Oproep Baby van de maand BROUWER DE KONING Foto's in het Hart van Holland Geen Hart van Holland op oudejaarsdag \Ccriti Speciale activiteiten in de kerstvakantie in het museum van het boek VW Boskoop UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/24 december 1997 pagina 23 Boskoop Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zeven huizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Schrijven met een ganzenveer Unieke voorstelling: 'heiligen in de poppenkast' Openingstijden vervolg van pagina 3 Deze is Mijn geliefde Zoon, hoort Hem! (Marcus 9: vers 7) Tjarda heeft haar teddybeer-diploma goud gehaald. Gefeliciteerd papa en ma Hoera, 3 januari wordt Sylvian Briegoos 4 jaar. H.G. van Marian, Jordy, Rychella van Tok Maandelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Baby van de maand". Alle pasgeborenen komen in aanmerking voor deze pagina. Daarom verzoekt de redactie van het Hart van Holland de ouders, grootou ders, ooms en tantes hun kind, kleinkind, neefje of nichtje aan te melden voor deze pagina. De redactie ontvangt graag een geboortekaartje, een duidelijke foto en het liefst een leuk ver haaltje over de baby. Degene die als "Baby van de Maand" in het Hart van Holland verschijnt 'verdient' daarmee vier waardebonnen van 25,-. Wie foto en geboortekaartje te rug wenst, dient een aan zich zelf geadresseerde enveloppe, voldoende gefrankeerd, mee te sturen. AlcoholcontroleVrijdagmiddag 19 december werden op de Beijerinck- laan tussen 17.30 en 18.10 uur 38 automobilisten op alcohol gecontro leerd. Er waren geen overtredingen. Aanrijdingen: Op 17 december rond 9.30 uur heeft een ongeval plaatsge vonden op de kruising Dorpsstraat Beethovenlaan. Een 2Ö-jarige vrouw uit Waddinxveen reed over de Dorps straat in de richting van de Beetho venlaan. Zij gaf geen voorrang aan een 44-jarige man uit Waddinxveen van Noordeinde kwam. Er vielen geen gewonden. IJzeren voorwerp op autoOp 18 de cember rond 9.15 uur hebben twee jongens van 19/20 jaar vanaf de Coe- necoopbrüg geprobeerd een ijzeren staaf op een auto te gooien. Een 20- jarige man uit Boskoop reed op de Henegouwerweg en kon door hard remmen nog net de staaf ontwijken. Er is wel schade aan de auto ontstaan door het over de staaf heen rijden. De jongens waren blond en droegen spij kerbroeken. Een van hen droeg een groen jack. De politie heeft in de om geving niemand meer aangetroffen. Woning-inbrakenOp 16 december om 16.40 uur is ingebroken in een woning aan de Bosweg. Een raam is geforceerd en er worden CD's ver mist. Getuigen zagen een man met zwart haar op een fiets wegrijden. Op 18 december tussen 8.00 en 17.00 uur is ingebroken in een woning aan de Valkenhorst. Een raam is gefor ceerd en er worden onder meer een videorecorder, een fototoestel en een draadloze telefoon vermist. Auto-inbraken: In de nacht van zon dag 21 december op maandag 22 de cember is aan de Waterlelie de por tierruit van een auto ingeslagen en de telefoon en radio ontvreemd. Bedrijfs-inbraken: Op 17 december tussen 13.00 en 17.30 uur heeft ie mand bij een winkel aan de Burge meester Colijnstraat een greep in de kassa gedaan. Een personeelslid was even naar achter gelopen en toen heeft iemand geld uit de kassa mee genomen. Aanrijdingen: Op 17 december rond 14.45 uur heeft een aanrijding plaats gevonden op het Torenpad. Een 24- jarige man uit Boskoop heeft daar door de gladheid een lantaarnpaal omver gereden. Onder invloed: Vrijdagavond 19 de cember werd op de Burgemeester Colijnstraat een 33-jarige automobi list gecontroleerd waarbij bleek dat hij naar drank rook. Bij controle bleek hij 0,8 o/oo alcohol in zijn bloed te hebben. Hij kreeg een rijverbod en een transactie. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Het scriptorium, het 'middeleeuwse' schrijfatelier in het Museum van het Boek aan de Prinsessegracht 30 in Den Haag is in de kerstvakantie (van 20 december 1997 tot en met 4 janua ri 1998) open voor volwassenen en kinderen vanaf 9 jaar. In het scriptorium kunnen bezoekers kennismaken met de fascinerende wereld van het middeleeuwse boek. Enerverend hoogtepunt van het pro gramma is het 'kopiëren' van middel eeuwse letters met een ganzenveer. In monnikspij gehuld, kan ieder zelf ervaren hoe inspannend het schrij ven van boeken toen wasIn de mooie boekzaal van het museum kunnen kinderen bovendien aan de hand van een leuke speurtocht ontdekken hoe boeken werden gemaakt. Voor deelname aan de sriptoriumac- tiviteiten, inclusief entree museum betalen. Volwassenen ƒ6,en kinde ren tot 12 jaar 2,50. Poppenspeler Haye Bijlstra heeft ter gelegenheid van de tentoonstelling 'Gouden legenden. Verhalen over heiligen in de Middeleeuwen' een speciale voorstelling gemaakt. In het donkere weekend na Kerstmis is hij met zijn poppentheater neergestre ken in het museum, waar hij enkele middeleeuwse heiligen weer tot le ven wekt. Zo wordt de heilige Cunera, verstrikt in een net van list, bedrog en jaloezie, gewurgd voor de ogen van de argelo ze toeschouwer. De sterke Christof- fel heeft moeite met de kleine baby. Ook de heilige Bonifatius, die bij Dok- kum werd vermoord, is in de poppen kast weer aanwezig en getuigt van zijn lang niet altijd zo 'vreedzame' gedrag. Haye Bijlstra geeft op 27 en 28 decem ber steeds korte voorstellingen, die bezoekers (volwassenen en kinderen vanaf 9 jaar) van het museum, gratis kunnen bijwonen. Voor een speciale voorstelling die op zondag 28 decem ber van 16.00tot 17.00 uur gehouden wordt, is reserveren noodzakelijk. Een kaartje voor deze bijzondere voorstelling kost ƒ2,50. Reserveren kan via telefoonnummer 070-3462700 (Cora de Loos). Het museum is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11 tot 17 uur. Zaterdag, zon- en feestdagen van 12 tot 17 uur. Het museum is gesloten op eerste kerstdag en nieuwjaarsdag. De leeszaal is geopend van dinsdag tot en met donderdag van 13 tot 17 uur en op vrijdag van 9 tot 12 en van 13 tot 17 uur. De leeszaal is gesloten op 24 en 31 december en op 2 januari 1998. Zevenhuizen - Deze kerstuitgave is de laatste Hart van Holland van 1997. Op oudejaarsdag verschijnt het Hart van Holland niet. De eerste krant in 1998 kunnen de lezers verwachten op woensdag 7 januari. De medewer kers van het Hart van Hol land wensen alle lezers pret tige feestdagen en alle goeds voor 1998! Moerkapelle - De betekenis van het Kerstfeest is het gedenken van de geboorte van de Heere Jezus, Gods Zoon, die op aarde kwam om te beta len voor onze zonden. Velen vieren dit feest uitbundig. Anderen doen dit op een wat soberder manier. Voor het zorgcentrum Beth-San (Hui ze van Rust) in Moerkapelle is de prediking op de kerstdagen het be langrijkst. Om de kerstgeschiedenis vanuit de Bijbel te horen verklaren. Er worden voor de bewoners kerk diensten gehouden, die ook via de kerktelefoon worden uitgezonden. Het kerstfeest op zich wordt sober gevierd. Een bewuste terughoudend heid omdat er in die dagen veel is dat afleidt van het ware kerstevangelie. Dat betekent echter niet dat er geen goede sfeer of gezelligheid zou zijn. Want als het wonder van de geboorte van Christus in het hart ervaren wordt, heeft men rijke en goede kerstdagen. Desondanks kunnen deze dagen voor veel bewoners ook moeilijk zijn. Geliefden die hen zijn ontvallen en de zorgen die zij hebben bij het ouder worden. En wat zal het komende jaar brengen. Het is goed om een band te voelen en bij elkaar te zijn. Ook in zorgcentrum "De Zevenster" in Zevenhuizen wordt de geboorte van Christus gevierd. Voor en tijdens de kerstdagen wordt daar veel voor de bewoners gedaan. In de aanloop naar het kerstfeest vonden er spelmidda- gen plaats. Het seniorenorkest uit Vlaardingen trad zoals ieder jaar op. Het ouderenkoor uit Moerkapelle verzorgde een middag. Kinderen die tijdens de koffie zongen. In het huis werd een kerkdienst gehouden en in de Hervormde Kerk een kerstmiddag. En ook het kerstdineren de kerstbrunch ontbreken niet. Voor de 98-jarige heer Zweere is De Zevenster zijn huis. Ruim 26 jaar is hij er woonachtig. Tij dens de kerst is hij dan ook het liefst "thuis". En als hij de komende jaren niet harder achteruitgaat dan de af gelopen twee jaar dan hoopt hij op zijn honderdste hier ook het Kerst feest te vieren. Voor de 87-jarige mevrouw Emaus betekent Kerstfeest liefde onder el kaar. Proberen goed voor elkaar te Boskoop - De VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: "Joe, de musical" van 23 december tot en met 31 maart 1998 in het Nederlands Congresgebouw Den Haag; "Indoor Tractor Puiling" op 24 januari 1998 middag- of avondvoorstelling in Zwolle; Robert Long met "Meer dan Ooit" op 3 februari 1998 in Lelystad; Antilliaanse feesten - "Indoor Carri- bean festival" in het sportpaleis in Antwerpen België op 14 maart 1998; Backstreet Boys in Arnhem op 3 april 1998, kaartje inclusief busreis; De Kast in Arnhem op 15 maart 1998; Louis van Dijk Jan Vayne: "Tou cher" op 24 april 1998 in Lelystad. In de weken voor kerst organiseerde de vrouwenvereniging een middag in de gemeenschappelijke ruimte van Beth-San met aansluitend een brood maaltijd. Er was tevens een middag voor de bewoners die in het teken stond van wat kerst betekent. Hierbij waren bestuursleden en leden van cliëntenraad aanwezig. De middag bestond uit een muzikaal gedeelte en er werd gedeclameerd en gezongen. De middag werd afgesloten met een gezamenlijke maaltijd. Ook de perso neelsleden organiseerden een kerst avond voor de bewoners. Een avond die bestond uit meditatie, voor dracht en koorzang. Op de ochtend van eerste kerstdag om 7.00 uur zul len zij via de microfoon voor de be woners zingen. zijn. Elkaar helpen daar waar dat mogelijk is. Op eerste kerstdag is ze bij haar dochter in het zuiden des lands. Op tweede kerstdag is ze weer in De Zevenster. Voor de van origine uit Brabant afkomstige bewoonster is het overigens de eerste keer dat ze in Zevenhuizen een mooi en zalig kerstfeest hoopt vieren. Tot voor kort woonde ze nog zelfstandig. Door omstandigheden moest ze dit nood gedwongen verruilen voor een wat meer beschermde woonomgeving.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 23