Het wonder van Kerstmis LITI E B E R I C H T E N t van Hallam deHaij van d e rW ende Hart van Holland/24 december 1997 pagina 3 Johanna Zijderhand Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen lees verder op pagina 23! 29.000 exemplaren Familieberichten Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle De HERE is mijn Herder Psalm 23:1 Met grote droefheid geven wij u kennis dat, na een moedig en geduldig gedragen lijden, van ons is heengegaan mijn lieve moeder, schoonmoeder en onze oma sinds 27juni 1975 weduwe van Pieter van Helden in de leeftijd van 73 jaar. Onze welgemeende dank gaat uit naar alle medewerkers van "De Zevenster", voor de liefdevolle zorg waarmee zij aldaar werd omringd. Marja en Wim Perry Liona Zevenhuizen, 22 december 1997 Leliestraat 3 "De Zevenster" Correspondentieadres: M. Anker-van Helden Wethouder Kreftlaan 41 2761 TZ Zevenhuizen Zaterdag 27 december is in "De Zevenster", ingang Schoolstraat 18 te Zevenhuizen, van 10.30 uur tot 11.30 uur gelegenheid tot condoléancebezoek. D.V. zal de rouwdienst aansluitend worden gehouden in de aula van "De Zevenster", waarna wij haar omstreeks 12.30 uur zullen begeleiden naar haar laatste rustplaats op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen. Insluiping bij tandartspraktijk: Op 18 december tussen 12.00 en 12.30 uur heeft een insluiping plaatsgevonden bij een tandartspraktijk aan de Akker- weg in Moerkapelle. De deur was niet afgesloten en er is een geldbedrag uit een portemonnee gehaald. Woning-inbraken: Aan de Iep is vrijdag 19 december overdag ingebroken in een woning. Aan de voorzijde werd een raam opengewrikt. Er werden een videocamera en sieraden ontvreemd. Aan de Zuidplasweg is in de nacht van vrijdag 19 op zaterdag 20 december ingebroken in een woning. Men heeft het raam geopend na het boren van een gaatje. Een portemonnee is weg genomen. Aan de Klaproosstraat in Moerkapelle is vrijdagavond 19 december de ach terdeur opengebroken van een wo ning. Ontvreemd werd een videoca mera en geld. Aanrijdingen: Maandagmiddag 22 de cember omstreeks 17.45 uur reed een 34-jarige automobilist uit Woerden vanaf de parkeerplaats achter het ge meentehuis de Dorpsstraat op. Hij zag daarbij een van links naderende bromfietser, een 21-jarige man uit Capelle aan den IJssel, over het hoofd. Een aanrijding was het gevolg. Het personeel van de ambulance die ter plaatse kwam constateerde wat kneu zingen en hij is derhalve niet meege nomen naar het ziekenhuis. Bedrijfs-inbraken: Tussen 15 decem ber 17.00 uur en 16 december 7.15 uur is ingebroken in een kapsalon aan de Kerkweg-Oost. Een ruit is geforceerd en er worden diverse soorten sham poo en haarlak vermist. Tevens is de kassa met inhoud gestolen. De kassa is later in de omgeving van de zaak terug gevonden. Woning-inbraken: Tussen 16 decem ber 16.30 en 17 december 12.15 uur is ingebroken in een woning aan de Tweede Bloksweg. De schuifpui is ge forceerd en er worden een videore corder en audio-apparatuur vermist. Aan de Zesde Tochtweg is zaterdag middag 20 december het slot van de deur van een woning geforceerd. Er is nog niet bekend wat er weg is. Aan de Vondellaan is zaterdagavond 20 december de ruit van een woning uit de sponning van de achterdeur gehaald. De audio-apparatuur en wat kleingeld is meegenomen. Aan de Kievitdreef is in de nacht van zaterdag 20 op zondag 21 december het slot van een deur van een woning geforceerd. Het is nog onbekend wat er weg is. Auto-inbraken: Op 17 december tus sen 14.40 en 14.50 uur is een autotele foon gestolen uit een busje van Ge meente Werken die geparkeerd stond aan de Noordkade op het terrein van de gemeente. Op 17 december tussen 20.00 en 21.00 uur is ingebroken in een auto die ge parkeerd stond aan de Wilhelminaka- Door Julia Peneirim "Je krijgt een schone badjas van me tot je kleren zijn gewassen en ge droogd. Dat heeft Marianne zo voor elkaar, nadat ze Valerie in bed heeft gestopt. Ze komt zo terug. Loop maar even mee." Wouter Vork liep achter de man aan naar de badkamer waar hij zijn druipnatte kleren verruilde voor de badjas. Hij maakte een stapeltje van de kleren, zette er zijn schoenen bij en liep naar beneden waar de man bij de vlammen van de open haard al op hem wachtte. "Sherry?" Wouter warmde zijn kou de lijf aan de vlammen in de haard en schudde zijn hoofd. "Fris, liever." "Prima", zei de man. "Je bent van de goede soort. En de manier waarop je Valerie uit de sloot hebt getrokken... Alle respect hoor. Wat dacht je, toen je in die rotsloot sprong?" "Niks", zei Wouter naar waarheid. "Pas achteraf had ik het koud, maar", zei hij met een lachje, "toen kon ik natuurlijk niet meer terug. Ik bedoel: droog." De man lachte mee, maar werd ern stig, toen hij zei: "Wat kunnen we terug doen? Is er iets dat je graag wilt? Geld? Een nieuwe fiets? Een brommer misschien." Opnieuw schudde Wouter zijn hoofd. "M'n kleren, graag. Droog. En dan wil ik meteen naar huis; daar weten ze niet waar ik zo lang blijf." De man drong niet aan. Terwijl de kleren van Wouter werden gewas sen en gedroogd, babbelden de twee nog wat na; over Valerie die te oud was om in huis te moeten blijven, maar te jong om alleen op stap te gaan. "Maar ze doet het toch", zei de man. Wouter vertelde wie hij was en dat hij later piloot wilde worden. En toen de moeder van Valerie een uur later met de droge kleren beneden kwam, waren Wouter en de man uit gepraat. Thuis kreeg hij op z'n kop. Maar toen Wouter zijn verhaal had verteld, kreeg hij zijn opgewarmde avond eten en een kop chocolademelk. Maar de boze woorden bleven han gen, al waren ze nu gericht op die rijke mensen die Wouter onbeloond hadden laten vertrekken. "Maar ik wilde niks", zei Wouter. "Ze boden geld aan. Maar wat moest ik? Een rekening uitschrijven? Kind ge red. Kosten: twaalfhonderd gulden, ex btw?" "Zouden we prima kunnen gebruiken", zei zijn moeder aarze lend. "Ze hadden ook de loodgieter kunnen betalen, of een nieuwe vloer bedekking. Zien jullie dan nooit de gaten in het kleed?" Wouter zei niets terug. Wat moest hij ook. Dat zijn ouders altijd geld tekort kwamen, wist hij. Maar van gaten in het kleed had hij nooit iets gemerkt. Nou ja; die paar versleten plekken, precies waar zijn vader zat te schuife len, aan tafel en voor de tv... Toch raar, dat ze niets hadden gezegd over zijn sprong in dat vieze koude water. Wel gemopper over zijn late thuiskomst en dat hij geen beloning had gekregen. Maar ze hebben het ook moeilijk, overwoog hij. Aardige woorden komen later wel. Wouter zette het incident van zich af en begon aan zijn huiswerk. Als hij echt piloot wilde worden moest hij op school flink aanpoten. Maar waar kwam dat idee vandaan? Die opmer king was er als vanzelf uitgekomen, maar was toch zeer waar: hij wilde ook piloot worden; al had hij nu pas zijn gedachten in woorden omgezet. Het aanbod van een brommer kwam de volgende dag bij hem op, toen Wouter maar met moeite door de blubber van de natte sneeuw fietste en hij van alle kanten door brommers voorbij was gejakkerd. Jaartje sparen, dacht hij. Dan heb ik er ook een. Maar de jongen wist, dat er geen geld was, om mee te sparen. Zijn kerstrapport was goed; zeventjes voor de talen, maar een acht en een negen voor de wiskundevakken. "Ik word verkeersvlieger", had hij zich laten ontvallen. Maar niemand had daar schamper over gedaan. "Ja jij, met zulke cijfers voor wiskunde.." Later, dacht Wouter tevreden, later, met dat salaris van verkeersvlieger bij de KLM, zou hij zijn ouders af en toe wat toestoppen. Die hadden dat dan wel verdiend; hij mocht studeren en Wouter wist precies hoe hard zijn va der daarvoor moest werken. Goeie pa, dacht Wouter. Ouders zijn ook maar mensen... Gelukkig werd bij hem thuis niet meer zo gemopperd en geld voor een klein kerstboompje was er altijd. "Kerstmis moet je ruiken", was de stelling van zijn moeder. Daarom stond bij hem thuis tijdens de kerstdagen geen kunstboom, maar een levende boom met kluit. Hoe klein ook. Dit jaar was het een opvallend klein de. Een raiam is geforceerd en er wordt een mobiele telefoon vermist. Ook op 18 december tussen 18.50 en 21.00 uur is ingebroken in een auto. Deze stond geparkeerd aan de Jan Willem Frisoweg. Een raam is gefor ceerd en er wordt een telefoon ver mist. In de nacht van donderdag 18 op vrijdag 19 december is de ruit van een auto ingeslagen, die geparkeerd stond aan de Kerkweg-Oost. Een tank pas werd weggenomen. Aan de Staringlaan is vrijdagmiddag 19 december de portierruit van een auto ingeslagen en een telefoon ont vreemd. Vrijdagavond 19 december is aan de Zuidkade de portierruit van een auto ingeslagen waarna een telefoon is meegenomen. In de nacht van zaterdag 20 op zondag 21 december werden zes aangiftes gedaan van auto-inbraken allen ge pleegd in de wijk Zuidpias. In alle ge vallen werd een ruitje ingeslagen. Weggenomen werden een semafoon, twee radio's en cd's. Zondagavond 21 december is het slot geforceerd van een auto die gepar keerd stond aan de Sniepweg. De ra dio werd weggenomen. Diefstal uitkerk: Op 17 december rond 22.30 uur is een tas gestolen uit de kerk aan de Bilderdijklaan. In de tas zaten papieren, pasjes en geld. Snelheidscontrole: Op de Henegou- werweg zijn bij de radarkast snel heidscontroles gehouden. Op 15 de- cembertussen 12.00 en 14.45 uur kwa men er 2124 bestuurders voorbij. Van deze passanten reden er 105 te hard (4,9%). De hoogst gemeten snelheid is 82 kilometer per uur. De maximum snelheid is 50 kilometer per uur. boompje, maar daardoor leek het ne alsof ze een heleboel ballen hadder en veel versiering. En een glanzende piek, die al jaren dienst deed. Het werd eerste Kerstavond. Met kip pensoep vooraf, frietjes en bloemkoo en een feestelijk toetje toe. De kerst boom straalde en geurde en Wouter: vader haalde het Monopoliespel uil de kast. "Niet echt een kerstspel" mompelde hij, "maar wel gezellig." Ei het werd gezellig, met kaarslicht, me zijn valsspelende vader, zijn zusjr Marloes die niet tegen haar verlie: kon en zijn moeder, die weer warmr chocolademelk schonk. Net, toen Wouter hotels kocht vooi Rotterdam, ging de bel van de voor deur. Zijn vader stond op om open tr doen, maar nam veiligheidshalve zijr Monopoliegeld mee. "Struikrovers! zei hij bij het voorbijgaan tegen zijr gezin. Wat er allemaal bij de voordeur were gezegd, kon in de kamer niemand ho ren. Maar plotseling kwam een mar binnen van vervoersbedrijf 'De snellr eend' die een groot pak voor zijn buil hield. Hij werd gevolgd door Wouter: vader, die sussende geluidjes maaktr en met zijn handen het gebaar maak te, dat hij er o o k niets aan kon doen De man van 'De snelle eend' maaktr het pak open, grabbelde er pakjes uit die hij in een ommezien bij het kerst boompje legde, waarna hij onmiddel lijk vertrok, na een vriendelijk be doeld 'G'navnd saam' en een raadsel achtig: "Buut'n steet ook nog wat." De volgende ochtend had Wouter: vader een kater, zijn moeder een vee te dure halsketting, die ze omhad toer ze Wouter nariep: "Doe je voorzichtig jongen?" Marloes mocht mee, achterop, op he duozadel van Wouters gloednieuw* brommer. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898 (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3