Uit de commissie- en raadsvergadering Zevenhuizen-Moerkape :11e Dames Nesselande winnen eenvoudig met 3-0 Marathonschaatsen op De Uithof VC Nesselande verstevigt positie Voetballers Moerkapelle omzeilen lastige klip Oud papier Tjebbe Zijlstra neemt afscheid van de brandweer (3J3 Hart van Holland/24 december 1997 pagina 27 Politieke reacties Belangrijke overwinning dames 2 Dames Heren A Heren B Veteranen Donr Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Vorige week werd een gecombineerde com missie-en raadsvergadering ingelast die betrekking had op de ontwikke ling van twee locaties voor woonwagenstandplaatsen in Zevenhuizen- Moerkapelle. Ten overstaan van een overvolle publieke tribune en volgend op een inspreekronde besloot de raad het voorstel van Burge meester en Wethouders over te nemen. Tijdens de commissievergade ring, waarin afgevaardigden van de verschillende politieke partijen zitting hebben, bleek al snel dat de zaak beslecht was. Drie stand plaatsen op de Julianaweg tegenover nummer 8 en 10 in Moerkapelle en drie in de wijk Swanla in Zevenhuizen nabij de kantine van voetbalvereni ging Groeneweg en de banen van ten nisvereniging Zevenhuizen. Dit ondanks de pleidooien van ver schillende sprekers die voorafgaand aan de vergadering pleitten voor een andere locatie. Voor wat betreft de Julianaweg werd gesteld dat de politiek voorbijging aan het milieu, dat de infrastructuur zich ter plekke niet leent voor extra bebouwing, dat het creëren van twee locaties duurder is dan het aanleggen van slechts één en dat er planschade ontstaat (waardevermindering van het omliggende onroerend goed). In dit laatste geval wordt een claim overwogen. Ook het feit dat een stoomketel tweemaal per jaar gedu rende drie weken staat te bulderen werd gememoreerd, net als het spui ten met giftige stoffen. In dat verband zou de kans op irritatie aanwezig kun nen zijn. Verder werd in twijfel ge trokken of de glas- en tuinbouwbe drijven tegenover de geplande loca tie tot categorie II behoren. Bij cate gorie Il-bedrijven is een afstand van minimaal 25 meter tot de woonwa gens gepermitteerd. Bij categorie I- bedrijven is een minimale afstand 50 meter toegestaan. Dit onderscheid is des te belangrijker, omdat de afstand van de woonwagens tot de bedrijven in de voorgestelde opzet net iets meer dan 25 meter bedraagt. Met name de bewoners van de wijk Swanla in Zevenhuizen werden ver rast door de snelheid van handelen van het gemeentebestuur. Temeer daar ze zelf enige tijd geleden voor stellen hadden gedaan om de wijk voor hun kinderen leefbaarder te maken. Deze voorstellen zijn tot nu toe niet afgehandeld. En waar komt ineens die f 480.000,- vandaan (f 600.000,-minus f 120.000,- subsidie). "Als wij ook zes ton voor onze wijk krijgen, hebben we geen probleem", zo verklaarde een woord voerder. Voorts wilde men weten of een autosloperij op de locatie was toegestaan. Zo nee, hoe zou het handhavingsbeleid van de gemeente dan zijn? Ook was er de vraag of het een koopstandplaats dan wel een huurstandplaats was en of er voor de auto's van de woonwagenbewoners geen ontsluitingsweg in de richting van de Knibbelweg gerealiseerd zou kunnen worden. Wat de geluidshinder en de overlast van giftige stoffen aan de Julianaweg betreft zei burgemeester Schoots zich zorgen te maken over de huidige situatie. "Misschien wordt het nu toch eens tijd om daar goed te kijken en te meten." De kwestie van de cate gorieën zou nader onderzocht wor den en voor de gelijkelijke verdeling over Zevenhuizen en Moerkapelle is gekozen vanwege de spreiding en de integratie in de plaatselijke samenle ving, zoals overigens de wetgeving eist. Over eventuele bedrijfsactiviteiten vond hij dat het bestemmingsplan duidelijk was. "Wij zijn niet van plan dat bestemmingsplan te wijzigen. Dus blijft Swanla een woonwijk waar geen bedrijfsmatige activiteiten zijn toegestaan. Het laat deze niet toe en ze zullen ook niet getolereerd wor den." Wethouder Zijderhand (Ge meentebelangen) gaf aan dat het uit gangspunt is dat de beide standplaat sen verhuurd worden. Voorst memo reerde hij dat de gelden die met de aanleg van de standplaatsen ge moeid zijn niet ten koste gaan van andere gemeentelijke voorzienin gen. Wat de ontsluiting in de richting van de Knibbelweg betreft hield hij zijn gehoor voor dat dit ongewenst is om sluipverkeer te voorkomen. Maar als belangrijkste reden gaf hij op dat bij een verdere ontwikkeling van de wijk Swanla geen ontsluiting via de Knibbelweg is gepland. Wethouder De Gooijer (SPP/RPF) tenslotte nam goede notitie van de behoeften van de bewoners van Swanla aan groen en speelvoorzieningen voor hun kin deren. Zevenhuizen - Na enkele mindere wedstrijden was het zaak voor het eerste damesteam van volleybalclub Nesselande in de thuiswedstrijd te gen Flamingo's de goede vorm te her vinden. De ploeg uit Gennip staat weliswaar 7 punten achter op Nesse lande, maar had een opvallend goede serie wedstrijden achter de rug, waaronder 3-2 in de uitwedstrijd te gen medekoploper Roosendaal. Ondanks enkele minder fitte speel sters startte Nesselande geconcen treerd en vol overtuiging. Het wist de zwakke pass van de tegenstander te vinden en vooral Olga van Zaanen buitte dit met een diepe diagonaal service voortreffelijk uit. Bij 6-4 en 11- 4 achterstand nam de coach van Fla mingo's nog time-outs om de service- druk te ontlopen, maar met 15-6 kwam de eerste set eenvoudig in Ze- venhuizense handen. Bij aanvang van de tweede set duur de het 3 punten voor de stopopstel ling van Nesselande georganiseerd was, maar die 0-3 voorsprong was voor Flamingo's ook het enige posi tieve element aan de wedstrijd. De door coach Bosschaart ingebrachte spelverdeelster Michelle Bijl speelde met het blok van de tegenstander en wist haar aanvallers goed te vinden. Fanny Lafeber en Ruth Minderhout scoorden naar hartelust en met 15-5 was ook de tweede set binnen. Het verzet van Flamingo's was volledig gebroken en de derde set werd een walk-over. Ook Janneke de Butter en Eva Heerschap mochten een rondje meedraaien en bij 15-3 was de set en dus de wedstrijd afgelopen. Veel te snel voor het publiek, binnen 45 mi nuten was het gebeurd. Voor de se lectie echter een lekkere afsluiting van het eerste competitiedeel, dat met 23 punten uit 10 wedstrijden zeer succesvol mag worden genoemd. Na enkele weken rustvolgt op lOjanuari de uitwedstrijd tegen WC in Vught. Het tweede damesteam, Perdijk-Nes- selande, ontving VCV uit Veenendaal dat met één punt achterstand direct achter Nesselande op de vierde plaats in de competitie staat. Een belangrijke wedstrijd dus voor de selectie van coach Medan, die de' laatste weken echter moeite heeft het gewenste technische niveau te halen. Zowel in de eerste als tweede set nam dames 2 een grote voorsprong die daarna toch met enige moeite in winst (15-12 en 15-9) kon worden omgezet. De derde en vierde set gin gen met 8-15 en 9-15 verloren en er moest wederom een slopende vijfset ter worden afgewerkt. Er was alleen nog sprake van spanning en werkvol- leybal en daar zijn de Zevenhuizense dames ondertussen aardig in bedre ven geraakt. Ondanks een match point voor VCV wist Nesselande toch met 17-15 aan het langste eind te trekken. Door dit resultaat sluit het de eerste competitiehelft af met, net als dames-1, een keurige derde plaats met 22 punten uit 10 wedstrijden. Den Haag - Op 22 december werd de vierde wedstrijd van de Gewestelijke Marathoncompetitie om de Vander- Helm Milieubeheer Cup gehouden op de Uithof in Den Haag. De dames reden 30 ronden en zetten vanaf de eerste ronde een hoog tem po in. De eerste 20 ronden werd regel matig flink aangezet, hoewel geen van de dames daadwerkelijk los van het peloton kwam. Het waren op nieuw met name Van Goozen en Jong die de wedstrijd domineerden. Het peloton was met nog tien ronden te gaan al aardig uitgedunt tot een groep van 12 volhouders. Met nog acht ronden te gaan reden Van Goozen, Jong en Van Veen weg van net peloton en liepen uit tot een halve haanlengte. In de laatste ronde reed van Goozen zonder problemen weg en won met 50 meter voorsprong op an Veen en Jong. Vergeer wist het peloton eruit te sprinten en eindigt als vierde. Jolanda van Goozen heeft hiermee haar voorsprong op Ester Jong tot 5 punten uitgebouwd. Van een staat op ruime afstand derde. Ook de heren A hadden er zin in en startten de vijftig ronden op snel- sf'-a u temP° bleef de gehele wed- n|d hoog liggen, waardoor weg rij en van het peloton niet mogelijk bleek. Vele demarages, waarbij on der andere Keehnen, Neven en Wub- ben veelvuldig bij betrokken waren, maakte het tot een zinderende wed strijd. In de laatste ronde werd een zeer lange sprint aangetrokken waar bij neven de langste adem bleek te hebben en finishte voor Keehnen en De Roon. Het klassement wordt nu riant aangevoerd door Martijn van Es met Paul Keehnen en Jan de Roon op een gedeelde tweede en derde plaats. Een rustig wedstrijdverloop met een peloton van zo'n twintig man die zon der veel uitspattingen richting finish gleden. Daarnaast een grote groep schaatsers die in hun eigen tempo de wedstrijd reden. In de laatste ronde zette het 14 man sterke peloton een lange sprint aan waarbij hier Van Wingerden de langste adem bleek te hebben. Tweede werd Ralf Zwitser voor Jens Zwitser. Het klassement leidt Jarno van Wingerden voor Ralf Zwitser en Peter Aanhane. Het blijft een indrukwekkend gezicht, zo'n startveld van zeker 100 man. Hoewel toch regelmatig gedemar reerd werd, werd deze keer niet zo fel gereden. Regelmatig worden de rug gen gestrekt en gaat het tempo eruit. Het peloton bleef lang bijeen in deze wedstrijd waarin met name Fontey- ne, Kok, Van Paassen en De Rode sterk reden. Een ronde voor het einde probeerde Kuiper weg te rijden, ter wijl het peloton onder leiding van Van Paassen een gaatje probeerde te voorkomen. Het resulteerde in een lange sprint waarbij Kuiper toch won voor Van Paassen en een sterk opge komen Van Noort. In het klassement leidt Sieb Kuiper voor Jan Rodewijk en Cees van Noort. De volgende wedstrijd om de Vander- helm Milieubeheer Cup is op maan dag 12 januari in het nieuwe jaar op de Uithof vanaf 21.00 uur (toegang gratis). Uitslagen vierde wedstrijd Vander- helm Milieubeheer Cup: Dames: 1. Jolanda van Goozen, 2. Margreet van Veen, 3. Esther de Jong; A-rijders: 1. Ard Neven, 2. Paul Keehnen, 3. Jan de Roon; B-rijders: 1. Jarno van Winger den, 2. Ralf Zwitser, 3. Jens Zwitser; Veteranen: 1. Sieb Kuiper, 2. Geert van Paassen, 3. Cees van Noort. Tussenstanden na vier wedstrijden: Dames: 1Jolanda van Goozen met 37 punten, 2. Esther de Jong met 33 pun ten, 3. Margreet van Veen met 24 pun ten; A-rijders: 1Martijn van Es met 30 punten, 2. Paul Keehnen met 21 pun ten, 3. Jan de Roon met 21 punten; B- rijders: 1. Jarno van Wingerden met 37 punten, 2. Ralf Zwitser met 29 pun ten, 3. Peter Aanhane met 27 punten; CVèteranep: 1Sieb Kuiper met 36 pun ten, 2. Jan Rodewijk met 28 punten, 3. Cees van Noort met 27 punten. Zevenhuizen - Volleybalclub Nesse lande speelde in de eerste wedstrijd van de tweede competitiehelft te gen Dimplex/Ekspalvo in Dord recht. In een enerverende partij wis ten de Zevenhuizenaren met 3-0 te winnen via de setstanden 8-15, 13- 15 en 10-15. Trainer/coach Teun Buijs zag zijn ploeg de eerste set net duidelijke cij fers winnend afsluiten. De Nesselan- ders wisten de spelers van Ekspalvo met hun service onder druk te zetten en het goede blok deed de rest (8-15). In de tweede set was de concentratie aan Zevenhuizense zijde geen hon derd procent en kregen de Dordtena- ren kansen om bij te blijven. Maar spelverdeler Joost van der Hoek wist zijn aanvallers goed in stelling te brengen en met 15-13gingdesetover in Zevenhuizense handen. De derde set gaf nog wat tegenstand van Eks palvo te zien, maar Nesselande had het betere spel en won ook deze set met 10-15. Door deze winst en het verlies van streekgenoot Alcom/Ca- pelle staat Nesselande samen met Zwolle op een tweede plek met vier punten voorsprong op Capelle. De eerstvolgende tegenstander ziet Nes selande in het nieuwe jaar op zater dag 10 januari om 19.00 uur in dorps huis Swanla. Voor de komende week staat voor de spelers van Nesselande het interna tionale toernooi in Almelo op het pro gramma. Op 28 december om 13.00 uur begint dit sterk bezette toernooi. De tegenstanders die Nesselande te gen kan komen zijn: Nationaal team van Mexico, Mladost Zagreb (Kroa tië), Tourcoing (Frankrijk), Go Pass/ Lennik (België), Orkelljunga VK (Zweden) en Remote IT/Zwolle. De finale staat op 30 december om 20.00 uur in de Rembrandhal te Almelo ge pland. Moerkapelle- Het standaardteam van de voetbalvereniging Moerkapelle deed zaterdag 20 december goede zaken door de achterstallige uitwed strijd tegen Rhoon met 1-3 winnend af te sluiten. Door deze overwinning klommen de blauw-witten op naar de derde plaats van de ranglijst met zes punten achterstand op leider Berkel, met echter nog de inhaalwedstrijd tegen het op de laatste plaats staande GGK te goed. Moerkapelle zette een goede presta tie neer en speelde één van de beste wedstrijden in dit seizoen. Vier gele kaarten waren het gevolg van het har de spel van Rhoon. Bij Moerkapelle liep geen enkele speler tegen een kaart op. Na een half uur kwam Moer kapelle op voorsprong, Peter Zijder hand legde vanaf links met een pass over zeker 50 meter breed op Ron Kievit, deze tikte door naar Lennaert Visser, die vervolgens in tweede in stantie raak schoot (0-1). In het begin van de tweede helft kwam een strafschop toen de sterk spelende Ron Kievit alleen op doel afging en onderuit werd gehaald. De toegekende penalty werd door hem zelf feilloos benut (0-2). Halverwege de tweede helft werd de wedstrijd beslist. Peter Zijderhand bediende Ron Kievit en deze stiftte de bal keu rig over de keeper heen in de kruising (0-3). Vlak voor tijd wist Rhoon uit een vrije schop tegen te scoren (1-3). Op 17 januari moet de uitwedstrijd tegen GGK worden ingehaald. Moerkapelle - Zaterdag 3 januari kan er papier gebracht worden naast de kerk van de Gereformeerde Gemeen te. Zaterdag is de containerdienst van 8.00-12.00 uur aanwezig. Na 12.00 uur kan er geen papier meer gebracht worden. De opbrengst van december was 14.440 kilogram. Tjebbe Zijlstra ontvangt van burgemeester Schoots een oorkonde. foto brandweer Zevenhuizen) Zevenhuizen - Vrijdag 19 december was de laatste officiële oefenavond in 1997 van de brandweer van Zevenhuizen-Moerkapelle. De leden van beide posten kwamen in de kazerne van Zevenhuizen bijeen om formeel het jaar af te sluiten. Burgemeester Schoots en alge meen commandant Arie Roos blikten terug op het afgelopen jaar en constateerden dat het aantal uitrukken minder was geweest dan de voorgaande jaren. Helaas vielen er dit jaar drie dodelijke slachtoffers te betreuren binnen de gemeentegren zen. Tevens werd vooruitgekeken naar het nieuwe jaar, waarin duide lijkheid moet worden verkregen over de huisvesting van de post Moerka pelle. Wat Zevenhuizen betreft zal de huisvesting blijven waar hij is. Zoals gebruikelijk werden op deze avond ook de behaalde certificaten uitgereikt en werden enkele brand weerleden bevorderd in rang. Ook werd stilgestaan bij enkele jubilea van 12,5 en 20 jaar. Na de pauze werd officieel afscheid genomen van Tjebbe Zijlstra. Onder toeziend oog van brandweercolle ga's, vrouw en kinderen nam Tjebbe de oorkonde van burgemeester Schoots in ontvangst voor zijn trou we dienst van 27 jaar bij brandweer Zevenhuizen. Het was voor Tjebbe een moeilijke beslissing de brand weer vaarwel te zeggen maar gezond heidsredenen dwongen hem hiertoe. Ook namens de collega's mocht Tjeb be een aandenken in ontvangst ne men. Hoewel Tjebbe vanaf. 1 januari zijn pieper inlevert zal hij op de ach tergrond nog voor de brandweer be schikbaar blijven. De avond werd, voor de aanwezige dames, afgesloten met een kleine mo deshow van de nieuwe uitrukkleding, die vanaf januari 1998 in zowel Moer kapelle als Zevenhuizen ter vervan ging van de oude kleding zal worden gedragen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 27