Amerikaanse coacht Gouwestaete I BROUWER DE KONING Flyers dames 1 toont klasse Dames Nesselande weer op volle winst rt in de regio Sterk spel VC Nesselande Goed wedstrijdjaar Reddingsbrigade Gouwestaeteheren verspelen voorsprong UITVAARTVERZORGING Oranje-dames water polo volop in training KERSTBOMEN Sjoelen Hart van Holland/17 december 1997 pagina 19 Fanclub voor Gillian en Miijam ORGE Basketbal Moeizame overwinning dames 2 Dnnr Svlvia van Doornen Waddinxveen - De jeugdleden van Gouwestaete hadden tijdens hun training van dinsdag 9 december in Gouwebad De Sniep eens iemand anders voor zich dan hun eigen, vertrouwde zwemtrainster Trudy Vermeulen. Dit keer kregen de 11- en 12- jarigen les van de Amerikaanse zwemcoach Claudia Watters (32 jaar) uit Californië. Claudia traint en coacht daar een succesvol meisjesteam aan de Arroyo-Grande High School en is naar Nederland gekomen om te peilen of er mogelijkheden liggen voor uitwisseling. Voor de kinderen was de trai ning een leuke ervaring en het feit dat zij aangesproken wer den in de engelse taal vormde geen probleem. Ook de geselecteerde kan didaten voor het Nederlands Kam pioenschap Joost Krommenhoek, Marcel Zijderhand, Inge van der Schrier, Kim Middendorp, Denise Bouwmeester en Melissa Dings kre gen vorige week dinsdagavond in structies van Claudia Watters. Afge lopen vrijdag, zaterdag en zondag hebben zij deelgenomen aan het kampioenschap in Drachten. De re sultaten van dit vijftal waren als volgt: Inge werd 5e op de 400 meter vrijeslag in de A-finale, 4e op de 800 meter vrijeslag bij de dames en 7e op de 200 meter rugslag in de B-finale, Kim werd 7e op de 200 meter rugslag in de B-finale, Marcel werd 5e op de 200 meter vlinderslag in de B-finale, Denise werd 5e op de 200 meter vlin derslag in de B-finale, Joost werd Nederlands kampioen op de 1500 meter vrije slag bij de categorie Jon gens '84. Melissa heeft haar tijd aan zienlijk verbeterd in het 50-meter bad op de 200 meter schoolslag. Zeer populair binnen de vereniging Gouwestaete zijn de dames Gillian van den Berg en Mirjam Over- dam. De dames zijn op zeer jeugdige leeftijd be gonnen en reizen inmid dels de hele wereld rond. Onlangs is voor hen een echte fanclub opgericht die vaste basisspeelster Gillian van den Berg in haar gang naar de WK in Perth (Australië) in ja nuari 1998 en verder naar de Olympische Spelen in 2000, zal ondersteunen. Bind november is bekend geworden dat Mirjam helaas niet ge selecteerd is voor de WK. Beide da mes zijn van grote betekenis bij de jeugdleiding en zijn idool voor de nieuwkomers, de zgn. 'sterrenplan ners'. Door Gillian en Mirjam krijgen zij snel een grote binding met de ver eniging wat uiteraard een goede ba sis vormt. Verder betekent de fan club een stukje promotie voor Gou westaete. Trainster/coach van Gouwestaete Trudy Vermeulen en haar Ameri kaanse collega Claudia Watters met de kandidaten voor het Nederlands Kampioenschap Fanclubleden kunnen er op rekenen dat zij op de hoogte worden gehou den van de belevenissen van Gillian en Mirjam via het clubblad. Verder krijgen zij hun handtekeningen en wordt eenmaal per jaar een fanclub dag georganiseerd. Men kan zich aan melden bij de initiatiefnemers van de fanclub, de familie R.T.A. Slot, J.W. Frisoweg 51, 2741 BX Waddinxveen, telefoon 0182-619702. Zevenhuizen - VC Nesselande heeft de opgelopen kater van de Europa Cup goed verwerkt. De ploeg wist zaterdag in eigen huis met 3-0 (15-11, 15-12 en 15-5) te winnen van runner- up Bos cs Advocaten/Vrevok. Teun Buijs, trainer/coach van Nesse lande, kon niet beschikken over Jo- chem de Gruyter, die zeker twee maanden uitgeschakeld is vanwege een overbelaste rug. VC Nesselande trad aan met Joost van der Hoek, Michiel van der Kuip, Arno van Solke- ma, Matt Lyles, Ferry van Hal en Kris- tiaan van der Wel in de basis. In de eerste set hielden de teams elkaar lang in evenwicht. Vrevok met vijf Amerikanen in de selectie en Matijs Dekker en oud Rentokil-speler Rini Boutens, wist door goed aanvalsspel de aansluiting te behouden tot 11-10. Hierna zorgden Matt Lyles, Michiel van der Kuip en Arno van Solkema voor de beslissende punten (15-11). In de tweede set startte Nesselande furieus en zorgde voor een snelle 11- 1 voorsprong. Alles lukte bij de Ze- venhuizenaren, de passing was goed en de aanvallers werden door Joost van der Hoek goed in stelling ge bracht. Na deze voorsprong kwam er de klad in het spel bij de Zevenhui- zenaren. Hier maakte Vrevok dank baar gebruik van om terug te komen 11-7. Nesselande liep uit naar 14-9, maar moest vijf setpoints laten lopen om de set met 15-12 winnend af te sluiten. De derde set gaf hetzelfde beeld te zien, maar nu bleef Nesselan de goed geconcentreerd en wist met 15-5 de set te winnen. Met deze winst en het verlies van Remote IT/Zwolle van koploper Piet Zoomers, staat Nesselande nu met Zwolle op de tweede plaats. Voor aanstaande zondag staat in Dordrecht bij Dimplex/Ekspalvo de eerste wedstrijd van de tweede com petitiehelft op het programma. De aanvang van deze wedstrijd in sport hal De Dijk is om 18.00 uur. Waddinxveen/Alblasserdam - Zater dag 13 december werd in Alblasser dam een grote wedstrijd georgani seerd voor reddingsbrigades. De Waddinxveense Reddingsbrigade (WRB) was ook met een aantal teams van de partij, en wist één van de wedstrijden te winnen. Het einde van het wëdstrijdseizoen 1997 werd in Alblasserdam gevierd met een 'finaledag'. Op deze dag zou-, den de winnaars van de regio-compe titie worden bekendgemaakt. In deze regio-competitie werd gestreden in de onderdelen marathon, Eerste Hulp Aan Drenkelingen (EHAD), en regiowedstrijden. De reddingsbriga de Alblasserdam, die 40 jaar bestaat, organiseerde de 'finaledag', waarop nog eens in alle onderdelen werd ge streden. De WRB reisde af met 21 personen van 7 tot 25 jaar. Voor elke categorie (Aspiranten, Junioren, Senioren) was een team gevormd van drie da mes, drie heren, en drie begeleiders. Hierdoor was het zwembad in Alblas serdam gezellig gevuld. Tijdens de goed georganiseerde wed strijd, wisten de Aspiranten Junio ren beslag te leggen op de zevende plaats. De Junioren behaalden een achtste plaats. Later op de dag kwa men de WRB heren in actie op het onderdeel marathon, en ze lieten zien dat ze dit jaar daarin de besten zijn. Ze behaalden de eerste prijs over heel 1997, en lieten daarbij de andere sterke brigades van onder andere Gouda en Hardinxveld-Gies- sendam achter zich. Deze eerste prijs voor de WRB-heren echter net niet genoeg om tot beste brigade van de regio te worden gehuldigd. Deze titel moesten ze laten aan Gouda. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Boskoop/Waddinxveen - Het natio nale damesteam, met onder andere Gillian van den Berg, is de maand december bijna dagelijks in Zeist te vinden, 's Morgens oefenen zij tegen het team van de Verenigde Staten, 's middags is er teamtraining en 's avonds spelen zij oefenwedstrijden tegen herenteams voor de fysieke training. Tot nu toe werd van de he renteams van Gouwestaete (12-10), Wiekslag (12-10), WSV (11-6) en Zee ster/Meerval gewonnen. Afgelopen zaterdag werd tegen De Walvisch met 9-9 gelijk gespeeld. Ook deze week speelt Oranje nog in de buurt. Op donderdag 18 december om 21.00 uur tegen BZC in zwembad 'De Hof stee' in Bergambacht. Daarna wordt het oosten van het land opgezocht met onder andere Damixa/Ravijn (19 december) en Aqua Novio'94 (23 de cember). Met kerstmis zijn de dames thuis; op 29 december reizen zij af naar Perth voor de WK die gehouden wordt van 8 tot en met 18 januari 1998. Prima Cyclamen, Azalea's en Kerststerren Blauwsparren, Nordmann en Omorica kluitbomen Turfmolm - meststoffen - tuinaarde, 4 zakken voor ƒ10,- witlofwortelen, droog eiken en hard haardhout KWEK ROTE SORTERING BLOEMBOLLEN VAN OOSTEN NIEUWERKERK AJD IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxveen - In een zeer spannen de wedstrijd verloor Flyers dames 1 met één punt van Prisma College. Ook meisjes junioren 1 verloren met één punt. De uitwedstrijd van dames 1 tegen Prisma College was een ware propa ganda voor het damesbasketbal, twee aan elkaar gewaagde teams streden met volle inzet en technische verzorgd basketbal voor de winst. De eerste helft had prisma College het beste van het spel en bouwde bijna ongemerkt aan een -toch wel- grote voorsprong. Ruststand 33-24. Flyers kwam bij het begin van de tweede helft als een raket uit de startblokken. Toch lukte het niet meteen de achter stand in te, lopen. Maar Flyers bleef erin geloven en met nog twee minu ten te spelen kwam men langszij. Hierna werd er -door beide teams- geknokt voor de overwinning, waar bij Prisma College de gelukkige was. Einduitslag 57-56. Topscoorder Anita van Unen met 18 punten. Meisjes junioren maakte er een span nende wedstrijd van tegen Voorburg. Wel was Voorburg steeds aan de po sitieve kant van de scores, maar Flyers bleef in de buurt. Ruststand 13-16. De tweede helft ging het nog meer gelijk op en de spanning was te snijden. Jammer was het, dat Flyers soms minuten lang niet scoorde, om daarna toch weer terug te komen. Uiteindelijk bleef Voorburg over eind. Uitslag: 38-39. Topscoorders waren Christa Geurts, Charlotte Le lieveld en Suzan Tholenaar, ieder met 8 punten. Vrijdagavond 19 december in de Dui kelaar om 19.15 uur speelt heren 2 tegen Sigi en om 21.00 uur dames 1 tegen B.O.B. uit Oud Beijerland. Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag verloor heren 1 van Gou westaete teleurstellend met 8-9 van Alliance 1 uit Zaandam. In de derde periode stonden ze nog met 7-3 voor. De Gouwestaeteheren moesten aan treden tegen Alliance uit Zaandam. Op papier hadden de heren kansen om het verlies tegen de Zijl/LGB (12- 4) van vorige week in een klap goed te maken. De ploeg van trainer/coach Jan Middendorp ging goed van start. Jaco de Jong scoorde een zuivere hattrick en wist hiermee zijn ploeg op een 3-2 voorsprong te zetten in de eerste periode. De Gouwestaetehe ren speelden goed en kregen in de tweede periode meer grip op de wed strijd. Jaco de Jong en Jos van den Dool wisten de voorsprong uit te bou wen naar 5-3. Ook in de derde periode leek er geen vuiltje aan de lucht. Door doelpunten van Jeroen van Tol en Remko Overdam was de stand in de derde periode uitgebouwd naar 7-3. Vanaf dit moment begon Alliance de druk op voeren. Hierdoor verloren de heren de grip op de wedstrijd en gaven die uit handen. Alliance bocht voor wat ze waard waren en kwam aan het einde van de vierde periode zelfs op een 7-9 voorsprong. In de slotseconden was het alleen Remko Overdam die nog tot scoren kon ko men, maar de uitslag stond al vast: 8- 9. Een zeer onnodig en teleurstellend verlies voor de Gouwestaeteheren, die hiermee de aansluiting met de top-6 definitief hebben verloren. De heren hebben nu winterstop. Op 15 januari spelen ze een bekerwedstrijd tegen Orca in Leeuwarden. Waddinxveen - De avond-uitslagen van Sjoelvereniging Waddinxveen zijn als volgt: Klasse A: 1Jan Kersber gen 1439; 2. Wim Slingerland jr. 1404; 3. Dick Dros 1389; 4. André van Gem- eren 1371; 5. Wim Valenkamp 1363; 6. Henk van Beek 1346; 7. Tine Valan- kamp 1330; 8. Teunie van Leeuwen 1294 punten. Klasse B: 1. Peter van Leeuwen 1335; 2. Guus van Renesse 1323; 3. Cor Faay 1316; 4. Teus Visser 1311; 5. Frans Bötger 1295; 6. Mien van Renesse 1269 punten. Klasse C: 1 Sjaan Faay 1192; 2. Jan Olie 1189; 3. Marius Kersbergen 1188; 4. Otto Su- pusepa en Jan van Beek 1155 punten. Klasse D: 1. David Sinnema 1166; 2. Cor Kersbergen 1154; 3. W. Slinger land sr. 11214. Ceron van Beek 1106; 5. Jaap Ridder 1094 punten. Na twee opeenvolgende nederlagen tegen sterke teams uit eerste en ere divisie, was het zaak voor het eerste- damesteam van Nesselande weer voldoende zelfvertrouwen op te bou wen voor de lastige uitwedstrijd te gen Rijnmond in Schiedam. De selec tie van coach Bosschaart heeft welis waar veel talent, maar weet dit op cruciale momenten onvoldoende in resultaten om te zetten. Bosschaart begon met Joske Lucassen in de ba sis voor de nauwelijks van ziekte her stelde Fanny Lafeber. De eerste set liet een rommelig spel- beeld zien. Nesselande was kwalita tief beter, maar maakte regelmatig onnodige fouten. Het inbrengen van spelverdeelster Michelle Bijl bracht meer variatie in de aanval, waardoor deze niet afhankelijk was van een matig functionerende buitenaanval. Nesselande won de eerste set met 11- 15, maar verbond hieraan ten on rechte de gedachte dat de strijd ge streden was. Een aaneenschakeling van servicefouten lag aan de basis van een zeer matige tweede set. Na nog met 4-5 voor te hebben gestaan, verloor Nesselande 7 punten op één rotatie. Coach Bosschaart bracht al zijn wisselspeelsters in, maar deze konden het matige spel ook niet meer ombuigen. Rijnmond profiteerde vol op en won de tweede set met 15-7. Nesselande begon de derde set ge concentreerd en serveerde op de zwakste passers van Rijnmond. Met name Olga van Zaanen knapte veel verdedigend werk op en was attent bij het net. Hierdoor liep Nesselande vrij eenvoudig uit tot 1-8, waarna coach Hans van Setten van Rijnmond zijn hoofdaanvallers uitwisselde. Met solide passing van Monique Ver meulen en Fanny Lafeber liep Nesse lande geen schade meer op en de derde set kwam met 5-15 in Zevenhui- zens bezit. Om de volle winst te beha len was winst in de vierde set noodza kelijk. Na een 0-3 voorsprong zorgde een zeer matige spelverdeling en een se rie aanvalsfouten voor een 6-3 ach terstand. Coach Bosschaart nam een time-out om door te spreken hoe men aan de servicedruk van de spelver deelster (en voormalig ZVH-speels- ter) Daniëlle Segers moest ontko men; dit had resultaat en op de servi ces van Hedda Meijer liep Nesselan de 6 punten uit, waarna de setzege met 6-15 niet meer in gevaar kwam. De volle 3 punten dus voor de ploeg uit Zevenhuizen. Zaterdag 20 december om 14.00.uur spelend e dames in Swanla de thuis wedstrijd tegen Flamingo's uit Gen- nip, dat de laatste weken steeds ster ker is gaan spelen. Voor de uitwedstrijd tegen Delta diende het tweede damesteam in goede vorm te zijn om de volle winst te kunnen behalen. In de eerste set leek dit het geval, want deze kwam probleemloos met 4-15 binnen. De tweede sei eindigde echter net an dersom. De derde set had een span nend verloop, op 13-14 had Perdijk- Nesselande een setpoint, maar pech zorgde voor een 16-14 verlies. Bij 8^4 achter in de vierde set greep coach Medan terug op de jeugdige Kim Wal ter. Dit bracht de ommekeer in de wedstrijd. Kim serveerde zelf naar 8- 8 en voor de rest van het team was dit de impuls om scherper te gaan spe len. Delta maakte geen punt meer en met 8-15 bracht Nesselande de sets tand op 2-2. In de afsluitende vijfde set handhaafde Perdijk-Nesselande zich en won met 9-15, waardoor er 2 wedstrijdpunten mee naar Zevenhui zen gingen. Komende zaterdag wacht om 17.00 uur de thuiswedstrijd tegen het op de derde plaats staande VCV uit Veenendaal.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 19