Politieberichten Rijnwoude Twee keer Boekenbal in 1998 Moerkapelle 2 Tarieven Schieland voor 1998 vastgesteld Maximale score Vakantiecheque voor mevrouw Vroegop Pul in heaven Oproep Baby van de maand R&izen Zou de meest verkochte koopsom ook niet de beste zijn? ■ill Weef U wa< ÜucJiexizie -Spierdystrofie is? Boekenweek 1998 start in Amsterdam en sluit af in Jorwerd Hart van Holland/17 december 1997 Onderlinge competitie Meer kwijtscheldingen Rabobank Vat is daf je spieren speeds slapper worden en als je groo( wordt doen h*t helemaal niet meer. Alleen je h°°£d blijft goed- Wist 15 da^ je hart ooi? een spier is? Dan begrijpt 15 waarom je met de >iel?(e van Duclienne nief oud wordf. Eén op de 3500 jongens heeft hetijun ouders hebben >ich internationaal verenigd om *e een betere l?ans van leven fe geven. Voor onderhoek is geld nodig, veel geld nodig- Bedrijfs-inbraken Hazerswoude-Dorp - Tussen maan dag 8 december en dinsdag 9 decem ber 8.00 uur is ingebroken in een be drijf aan de Loeteweg. Door een schuurdeur open te breken, is men binnen gekomen. Er is gereedschap en communicatie-apparatuur gesto len. Ook zijn er wat levensmiddelen meegenomen. Fiets teruggevonden Benthuizen - Vrijdag 5 december werd uit een garage van een bedrijf aan de Slootweg een herenfiets gesto len. De eigenaar heeft de fiets inmid dels terug. De fiets is opgedoken in de Christinastraat. Dinsdag 9 december belde een bewoner de politie dat er al een paar dagen een rode herenfiets achter de woning stond. Aanrijding Om ongeveer 12.30 uur op woensdag 10 december heeft op de splitsing Heerewegh/Westzijdeweg een aanrij ding plaatsgevonden. Komend uit de richting van de Bentweg reed een 82- jarige man uit Berkel en Rodenrijs met zijn personenauto over de Westzijde- weg. Uit de richting boskoop kwam over de Heerewegh een autobus be stuurd door een 49-jarige man uit Waddinxveen. De Berkelaar verleen de aan de autobus geen voorrang waardoor een aanrijding volgde. Er is materiële schade aan beide auto's. Kantine in brand In de kantine bij de sportvelden aan de Sportlaan is er brand geweest. Om 14.20 uur is de melding binnengeko men. In de bestuurkamer waar de brandhaard bleek te zijn, is veel brandschade. De brandweer had het vuur snel onder controle. De oorzaak van de brand is niet bekend. De Boekenweek, van 11 tot en met 21 maart 1998, kent voor de eerste keer in haar 64-jarig bestaan twee Boeken bals. Het thema van de Boekenweek, "Panorama Nederland. Stad en land in proza en poëzie", heeft de Stichting CPNB doen besluiten de Boekenweek te openen in de stad en af te sluiten in een dorp. Op dinsdagavond 10 maart start de Boekenweek officieel tijdens het Boekenbal in de Stadsschouw burg van Amsterdam. De sluiting vindt plaats op zaterdagavond 21 maart tijdens 'It Boekebal fan Jor- wert'. Bij beide feesten zullen de schrijver van het Boekenweekgeschenk, Arnon Grunberg, en de schrijver van het Boekenweekessay, Geert Mak, aan wezig zijn. Jorwerd verwierf landelij ke bekendheid door het boek van Geert Mak "Hoe God verdween uit Jorwerd". Het Boekenbal in Jorwerd vindt plaats in café Het Wapen van Baarderadeel en wordt georgani seerd in nauwe samenwerking met de Stichting Literaire Activiteiten Leeuwarden (SLAL)/Stadsschouw- burg De Harmonie. Het Boekenweekgeschenk 1998 draagt de titel "De heilige Antonio". Het is een verhaal over de strijd die gevoerd moet worden om je thuis te voelen in een land dat niet het jouwe is. Het Boekenweekessay is getiteld "Het ontsnapte land". Het persoonlijke verslag van een zoon die besluit de boottocht die zijn vader vijfentachtig jaar geleden maakte, na te varen in het landschap van 1997. if et Paren t Project Kerkstraat £83, IO17 Arps^erdani pagina 21 Jan van Vliet - Michiel Rensen 1-0; Jan van Helden - Peter van Vuurde 1-0; Sander Hertog - Kevin Bakker 1-0; Sas- kia Droog - Ron Droog 0-1Stefan Ren sen - Patrick Stam 0-1; Jasper Kamp - Pieter van der Werff 0-1; Glenn Krijgs man - Dick de Wild 1-0; Lieke van der Werff - Matthias Freeke 0,5-0,5; Pieter Perdijk - Norman van Rhijn 0-1; Rob van Helden - Martijn van der Heijden 1-0. Stand aan kop: 1Aart-Jan van Vliet, 2. Jan van Helden, 3. Sander Hertog. Uitslagen senioren: Ben van Geffen - Gerard van Ommeren 0-1; Wouter Vroegindeweij - Jacques de Lange 1-0; Mark van Putten - Arno Luinenburg 0- 1Jesse van Elteren - Jan Blok 1-0; Bart van Putten - Gerrit van Meeteren 1-0; André Corpeleijn - Arie Hoogduijn 1-0; Cees van Vuuren - Sander Hertog 1-0; Walter Wortman - Jan van Helden 0,5- 0,5; Gerard Glasbergen - Henk Doorn hein 1-0; Marian van Elteren - Henk van Putten 0-1 Stand aan kop: 1. Maarten Vroeginde weij, 2. Gerard van Ommeren, 3. Wou ter Vroegindeweij. Moerkapelle - Het tweede team van schaakvereniging Moerkapelle wist de uitwedstrijd tegen Messemaker 1847-5 in Gouda met maar liefst 8-0 te winnen. Een in de RSB-competitie zel den voorkomende uitslag, het glo rieuze achttal bestond uit Jacques de Lange, Arno Luinenburg, Cees van Vuuren, Jesse van Elteren, Arie Hoog duijn, Jan Blok, André Corpeleijn en Hugo van Elteren. Moerkapelle 2 be zet in zijn afdeling de eerste plaats en lijkt rechtstreeks op het kampioen schap af te stevenen. Aan de tweede editie van het World Travel School Jeugdtoernooi, georga niseerd door de schaakvereniging Overschie, werd voor Moerkapelle deelgenomen door niet minder dan 15 jeugdschakertjes. Er werd gespeeld in de leeftijdscategorieën A tot en met F. In de prijzen vielen Jan van Helden, Kevin Bakker, Aart-Jan van Vliet, Hugo van Elteren en Jesse van Elte ren. Jeugd, elfde ronde: Uitslagen: Aart- Rotterdam - Het algemeen bestuur van het hoogheemraadschap van Schieland heeft in zijn vergadering van woensdag 26 november de tarie ven voor het jaar 1998 vastgesteld. Voor de inwoners en bedrijven in Schielands gebied gaan de belastin gen met gemiddeld 5% omhoog. Deze lastenverhoging is mede het gevolg van een ruimere kwijtscheldingsrege ling die het bestuur van Schieland heeft goedgekeurd. Zevenhuizen- In september en oktober heeft de Rabobank de nieuwe europassen met chip knip uitgereikt. Middels een prijsvraag was het mogelijk een slagzin in te leveren en daar mee een vakantiecheque ter waarde van 1.000,- te winnen. Uit de vele inzendingen werd mevrouw Vroegop-van Soome- ren tweede van rechts) tot winnares gekozen. Op de foto wordt de prijs uitgereikt door Bertha Strijdhorst, Son ja Sleeuwenhoek en Suzanne Roorda. De kosten van de drie waterstaatsta ken worden door het waterschap omgeslagen over de verschillende groepen belastingbetalers. Door een wijziging in de kostenverdeling zal de tariefsverhoging niet voor alle belas tingbetalers. Zo zullen de eigenaren van glastuinbouwbedrijven vanaf 1998 beduidend minder gaan betalen aan Schieland. Ook de belastingtarie ven voor eigenaren van onbebouwde gronden, agrariërs bijvoorbeeld, ge ven een lichte daling te zien. Een ge volg van deze wijziging is dat de belas tingaanslag voor huishoudens in 1998 gemiddeld 5% hoger zal zijn. Voor een meerpersoonshuishouden in een huurhuis zal het totaalbedrag dat in 1998 aan Schieland moet worden be taald circa ƒ324,bedragen. voerig beraad is dit voorstel aangeno men. Dit betekent dat vanaf 1 januari 1998 kwijtschelding van Schielands belastingen mogelijk is voor perso nen en huishoudens die een netto besteedbaar inkomen hebben dat ge lijk is of lager is dan 95% van het bijstandsinkomen. De consequentie van dit besluit is dat alle overige be lastingbetalers iets meer gaan beta len. Bij Interpolis denk je aan mensen. Mensen die straks een goed pensioen wensen, of die mis schien eerder willen stoppen met werken. Mensen die daarvoor graag iets opzij zetten. Maar dan wel een aantrekkelijk rendement verwachten, én fiscaal voordeel. Mensen die behoefte hebben aan het Rabobank Persoonlijk Financieel Advies®, waarvan de koopsom deel uit kan maken. Die mensen kiezen voor de zekerheid van de meest verkochte koopsom; de Koopsom van Interpolis. Voor meer informatie kunt u terecht bij de Rabobank. Beautiful People van Mathilde Santing Vraag uw adviseur naar de mogelijkheden om deze CD cadeau te krijgen. Het bestuur van Schieland besprak ook een voorstel om de kwijtschel dingsregeling te verruimen. Na uit- Boskoop - Op zaterdag 27 december organiseert stichting Pul een Pulfeest met als thema 'Heaven'. De zaal zal hemels zijn versierd en in dit gehele tafereel speelt de top 100 band Syner gy in Vain. De avond is in de Rozen- burcht en de zaal is open om 21.00 uur. Kaarten in de voorverkoop bij sigarenmagazijn Binken of aan de deur. Maandelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Baby van de maand". Alle pasgeborenen komen in aanmerking voor deze pagina. Daarom verzoekt de redactie van het Hart van Holland de ouders, grootou ders, ooms en tantes hun kind, kleinkind, neefje of nichtje aan te melden voor deze pagina. De redactie ontvangt graag een geboortekaartje, een duidelijke foto en het liefst een leuk ver haaltje over de baby. Degene die als "Baby van de Maand" in het Hart van Holland verschijnt 'verdient' daarmee vier waardebonnen van ƒ25,-. Wie foto en geboortekaartje te rug wenst, dient een aan zich zelf geadresseerde enveloppe, voldoende gefrankeerd, mee te sturen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 21