Januari: wintergeel Cabaret van Kees Stet Orgel en panfluit Oproep Baby van de maand WV Boskoop Disco's in Het Zuidhonk Bijeenkomst NCVB Informatie-avond Gastouderproject Het is weer knotweer Starfestival van de Krooshappers Rommelmarkt Kiwanis es Tuin Groen. Er is altijd iets moois te doen! Darten Hart van Holland het best gelezen! vervolg van pagina 3 LITI E Boskoop Hart van Holland/7 januari 1998 pagina 11 Jasminum nudiflorum of Winterjasmijn is een struik met dunne slappe takken. Al in december kunnen de eerste ster vormige, vrolijk gele bloempjes uitkomen. Ze lijken op die van de kamerplant jasmijn, maar helaas geuren ze niet. Dat is ook niet nodig, want voor zijn voortplanting is hij niet afhankelijk van insectenbezoek: Iedere tak die de grond raakt maakt wortels. Zou Winterjasmijn de kans krijgen, dan werd het binnen de kortste keren een grote, warrige bos. Maar dat hoeft niet: Met zijn slappe takken is Winterjasmijn op allerlei manieren te leiden, horizontaal langs een hek of de hoogte in, tegen een paal, een klimrek of een gevel. Door hem na de bloei, die afhankelijk van de vorst wel tot in maart kan duren, flink terug te snoeien is de plant goed in toom te houden. Het kleine donkergroene, gedeelde blad dat zich in april ont vouwt is heel sierlijk. De bloei heeft niet onder snoeien te lijden, want de bloemknoppen worden pas in de zomer aangelegd. Wanneer een blokvormig gesnoeide struik tegen een gevel wordt geleid is het tijdens de bloei bepaald een heel opval lend gezicht. Pluk gerust eens een paar takjes bloeiende Winterjasmijn om in een vaas te zetten! Een andere vroege bloeier is Ma honia, een plant uit de Berberis- of de Zuurbesfamilie. beide fa milies hebben opvallend gekleurd hout: Wanneer een tak of een wortel wordt doorgesneden is deze diep- geel. Het laat zich raden, dat deze planten vroeger verfstoffen leverden. Mahonia is er in verschillende soor ten: Er zijn lagere bodembedekkers als Mahonia aquifolium, waarvan Apollo' een zeer rijkbloeiende vorm is (april). De stompe bloempluimen geuren heerlijk. 'Apollo' wordt niet hoger dan 80 centimeter, groeit breeduit, en heeft gestekeld blad dat in de herfst mooi oranje-rood kleurt. Mahonia japonica 'Hivernant' wordt veel hoger, tot 150 centimeter, en is dan ook geschikter als solitairstruik. De lange samengestelde bladeren ge ven deze soort een mooie vorm. De bloemtrossen zijn eveneens langge rekt en verschijnen in januari-februari. Een prachtige struik is ook Mahonia x me dia "Winter Sun", die zijn naam eer aan doet met de een volmaakte krans op staande, fel-gele bloempluimen die wel 35 centimeter lang zijn en al voor de winter beginnen te bloeien. De Toverhazelaar of Hamamelis is een laag vertakkende struik tot kleine boom die in Nederland in de jaren vijftig kennelijk erg populair was en nu al weer enige tijd bezig is aan een come-back. In sommige stadswijken kom je ze in bijna iedere grotere voor tuin tegen. Als de struiken in de late winter in bloei komen levert dat een bijzondere aanblik op - en op zachte dagen een heerlijke geur! Het meest De vrolijke sterretjes van Winterjasmijn. zie je Hamamelis x intermedia 'Palli da' (januari-februari), een zwavel geel bloeiende soort en 'Westerstede' (februari-maart), die helder-geel bloeit. Maar er zijn er ook met anders gekleurde bloemen: 'Jelena", met bloemen die van koperkleurig oranje tot okergeel verkleuren (december- januari) en 'Diane' (februari), de meest rood bloeiende. Wie de mooi ste Toverhazelaars bij elkaar wil zien die kan ze in januari en februari tij dens de speciale dagen in Arboretum Kalmthout - net over de Belgische grens richting Antwerpen - in volle glorie zien bloeien! De WV Boskoop heeft in de voorver koop onder andere: 'Joe, de musical' tot en met 31 maart 1998 in het Neder lands Congresgebouw Den Haag; 'In- door tractor puiling' op 24 januari middag- of avondvoorstelling in Zwol le; Robert Long met "Meer dan Ooit" op 3 februari in Lelystad; Ruth Jacott, extra concert in de Rai in Amsterdam op vrijdag 20 maart; Boudewijn de Groot met "Een nieuwe herfst" in het Concertgebouw in Amsterdam, op woensdag 25 februari; De Kast in Arn hem op 15 maart; De Jantjes in Carré, Amsterdam van dinsdag 2 tot en met zondag 14 juni. Waddinxveen - Vrijdag 9 januari houdt de Stichting Wijkwerk De Zuid- plas in wijkgebouw Het Zuidhonk een disco voor de jeugd van 11 tot en met 16jaar. Aanvang 19.30 uur. Toegang De jongere kinderen komen aan bod op zaterdag 10 januari. Aanvang 18."30 uur. Toegang ƒ2.50. Daarna kunnen de ouderen swingen tijdens de disco voor 30-plussers. ag 21. draagt 5.=. Op donderdagavond 8 januari is er in Het Zuidhonk een dartavond. De avond wordt opgesplitst in twee de len. Van 19.00 tot 20.00 uur komt de jeugd aan bod. Daarna spelen de vol wassenen tot 22.30 uur. De kosten bedragen 2.50 per persoon. Ergens in de regio - Donderdag 15 januari is de eerste vergadering in 1998 van de NCVB. Spreekster op deze avond is mevrouw Niemands verdriet. Zij komt vertellen hoe je (kunt leren) gelukkig met jezelf te zijn. Gasten zijn welkom op deze avond. Vermist sinds 23-12 in Zvh: witte poes zonder bandje. Omg. Weideplantsoen. 0180-631950 Gaby Bruggeman heeft haar teddybeer diploma goud gehaald. Gefeliciteerd Oma Winkel-inbraken: Op 5 januari is inge broken in een winkel aan de Oranje- laan. Een raam is geforceerd en er Zondag n januari Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds H. Folkers, R'dam; 16.30 uur ds M. v. Veelen, Delft. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds P.A.C. Bongers; 17.00 uur ds Th. de Kok, R'dam. Herv. Immanuel 10.00 uur ds C. de Jong; 17.00 uur SOW Ontm. kerk. Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 18.30 dsC.Bregman, Zoetermeer. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur drs KJ. Holtzapffel, Oude Wetering. Herv. gem. 9.30 uur dr J. Haitsma; 18.30 uur ds M.D. vd Giessen. De Stek 9.30 uur ds M.D. vd Giessen. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Lange- laar; 17.00 uur ds A.C. Poley, Hazer- swoude. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds A. vd Maarl, Mussel. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Gaby Hetyey. wordt een geldbedrag vermist. Op 6 januari rond 0.15 uur is ingebro ken bij een winkel aan de Dorpstraat. Rond dat tijdstip kwam de eigenaar met zijn vrouw bij de winkel en zij zagen dat er een raam was uitgeno men. Ze gingen de winkel in en werden geconfronteerd met een jongen in de winkel. De vrouw pakte hem vast, maar liet los toen hij een mes trok. Daarna is hij weggegaan. Jongeren naar Halt. Op 30 december zijn 11 jongeren tussen 12 en 16 jaar betrapt op het afsteken van vuurwerk buiten de toegestane tijden. Dit ge beurde op het Waddepad en in de Zuidpias. De gegevens van de jonge ren zijn doorgegeven aan bureau Halt, waardoor zij binnenkort benaderd zullen worden. In totaal zijn dit jaar 17 jongeren naar bureau Halt doorver wezen voor het te vroeg afsteken van vuurwerk. Vernielingen tijdens Oud en Nieuw: Er zijn brievenbussen van een flat aan het Kon. Wilhelminaplein vernield. Vermoedelijk is er vuurwerk in ge gooid. Ook is op de Kievitsdreef het portier van een auto vernield en is een andere auto in brand gestoken. Op de Dreef zijn drie abri's vernield. Bij het station zijn ruiten van de kaartenau- tomaat vernield en ruiten van een te lefooncel. Ook ruiten van de kaarten- balie zijn vernield en een reclame bord. Bij Station Noord is een boom vernield en enkele lichtbakken. Aan de Passage zijn ruiten bekrast. Vernielingen bij scholen: Bij een school aan de Heggewinde zijn twee ruiten ingegooid en ook bij een school aan de Jan Dorrekenskade-Oost is een ruit vernield. Vernielingen van auto's: In de nacht van 2 op 3 januari zijn verschillende auto's vernield. Bij een auto die stond aan de Prinses Beatrixlaan is het dak vernield door erop te lopen. Ook een auto die stond aan de Kerkweg-West is vernield. Er is een ruit ingegooid. Bij een auto aan de Passage is een ruitenwisser afgebroken en een auto die stond aan de Kerkweg-Oost moest het ontgelden. Iemand heeft over de motorkap en het dak gelopen. In de nacht van 3 op 4 januari is een auto die stond aan de Willem de Rijke laan vernield. Vermoedelijk heeft men met de vuist op de auto geslagen. Woning-inbraak: Op 2 januari is inge broken in een woning aan de Zinke- ling. De 48-jarige bewoner van het pand hoorde gerommel in een slaap kamer en ging kijken. Hij zag toen nog net een persoon uit het raam sprin gen. Ook bij een woning aan de Kal moes is ingebroken. Op 2 januari tus sen 9.30 en 22.00 uur is men binnen gekomen door een deur te forceren. Er worden sieraden en een geldbe drag vermist. Vernieling: Op de Snijdelwijklaan is in de nacht van Oud en Nieuw een abri gesneuveld. Waddinxveen - Bij de Stichting Gast ouderproject Waddinxveen en om streken melden zich regelmatig nieu we gastouders aan. Zij reageren meestal op de advertenties die het Gastouderproject in de media plaatst. Voordat mensen besluiten om werke lijk te beginnen met het opvangen van kinderen is het heel nuttig om eens te horen wat er allemaal komt kijken bij het gastouderschap. Daarom organiseert het Gastouder project bijeenkomsten voor aspirant- gastouders. Op deze bijeenkomsten wordt bij voorbeeld gesproken over het wer ken in eigen huis, de relatie met de vraagouder(s), maar ook over prakti sche zaken als belasting en de kind- veilige inrichting van het huis. Tevens is er een ervaren gastouder aanwezig die uit eigen praktijk zal ver tellen. Op maandag 12 januari is er een infor matie-avond voor aspirant-gast ouders in het kantoor van het Gast ouderproject in het Anne Frank Cen trum, Jan van Bijnenpad 1 in Waddinx veen van 20.00 tot 21.45 uur. Geïnteresseerden wordt verzocht dit van te voren telefonisch te melden: 0182-619591. Wilgen knotten is voor sommige men sen een verslavende bezigheid. Sinds de winter van 1974/1975 bestaat de Natuurgroep Waddinxveen. Bijna elke zaterdag in de winter zijn het de vrijwilligers van deze knot- groep die op plaatsen waar boeren het zelf niet (meer) kunnen, hen hel pen door de wilgen te knotten. Deze bomen zijn in de polder bepalend voor het landschap en niet meer weg te denken uit het Zuid-Hollandse land schap. Wie ook eens een dqg wil meehelpen met het snoeien en opruimen van de takken is welkom op een van de ko mende zaterdagen in januari. Op zaterdag 10 januari gaat de knot- groep aan het werk bij boer Buitelaar, Oud Reeuwijkseweg 33 in Reeuwijk. Enkele jaren geleden is de boer zijn bedrijf gestart in een oude boerderij met een flink aantal knotwilgen op zijn erf. Omdat het boerenbedrijf vaak een eenmanszaak is blijft er voor het on derhoud aan de erfbeplanting weinig tijd over. Dan is na een aantal jaren de hoeveelheid hout zo groot geworden dat men er helemaal geen gat meer in ziet. De knotgroep wil de boer graag helpen zijn knotwilgen weer op orde te brengen door de veel te lange tak- kenpruik te "knippen". Wie belangstelling heeft voor dit soort vrijwilligerswerk kan op zater dag naar dit adres komen. Gezorgd wordt voor koffie en soep. Zagen en hakmessen zijn aanwezig. Je hoeft al leen voor oude kleren of een overal te zorgen. Werkhandschoenen zijn aan te bevelen, een lunchpakket is ver eist. Inlichtingen bij Rob van Oord, Linden- gaarden 11, Waddinxveen, telefoon 0182-617089. Boskoop - Op zaterdag 10 januari houdt de carnavalsvereniging De Krooshappers haar traditionele Star festival. Plaats van handeling is de uitbundig versierde beurshal aan de A.P. vein Neslaan. De avond zal wor den bijgewoond door de complete hofhouding van de Krooshappers: Prins Spaan en zijn hofdame Mariska, de Raad van Elf, hofkapel De Bagger- beugels en optredens zullen verzorgd worden door de dansgroepen De Don- derkopjes, De Spetters, De Prinsen- garde en de solo-danseres. Ook zal om circa 22.15 uur een cardiëler (hoogste onderscheiding van de Krooshappers) worden uitgereikt aan iemand die zich om wat voor re den dan ook zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Daarnaast komen die avond bekende artiesten op het podium, onder andere Harry Slinger om 21.00 uur. Om circa 22.50 uur Danny Chris- tiaan, en om ongeveer 0.10 uur Anita Meijer. Verder de band Daylight Su per Band Extra en de Funny House Jazz Band. De zaal gaat open om 19.00 uur. Kaar ten zijn zo lang de voorraad strekt verkrijgbaar. Bij het VW-kantoor aan het Reijerskoop. Waddinxveen - De culturele commis sie van de stichting Waddinxveens Welzijnswerk begint op dinsdag 13 januari met de uitvoering van het win- terprogramma. Het organiseren van avonden op een eerder tijdstip was niet mogelijk in verband met de ver bouwing van het Anne Frank Cen trum. De culturele commissie, die al jaren haar avonden organiseert op maandag, moest om technische rede nen uitwijken naar de dinsdagavond. Vandaar dat de eerste avond en alle nog komende avonden worden ge houden op dinsdag. Op 13 januari, in de nieuwe toneelzaal van het Anne Frank Centrum, treedt Kees Stet ju nior op, met medewerking van Jan van Twuyer van het Holland Zuyder- zee Cabaret. De entree bedraagt ƒ4,en begint om 20.00 uur. de zaal gaat open om 19.30 uur. Na deze avond komen nog drie of vier avonden in dit seizoen. Degenen die nog geen 50 jaar zijn en deze avond willen bijwonen zijn van harte welkom. Waddinxveen - Op zaterdag 17 januari geven de organist Martin Mans en de panfluitiste Noortje van Middelkoop (samen Duo Gavotte) een instrument aal winterconcert in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan in Waddinx- Maandelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Baby van de maand". Alle pasgeborenen komen in aanmerking voor deze pagina. Daarom verzoekt de redactie van het Hart van Holland de ouders, grootou ders, ooms en tantes hun kind, kleinkind, neefje of nichtje aan te melden voor deze pagina. De redactie ontvangt graag een geboortekaartje, een duidelijke foto en het liefst een leuk ver haaltje over de baby. Degene die als "Baby van de Maand" in het Hart van Holland verschijnt 'verdient' daarmee vier waardebonnen van ƒ25,-. Wie foto en geboortekaartje te rug wenst, dient een aan zich zelf geadresseerde enveloppe, voldoende gefrankeerd, mee te sturen. veen. Het winterprogramma bestaat uit geestelijke liederen en klassiek/popu laire werken als Rondo van Mozart, Gavotte van Gossec en Le Cygne van Saint-Saëns. De virtuoze Roemeense muziek is ook onderdeel van dit win terprogramma. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang bedraagt ƒ8,-, 65+ en kinde ren onder de 12 jaar ƒ5,-. Gouda - Ook in het nieuwe jaar gaat elke tweede zaterdag van de maand 'de Kiwanis-Rommelmarkt open, voor het eerst op zaterdag 10 januari, in de loods aan de Vest 13-19 te Gouda, van 9.00 tot 13.00 uur. Er is van alles te koop: huisraad, varië rend van glaswerk tot wandmeube- Ien, kantoormeubilair, computer-arti kelen, kleding etcetera. Alle opbrengsten gaan geheel naar een goed doel, zoals laatst de Agro- Ziekenomroep. Overtollige inboedels, spullen, kle ding, geschikt voor hergebruik, al of niet met nostalgische waarde, neemt de Kiwanis Club graag in ontvangst. Hiervoor kan men contact opnemen met: F. Moerel 0182-572775 en (na 19.00 uur) H. Overgaauw 0180-638169 of P. Wildeman 0186-602965.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 11