intratuin Nieuwjaarsreceptie gemeente Waddinxveen goed bezocht De heer en mevrouw Vink 55 jaar getrouwd Winterwandeling Lofprijzingsdienst bij De Rank SB Jonkman Gemeentebestuur vraagt om betrokkenheid van inwoners op GPV-vergadering Kaartavond Gouwe Rijders Oud papier Bijeenkomst plattelandsvrouwen 3ïfi A makelaardij o.g. Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar NVM 20e j nummer 749 7 januari 1998 Beleidsplan 1998-2001 /ï'nplete hele Regio - Zaterdag 10 januari organi seert de KNNV, vereniging voor veldbiologie, een winterwandeling langs de Wiericke. Verzamelen om 10.00 uur bij het NS-station Gouda aan de Bloemendaalse zijde. De deelnemers gaan per auto naar de Wiericke. De excursie duurt onge veer een halve dag. Inlichtingen bij Jan Uilenbroek, telefoon 0182- 618037. Waddinxveen - Op zondag 11 januari is wordt bij de Hervormde stichting De Rank een lofprijzingsdienst ge houden. De dienst, waarin dominee de Reuver uit Boskoop zal voorgaan, heeft als thema "Psalm 150". Aan vang 18.30 uur in het gebouw van de Remonstrantse gemeente aan de Zuidkade 59. Na afloop is er gelegen heid na te praten en is er thee en kofiie. e geurlijn Heerlijk geurende, witte trosnarcisjes in terra rozenpot. Zo haalt u het voorjaar alvast in huis. Van 7.95 voor 42 NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hoofdweg Noord 25a, Tel. 0180-320527 Koopavond: donderdag HET GROENE WARENHUIS vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag vanaf 9.00 uur. h ovens Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 -2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 m MAKELAAR BS 21 ft Waddinxveen - Op donderdag 15 ja nuari organiseert de plaatselijke kiesvereniging van het Gerefor meerd Politiek Verbond een open bare bijeenkomst waarop burge meester Jonkman een referaat zal houden. De burgemeester zal deze avond spreken over 'Normen en waarden in politiek en samenle ving.' De avond wordt gehouden in Het Nieuwe Trefpunt aan de Stations straat. Vanaf 20.00 uur is er koffie en om 20.15 uur begint de vergadering, ledereen is welkom. Waddinxveen - Autoclub De gouwe Rijders organiseert op 8 januari de traditionele kaartavond. Aanvang om 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereni ging, iedereen is welkom. Inschrij ven kan bij De Unie aan de Kerkweg- Oost 226. Oud Verlaat - Op 9 en 10 januari houdt de christelijke basisschool De Nessevliet een oud papier-inza meling. De container staat bij De Vierkap en is geopend op vrijdag van 12.00 tot 19.00 uur en op zater dag van 9.00 tot 15.00 uur. Het is de bedoeling dat het papier zover mo gelijk achterin de container wordt gestapeld en als de container geslo ten of vol is, kan er geen papier worden achter gelaten. Moerkapelle - De afdeling Moerka- pelle van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op woensdag 14 januari haar maande lijkse bijeenkomst in dorpshuis Op Moer. Aanvang 20.00 uur. Mevrouw T. Planken-Brand, fysiotherapeute, houdt een lezing over de samenhang tussen ontspanning, ademhaling en het functioneren van de bekkenbo dem. Door Karin van Langeraad B Waddinxveen - De Nieuwjaarsre ceptie van de gemeente Waddinx veen werd dit jaar gehouden op 5 januari, waarbij het gemeentebe stuur in de raadzaal inwoners en vertegenwoordigers uit het bedrijfs- en maatschappelijk leven ontving. Ondanks het slechte weer werd de receptie zeer goed bezocht. Vele handen werden geschud en nog meer goede wensen geuit. Tijdens de receptie sprak burge meester Jonkman zijn eerste nieuwjaarsspeech uit. Hierbij haalde hij diverse gebeurtenissen naar voren die van belang waren voor Waddinxveen of Waddinxveners, zo als bijvoorbeeld de deelname aan de elfstedentocht, het stormachtige ein de van de braderie en de Afrikadag in het AZC. Ook jubilerende verenigin gen en bedrijven en echtparen die hun vijfenvijftig (of langer) jarig hu welijksfeest hebben gevierd. Een ogenblik stilte werd er gevraagd voor diegene die er niet meer zijn. In zijn speech haalde burgemeester Jonkman ook de aandachtspunten aan van de gemeente voor de komen de periode: een betere dienstverle ning, een veiliger dorp en een bijdrage leveren om de maatschappelijke deel name van mensen te bevorderen. De betere dienstverlening zal inhoud moeten krijgen in de spreekkamers van het gemeentehuis, in de wijken en bij de publieksbalie. Het verkeerscir culatieplan zal in belangrijke mate moeten bijdragen aan een verbeterde veiligheid in Waddinxveen. "Met het speerpunt van het bevorde ren van maatschappelijke deelname van mensen wordt het sociale gehalte van de samenleving geraakt", aldus de burgemeester. Burgemeester Jonkman gelooft niet in een 'maakbare' samenleving door de overheid, hoogstens een vermaakba- re. Iedereen tevreden stellen acht hij een illusie, want ook dat zal ergens ten koste van gaan en ook dan zullen er mensen ontevreden zijn. Voor 1998 sprak de burgemeester de wens uit dat hij kan rekenen op een betrokken samenleving. Beleid kan alleen ge maakt worden in een mondige samen leving, samen met burgers, instellin gen en het bedrijfsleven. Op die ma nier wordt er een draagvlak ge creëerd. Jonkman: "Laten we in 1998 starten met het centrum, de publieke huiskamer van Waddinxveen, een hart waar mensen graag samenko men". Door Gerard Verheiien Moerkapelle - Voor de heer en me vrouw Vink was het 30 december 55 jaar geleden dat zij elkaar het ja woord gaven. Een feestelijke dag om uitgebreid bij stil te staan. Beide echtelieden zijn geboren en getogen in Waddinxveen. Vanwege hun gezondheidstoestand moesten ze wat beschermder gaan wonen. Hoewel ze reeds vijf jaar stonden in geschreven, was in Waddinxveen daartoe geen mogelijkheid. Vandaar dat zij sinds 1 november woonachtig zijn in huize Beth San in Moerkapelle. De heer Vink (80) is lange tijd incas seerder voor een textielbedrijf ge weest. Daarna had hij een eigen be drijf, ook in textiel. Om gezondheids redenen werd hij al vroeg afgekeurd. Voor hem was dat geen reden hele maal niets meer te doen. Hij bleek een uitstekend borduurder te zijn. In me nig bedrijf hangt een van zijn pronk stukken. In Waddinxveen in het ge meentehuis, in de brandweerkazerne en in het gebouw van de NS. Verder in het Rode Kruisgebouw in Den Haag, in het bedrijf van zijn zoon en niet te vergeten bij hem thuis. Mevrouw Vink (81) heeft als hobby het haken van kleedjes. Ook breit zij veel mutsen voor Roemenië. Ondanks het feit dat zij hun roots in Waddinxveen hebben, zijn ze in Moerkapelle toch heel snel gewend. Naar hun zeggen heel bijzon der, omdat ze dat niet direct hadden verwacht. Het gebruikelijke gebaar van het ge meentebestuur, een mand met in houd, overhandigd door burgemees ter L.M. Schoots, stelde het echtpaar erg op prijs.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 1