roer verlaat vrijwillige brandweer Rehobothschool wordt voorhoedeschool ICT-project Nieuw kantoor voor Woonpartners Uitslag loterij kerstboominzameling Nieuwe aanpak autorijscholen Ontmoeting over drempels heen Krachtig herstel Moerkapelle 1 Bakker Gerritsen verrast door eigen personeel Hart van Holland/14 januari 1998 pagina 17 SSmm| Door Gerard Verheiien Moerkapelle - Onder grote belangstelling nam Ed Broer, in het bijzijn van zijn vrouw, afscheid van 'zijnvrijwillige brandweer. In dorpshuis "Op Moer" kreeg hij van het gemeentebestuur als blijk van waardering vorige week donderdag een klinkende receptie aangeboden. Na ruim 30 jaar actieve dienst verlaat een geliefd plaatsvervangend algemeen commandant, tevens postcomman- dant in de kern Moerkapelle, het brandweertoneel. Ed Broer trad in z'n plofbroek al toe tot de gelederen van de brandweer. De wereld van de brandblussers was hem bepaald niet vreemd. Zijn vader staat bij de oud- Moerkapellenaren nog steeds be kend als de commandant motorspuit en bevelvoerder brandweer. Op z'n zestiende al trad Ed toe tot de manschappen van de vrijwillige brandweer. Formeel kon dat niet, omdat daarvoor de leeftijd van 19 jaar bereikt moest zijn. "Maar", zo schreef het college van Burgemees ter en Wethouders in een brief van 13 oktober 1964, "toch willen wij U gaar ne aantrekken. Wij zouden willen aanstellen als aspirant-manschap totdat U de leeftijd van 19 jaar hebt bereikt". In de jaren zeventig en tachtig vooral maakte Ed Broer binnen de plaatselij ke brandweer carrière. Van 1 januari 1973 tot 15 mei 1976 doorliep hij de rangen aspirant-brandwacht, brand wacht 2e klasse en chauffeur-pomp bediende 2 en brandwacht le klasse. Op 21 augustus 1980 werd hij bevor derd tot hoofdbrandwacht, waarbij hij tevens in het bijzonder werd be last met de zorg en het onderhoud van de nieuwe brandweerauto. Per 1 juli 1988 volgde hij de heer De Wilde op als onder-commandant in de rang van brandmeester. Twee jaar later, per 1 oktober 1990, werd hij als opvolger van de heer Lindhout commandant van de vrijwillige brandweer in Moerkapelle. Dit in de rang van adjunct-hoofd brandmeester. En weer een jaar later (1 oktober 1991) volgde zijn benoe ming tot plaatsvervan gend algemeen com mandant van de vrijwil lige brandweer Zevenhuizen-Moer- kapelle, tevens postcommandant in de kern Moerkapelle. Volgens burgemeester Schoots een prachtige carrière, die niet zonder bloed, zweet en tranen tot stand is gekomen. En over de persoonlijkheid van Ed Broer: "We hebben je leren kennen als iemand die er altijd voor de inwoners wilde zijn. Dag en nacht klaar staan om de helpende hand te bieden. Daarbij maakte het je niet zoveel uit of er voorschriften waren of niet. Je deed altijd wat je hart je ingaf. Je ging gewoon aan de slag. Met jouw vertrek kan gerust gesteld wor den dat een tijdperk is afgesloten. Het tijdperk Broer". Ook haalde de heer Schoots aan dat Ed de brandweer in Moerkapelle met financiële steun van de Gemeenteraad goed materiaal 'en materieel achter heeft gelaten, doe- «SÉgfS lende op de vorig jaar in gebruik ge nomen nieuwe brandweerauto. En dan tot Ed: "Bij een volgend nieuw voertuig graag een wat sterker touw gebruiken om het naar buiten te trek ken". Bij de ingebruikname destijds kende de burgemeester zijn eigen krachten namelijk niet. Bij het uit de garage trekken van de nieuwe brand weerauto brak het touw en maakte de heer Schoots als gevolg daarvan een salto mortale achterover. Verder moet nog gememoreerd wor den dat de jeugdbrandweer in Ed zijn hart altijd een speciale plaats ingeno men heeft. Wat dit betreft zei hij steeds: "Niet aankomen, want het is de kweekvijver van het toekomstige vrijwilligerkorps". Bij zijn afscheid werd hij dan ook door de toekomsti ge brandwachten niet vergeten. Waddinxveen - Op de drukbezochte nieuwjaarsreceptie heeft Woonpart ners Midden-Holland het plan voor een nieuw eigen kantoor officieel ge presenteerd. Het nieuwe kantoor wordt gebouwd op het bedrijventer rein Coenecoop, en zal drie bouwla gen en in totaal circa 2500m2 vloerop pervlak omvatten. Woonpartners Midden-Holland zal zelf de begane grond en de eerste verdieping gaan gebruiken. De derde etage wordt verhuurd. De bouw gaat in het voorjaar van start en wordt volgens planning rond de jaarwisse ling opgeleverd. Nieuwbouw is nood zakelijk door de groei in werkzaamhe den van de organisatie. In een korte terugblik op 1997 be dankte de heer W. Waterreus, voorzit ter van Woonpartners Midden-Hol land alle betrokken partijen: directie, personeel, bestuursleden en huur dersvereniging voor hun inzet, waar door 1997 een succesvol jaar was. De heer Waterreus sprak de hoop uit dat een nieuwe regeling het huidige verstikkende Groene-Hartbeleid zal herzien. In zijn speech haakte René Mascini, directeur van woonpartners Midden-Holland, daar op in door te benadrukken dat diverse partijen in de regio Midden-Holland nog te wei nig de mogelijkheden binnen het hui dige Groene-Hartbeleid benutten. Er kan veel meer geïnvesteerd worden in de nieuwbouw, maar ook in de be staande woningvoorraad, de infra structuur, winkelcentra en kantoren dan nu het geval is. Die extra inspan ningen zijn noodzakelijk om een drei gende overloop van starters en koop krachtige huishoudens vanuit Zeven- huizen-Moerkapelle en Waddinxveen naar de Vinexlokaties te voorkomen. Dat er wel degelijk mogelijkheden zijn bewijzen de projecten die Woonpart ners Midden-Holland nu in voorberei ding en uitvoering heeft. Het gaat daarbij om een nieuwbouwplan in Moerkapelle, de eerste fase van Groot Swanla in Zevenhuizen en het senio renproject nabij Souburgh in Wad dinxveen. Volgens Mascini zullen de huren de komende jaren niet sterk stijgen. Woonpartners Midden-Holland kiest voor een inflatievolgend huurbeleid van 2,75% in 1998 en 1999. Dat is van uit de sociale doelstelling gewenst, maar ook de markt laat een hogere verhoging in de toekomst niet toe. Eendrachtige samenwerking tussen verhuurders, gemeenten, politie, jus titie, bewonersorganisaties en maat schappelijke organisaties is noodza kelijk om de sociale veiligheid en de woonomgeving te verbeteren. Door de recente geweldexcessen voelen burgers zich nog minder veilig in ei gen buurt of straat. Woonpartners Midden-Holland besteedt bij nieuw bouw aandacht aan veiligheid en zal ook bij bestaande woningen het keur merk Veilig Wonen invoeren. In Wad dinxveen neemt Woonpartners Mid den-Holland deel in het gemeentelijke project "Integraal veiligheidsbeleid". Woonpartners Midden-Holland wil zowel met de gemeente Waddinxveen als Zevenhuizen-Moerkapelle duide lijke afspraken maken om de geza menlijke inspanningen op het terrein van veiligheid en leefbaarheid nader inhoud te geven. Moerkapelle - De Christelijke Basis school Rehoboth is geselecteerd om voorhoedeschool te worden in het kader van het informatie-, communi catie- en technologie (ICT) project "Investeren in Voorsprong". Een geselecteerde school krijgt de beschikking over multimediacompu- ters, in de school wordt een netwerk aangelegd en door middel van de hardware zal het onderwijs een nieu we impuls moeten krijgen. Aangezien de Rehobothschool in het verleden altijd betrokken is geweest bij onderwijskunde, veranderingen en innovaties (bijvoorbeeld het Co- menius-project, hoekenwerk van groep 1 tot en met 8, mede-ontwikke ling van lees- en taalmethoden) vond het team de tijd rijp om het computer- onderwijs op een hoger plan te gaan tillen. In de komende periode zal vooral veel tijd worden besteed aan het uitwer ken van een ICT-schoolplan, waarin naast een heleboel algemene zaken de doelstellingen en de implementatie in het onderwijs de belangrijkste aan dachtspunten zijn. Nadat dit school plan is goedgekeurd, zal ook bekend worden welke apparatuur zal worden geïnstalleerd. De Rehobothschool werd samen met nog 97 andere basis scholen geselecteerd. Zevenhuizen-Moerkapelle - Woens dag 7 januari heeft de inzameling van kerstbomen plaatsgevonden. De uitslag hiervan is: 1. Groen 012, walkman; crème 786, klokradio; 2. Groen 234, crème 890 en crème 784, een waardebon 35,=; 3. crème 562, groen 106 en crème 422, een waarde bon ƒ25,4. groen 285 en crème 957, 1 uur kegelen; 5. groen 014, crème 874 en crème 532, een waardebon 15,=; 6. crème 064 en groen 268, een zaklan taarn; 7. crème 729, groen 300 en crème 969, een waardebon ƒ10,8. groen 237 en crème 073, diverse spel len en crème 282 haarproducten; 9. groen 027, crème 423 en crème 114, chips/snoep; 10. groen 124, crème 019 en groen 110, puntzak met snoep/ drop. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door enkele bedrijven uit Zevenhui zen-Moerkapelle en de gemeente. De winnende nummers kunnen vanaf heden voor de kern Moerkapelle bij John Kadiks worden ingeleverd, voor de kernen Zevenhuizen en Oud-Ver laat op het gemeentehuis. Zevenhuizen-Moerkapelle - Een der tigtal erkende ANWB-rijscholen in de regio gaan onder het 'Attent-vaandel' verder. Die stap is deels genomen, omdat de ANWB geen spoedopleidin gen meer geeft. In deze regio zijn onder meer Leen van Wensem en Arie van Rijn bij Attent aangesloten. De rijschoolbranche werkt al twee jaar aan een vrijwillige erkenningsregeling, de SKR (Stichting Kwaliteitscontrole Rijscholen). Ter wijl de invoering daarvan volop aan de gang is, werden alle 350 erkende ANWB-rijscholen in Nederland be dankt en de ANWB startte een eigen organisatie met ARO-rijscholen die door de ANWB zijn geselecteerd. Daartoe behoren juist de scholen die voorheen zonder erkenning werkten. Met de nieuwe SKR-erkenning worden de oude ANWB-erkende rijscholen aan de kant gezet. De ANWB-erken- ning moest worden verdient door het slagingspercentage, een goede admi nistratie en aantrekkelijkheid voor het publiek. Bedrijven die voorheen de ANWB-erkenning niet hadden zijn nu wel benaderd voor de ARO-organi- satie van de ANWB. Die organisatie spreidt zich uit over tien regio's in Nederland. Terwijl alle mogelijkhe den onderzocht worden om deze ont wikkeling een halt toe te roepen, gaan de rijschoolhouders niet afwachten. De bij Attent aangesloten rijschool houders gaan onder die naam verder, met naast de normale opleidingen ook een spoedopleiding. Vroeger kon een spoedopleiding alleen bij de ANWB worden gevolgd. Nu bij zo'n dertig rijscholen in de Goudse regio, herkenbaar aan het Attent-logo. De samenwerkende rijscholen bieden in de regio een uniform opleidingspak ket aan en houden binnen de organi satie controle op naleving van de ge stelde regels. Dit betreft het slagingspercentage, de begeleiding van leerlingen, een tus sentijds proefexamen bij het CBR en een tweedaagse theoriecursus. Zevenhuizen - Zondag 18 januari be gint om 16.00 uur de samenkomst "Ontmoeting over drempels heen". De dienst heeft als thema "De week van gebed voor de eenheid". Het koor "Op Weg" uit Schoonhoven verleent vocale en muzikale mede werking. De samenzang wordt bege leid door Jaap Akkerhuis. Ook de kinderen zullen in deze dienst een eigen verhaal horen en samen een lied aanleren. Voor de allerkleinsten is er oppas. De kerk aan de Dorps straat 106 is om 15.30 uur open. Moerkapelle - Het eerste team van schaakvereniging Moerkapelle heeft in de derde ronde van de RSB-compe- titie de eerste overwinning binnenge haald. Na de wel haast gebruikelijke slechte start -een nederlaag en een gelijkspel- was winst nu geboden. In Ommoord werd S.O. '81-1 met 6,5-1,5 kansloos gelaten. Na de snelle winst van Dick Bac (mat in acht zetten) volg den weliswaar een remise van Ben van Geffen en een nederlaag voor Marcel de Haan, de overige vijf par tijen leverden alle winst op. Deze overwinningen werden verzorgd door de drie (in vorm zijnde) Vroegin- deweijs: Wouter, Wim en Maarten, gevolgd door René Ordelman en Ger ard van Ommeren. Na de derde ronde bezet Moerkapelle-1 de vierde plaats in de promotieklasse van de Rotter damse Schaakbond. In de onderlinge competitie werd bij de senioren de 15de ronde gespeeld. Koploper Maarten Vroegindeweij speelde remise tegen vader Wim Vroegindeweij. Gerard van Ommeren won via een mooie centrumdoor- braak van Wouter Vroegindeweij, ter wijl Ben van Geffen tegen het beton van René Ordelman zijn hoofd stootte (remise). Dick Bac had weinig moeite met Jacques de Lange en Jesse van Elteren won keurig van André Corpe- leijn. Tussen de nummers 3 tot en met 8 zijn de verschillen nu uiterst klein. Iets lager op de ranglijst klopte Mark van Putten zijn broertje Bart. Hugo van Elteren versloeg in een prachtige koningsgambiet partij van de niet ge ringe Cees van Vuuren. Jan Blok was teveel voor Gerrit van Meeteren en Sander Hertog had "mazzel" tegen Marian van Elteren. De ervaring van Henk van Putten en Arie Hoogduijn won het van de jeugdige overmoed van Aart-Jan van Vliet en Jan van Hel den. Stand aan kop: 1Maarten Vroeginde weij, 2. Gerard van Ommeren, 3. Wim Vroegindeweij. Jeugd, tweede ronde finalegroepen, uitslagen: Groep 1: Jan van Helden - Pieter van der Werff 1-0; Aart-Jan van Vliet - Ron Droog 0-1 (de verrassing); Sander Hertog - Peter van Vuurde 0-1; Kevin Bakker - Michiel Rensen 0-1. Groep 2: Stefan Rensen - Dick de Wildt 1-0; Saskia Droog - Glenn Krijgsman 0- 1; Jasper Kamp - Michael van Eijk 1-0; Patrick Stam - Lieke van der Werff 1-0. Groep 3: Matthias Freeke - Rob van Helden 1-0; Annemie van der Torren - Marius van der Torren 1-0; Freek Hof man - Norman van Rhijn 0,5-0,5. In groep 1 gaat Jan van Helden aan de leiding voor Ron Droog. Groep 2 wordt aangevoerd door Stefan Ren sen, gevolgd door Glenn Krijgsman. In groep 3 is Matthias Freeke voorlopig de beste, Annemie van der Torren is hier tweede. Door Svlvia van Doornen Gouda/Zevenhuizen - Zaterdaga vond 10 januari werd de Zevenhui- zense ondernemer G. Gerritsen sr. in een Gouds Partycentrum flink in het zonnetje gezet. Tijdens een gezellige feestavond met vrijwel alle perso neelsleden ep hun partners, werd hem door de heer C. Wiggers, be stuurslid van de Kamer van Koop handel én eveneens ondernemer in Zevenhuizen, een legpenning van de Kamer van Koophandel uitgereikt. Uit deze onderscheiding blijkt dat de heer Gerritsen sr. als ondernemer en werkgever zeer gewaardeerd wordt. Het waren de personeelsleden en medefirmanten die hem heimelijk hadden voorgedragen als kandidaat voor deze legpenning, speciaal voor deze gelegenheid de personeelsvere niging 'Bakkertje Deeg' oprichtten en vervolgens wekenlang in touw zijn geweest om de feestavond te organi- Bijgestaan door zijn vrouw ontvangt de heer G. Gerritsen sr. uit handen van C. Wiggers de legpenning van de Kamer van Koophandel. De heer Gerritsen sr. wist zijn bedrijf in de loop der jaren tot een bloeiende onderneming op te bouwen nadat hij, na het behalen van zijn bakkersdiplo ma, in 1971 zijn eigen bakkerszaak in Zevenhuizen opende. Het bedrijf tel de indertijd drie personeelsleden. In 1980 kwam zijn zoon G. Gerritsen jr. in het bedrijf en in 1987 werd dit omgezet in een samenwerking. Begin 1997 vond er een nog grotere uitbrei ding plaats door de samenwerking met bakker H. Eshuis. Tegenwoordig heeft de heer Gerritsen sr., samen met twee andere firmanten, de lei ding over vijfwinkels en dertig perso neelsleden. Vanuit de centrale bak kerij worden de dagelijks verse pro ducten geleverd aan de filialen Ze venhuizen, Bleiswijk, Moerkapelle, Waddinxveen en Nieuwerkerk aan den IJssel. Verder fungeert het be drijf als toeleverancier voor diverse detaillisten. Volgens J. van den Berg, voorzitter van de personeelsvereniging 'Bak kertje Deeg', is de heer Gerritsen sr. als werkgever plezierig in de om gang. Het is iemand die van een grap je houdt en vooral recht voor z'n raap is. De feestelijke gebeurtenis tijdens het personeelsfeest heeft hij uiteraard ook aan een aantal andere eigenschappen te danken. Volgens Van den Berg zijn het met name zijn uitstekende beleid en mentaliteit om met hard werken iets te bereiken, waarom de heer Gerritsen sr. zo ge waardeerd wordt.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 21