Maarten Vroegindeweij ruim bovenaan Guus van Amerongen clubkampioen 1997 Huig de Knegt-toernooi VC Nesselande bekert verder Eerste turnwedstrijd voor Berlinda en Maijoleine Sjoelen Open Waddinxveense Nintendo kampioenschappen 1998 BROUWER DE KONING Taptoe-Tabé 1998 breekt alle records M UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/7 januari 1998 KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden: (20% korting) - Broeiramen Sla- en koolplanten voor glascultuur Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken ƒ10,- Moeilijke krachtmeting Moerkapelle - In de veertiende ronde van de onderlinge competitie bij schaakvereniging Moerkapelle maak te Maarten Vroegindeweij duidelijk dat het hem dit seizoen ernst is. De koploper versloeg concurrent Gerard van Ommeren in hun onderlinge duel. De andere twee partijen in de top van het klassement eindigden in remise, te weten Wim Vroegindeweij tegen Wouter Vroegindeweij en Ben van Geffen tegen Dick Bac. Aan het eind van het seizoen spelen de bovenste zes spelers om het club kampioenschap, maar de strijd om de finaleplaatsen is nog helemaal open. René Ordelman en Jesse van Elteren deden goede zaken door winnen van respectievelijk Arno Luinenburg en Bart van Putten. Overige uitslagen: Jan Blok - Marcel de Haan 0-1André Corpeleijn - Hugo van Elteren 0,5-0,5; Aart-Jan van Vliet - Cees van Vuuren 0-1; Arie Hoogduijn - Henk van Putten 1-0; Marian van Elte ren - Jan van Helden 0-1 Stand aan kop: 1. Maarten Vroeginde weij, 2. Gerard van Ommeren, 3. Wou ter Vroegindeweij. Jeugd, eerste ronde finalegroepen, uit slagen: Kevin Bakker - Pieter van der Werff 0-1; Pieter van Vuurde- Jan van Helden 0-1; Michiel Rensen - Aart-Jan van Vliet 0-1; Lieke van der Werff - Saskia Droog 0-1; Glenn Krijgsman - Pieter Perdijk 1-0; Patrick Stam - Dick de Wild 0-1; Michael van Eijk - Stefan Rensen 0-1; Rob van Helden - Wietse Wigboldus 1-0; Norman van Rhijn - Matthias Freeke 0-1. In groep 1 gaat Jan van Helden aan de leiding, Stefan Rensen is de koploper van groep 2, terwijl groep 3 wordt aangevoerd door Matthias Freeke. Top-twaalf toernooi van Messemaker- 1847 te Gouda. In het vijfde top-twaalf toernooi was bij de senioren voor het eerst een Moerkapellenaar uitgeno digd. Dick Bac deed het niet slecht met een zesde plaats, op eerbiedige afstand van de winnaar: Ed Roe/ing van de organiserende vereniging. In de top-twaalf bij de jeugd deelde Moerkapelle echter de lakens uit. Ti telverdediger Jesse van Elteren pro longeerde de eerste plaats met 10 punten uit 11 partijen (nederlaag in de laatste ronde). Zij broer en debutant Hugo van Elteren werd fraai tweede met 9,5 uit 11 (verloor slechts van Jesse). Mark van Putten (7,5 uit 11) eindigde als vierde achter oud-win naar Maarten Corpeleijn (Messema- ker-1847,8,5 uit 11). Broertjes Bart en Ruud van Putten speelden een iets andere prominente rol, hoewel Bart remise speelde tegen Hugo en won van Maarten. KWEKERIJ Sn \N> VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Moerkapelle - Het clubkampioen schap over 1997 van Tafeltennisvere niging Zevenhuizen-Moerkapelle is gewonnen door Guus van Ameron gen. In een felle eindstrijd streden vijf spelers in de finalepoule om het kam pioenschap. Deze finalepoule werd bereikt door als winnaar te eindigen in een voorrondepoule. De eindstrijd werd gehaaid door Simon Wonder- gem, Coerd van Kasteel, Ad van Heij- ningen, Hans Smit en Guus van Amer ongen. De einduitslag was als deze, maar dan in omgekeerde volgorde. De laatste drie genoemden eindigden in gewonnen partijen gelijk waarna de gewonnen games de doorslag gaven. Guus van Amerongen kwam daarbij als winnaar uit de bus. Het was een boeiende strijd waarbij Guus, Ad en Hans weinig voor elkaar onderdeden. Ook Coerd en Simon gaven in een aantal partijen zeer goed tegenstand. Het kampioenschap voor de jeugd werd over drie avonden gespeeld. Aangezien het om zes jeugdleden ging werd er in een poule van zes gespeeld zodat iedereen tegen elkaar speelde. Al na een paar wedstrijden werd dui delijk dat de broers Paul en Wilco Molenaar om de eer zouden strijden. Alleen Dennis Bouter kon de twee broers nog een beetje volgen. Op 22 december werden de laatste wedstrij den gespeeld. Toen Paul de wedstrijd tegen Wilco won waren de kaarten geschud. De einduitslag was als volgt: Robert Vente werd zesde, Christian Sips werd vijfde en Maarten Colijn vierde. Dennis Bouter behaalde de derde plaats en Wilco Molenaar met 8 punten de tweede plek. Paul Mole naar werd met een straatlengte voor sprong eerste en mag nu de wisselbe ker een jaar houden. Het is mogelijkvoor junioren vanaf 13 jaar en senioren om ook te komen tafeltennissen. Elke maandagavond is er juniorentraining en recreatief tafel tennissen voor de senioren. Meer info bij Coerd van Kasteel, telefoon 079- 5932742. Moerkapelle - Traditiegetrouw is op de laatste zaterdag van het jaar in het tennis- en squashcentrum Moerka pelle het "Huig de Knegt"-toernooi gespeeld door de deelnemers aan de wintercompetitie voor de zaterdag. Bij het zien van de prijzentafel ver dubbelde bij menigeen het fanatisme. Een overdaad aan rijzen die overigens door de deelnemers zelf waren verza meld. Maar het belangrijkste was het winnen van de "Huig de Knegt"-wis- selbeker. Huig de Knegt was een markant figuur in Moerkapelle maar vooral in de ten- nishal. Immer aanwezig en altijd in voor een partijtje tennis. De zaterdag competitie was voor hem favoriet en vooral het toernooi rond de kerst. Sinds zijn overlijden heeft dit toer nooi daarom ook zijn naam gekregen. Het enthousiasme onder de deelne mers was groot. Er is sportief gestre den en de uiteindelijke winnaar is Chris van der Nat geworden. Uit han den van Heidi Jager-De Knegt, doch ter van Huig, mocht hij de wisselbeker in ontvangst nemen waarin zijn naam vereeuwigd zal worden. Een replica van deze wisselbeker mocht hij mee naar huis nemen en zal in zijn bezit blijven. Waddinxveen/Zoetermeer - Zaterdag 3 januari werd de eerste turnwed strijd van dit jaar gehouden in De Driesprong in Zoetermeer. Er werd gestreden om de Butterfly Cup en de wedstrijd was georganiseerd door de vereniging Saturnia uit Bleiswijk. Er werd vrijdagavond en zaterdag ge turnd in diverse categorieën in de E, D, C en B-lijn door tientallen turnsters uit de regio. Het was een toestelwedstrijd waarbij geturnd werd op brug, balk en vloer met afzonderlijke prijzen. De Waddinxveense turnsters Berlin da en Marjoleine Verweij van Pro Pa- tria Zoetermeer deden mee inde cate gorie junior B. Berlinda turnt dit jaar voor het eerst B-lijn en Marjoleine is dit jaar zowel van categorie, van jeugd naar junior, als van C- naar B-lijn over gestapt. Mede door de verzwaring van de FIG-reglementen beheersen beide meisjes nog lang niet alle onder delen en zitten hun uitgangswaarden nog onder de 10. Op het eerste toestel, brug, won Berlinda het goud met 7.40 punten en Marjoleine werd tweede met 6.30 pun ten. Bij de balk was het Marjoleine die het goud in ontvangst mocht nemen met 9.10 en werd Berlinda tweede met 8.55. Op de vloer turnden beide meisjes een mooie oefening. Hier was het Berlinda die won met 8.90 punten, Marjoleine kreeg 8.75 punten. Nadat alle lijnen en categorieën ge turnd hadden werd bekend gemaakt wat per onderdeel de hoogste wed strijdscore was. Op brug ging deze "Butterfly Cup naar Daphne de Hey, jeugd C-lijn turn ster en ploeggenote van Berlinda en Marjoleine met de score van 9.20 pun ten. Op balk ging de beker naar Marjoleine en tot verbazing van Berlinda won zij de "Butterfly Cup" op vloer. Al deze turnsters zullen op 10 januari meedoen aan de Regionale Kam pioenschappen, de eerste wedstrijd op weg naar de Nationale Kampioen schappen in juni. VC Nesselande speelde afgelopen zondag in Mierlo tegen tweede divi sionist DKJO in de vierde ronde om de Nationale beker. Zoals verwacht wis ten de Zevenhuizenaren met 3-0 te winnen (6-15, 6-15 en 6-15). Trainer/coach Teun Buijs reisde met een door blessure geteisterde ploeg naar Mierlo af en begon met de vol gende zes de wedstrijd: Joost van der Hoek, Timo Dijkgraaf, Arno van Solke- ma, Joost Looman, Matt Lyles en Fer ry van Hal. Vanuit het tweede waren Bas Duiverman en Rik Wiggers meege gaan. Nesselande kreeg in deMierlose sporthal een goed verdedigende ploeg tegenover zich, die zich ge steund wist door een grote schare supporters. Door concentratie- ver lies liepen de sets wat uit, maar wan neer de concentratie er was, was het voor Nesselande geen enkel pro bleem om punten te scoren. In iets meer dan een uur werd de overwin ning binnengehaald. Voor aanstaande zaterdag staat een wedstrijd van een ander kaliber op het programma. Dan wordt in sport hal Swanla streekgenoot en nummer vier van de SNS-league, Alcom/Capel- le om 19.00 uur verwacht. Alcom/Ca- pelle speelde afgelopen zaterdag in Gouda tegen Radius en wist nipt met 3-2 te winnen; dit zullen de Capellen- aren in Zevenhuizen zeker recht wil len zetten en voor Nesselande zal dit betekenen dat alle zeilen bijgezet moeten worden. Trainer/coach Teun Buijs hoopt dan weer volledig op Gijs Ronnes en Michiel van der Kuip te kunnen rekenen. Jochem de Gruyter en Kristiaan van der Wel zijn zeker nog enige tijd uit de roulatie. Waddinxveen - De prijzen bij de Wad dinxveense sjoelers zijn gegaan naar: Tine Valenkamp, Wim Valenkamp, Dick Dros, Teunie van Leeuwen, Adrie Faas, Pascal van Gils, CorFaay, Ed den Drijver, Alex Supusepa, Otto Supuse- pa, Floor van Abshoven, Simon den Ouden, F. Feenstra, Ronald Kersber gen, Gré Brouwer, Simon Supusepa. Tweede ronde: Cees van Wijk, Riet van Wijk, Bas Brouwer, Ben den Ouden, Cor Kersbergen, Marius Kers bergen, Ceron van Beek, André van Gemeren en Dirk Jan van Drunen. Waddinxveen - In het laatste weekend van de kerstvakantie werd in wijkge- bouw Het Zuidhonk het jaarlijkse Nin tendo kampioenschap georgani seerd. De deelnemers waren afkom stig uit heel het land. Op vrijdag 2 januari begonnen deelne mers, verdeeld over vier groepen, aan de strijd met de spellen: Mario Lost Levels, Cart 64 en dr Mario Tetris mix en match. De resultaten van deze wedstrijd wer den meegehomen naar zaterdag 3 ja nuari. Toen begon de strijd om 9.30 uur opnieuw met het spelletje Diddy Kong racing, waarna een ranglijst ont stond waarvan de beste 75 deelne mers doorgingen naar de volgende ronde. Bij deze ronde werd het spelle tje Yoshi's Islands gespeeld. De 50 deelnemers die in drie minuten zo veel mogelijk punten wisten te verga ren gingen naar het volgende spel, Donky Kong. Ook bij dit spel vielen 25 deelnemers af. De 25 resterende spe lers speelden vervolgens Super Mario Cart. Via de spellen Diddy Kong Ra cing, Wave Race en Zelda speelden drie overgebleven kandidaten, Tim Donders uit Waddinxveen, Patrick Wessels. uit Rotterdam en Seth Riet dijk uit Maassluis de uiteindelijke fi nale. Op een groot scherm van 2 bij 3 meter moesten de finalisten als eerste het spel Tetris spelen op de Game Boy, daarna op de 8 bits computer Super mario 3, op de Snes het spel Super Mario World, en uiteindelijk op de Nintendo 64 het spel Lylat Wars. Op de eerste plaats eindigde Seth Rietdijk. Hij kreeg de winnaarsbeker en de wisselbeker die hij volgend jaar mag verdedigen. Op de tweede plaats is geëindigd Pa trick Wessels en derde werd Tim Don ders. De organisatie kan terug zien op een geslaagd kampioenschap. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Benthuizen - Op vrijdag 2 januari werd in sporthal De Hil in Benthuizen het jaarlijkse Taptoe-tafeltennis-evene- ment gehouden. Dit evenement werd georganiseerd in samenwerking met dé basisscholen van Benthuizen, de Nederlandse Tafeltennisbond en ta feltennisvereniging Tabé. Vlak voor aanvang hadden zich 26 kinderen ingeschreven voor deze spannende en gezellige sportdag. Groot was de verbazing toen bleek dat er maar liefst 37 enthousiaste kin deren in de sporthal aanwezig waren. Nog nooit hebben zo veel kinderen aan het Taptoe-evenement meege daan. Deze toestroom van nieuwe kin deren bracht enige druk op het orga nisatiecomité dat in korte tijd nieuwe toernooischema's moest samenstel len. De speeldag bestond uit twee delen. Tijdens het eerste deel moesten de kinderen 15 bijzondere opdrachten uitvoeren. Zo moesten de kinderen spelen met zeer lange batjes en kre gen ze de opdracht om wegschieten de ballen op te vangen. Ook waren er schuine tafels aanwezig en moesten de kinderen tafeltennisballetjes in een korf mikken. Het tweede deel van de dag bestond uit een toernooi waar bij alle spelers hun tafeltenniscapaci- teiten moesten tonen. De drie beste spelers van elke poule kregen medail les uitgereikt. Het was een zeer succesvolle dag waarbij alle kinderen volop genoten hebben. Na afloop werden de prijzen en diploma's uitgereikt. Ook kregen de kinderen een tafeltennisstrippen- kaart cadeau waarmee ze zes keer mogen spelen bij tafeltennisvereni ging Tabé.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 6