LITI E Paul Biegel samengevat in: Ik wou dat ik was HartvanHflBand-C/ BERICHTEN INBRAAKBEVEILIGING! A dcH ai j van d e rW endc Ik wou dat ik anders was L. Hart van Holland/7 januari 1998 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten CK t Leo de Mooij Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Paul Biegel Gespecialiseerd in electronisch beveiligen van woonhuizen en bedrijfspanden Landelijk erkend beveiligingsinstallateur 24 uurs servicedienst Uitbreiding/vervanging/inruil van uw bestaande alarmsysteem Vanaf 1500,- incl. meldkameraansluiting _-~r ns voor vrijblijvend advies en/of prtjsopg* we Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 J lees verder op pagina 11! 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERUJDEN De Here is uw Bewaarder, de Here is uw schaduw aan uw rechterhand. Psalm 121:5 Met droefheid geven wij u kennis dat wij veel te vroeg afscheid hebben I moeten nemen van mijn lieve onvergetelijke man, onze vader en opa, I mijn zoon, onze broer, zwager, oom en vriend echtgenote van Annie Hoitink j in de leeftijd van 66 jaar. A. de Mooij-Hoitink Marja en Hans Ricardo Wim en Yvonne Wesley Jody C. de Mooij-den Haan verdere familieleden en vrienden I 5 januari 1998. Moerhageplantsoen 4 - 2751 XN Moerkapelle. Donderdag 8 januari van 19.00 tot 20.00 uur is er gelegenheid tot I condoleren en afscheid nemen in de Gereformeerde kerk, I Dorpsstraat 106 te Zevenhuizen. I De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden vrijdag 10 januari om 14.00 uur in bovengenoemde kerk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats "Westhage", Akkerweg 84 te j Moerkapelle. j Na de begrafenisplechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de Gereformeerde kerk te Zevenhuizen. Woning-inbraken: Tussen 25 en 26 de- cemberis ingebroken in een woning aan de Dorpsstraat. Er is een slot ge forceerd en er worden toiletartikelen vermist. Inbraak in winkelIn de nacht van 27 op 28 december is ingebroken in een fietsenwinkel aan de Dorpsstraat. De achterdeur is geforceerd en er wor den zeven fietsen vermist. Inbraak in bedrijvenTussen 27 en 29 december is ingebroken bij een be drijf aan de Bredeweg in Moerkapelle. Een slot is geforceerd en er wordt onder andere een hittekanon vermist. Ook bij een bedrijf aan de Industrie straat is ingebroken. Hier zijn contai ners die op her erf stonden tussen 29 december 17.00 en 30 december 8.30 uur opengebroken. Op 30 december is bij een bedrijf aan de Industriestraat een computer ge stolen. Men is vermoedelijk binnenge komen door insluiping of gebruik van een valse sleutel. Auto in brandOp de kruising Moerka- pelse zijde/Dorpsstraat/Noordeinde heeft, inmiddels traditie, in de nacht van Oud en Nieuw een auto in brand gestaan. Er waren veel jongeren bij die zich goed gedroeg. Tegen 2.00 uur was het vuur uit. Onder invloed: Op 4 januari rond 2.00 uur is een 18-jarige man uit Moerka pelle aangehouden wegens rijden on der invloed. De man werd aangehou den in de Raadhuisstraat met een al coholpromillage van 1,3. De man reed tevens zonder rijbewijs in een auto die niet verzekerd was. De auto is in beslag genomen. Auto-inbraken: In de nacht van 30 op 31 december is ingebroken in een auto die stond aan de Julianastraat. Er is een ruit geforceerd en er wordt een mobiele telefoon vermist. Tussen 1 en 2 januari is ingebroken in een bestelauto aan de Korenakker. Een raam is geforceerd en er worden een radiocassetterecorder, bandjes en een zonnebril vermist. Tussen 1 en 3 januari is ingebroken in een bestelauto die stond aan de Zuid- plaslaan. Een ruit is geforceerd en er wordt een tankpas vermist. Tussen 3 en 4 januari is ingebroken in een bestelauto die stond aan de Zuid kade. Een ruit is ingeslagen; er wordt vooralsnog niets vermist. Op 4 januari is ingebroken in een auto aan de Willem de Rijkelaan. Een ruit is geforceerd en er wordt een mobiele telefoon vermist. In de nacht van 4 op 5 januari is bij twee auto's die geparkeerd stonden aan de Onderweg ingebroken. Bij de ene auto is een ruit geforceerd, maar wordt niets vermist. Bij de andere Door Julia Pentnrim Er is maar een goed antwoord op de vraag: 'Wie heeft het kinderboek uit gevonden?' Dat is Paul Biegel. Natuurlijk, andere antwoorden wor den soms ook goedgerekend, maar als je wil overgaan naar een hogere groep, zou ik maar voor Biegel kie zen. Als je werk van hem hebt gelezen, weet je wel waarom. En als dat niet het geval is, dan zou ik eens uitkijken naar 'Ik wou dat ik anders was', dat in het voorjaar van 1997 als ver nieuwde uitgave verscheen. Met deze hernieuwde druk heb je meteen Paul Biegel in samenvatting te pakken: de tovenaar Biegel, de romanticus, de verteller, de natuur mens en de fantast Biegel. Het gegeven, het plotje van 'Ik wou dat ik anders was', is heel simpel af te raffelen: een ongewoon dom ke- reltje zal gered worden door de Grote Tovenaar, wanneer hij, zonder te wor den voorgezegd, de tafel van zeven kan opzeggen. Met hulp van een onge woon klein en dun en licht meisje Veertje en via een massa ontmoetin gen met dieren, lukt hem dat. Anders moest er wel eerst heel klein voor worden. De Grote Tovenaar is aan het einde weer een gewone grote boom, Veertje is een gewöon meisje met zoe nen geworden en Anders is Anders gebleven, maar dan anders. Biegel, vakman die hij is, heeft te vo ren zijn huiswerk goed gemaakt. Zijn zwervende hoofdpersoon Anders be leeft inderdaad allerlei avonturen met dieren en de jongen leert elk avontuur iets bij, van de tafel van zeven, tot en met tien keer zeven, wat hij overigens al wist. Dat patroon heeft Biegel har monisch uitgewerkt, alle avontu ren groeien uitgebalanceerd naar elkaar toe en soms in elkaar over. Waarbij opvalt, dat zelden een avontuur afloopt zoals je, le- zenderwijs, zou verwachten hoe het af zo lopen. Dat houdt de span ning erin. Veertje heeft een overkoepelende functie; zij is voortdurend een beetje aanwezig in een bijrol, soms belangrijk, soms om er afwe zig de spanning in te houden. En natuurlijk is ook het gevoel voor humor van Paul Biegel voort durend aanwezig, heel licht, soms ongemerkt, omdat vaak heel moei lijk is aan te wijzen wat nu zo grap pig is. De pissebed bijvoorbeeld, die zich erover beklaagt dat hij het ENIGE dier is dat met een vies woord wordt aangeduid. ,"Noem een vies woord" schreeuwde de pissebed. En hij kwam nog dichter bij Anders staan. "Of ken je er soms geen?" Anders kreeg het steeds benauwder. Hij knikte van ja en zei 'nee'. Dat soort gevoel voor humor. Biegel schrijft over een prachtige mierenkoningin die voortdurend ro- zawater verlangt, er is een zielige blinde spin, een slakkendame be leeft een romance en zo komt elk' dier wel tot leven. Dat ik dit werk Biegel in samenvat ting noemde, komt door de plukjes herinnering aan ander werk zoals, onder veel meer, Biegels meester werk 'De tuinen van Dorr', in de laat ste uitgave geïllustreerd door Tonke Dragt. Zij tekent, zonder in herhalin gen te vervallen en toch in dezelfde magische stijl, wat Biegel schrijft. En dat in de overtreffende trap van su bliem. En, nogmaals, dat gevoel voor hu mor van Biegel, dat iets in je keel laat meetrillen, zit ook al in 'Ik wou dat ik Anders was'. Een voorbeeld. In een van zijn verhalen schrijft Bie gel over een oud ezeltje dat jaren lang een molensteen moest voort trekken, alsmaar in de rondte. Tot het ezeltje met pensioen mag. Voor het ezeltje wordt een hoed geknipt met gaten voor zijn oren en dan mag hij de wei in en hoeft hij nooit meer een molensteen te trekken. Ezeltje kijkt blij en tevreden over de weilan den, tot hij aan de andere kant van een sloot een ezelinnetje ziet. Dat brengt hem in verwarring. Ezeltje denkt: ik dacht... ik wou... er was eens... rond...rond...rond... Ik kom later terug op zijn 'IJzeren tapijt'; een vriendelijk tussendoor tje, geschreven door iemand die BLIJFT schrijven, omdat de huur moet worden betaald en ook Biegel moet eten. En omdat hij ook pianist is, heeft hij vast en zeker ook een kat die eten moet. Dat zijn zo van die wetten... Paul Biegel: 'Ik wou dat ik anders was'. 111. Sandra Klaassen, Uitg. Holland, Amsterdam. Prijs f 29,90, vanaf 8 jaar. auto worden een autoradio-cdspeler en een attachékoffer vermist. In de nacht van 3 op 4 januari is inge broken in een auto aan de Kouwe Hoek. Een slot is geforceerd en er wordt een geldbedrag vermist. Op 5 januari tussen 6.00 en 6.20 uur zijn tijdens het laden en lossen spul len gestolen uit de cabine van een vrachtwagen die geparkeerd stond aan de Kerkweg-Oost. Er worden een tas met sleutels en een mobiele tele foon vermist. Woning-inbraken: Op 30 december is ingebroken bij een woning aan de Bus ken Huetlaan. Er is een deur gefor ceerd en er worden een televisie en een videorecorder vermist. Op 30 december is ingebroken bij een woning aan de Justus van Effenlaan. Mogelijk is gebruik gemaakt van een valse sleutel. Er worden sieraden, een stereotoren en een videorecorder vermist. Op 30 december is ingebroken in een woning aan de Akkerwinde. Door te 'hengelen' in de brievenbus is men in de woning gekomen, terwijl een van de bewoners in huis was. Er worden sieraden, twee cd-spelers en papieren vermist. Tussen 30 en 31 december is in gebro ken in een woning aan de Jan Dorre- kenskade-Oost. Een deur is gefor ceerd; er wordt geld vermist. Tussen 1 en 2 januari is ingebroken in een woning aan het Herbarenerf. Een raam is geforceerd en er worden sie raden en papieren vermist. In de nacht van Oud en Nieuw is inge broken in een woning aan de Tessel- schadelaan. Een deur is geforceerd en er worden een videorecorder en sie raden vermist. Tussen 28 en 31 december is ingebro ken in een woning aan de Kerkweg- West. Er is een raam geforceerd en er worden een laptop en een videorecor der vermist. Op 4 januari rond 11.30 uur is ingebro ken in een woning aan de Molenring. Vermoedelijk is men binnengekomen door te 'hengelen'. Er worden een geldbedrag en pasjes vermist. Tussen 2 en 4 januari is ingebroken in een woning aan de Da Costaweg. Een ruit is geforceerd en er wordt onder andere een videorecorder vermist. Bij een woning aan de Kerkweg-Oost heeft op 3 januari een insluiping plaatsgevonden. De bewoners waren thuis op het moment van de inslui ping. Er worden verschillende siera den vermist. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3