Open dag bij Maskerade Aanhouding voor woning inbraken en insluipingen De Tunnel Stichting Vluchtelingenwerk is verhuisd naar Mauritslaan d: nzen Conifeer voor mevrouw Harkes Nieuwjaarsreceptie AZC Disco in De Paddestoel Bijeenkomst gebeds week voor de eenheid van de Christenen Inburgeringscontracten Vrijwilligers gevraagd Hart van Holland/14 januari 1998 pagina 15 Boskoop - Op dinsdagavond 6 januari vond in de hal van het gemeentehuis de traditionele nieuwjaarsreceptie plaats. Opvallend hierbij was dat het gemeen tebestuur dit keer had gekozen voor een nieuwjaarsontmoeting nieuwe stijl; door het creëren van een informe le sfeer werd de nadruk gelegd op het uitwisselen van de goede wensen tus sen de inwoners zelf. Het gemeentebe stuur vervulde hierbij haar rol als gast heer op uitstekende wijze. Door de gezellige sfeer was het voor velen dan ook een uitstekende gelegenheid el kaar weer eens te ontmoeten, de hand te drukken en gezamenlijk het Bos- koops volkslied te zingen. Tijdens de nieuwjaarsrede van burgemeester drs J.J. Spros, werd onder andere een terug blik op 1997, het door de landinrich tingscommissie onlangs gepresen teerde herinrichtingsplan, en de ko mende gemeenteraadsverkiezingen onder de aandacht gebracht. Bij dit laatste onderwerp sprak de burge meester zijn hoop uit dat in maart 1998 het plaatselijk beleid zal worden beoordeeld aan de hand van een hoog opkomstpercentage. Jonge kiezers wijst hij daarbij op hun democrati sche verantwoordelijkheid en roept hij op te gaan stemmen. Na afloop van de nieuwjaarsrede reik te burgemeester Spros de Bronzen Conifeer 1998 uit aan mevrouw Riet Burgemeester Spros reikt de Bronzen Conifeer 1998 uit aan mevrouw Riet Harkes. Harkes. Als inwoonster van Boskoop heeft zij zich bijzonder verdienstelijk gemaakt voor de Boskoopse gemeen schap en tot ver daarbuiten, door zich geheel belangeloos voor haar mede mens in te zetten. Binnen De Zonne bloem is zij al bijna 20 jaar actief voor zieke- en hulpbehoevende ouderen. Daarnaast voorziet zij al meer dan 18 jaar, samen met haar man en via een bevriend Pools echtpaar, een streek in Polen van goede kleding en brood nodige huisraad vanwege de armoe de die daar nog zo duidelijk aanwezig is. Voor de Stichting 'De Helpende Hand' die zich inzet voor mensen in het straatarme Roemenie helpt zij, eveneens samen met haar man, pro jecten van de grond te tillen die bij dragen aan een menswaardiger be staan voor de arme bevolking. Verder organiseert zij voor de Stichting Men sen in Nood al jaren kledinginzame- lingsacties in Boskoop. Voor vele dorpsgenoten is deze energieke vrouw dan ook welbekend en van gro te betekenis. De aan haar uitgereikte Bronzen Conifeer 1998 wordt gezien als een welverdiende kroon op uitste kend werk. Waddinxveen - Op zaterdag 17 januari van 11.00 tot 16.00 uur houdt toneel groep Maskerade een open dag in haar repetitieruimte aan de Tuin- bouwweg 9. Toegang en kopje koffie gratis. De activiteiten tijdens de open dag zijn: bijwonen van een repetitie; mee doen aan toneel-improvisatie; gri meer demonstratie; demonstraties van licht en geluid (toneeltechniek); video-opnames van uitvoeringen; ten toonstelling van decor en foto-materi aal; mystery-guests; luisteren naar toneelverhalen. De toneelgroep is sinds 1972 actief in het amateurtheater, eerst als KVO en later als Maskerade. Al 25 jaar ken merkt de toneelgroep zich door het brede aanbod aan toneel dat het pu bliek geboden wordt, van klucht tot drama, van eenacter tot kinderstuk. Voor meer informatie: Adri Nieuwerf, telefoon 0182-614020. Waddinxveen - Op 7 januari zijn een 24-jarige man uit Waddinxveen en een 19-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Zij wor den ervan verdacht insluipingen en woning-inbraken te hebben gepleegd in Waddinxveen en Boskoop. De 19-jarige man is door getuigen her kend als zijnde de insluiper in twee woningen. De insluipingen vonden twee weken geleden plaats in Waddinxveen. Daar bij werd de dader 'overlopen' en ging hij er met een smoes vandoor. De twee mannen worden er tevens van verdacht meerdere woning-in braken te hebben gepleegd. Bij een var, de inbraken is een pinpas met pincode gestolen. Hier zijn diverse goederen mee aangeschaft. In de woning van de 24-jarige man zijn bij een huiszoeking sieraden aange troffen. Benadeelden van twee wo- Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds P.H. vd Laan, Leiden; 16.30 uur ds C. Bei- boer, Oegstgeest. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds J. de Moor; 17.00 uur ds C. de Jong. Herv. Immanuel 10.00 uur ds C. de Jong; 17.00 uur SOW Ontm. kerk. Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 10.00 ds S. Dierx, Oude Wetering. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur prof. dr H.J. Adriaanse, Den Haag. Herv. gem. 9.30 uur ds M.D. vd Gies- sen; 18.30 uur ds R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. v. Hooij- donk; 17.00 uur ds J.H. Langelaar. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds C. van Atten, Aalsmeer. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Ger- fit-Jan de Graaf. ning-inbraken in Waddinxveen en van een woning-inbraak in Boskoop heb ben een aantal van deze sieraden her kend. Een aantal andere sieraden zijn echter nog niet herkend en het is voor de politie nog onduidelijk van wie die sieraden afkomstig zijn. Het gaat om een gouden tientje in de vorm van een hanger en een herentrouwring met vermoedelijk de inscriptie 14-12 1929. De politie van IJssel en Gouwe is op zoek naar de eigenaren van deze sie raden. De politie is nog bezig met het onder zoek en zal nog verschillende getui gen horen. De verdachten worden morgen vermoedelijk voorgeleid. Hoera, op 11 januari werd ons kruimeltje 2 jaar. Opa en Oma Molen Tjarda, van harte gefeliciteerd met je 4e verjaardag. Veel kusjes van papa en mama Hoera, Samantha Captein 8 jaar! Van harte gefeliciteerd van opa en oma Niemans Waddinxveen - Vrijdag 18 oktober houdt wijk-en speeltuinvereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat een disco voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar. Aanvang 19.15 uur tot 21.30 uur. De entree bedraagt ƒ1,50. Waddinxveen - De Stichting Wijkwerk De Zuidpias organiseert op vrijdag 17 januari van 20.00 tot zaterdagochtend 8.00 uur een klaverjasnacht in Het Zuidhonk. Er worden 12 rondes van elk 16 beurten gespeeld. Tijdens deze avond wordt het NKU-reglement Rotterdams) gehanteerd. Het in schrijfgeld bedraagt ƒ27,50. Hiervoor krijgen de deelnemers ook koffie, snacks, soep en dergelijke en na af loop op zaterdagmorgen een ontbijt. Er zijn aantrekkelijke prijzen te ver dienen. Inschrijven kan tot 14 januari. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op 15 januari een kaartavond. Aanvang 20.00 uur. Tij dens deze avond worden vier ronden gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, dus iedereen is welkom. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaatsvinden. Inschrij ven: De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Verloren: slavenarmband (goud, smal) 23-11 boskoop beloning vinder, afgeven politie Judo: Danny h.g. met je 1e prijs bij kersttoer nooi Opa en Oma verhoef Door Karin van Laneeraad Waddinxveen - De bewoners en medewerkers van het asielzoekerscentrum Waddinxveen hebben samen met genodigden het nieuwe jaar ingeluid op vrijdag 9 januari. Ook burgemeester Jonkman en zijn vrouw hebben hier hun beste wensen overgebracht. Voor het AZC start het jaar met overleg over verlenging van het contract. Het huidige contract, getekend tussen de CO A en de staatssecretaris, loopt af op 1 april dit jaar. Deze maand vindt er opnieuw overleg plaats over de verlenging. Een mogelijk knelpunt hierbij is de kosten voor het onderwijs op het AZC. De directie van het AZC hoopt dat er snel duidelijkheid komt in de voortgang. Zij zouden ook graag zien dat er een nieuw meerjarencontract wordt getekend. In dat geval kan wellicht het plan voor nieuwe keukenfaciliteiten doorgang vinden. Boskoop - Jongerencentrum De Tun nel start het nieuwe theaterprogram ma van dit seizoen op 6 februari met Thomas van Luyn. In zijn solopro gramma 'Fanfare!' draait het om de magie van het gewone leven. De zaal is open om 20.30 uur. De voorstelling begint om 21.00 uur. Entree bedraagt ƒ12,50, voor leden ƒ10,-. Op zondag 8 februari is de Theater dag 1998 in theater Zuidplein in Rot terdam. Men kern zich hiervoor opge ven bij de Tunnel voor 15 januari. Kosten tussen de ƒ15,- en 20,-. Programma-overzicht, vrijdag 16 ja nuari Soul/disco; zaterdag 17 januari muziekkafé; vrijdag 23 januari Ga- mekafé; zaterdag 24 januari band 'Jan Rijbroek'; vrijdag 30 januari Dan- ceparty en zaterdag 31 januari mu ziekkafé. Het lidmaatschap van de Tunnel kost ƒ15,-. Tevens zijn medewerkers ook van harte welkom. Boskoop - In de derde week van janua ri wordt een bijeenkomst gehouden in het kader van de internationale ge bedsweek voor de eenheid van de Christenen. Deze bijeenkomst is op dinsdag 20 januari van 19.30 uur tot 20.15 uur in het kerkgebouw van de Vrijzinnig Protestantse Geloofsge meenschap aan de Burgemeester Co- lijnstraat. Het thema voor de Gebedsweek is 'De Geest komt onze zwakheid te hulp', naar aanleiding van Romeinen 8.26 en de liturgie is samengesteld door de Franse Raad van Kerken. In deze litur gie komen twee lijnen samen; ener zijds die van het aanhoudend roepen om de hulp van de Geest en ander zijds het uitspreken van de bereid heid om wegen naar zichtbare een heid te zoeken en die wegen ook te gaan. Door Karin van Laneeraad Waddinxveen - De stichting Vluchte- lingennwerk Waddinxveen is sinds eind december vorig jaar gehuisvest in de voormalige Kohnstammavo aan de Mauritslaan 55. Vorige week vrijdag hield de stichting receptie voor genodigden en belangstellen den. Voor de cliënten was er een gezellige avond georganiseerd. e stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen e.o. heeft tot doel het bevorderen van het geestelijk en maatschappelijk welzijn van vluchtelingen in Nederland en in het bijzonder in de gemeente Wad dinxveen en omliggende gemeenten. Geen eenvoudige opgave; de regelre- geving ten aanzien van vluchtelingen verandert vaak, het Vreemdelingen recht en de Vreemdelingenwet veran deren even vaak. Daarnaast is voor velen niet duidelijk wat 'vluchteling zijn' nu precies inhoudt, wat er ge beurt en welke instanties zich daar mee bezig houden. Ook de media heb ben hier nogal wat invloed. De maat schappij verhardt zich, zo ook de standpunten ten aanzien van vluchte lingen. Tegenwoordig is het zo dat asielzoe kers in eerste instantie gehuisvest worden op de diverse asielzoekers centra. Tijdens hun procedure die gevolgd wordt voor hun asielverzoek verblijven zij daar. De volgende stap is vaak een V.V.T.V., een Voorlopige Vergunning Tot Verblijf, hierna volgt de status en is men erkend politiek vluchteling. Vele asielzoekers zijn mensen die uit zeer traumatische omstandigheden gevlucht zijn uit hun vaderland. Heb ben zij dan eenmaal politiek asiel ge kregen, realiseren zij zich vaak niet Tijdens de gezellige avond werd onder andere een spelletje bingo gespeeld. dat ze hier helemaal opnieuw moeten beginnen, feitelijk in een achter standssituatie vanwege de taalbarriè re. Hier komt de stichting Vluchtelingen werk in beeld. De stichting houdt zich met name bezig met het uitvoeren van de inburgeringscontracten voor de gemeenten Waddinxveen, Boskoop en Zevenhuizen-Moerkapelle. Ieder een die hiervoor in aanmerking komt krijgt hulp bij taalonderwijs, maat schappelijke en sociale begeleiding, de huisvesting van V.V.T.V.-ers, kort om het ondersteunen van activiteiten door vluchtelingen gericht op het scheppen van mogelijkheden voor een zo volledig mogelijke participatie in de Nederlandse samenleving. Stichting Vluchtelingenwerk Wad dinxveen heeft dringend behoefte aan versterking van hun team vrijwilli gers. Specifiek is de stichting op zoek naar een vrijwilliger die de sociaal maatschappelijke begeleiding van vluchtelingen op zich zou willen ne men. Hieronder wordt onder andere verstaan de woonbegeleiding, de juri dische begeleiding en introductie en integratie binnen de regio. Ten tweede wordt er gezocht naar een vrijwilliger voor huisvesting. Hij of zij houdt zich bezig met onderhoud en inrichting van woningen voor V.V.T.V.-ers. Om deze taken goed uit te kunnen voeren is er een bepaalde professio naliteit en inzet gewenst. Gerda van Leeuwen: "Het lijkt soms wat tegendraads. Enerzijds willen we heel graag vrijwilligers, anderzijds hebben we een eisenpakket waar deze vrijwilligers aan moeten voldoen. Toch is de problematiek met betrek king tot het werk met vluchtelingen zo ingewikkeld dat dit een heel speciale aanpak vereist." Het is wel zo dat de stichting intern een inwerkprogramma heeft. Daar naast is een specialisatiecursus mo gelijk bij het Landelijk bureau Vluch telingenwerk. Iedereen die hierin is geïnteresseerd kan contact opnemen met coördina tor Gerda van Leeuwen, telefoon 0182- 611780. Door Svlvia van Doornen

Hart van Holland | 1998 | | pagina 19