Uitbreiding bij Tank- en Wasstation Van der Knaap B.V. belangrijke stap vooruit ECB Programma 1998 De B.O.C. kids Scouting Sint Victor opent het nieuwe jaar Foto's in het Hort van Holland Gouwestaeteheren winnen bekerwedstrijd Aeolus 3 grijpt makkelijk de winst Erwtensoep Film bij De Schuilplaats Klaveïjasavond B. Jansen nadert koppositie WSV Hart van Holland/14 januari 1998 pagina 19 BewuSfmet milieu en energie omgaan Zonnecollector Waterzuivering Waterpolo Diverse andere B.O.C. activitei ten Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Nesselande - Nadat Tank- en Wassta tion Van der Knaap B.V. vorig jaar een eerste prijs heeft gewonnen in de SuperServiceRace en Station van het jaar 1997 is geworden, is er nu opnieuw een grote stap vooruit ge zet in de ontwikkeling van het be drijf aan de Groeneweg. De hogedrukinstallatie voor au towassen is uitgebreid tot zes wasplaatsen. Hier kan men zelf de auto reinigen met behulp van een hogedruk-installatie. Eén van de plaatsen is ook geschikt voor grote wagens zoals caravans of vrachtau to's. Er is voor de uitbreiding veel aandacht besteed aan mogelijkheden voor besparingen op water- en ener gieverbruik bij het autowassen. Er is in december een zonnecollector geïnstalleerd met een totale opper vlakte van ongeveer 48 vierkante me ter. Met dit systeem kan er een bespa ring bereikt worden van 60% voor het verwarmen van het waswater. Aan de collector zijn twee grote boilers ge koppeld van ieder 650 liter water. Door het meten van de temperatuur in de collector en in de boiler wordt het water automatisch verwarmd als het verschil meer dan 10 graden be draagt. Uiteraard is er wel een beveili ging aangebracht zodat het water nooit warmer kan worden dan 90 gra den. Ook het water wat afgenomen wordt in de wascabine wordt gemeten. Is het water warmer dan 60 graden dan wordt er automatisch koud water bij gemengd zodat men in de wascabine in ieder geval zijn of haar handen niet brandt. Tank- en Wasstation Van der Knaap B.V. zorgt hiermee voor opti male service voor de klant met het oog gericht op het milieu en energie besparing. Begin 1997 is er bij Tank- en Wassta tion Van der Knaap B.V. er een biolo gische waterzuivering geplaatst voor de wasstraat. Hiermee is het mogelijk geworden om de wasstraat met herge bruikt water te laten wassen. Deze voorziening levert een belangrijke besparing van leidingwater op. Een ander voordeel van de biologische waterrecycling is dat dit proces voor een deel ook in de slibvangputten en de benzine- en olieafscheider plaats vindt waardoor er beduidend minder afval overblijft. Het systeem werkt met bacteriën, een filter, lucht en en zymen. Door de gunstige omgeving zorgen bacteriën voor een biologi sche zuivering waarbij aanwezige res tanten van bijvoorbeeld shampoo en wax worden verwijderd. Ook de lange koolwaterstofketens van de benzine en koolstof worden verkleind. Iedereen die hierin geïnteresseerd is kan informatie krijgen van de heer C.A. van der Knaap, telefoon 0180- 638000. Boskoop/Waddinxveen - De Gou westaeteheren moesten afgelopen zaterdag aantreden tegen Orca in Leeuwarden voor een bekerwed strijd. Op papier een goede voorbe reiding voor de tweede helft van de competitie,d ie zaterdag 17 januari zal aanvangen tegen, UZSC. De Friezen begonnen goed aan de wedstrijd en openden zelfs de score, maar na twee minuten was het gedaan met de Frie zen. Eén speler wist zich niet te be heersen en werd wegens een slaande beweging het veld uitgestuurd, zon der vervanging. Hierdoor hadden de Gouwestaeteheren bijna de gehele wedstrijd een man-meer situatie. De ploeg van trainer/coach Jan Midden dorp wist de eerste periode met 5-1 af te sluiten. Doelpuntenmakers waren Jaco de Jong (2x), Wouter Steller, Rody Visser en Mare Mommers. De tweede periode was een vervolg van de eerste en de heren bouwden rustig hun voorsprong uit naar 11-2. Mare Mommers (2x), Remko Overdam (2x), Rody Visser en Jaco de Jong zorgden voor de doelpunten. In de derde pe riode besloot de coach een extra spe ler aan de kant te halen, zodat het een meer gelijkopgaande wedstrijd zou worden. In deze periode waren het Mare Mommers en Wouter Steller die de stand op 13-4 bepaalden. In de laatste periode was de concentratie en motivatie van de Gouwestaetehe ren tot het dieptepunt gedaald; alleen Mare Mommers wist nog te scoren. Eindstand 15-5. Door dit resultaat staan de heren in de halve finale van de bekercompetitie en kunnen zij zich opmaken voor de competitie. Benthuizen - Het jaar 1997 is voor de ECB een goed jaar geweest. De meeste activiteiten werden druk bezocht en enthousiast ontvangen. Het komende jaar viert de ECB haar dertigste ver jaardag. Het programma voor 1998 ziet er als volgt uit: 14 januari Kindertheater 'Lekker Weertje' (vanaf 4 jaar) en een Hobby-show (aanmelden bij Nico Krol, telefoon 3313820); 27 maart is er een avondpuzzelwandeltocht (aan melden bij Nico Krol); 8 april kinder middag voor kinderen vanaf 6 jaar; 30 april is het Koninginnedag met onder andere een kindersurvivalbaan; 21 mei dauwtrappen in Moerkapelle; 8 tot en met 12 juni is de Benthuizer avondwandelvierdaagse 'BAV'. De voor-inschrijving is op 5 juni van 18.30 tot 21.00 uur in De Tas; 10 juni Kinder- wandelavond, aanvang 18.15 uur; 12 september 30 jaar ECB met onder an dere een 30 kilometer lange puzzel fietstocht; 16 september is een kindermiddag voor kinderen vanaf 4 jaar; 10 oktober 30 Oud-Hollandse spelletjesmiddag- en avond; 31 okto ber Rabo Bietenoptocht; 21 novem ber Sinterklaasintocht en kinderto neelvoorstelling 'Pardoes'. Benthuizen-Zaterdag 17 januari orga niseren 'De Benthuizer Zangertjes' de traditionele erwtensoepdag voor Benthuizen en omstreken. De zelfgemaakte erwtensoep wordt gekookt bij de familie Verwey aan de Dorpsstraat 33. De soep moet van te voren telefonisch besteld worden, te lefoon 079-3313247 of 3414458 en kan tussen 11.00 en 12.30 uur opgehaald worden. Wie niet in staat is de soep te halen, kan de soep gratis thuis laten bezorgen (alleen in Benthuizen). Wie heeft mijn trouwring gevonden? Inscriptie: Nelly 23-10-58 Tel. 079-5931657 Weggevlogen: twee grote parkieten. Groen met grijze kop: 079-5932009 Benthuizen - Zaterdag 17 januari draait in koffiebar De Schuilplaats (achter de Nederlands Hervormde kerk) de film "Against all hope". Ieder een ouder dan 14 jaar is welkom. Aan vang 20.00 uur. De film begint om 20.30 uur. Hazerswoude-Dorp - Op maandag 19 januari organiseert de K.V.V. een kla- verjasavond voor leden en introdu cés. Er zijn leuke prijzen te winnen. De kosten voor deelname bedragen ƒ5,-. .De avond wordt gehouden in het Dorpshuis en begint om 20.00 uur. 11 '-1 werd onze papa 40 jaar. Gefeliciteerd! Arwin en Dianne Benthuizen - De B.O.C. kids zijn de nieuwe uitdaging van het B.O.C. Zij zijn er op zaterdagmiddag voor alle kinderen van 6 tot 12 jaar. De vrijwilli gers van het B.O.C. gaan zich richten op deze doelgroep, omdat deze te vaak vergeten wordt. Op 17 januari wordt begonnen met een Spook B.O.C, een kennismakingsmiddag. Er is een echt spookhuis, een ruimte om spinnen en spoken te maken en de toekomst kan voorspeld worden. Het spookhuis gaat open om 14.00 uur en sluit om 16.00 uur. Op 31 januari worden er Valentijns- kaarten gemaakt; 14 februari is er film; 28 februari toneelmiddag; 14 maart j-ijn de voorronden voor de miniplay- backshow die gehouden wordt op 30 aPril; 28 maart spelletjesmiddag; 11 aPril knutselen voor Pasen; 25 april njoederdagcadeautje maken; 16 mei kielen; 30 mei pannenkoeken eten; 13 i juni speurtocht door Benthuizen en op 27 juni is de laatste B.O.C. kids van het seizoen. Kosten/2,- per middag. Alle kinderen en vrijwilligers zijn wel kom. Voor meer informatie: Marga 0172-589137, Richard 079-3312421, Jolande 079-3166767. Op 9 januari is er een Hollandse avond; 17 januari Jungle Dance voor de jeugd van 12 tot 15 jaar van 19.30 tot 21.30 uur. Entree ƒ2,50. Voor ieder een ouder dan 15jaarbegintdeJungle Party vanaf 22.00 uur tot 2.00 uur. Entree 7,50; 31 januari is er een Be ach Dance voor de jeugd van 12tot 15 jaar van 19.30 tot 21.30 uur. Entree ƒ2,50. Na 22.00 uur is iedereen ouder dan 15 jaar welkom. De entreeprijs bedraagt dan 7,50. Korte broek en zonnebril zijn verplicht. Waddinxveen - In het weekend van 10 en 11 januari is er door de badminton clubs van Florida en Aeolus flink ge speeld. de teams sloten de dag af met wisselend resultaat. Aeolus 3 was goed op dreef tegen Leyton 3. Jeffrey van Ham speelde, door afwezigheid van Vincent Hart- wijk, voor het eerst sinds lange tijd een'enkel. Hij deed dit zo goed dat hij zijn tegenstander, John Romswinkel, in twee goede sets versloeg met twee maal 15-9. Ook Marius, Patricia en Sandra wonnen daarna hun enkels vrij simpel. Zonder verder moeite werden ook de rest van de partijen gewonnen, hetgeen betekende dat Aeolus won met 8-0. Team 4 van Flori da speelde tegen Pijnacker 3. Chris Voerman won zijn enkel van M. Koens met 15-12 en 15-11. Vervolgens werd Pascal de Wolf verrast door zijn te genstander. De sterk spelende R. Zandbergen won met 8-15 en 9-15. Edith Heerma van Voss speelde een spannende enkel tegen J. van Velzen, maar na twee mooie sets moest ze als verliezer de hand van haar tegenstan- der schudden (9-12 en 11-12). Inval- ster Thea Fennema won simpel haar enkel met 11-2 en 11-7. De rest van de partijen werden ook door Florida ge wonnen, zodoende werd het 6-2. Aeolus 7 won met 6-2. Dat gebeurde nadat Onno de Wit met 15-12 en 15-11 van zijn rivaal had gewonnen. En ook Marjo Appel en Tea Lagrauw (respec tievelijk 11-8,8-11, 1L-5 en 11-8,6-11 en 11-5) lieten het achterste van hun tong zien. Bij de mixen werden de punten over beide partijen verdeeld. Maar de beide dubbels werden door Aeolus gewonnen. Team 8 van Florida moest tegen dé Spotvogels. De enkels liepen bij dit team wat stroef, en daardoor was het ook na dit onderdeel 1-3. De mixen- werden gewonnen: Piet Vermeulen en Bianca Boeters hadden daar echter een drie-setter voor nodig (17-18, 17- 15 en 15-11). De dubbels werden door de tegenstanders gewonnen, waar door het 3-5 werd. Florida 9 speelde tegen S10 13. De vooruitzichten waren niet positief, toch kon Jan Troost tweemaal tot winst komen (in de enkel en in de mix met Mirella Trimp), waardoor het toch nog 2-6 werd. Waddinxveen - Scouting Sint Victor Denieuwjaarsinstuif op3januari was geheten. Flet was es - Scouting wil in 1998 eens wat vaker van haar activiteiten laten horen, zoals: zomer kampen en bivakken, financiële acties voor het nieuwe clubhuis en bijzon dere activiteiten. Een bijzondere opkomst hadden de kabouters, gidsen, rowans en sher pa's met kerst. Zij zijn dit jaar naar het zonnige Hawai geweest om daar op het strand onder de palmbomen te barbequen. Voor deze gelegenheid was één van de zalen van het clubhuis omgebouwd tot tropisch paradijs. De stam vierde een witte kerst in Velle- reux (Belgische Ardennen). nieuwjaarsinstuif op 3 januari een activiteit voor alle speltakken. De leiding (verkleed als spook) had het clubhuis veranderd in een spookhuis met allemaal kamers, waar verschil lende spelen gedaan konden worden. De middag werd afgesloten met een spooktocht door de wijk, die eindigde bij een nieuwjaarsvuur op de dijk. 1997 werd toen symbolisch verbrand en met een yell werd 1998 begroet, 's Avonds was er voor de leiding en het bestuur het traditionele 'Dank-je-wel- kom' georganiseerd. Met een present je werden vertrekkende bestuursle den en leiding bedankt voor hun inzet en werd de nieuwe leiding welkom geheten. Het was een geslaagde dag en een veelbelovend begin voor 1998. Scouting Sint Victor heeft de volgen de speltakken:- bevers: jongens en meisjes van 5-7 jaar; - esta's: jongens en meisjes van 7-11 jaar; - kabouters: meisjes van 7-11 jaar; - welpen: jon gens van 7-11 jaar; - gidsen: meisjes van 11-15 jaar; - verkenners: jongens van 11-15 jaar; - rowans en sherpa's: jongens en meisjes van 15-17 jaar; - stam: jongens en meisjes van 17-23 jaar. Voor informatie of om een keer te komen kijken, kan men Jolanda Schro ten bellen, telefoonnummer: 611853. Waddinxveen - Na twee weken geen competitie schaak, is de huishoudelij ke competitie van schaakvereniging WSV hervat, waarbij donderdag 8 ja nuari de zestiende ronde werd ge speeld. De huidige koploper L. Wille men speelde niet vanwege een voor uitgespeelde wedstrijd voor de Rot terdamse Schaakbond (RSB) op de zelfde avond, welke in winst werd omgezet. Voor de interne competitie zal het kampioenschap waarschijnlijk wor den bepaald door L. Willemen en B. Jansen. B. Jansen (nummer 2 op de ranglijst) wist met de zwarte stukken H. de Roodt te verslaan en zo flink in puntenaantal de koploper te naderen. Een verrassend sterke partij van L. van der Haven (5) die E. Philipse (4) op een nederlaag wist te trakteren en W. van der Hoek (10) en P. de Louw hielden elkaar in evenwicht. Een ver der uit de top tien zakkende A. Prins (7) waarvoor A. Kardol (9) verant woordelijk was. In de subtop moest G. van der Knaap een nederlaag inhaleren tegen H. van Woudenberg, de hoge positie van J. Markus moest worden prijsgegeven door verlies tegen L. Ellers en A. van der Starre en N. Dannis waren op het schaakbord eikaars gelijke. In het middengedeelte eveneens re mise tussen M. Moerland en F. Ritter en door zijn winst tegen H. Verwaal j Zevenhuizen - Zondag 1 november was de zon er de oorzaak van dat een auto bij boer Ros aan het Noordeinde in de tuin belandde. Een personenauto, komende uit de Zevenhuizense Dorpsstraat, kreeg geen voorrang van een bestuurder van een personenauto die op de Oprit reed. Deze bestuurder werd verblind door de zon. Twee mensen raakten licht gewond. weet J. Stam zich uiteindelijk in de subtop te spelen. Hetzelfde verhaal voor T. Goor, die verrassend J. van Oort met lege han den achterliet. Nederlagen voor B. David, D.J. van Offeren, P. van Offeren en J. van der Haven tegen respectieve lijk A. van Nieukerke, J. van der Hei den, J. van der Born en H. van Offeren. J. van Sandijk hield lang stand in de partij tegen H. Smitskamp, maar ont beerde de lef in de slotfase om zijn tegenstander het schaakleven verder zuur te maken, een flinke tegenaanval was het gevolg, wat vervolgens op een nederlaag uitliep en tevens een posi tie in de kelder van de schaakdivisie. In de onderste regionen tenslotte een zwalkende T. Kuiper, die nu weer weet te winnen ten koste van A. Hen- nink, V. Coevert pakt de punten tegen E. Hildebrand en broer L. Coevert blijft de degelijke rode lantaarndrager door verlies tegen T. Ponsioen.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 23