacht dat de gemiddelde huurontwikkeling in 1998 3,1% bedraagt. Inmiddels is de inflatie gestegen (prijsconsumenten- index) met 2,6% (september 1997) HWZM is met Woonpartners Midden- Holland overeengekomen om het huursompercentage 1998 en 1999 vast te stellen op 2,75%. HWZM heeft het klinkende resultaat binnenge haald voor de 4400 huurders in Wad dinxveen en Zevenhuizen-Moerkapel le. Na het jaar 2000 kan dit percentage worden bijgesteld door de uitkom sten van een nog te verrichten markt onderzoek op prijs en kwaliteit. Zo ziet men dat het motto van HWZM is omgezet in klinkende munt voor de huurders. Lieve Karin Drescher van harte gefeliciteerd met je 17e verjaardag, xxx-jes Michel Hiep Hiep Hoera, Lauren wordt 17 december 1 jaar. Gefeliciteerd. Oma, oom GertJan Bedankt oma en opa Boerderij voor de st. Nicolaasbrunch een leuk idee. Erik en Claudia Zondag 21 december Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur lees- dienst; 16.30 uur ds E. Brink. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds J de Moor; 17.00 uur ds P.A.C. Bon- gers Herv. Immanuel 10.00 uur ds C. de Jong; 17,00 uur sow- Ontm. kerk. Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 10.00 uur ds H.W. vd Brink, Den Haag. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 16.30 uur - ïaon' ^em' c's H- de Reuver; 16.30 uur ds J. Vroegindeweij, Amersfoort. De Stek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. v. Hooij- d°nk; 17.00 uur ds K. de Ruiter, Maarssen. Chr. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds J B. vd Meulen, Amsterdam. Gnnstengem. "Bethel" 9.45 uur Dick Steenis. Waddinxveerj - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op 18 december een kaartavond vanaf 20.00 uur. Tij dens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, iedereen is wel kom. Inschrijven kan bij De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Boskoop - Na een succesvolle eerste 'back to the sixties-avond' met Toni Macróni afgelopen juli, staat de twee de sixties-avond in De Rozenburcht voor 20 december gepland, waarbij de Haagse band The Clarks er alles aan zal doen om ook deze avond tot een succes te maken. De zaal van De Rozenburcht gaat om 21.00 uur open. Kaarten zijn te reser veren bij De Rozenburcht, telefoon 0172-214283 voor ƒ15,Kaarten aan de zaal kosten ƒ17,50. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op 31 december een koppelklaverjastoernooi. Aan vang 11.00 uur. Tijdens dit toernooi worden vijf rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereni ging, iedereen is welkom. Inschrijven kan bij De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Waddinxveen - In wijkgebouw Het Zuidhonk kan men op vrijdag 19 de cember vrij-klaverjassen. Aanvang 20.00 uur. De entree bedraagt ƒ2,50. Door Karin van Lanseraad Waddinxveen - Tijdens een groots opgezet feest voor leden en andere genodigden van sportinstituut Den Edel heeft Bert den Edel bekend ge maakt dat het sportinstituut gaat ver huizen naar de Sniepweg. In het huidi ge pand aan de Noordkade is het sportinstituut aan de grenzen van uit breiding gekomen. Ai enige tijd keek eigenaar Bert de Edel uit naar andere mogelijkheden. Doordat Squash- Point zijn bedrijfsactiviteiten aan de Sniepweg gaat staken, deed voor Den Edel de gelegenheid zich voor dit pand over te nemen. Den Edel is tevre den over zijn nieuwe locatie: "Het is een ruim pand, centraal in Waddinx veen gelegen. Na de verbouwing is het pand uitermate geschikt voor het sportinstituut." Voordat sportinsti tuut Den Edel zijn intrek in het nieuwe onderkomen kan nemen zal er nog flink verbouwd moeten worden. Er worden extra verdiepingen aange bracht voor de sportzalen en de hui dige acht squash-banen worden te ruggebracht tot twee banen. Met het feest van zaterdag 13 decem ber komt er bij het sportinstituut een einde aan een jaar vol activiteiten ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Zaterdag is er door leden, oud-leden, personeel en andere betrokkenen te rug gekeken op de afgelopen jaren. In die jaren hebben er uiteraard veel ontwikkelingen op sportgebied plaats gevonden die ook bij Den Edel niet ongemerkt voorbij zijn gegaan. Alle leden die meer dan tien jaar ver bonden zijn geweest aan het sportin stituut werden in het zonnetje gezet. Ook het personeel werd warm toege sproken. Met de nieuwe ontwikkelin gen op het huisvestingsgebied kun nen Bert en Betty den Edel ook in de toekomst in blijven spelen op sport ontwikkelingen. Waddinxveen - ln het gouwebad De Sniep is op dinsdag 9 december voor het B-diploma gezwommen. De be oordelingscommissie bestond uit de heren Wim van Minnen, Cock Slagter en Jacco Rhijnsburger. Er waren 32 kandidaatjes die allen zijn geslaagd. De namen van de kinderen die hun B-diploma gehaald hebben zijn: Lianne van de Brink, Jean Paul Renes, Corianne Bakker, Eva van de Schoot, Kim Pijnacker, Michiel Jacobs, Anne- mieke Kammeijer, Martijn van der Eijk, Jacco van der Spek, Karlijn van der Zwan, Madeion Wever, Patricia Versloot, Kimberley Jansson, Nicky van Leeuwen, Chardine Sloof, Jisca Duursma, Leonie Heikens, Diana van der Helm, Lisette van den Ende, Gin ger de Keizer, Anna van de Sterre, Paul Dullaart, Inge Vrolijk, Linda Schiphorst, Julia Versluis, Sossina Hotting, Roan Veldwijk, Miloe Schoonwater, Fieke van der Harst, In geborg Droge, Chantal Verkleij en Marcel van der Hoeven. Waddinxveen - De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland is in het voorjaar van 1997 in Waddinx veen, in samenwerking met de ge meente en scholen, met huiswerkbe geleiding voor jongeren die deelne men aan het voortgezet onderwijs van start gegaan. Dit omdat gebleken is dat er leerlingen zijn die een achter stand hebben, er thuis weinig ruimte of ondersteuning is en ouders zich vaak niet deskundig genoeg voelen. Deze lessen worden wekelijks door circa 20 jongeren bezocht en door een achttal enthousiaste vrijwilligers be geleid. Door de groeiende vraag vanuit het basisonderwijs in Waddinxveen naar huiswerkbegeleiding is de Stichting voornemens met ingang van februari 1998 op de maandagmiddag van 16.00-17.30 uur in het gebouw De Vlie ger leerlingen van groep zeven en acht huiswerkbegeleiding te geven. Voor de begeleiding van deze huis werkgroep zoekt de Stichting nog vrij willigers. Van de vrijwilligers wordt gevraagd het liefst ervaring op het gebied van het geven van onderwijs aan jonge mensen, de gedachten gaan uit naar bijvoorbeeld gepensioneer de leerkrachten, of studenten met een afgeronde Havo of Vwo opleiding. De vrijwilligers krijgen begeleiding van de heer Said Adda, projectwerker van de Stichting en een vergoeding. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij de heer Said Adda, project werker van de Stichting Jeugd- en Jon gerenwerk, telefoon 0182-640694. Boskoop - De WV Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: "Joe, de musical" van 25 december tot en met 31 maart 1998 in het Nederlands Con gresgebouw Den Haag; Indoor Trac tor Puiling op 24 januari 1998 middag- of avondvoorstelling in Zwolle; "Holi day on Ice" van 11 tot en met 21 de cember in de Rai-parkhal in Amster dam; Megarave op 31 december in de Energiehal in Rotterdam; "Mad Max at the New Years Rave" op 31 december in Utrecht; "Miss Saigon" in het Cir custheater Scheveningen. Kaarten voor 1998; Busreizen Rolling Stones op 20 juni 1998 naar Werchter, België. Door Svlvia van Doornen Boskoop - Ter gelegenheid van de In ternationale Vrijwilligersdag werden op donderdag 11 december een aan tal Boskoopse vrijwilligers flink in het zonnetje gezet. Dit vond plaats in Zorgcentrum Gouwestreek, waar 's avonds een bijeenkomst werd gehou den voor vrijwilligers van Boskoopse verenigingen en instellingen. De ge- huldigden, allen vrijwilligers die zich inzetten voor ouderen in Boskoop, zijn mevrouw C.E. van Lint (Unie van Vrijwilligers), vanwege haar jarenlan ge activiteiten in Zorgcentrum Gouwestreek, en de heer A.J.J. de Lan ge (voorzitter ouderenvereniging Ons Belang) vanwege het organiseren van kunstbusreizen voor ouderen, de jaarlijkse vakantieweek en de bood schappendienst. Uit handen van de wethouder van Welzijn, Piet Trimp, kregen beiden een waardebon van 500,- voor de verenigingskas overhandigd. De chauffeurs G. van Voskuilen, F. Stol- ker, H. Redegeld, W. den Ouden, J. Loef en plaatsvervangend chauffeur J. Middelkoop, kregen allen een diner bon overhandigd omdat zij trouw ie dere dag van de week maaltijden thuisbezorgen bij ouderen. Vérder sprak Piet Trimp zijn waardering uit voor al diegenen die iets voor anderen over hebben. Hij noemde Boskoop een dorp met een bloeiend vereni gingsleven, waar je nog echt contact hebt met elkaar.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15