Winnares voordelig het nieuwe jaar in Weer storm Zanglust zoekt nieuwe leden Bijeenkomst plattelands vrouwen Discriminatie in Zevenhuizen? Welnee! Zevenhuizcn-Mocritapelie Papierinzameling Koffie-ochtend UW-ol- kwijt M. Zijderhand lijsttrekker Gemeente belangen Foto's in het Hart van Holland Activiteiten Agenda om bij te blijven.... f Hart van Holland/7 januari 1998 agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Medische weekenddienst ingezonden Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld wor den a 7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID Giro 18181 ia 10 Door Svlvia van Doornen Moerkapelle - Afgelopen maandagmiddag omstreeks 12.30 uur vond bij de Rabobank Moerkapelle de prijsuitreiking plaats ter afsluiting van de eindejaarsactie van de Moerkapelse Winke liersvereniging. Na een periode van ijverig kassabonnen spa ren, steeds tot een bedrag van ƒ150,- en deze vervolgens in envelop inleveren bij de Rabobank, kwam uiteindelijk me vrouw W. van Kralingen uit Moerkapelle als gelukkige winna res van de hoofdprijs uit de bus. Uit handen van voorzitter Trudy van Hoven-Wiggers en penningmeester Edwin van Mar ie van de Winkeliersvereniging, kreeg mevrouw Van Kralin gen een aantal waardebonnen met een totale waarde van ƒ500,- overhandigd. Zevenhuizen - Van donderdagmiddag 8 januari 12.00 uur tot vrijdagmiddag 9 januari 13.15 uur organiseert de mi lieuvereniging in samenwerking met Christelijke basisschool De Eendragt en de Wereldwinkel een inzamelings actie voor oud papier. De vorige inzameling leverde 7880 ki logram papier en karton op. De papiercontainer staat op het schoolplein van De eendragt. Graag het papier en karton compact aanbie den en container helemaal vol stape len. Zevenhuizen - Op donderdag 15 januari is er van 9.30 tot 11.00 uur een koffie-ochtend in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156. Spreekster is Lies Drop over het thema "Waarom - Daarom mag ik er wezen." Er is kinderopvang aan wezig. Voor meer informatie: 0180- 634485 of 079-5931203. Zevenhuizen-Moerkapelle -Net als twee jaar geleden werden de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle rond oud en nieuw geconfronteerd met een 'sneeu wend beeld' op hun televisie. Moesten ze toen op oudejaarsavond de uitzending van Youp van 'tHek missen, dit jaar was dat op 1 januari een deel van het nieuwjaarsconcert uit Wenen. Z Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Donderdag 15 januari: 9.30-11.00 uur koffieochtend Hervormd Centrum; spreekster Lies Drop, thema: 'Waarom? Daarom mag ik er wezen". Woensdag 21 januari: 14.00 uur Hervormd Centrum: ouderenmiddag; spre ker K. Jansen, thema: "Leven binnen de muren". De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.Oo! ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur 14 en 28 jan.; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30, 10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur. Wo. 14 jan.: eerste soos en thema-maaltijd; 11 febr.: jaarvergadering; De Zeven Muzen: Zaterdag 24 januari: 16.00 uur: dorpshuis Swanla: voorspeelmiddag key board; Zondag 25januari: 12.00 uur vrijz. herv. kerk: zondagmorgenconcert; Woensdag28 januari: 14.00 uur dorpshuis Swanla: kindertheater; woensdag maart. 20.00 uur, bibliotheek: lezing Midas Dekker; Zaterdag 21 maart: 16.00 uur dorpshuis Swanla: voorspeelmiddag piano meerhandig; Zaterdag 4 april: 20.00 uur geref. kerk: amateur muziekavond; Maandag 6 april: 18.30- 19.30 uur: dorpshuis Swanla: ballet op life pianomuziek; Zaterdag 13 juni: 19.00 uur: dorpshuis Swanla: grote uitvoering alle instrumenten. Vogelvereniging Zang en Kleur: Kaarten in het clubgebouw aan de Zuid- plaslaan 20.00 uur: 16 jan., 13 febr., 13 mrt., 10 april (paaskaarten); 24 april. Moerkapelle: Iedere 2e donderdag: 9.30-11.30 uur: Op Moer: ouderensoos: 8 jan., 12 febr., 12 mrt., 9 april en 14 mei. Zevenhuizen - Het gemengd koor Zanglust is op zoek naar nieuwe le den. Aan het begin van het nieuwe jaar is het wellicht, zo meent het be stuur van Zanglust, een goed moment te besluiten er een (extra) avond tus senuit te gaan. De leden van Zanglust zien belangstellenden (vooral man nen!) graag op hun vaste repetitie avond, dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur, in dorpshuis Swanla. Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 10.30 uur: jeugdkapeldienst; 18.30 uur drs A.L. vd Dries, Den Haag. Herv. kerk 10.00 uur dsW. Kalkman, Genderen; 19.00 uur: ds G.J. v. Beek. Oud Verlaat 10.00 uur ds G.J. v. Beek. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur dr C.A. vd Sluijs, R'dam; 18.30 uur ds M.B vd Akker, Nwk a/d IJ. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 10 januari: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, telefoon 010-5215241. Zondag 11 januari: dokter R.P. Renssen, Cederhof 3, Bleiswijk, tele foon 010-5214085. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079-5932149 (18.00-20.00 uur). Moerkapelle - De afdeling Moerkapel le van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen houdt op woensdag 14 januari haar maandelijkse bijeen komst in dorpshuis Op Moer. Aan vang 20.00 uur. Mevrouw T. Planken- Brand, fysiotherapeute, houdt een le zing over de samenhang tussen ont spanning, ademhaling en het functio neren van de bekkenbodem. De redactie van Hart van Holland bepaalt of een ingezonden brief in aanmerking komt voor publicatie. Brieven worden uitsluitend geplaatst met vermelding van naam en woonplaats van de schrijver. Zevenhuizen - Met dit ingezonden stukje wil ik reageren op alle consternatie die is ontstaan naar aanleiding van het neerstrijken van een groepje woon wagenbewoners in Zevenhuizen. Ongeveer twee weken geleden vond ik een toch wel zeer eigenaardige brief op mijn deurmat. De brief was ondertekend met "bewonerscommissie Swanla". Voor mij was volstrekt onduidelijk wat dit nu toch voor commissie was en ik woon toch al ruim 5 jaar in de Staringstraat, dus midden in de wijk Swanla. Is deze commissie ooit gekozen of heeft zij zichzelf opgericht? In ieder geval zou ik de anonieme opsteller van deze brief zeker niet in een bewonerscommissie kiezen voor de wijk waarin ik woon. Met stijgende verontwaardiging las ik deze brief. Deze brief was wel zeer suggestief en tendentieus opgesteld. Ik kreeg sterk de indruk dat de opsteller van dit schrijven zich in allerlei bochten heeft gewrongen om vooral niet de indruk te wekken dat hier werd gediscrimineerd. Schrijver had het over woonwagenbewoners die een "bedrijfje" op wilde zetten. Zou hier soms de suggestie worden gewekt dat alle woonwagenbewoners een autosloperij beginnen? En liefst in uw achtertuin? Tevens werd vermeld dat woonwagen bewoners zeiden "niet binnen vier muurtjes" te kunnen leven. Wat een rare mensen toch hè, waarom gaan ze niet gewoon in een huis wonen? Tussen de regels door heeft opsteller van deze brief geprobeerd in te spelen op de onwetendheid en vooroordelen die onder veel mensen leeft. Opsteller heeft het alle bewoners van Swanla ook zeer gemakkelijk gemaakt om een bezwaarschrift in te dienen, deze zat immers kant en klaar bijgevoegd bij de brief? Je hoeft slechts je naam, adres en handtekening in te vullen en klaar is Kees, woonwagenbewoners in onze "keurige wijk", daar moet je toch niet aan denken? Is dat verschrikkelijke speelveld al niet erg genoeg? Met de onopgevoede pubers van Zevenhuizen die onze "fijne buurt" onveilig ma ken? Fijn hoor zo'n democratisch verkozen commissie die zogenaamd "spreekt" voor de Swanlawijk. Ik hoop dat deze "cömmissie" voortaan mijn deur overslaat wanneer zij dergelijke epistels ronddeelt. Ik schaam mij diep dat er in ons "gastvrij" Zevenhuizen zo'n kabaal wordt gemaakt wanneer mensen een woonplaats zoeken. Ik wil mij, als bewoner van de Swanlawijk dan ook nadrukkelijk distantiëren van dergelijke acties en denkbeelden. Ik vertrouw erop dat de "commissie" hier goede nota van neemt en dergelijk schrijven niet meer in mijn brievenbus deponeert. Trix van Rossum - Staringstraat 5 - Zevenhuizen Zevenhuizen-Moerkapelle - Gemeen tebelangen heeft in de algemene le denvergadering de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing van 4 maart 1998 vastgesteld. De heer M. Zijderhand, voor de twee de periode namens Gemeentebelan gen wethouder in het college van B&W, is unaniem als lijsttrekker geko zen. Op de tweede plaats volgt de heer J.A. Mebius, thans raadslid voor Gemeentebelangen. De heer S.E. Duursma heeft vier jaar geleden kenbaar gemaakt zijn laatste raadsperiode in te gaan. In logisch gevolg hierop heeft hij aangegeven niet meer voor een verkiesbare plaats in aanmerking te willen komen. De heer J. de Koning heeft een nieuwe kandidatuur voor de vierde plaats niet aanvaard. De derde en vierde plaats worden in genomen door mevrouw R.P. van der Zwan-Huizenga, thans voorzitter van Gemeentebelangen en mevrouw J.P.E. Hogenes. Op de vijfde plaats staat mevrouw A. Hoogma-de Leeuw, actief als be stuurslid van voetbalvereniging Moerkapelle. Nieuw op de lijst, op de zesde plaats, is de heer M. van Ruitenburg. Op de zevende, achtste en negende plaats gevolgd door de heer E.F. van Amerongen, de heer A. Roos en de heer C.F. Rutgrink. Ook de laatste is nieuw op de lijst van Gemeentebelan gen. Van de eerste negen kandidaten zijn er drie afkomstig uit de kern Moerka pelle. Op de lijst zijn totaal achttien kandidaten geplaatst. DEPRESSIES Conflicten op het werk o£ thuis, zakken voor een examen. Gevolg: een sombere bui! Meestal gaat het vanzelf over, soms wordt het erger. Men komt nergens meer toe, kan niet meer genieten, voelt zich wanhopig. Soms wordt men overactief. Met waanideeën. Leven is dan een hel. Postbus 5103, 3502JC Utrecht Telefoon (030) 297 11 97

Hart van Holland | 1998 | | pagina 10