vertrouwen Gaat Gerard uitrusten in "We houden elkaar scherp vanuit respect en Kaarten bij Zang en Kleur Cursussen bij de Zeven Muzen een parttime correspondent m/v Activiteiten in Oud Verlaat om bij te blijven.... Hart van Holland/14 januari 1998 pagina 13 Scherp Steun Medische weekenddienst agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Veel inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle woonden de Eén van onze correspondenten gaat binnenkort verhuizen naar Wieringer- werf. Gaat hij daar uitrusten na een druk bestaan, dat gedeeltelijk werd opgevuld met werkzaamheden voor het Hart van Holland? Zeker weten doen we dat niet. Wat we wel zeker weten is dat er een gat valt in ons personeelsbestand en dus zijn we op zoek naar een 'nieuwe Gerard', dus voor voornamelijk Zevenhuizen-Moerkapelle. Deze correspondent op freelance basis verslaat onder andere de vergade ringen van de gemeenteraad, maar ook het clubkampioenschap van de schaakvereniging en verhaalt over de opening van de nieuwe bakkerij op de hoek. Hij/zij beschikt over een uitstekende kennis van de Nederlandse taal, heeft goede redactionele en contactuele vaardigheden, is in het bezit van een rijbewijs en eigen auto, heeft een brede algemene ontwikkeling, kennis van en ervaring met WordPerfect en ook nog belangstelling voor fotografie. Meer niet? Nee, meer niet! Wij nodigen een ieder die denkt over (veel van) deze eigenschappen te beschikken van harte uit ons te schrijven. Sollicitaties kunt u richten aan: Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang i clubgebouw aan de Zuidplasweg kla- en Kleur start op vrijdag 16 januari verjassen en jokeren. Iedereen is wei met de tweede helft van de kaartcom- kom. petitie. Vanaf 20.00 uur kan men in het Zevenhuizen - Bij de Zeven Muzen is in dit nieuwe jaar plaats bij verschillen de muzikale en creatieve cursussen. Basisschoolkinderen van 4 tot 12 jaar kunnen deelnemen aan de lessen AMV, Algemene Muzikale Vorming, op dinsdag in dorpshuis Swanla, maar ook meezingen met het kinderkoor. Op dezelfde dag kunnen de jeugdigen vanaf 13 jaar terecht bij het jeugd koor. Voor volwassenen zijn er koor- lessen op woensdagavond. Hier wordt aandacht besteed aan stern- vorming en volumevergroting, hou ding en goede ademhaling, het tege lijk tekst en muziek lezen en repertoi re kennis. De lessen "muziek op schoot" star ten op dinsdag 3 februari. Er wordt les gegeven in verschillende groepen, de jongsten zijn baby's van vier maan den en de oudsten peuters van vier jaar. Daarnaast zijn er bij de Zeven Muzen balletlessen en wordt er les gegeven op de instrumenten blokfluit, dwars fluit, gitaar, keyboard en piano. Inlich tingen en opgeven bij Lidy de Boer, telefoon 0180-632374. Voor het maken van bloemstukken met voorjaarsbloemen en -planten zijn in maart/april een tweetal avon den gepland. In september zal bij vol doende deelname gestart worden met de cursus tekenen voor kinderen en volwassenen. Inlichtingen en opge ven voor creatieve cursussen bij Bet ty Visser: 0180-631206 (na 18.00 uur). meente te laten registreren. Ten aan zien van de stop op de woningbouw zei de heer Schoots dat hij het vol strekt onaanvaardbaar vindt dat in woners van zijn gemeente, die op een huis wachten, op dit moment de ge meente worden uitgejaagd en ge dwongen worden zich elders te vesti gen. Daarom heeft de gemeente ge meend toch een aantal plannen in procedure te moeten brengen. "Ge lukkig heeft de provincie Zuid-Hol land getoond nog steeds achter ons te staan", aldus de heer Schoots. Ook maakte hij bekend dat binnenkort het eindresultaat van het Voorbeeldpro ject Eendragtspolder, waarvan hijzelf voorzitter is, zal worden gepresen teerd. Dit voorbeeldplan geeft inzicht in hoe een gebied, dat tegen een (toe komstige) stad aanligt, ingericht zou kunnen worden. Op 13 februari zal dit voorbeeldplan in ieder geval aan ge deputeerde Brouwer worden aange boden en wie weet aan minister De Boer en/of minister Aartsen. Tenslot te meldde de heer Schoots dat voor de Swanlaweg, als parallelweg van de provinciale toevoerweg naar de Al2, op zeer korte termijn tijdens de och tendspits van noord naar zuid een inrijverbod zal worden ingesteld. De heer Lamot, als voorzitter van de Ondernemerskring, bracht twee wen sen naar voren. De eerste had te ma ken met de komende verkiezingen voor de gemeenteraad. Het was hem opgevallen dat geen enkele politieke partij de Ondernemerskring had ge vraagd wat zij vanuit het oogpunt van het bedrijfsleven van hun verkie zingsprogramma vindt. "Als belang rijkste belastingbetaler zou je ver wachten dat er belangstelling zou be staan voor onze wensen. Wij zijn een klant. Waarom werken wij niet sa men!". Hij doelde hierbij op samen- De heer Snoo tenslotte rekende in zijn nieuwjaarsspeech op de steun van Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Zoals elk jaar werd de nieuwjaarsreceptie geor ganiseerd door de Ondernemerskring Zevenhuizen-Moerkapelle, de Mid denstandsvereniging Zevenhuizen en de Winkeliersvereniging Moerkapel- le. De bijeenkomst vond plaats in De Zevensprong in Oud Verlaat. De sprekers waren burgemeester Schoots namens de gemeente, de heer Lamot, voorzitter van de Ondernemerskring en de heer De Snoo, afgevaardigde van de Belangengroep Oud Verlaat. Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur dra T.C.M. Boe- kensteijn-Dronkert, Haarlem; 16.00 uur Ontmoetingssamenkomst.. Herv. kerk 10.00 uur ds G.J. v Beek; 19.00 uur: ds F.J. Tanghé, Katwijk. Oud Verlaat 10.00 uur ds A. van Eijk, Gouda. Ver. Vrijz. herv. 19.00 uur dr J. Buit kamp. R.K. 10.15 uur in dorpshuis Swanla: eucharistieviering. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur kand. P.C. Zor- ge, Ouderkerk a/d IJ; 18.30 uur drs A.J. vd Herik, Moordrecht. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 17 januari: dokter R.P. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, telefoon 010-5215241. Zondag 18 januari: dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Zeven huizen, telefoon 0180-631783. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079-5932149 (18.00-20.00 uur). werking met name op het gebied van binnengemeentelijke uitbreiding smogelijkheden voor de diverse be drijven. Dat wordt nu door het beleid van de hogere overheid vrijwel onmo- gelijkgemaakt. Een gezamenlijke druk in die richting zou volgens hem meer effect kunnen sorteren. Zijn tweede wens was dat wanneer de gemeente in de komende tijd fors gaat investeren in het rouwcentrum, in de nieuwe ac commodatie voor de gemeentelijke buitendienst en in het gemeentehuis daarbij het plaatselijke bedrijfsleven zal worden ingeschakeld. Onze be drijven zouden, uiteraard niet tegen elke prijs, een voorkeurspositie moe ten krijgen. "Wij garanderen dat er in onze gemeente op alle gebied meer dan voldoende expertise aanwezig is. Wij zijn er klaar voor. Het is aan B.en W. en de Gemeenteraad om die uitda ging op te pakken. Als wij zo met el kaar omgaan, gebeurt er iets en dat is beter dan niets". En met de woorden "We houden elkaar dan scherp vanuit respect en vertrouwen. Twee noodza kelijke elementen om te kunnen sa menwerken", wenste Lamot zijn ge hoor een fantastisch 1998 toe. nieuwjaarsreceptie bij. het gemeentebestuur en de Raad om een aantal zaken die de grote buur man Rotterdam wil doordrukken ten goede te keren. "Wij zijn verheugd met de reactie van B.en W. van Zeven huizen-Moerkapelle op het vooront werp structuurvisie Nesselande van 13 oktober 1997. Met het grootste deel van deze reactie zijn wij het van harte eens", aldus de voorzitter van de Belangengroep Oud Verlaat. In het hol van de leeuw memoreer de burgemeester Schoots dat Oud Verlaat, als een vooruitgeschoven post van zijn gemeente, in 1998 ver houdingsgewijs op velerlei gebied veel aandacht zal krijgen en ook aan dacht zal vergen. Met name op het terrein van verkeer, vervoer, recrea tie en ruimtelijke ordening. Hij doelde in dit verband op de ontwikkeling van de Rotterdamse wijk Nesselande en de Zevenhuizerplas. Ook stond hij stil bij een zeer actuele kwestie, die van openbare orde en veiligheid. "Het af gelopen jaar zijn we er nadrukkelijk mee geconfronteerd. Ik denk hierbij aan Groningen en Leeuwarden. Ik ben van mening dat onze inwoners het gevoel moeten hebben dat ze veilig wonen en werken. Het afgelopen jaar is er door onze politie een onderzoek verricht over hoe de inwoners van gemeenten Midden Holland over de veiligheid denken en hoe deze gevoe lens zich verhouden tot de feitelijke situatie en tot die in andere gemeen ten binnen de regio. Landelijk voelt bijna 30% -van de Nederlanders zich onveilig. In Zevenhuizen-Moerkapelle is dat ongeveer 18%". Voor wat betreft de gemeentelijke belastingen liet de heer Schoots door schemeren dat rekening moet wor den gehouden met een verdere verho ging van de verschillende tarieven. Hij was ervan overtuigd dat de inwo ners en de bedrijven bereid zijn een verhoging van die belastingen te ac cepteren, mits die een meerwaarde oplevert in de dienstverlening. Ver der kondigde hij aan dat in de loop van 1999 een volgende hertaxatieron- de naar de economische waarde van het onroerend goed zal gaan plaats vinden met als peildatum 1 januari 1999. Vóór 1 oktober 1998 moet daar toe een plan van aanpak aan de Waar deringskamer worden aangeboden. Dit jaar zal de gemeente ook gecon fronteerd worden met de invoering van de euro. Alle verordeningen, be sluiten, overeenkomsten en compu terprogramma's zullen moeten wor den gescreend, zodat zij later kunnen worden aangepast. De Gemeentedag van 19 september zal daarom in het teken staan van Europa en de komst van de euro. Hét jaar 1998 zal ook het jaar zijn waarin bij de Gemeenteraadsverkie zingen en de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Ge neraal voor, het eerst gebruik zal wor den gemaakt van de stemmachine. In elke kern zullen hiertoe één of meer voorlichtingsbijeenkomsten worden gehouden. Ook wordt het dit jaar mogelijk het partnerschap bij de ge- Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Donderdag 15 januari: 9.30-11.00 uur koffieochtend Hervormd Centrum; spreekster Lies Drop, thema: "Waarom? Daarom mag ik er wezen". Woensdag 21 januari: 14.00 uur Hervormd Centrum: ouderenmiddag; spre ker K. Jansen, thema: "Leven binnen de muren". De Zevensten maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111 koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00. ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30,10.15 en 11.00 uur;Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; 11 febr.: jaarvergadering; De Zeven Muzen: Zaterdag 24 januari: 16.00 uur: dorpshuis Swanla: voorspeelmiddag key board; Zondag 25 januari: 12.00 uur vrijz. herv. kerk: zondagmorgenconcert; Woensdag 28 januari: 14.00 uur dorpshuis Swanla: kindertheater; woensdag maart. 20.00 uur, bibliotheek: lezing Midas Dekker; Zaterdag 21 maart: 16.00 uur dorpshuis Swanla: voorspeelmiddag piano meerhandig; Zaterdag 4 april: 20.00 uur geref. kerk: amateur muziekavond; Maandag 6 april: 18.30- 19.30 uur: dorpshuis Swanla: ballet op life pianomuziek; Zaterdag 13 juni: 19.00 uur: dorpshuis Swanla: grote uitvoering aile instrumenten. Activiteiten bij 25 jaar Dorpshuis Swanla: woensdag 1 april: kinderen basisschool groep 1 t/m 4: voorstelling Sim Sala Bim; groep 5 t/m 8: spellenmiddag; donderdag 2 april: feestmiddag 50+ers: huisvrouwenorkest Moerkapelle en Viswijvenkoor Zevenhuizen; Thomas- vaer en Pieternel; muziek door en koffiemaaltijd; vrijdag 3 april: jeugd 12 t/m 16 jaar: krachthonk Jan Timmers voor de jeugd vrij toegankelijk daarna disco met de Eva Move your body show "The most Danceable Show in the world:; zaterdag 4 april: officiële receptie. Zeskamp voor verenigingen, afgewisseld met culturele uitstapjes; slotfeest met grote Caribean Dance- band. Vogelvereniging Zang en Kleur: Kaarten in het clubgebouw aan de Zuid- plaslaan 20.00 uur: 16 jan., 13 febr., 13 mrt., 10 april (paaskaarten); 24 april. Moerkapelle: Iedere 2edonderdag: 9.30-11.30 uur: Op Moer: ouderensoos: 12 febr., 12 mrt., 19 april en 14 mei.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 17