Flyers dames 1 behaalt nuttige overwinning Unieke kans voor marathonlopers voor Rotterdam VC Nesselande verstevigt positie Langs de Gouwe Loop Rabo Sportverkiezing Rijnwoude Nesselande-dames boeken 1-3 overwinning Sjoelen BROUWER DE KONING Nieuwe glasbakken UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/14 januari 1998 pagina 9 Bask' Dames 2 laat punten liggen Waddinxveen-Dames 1 had iets goed te maken bij het begin van de tweede helft van de competitie. De eerste helft was niet zo denderend afgeslo ten. De tegenstander was Jumpers, een team dat een stuk hoger geklas seerd staat. Jumpers nam in het begin van de wedstrijd het initiatief, maar Flyers bleef aanklampen" en liet de achterstand niet te groot worden. Tegen het einde van de eerste helft kregen de dames van Flyers wat meer greep op de wedstrijd en de pauze werd bereikt met een 21-21 score. De tweede helft ging gelijk op, dankzij de twaalf punten op rij van Anita van Unen. In de periode tussen de zesde en elfde minuut brak Flyers de weer stand van Jumpers en kon toen een beslissende voorsprong opbouwen. De eindstand was 59-51. Topscoor der: Anita van Unen met 23 punten. Spannend was het bij meisjes kadet- ten tegen Leiderdorp. Er werd weinig gescoord, maar wel steeds om en om. Het verschil was nooit meer dan twee punten. De eerste helft werd afgeslo ten met een 17-18 stand. De tweede helft werd het 12-13 en de einduitslag was 29-31Topscoorders met zes pun ten waren Judith de Mik, Esther van Kleinhoonte van Os en Brigit van den Nieuwendijk. Jongens mini's maakten er een zeer spannende wedstrijd van tegen DAS. Tot de veertiende minuut verdedigde Flyers een kleine voorsprong, maar toen kwam DAS langszij en ploegen scoorden om en om, waarbij DAS de gelukkigste was en de laatste score liet aantekenen voor de 51-52 over winning. Topscoorder: Sebastiaan Overdam met 20 punten. Vrijdagavond 16 januari spelen in de Duikelaar om 19.15 uur meisjes kadet- ten tegen Zoebas en om 21.00 uur heren 1 tegen BZ'72. Boskoop - In week drie start de loop groep van atletiekvereniging AV'47 voor de vierde keer met de voorberei ding voor de marathon van Rotter dam. Van de loopgroep hebben zich al een aantal ingeschreven voor deze klassieker onder de marathons. Om ook lopers uit de regio de kans te geven zich op professionele wijze Voor te bereiden is het mogelijk gedu rende drie maanden met de loop groep mee te trainen. De enige eis is een goede basisconditie en looperva- ring. Iedere loper zal worden begeleid bij de training en ontvangt een trainings programma. Tijdens de training wordt het programma afgestemd op persoonlijke capaciteiten. De trainingen bestaan uit drie tot vijf trainingen per week. Op maandag en woensdag wordt getraind op basis snelheid en looptechniek. Op zater dagmiddag wordt gezamenlijk de lan gere duurloop gelopen. Door de bege leiding van een fietser is het tevens mogelijk het drinken tijdens het lopen te oefenen. Een aantal testlopen staan op het programma om de vorderingen te controleren. De voorbereiding loopt van half ja nuari tot de marathon van Rotterdam (19 april). De voorbereiding zal wor den afgesloten met een pasta-party. Op de wedstrijddag zelf wordt door de loopgroep een locatie gehuurd vlakbij de start en finish. In deze loca tie beschikt men over douches en massage-faciliteiten. Voor het meetrainen gedurende de drie maanden zal van elke loper een bijdrage worden gevraagd. Aanvang maandag 12 januari om 19.30 uur bij de kantine van AV'47 aan de Hoogeveenseweg in Boskoop. Voor aanmeldingen en informatie kan men contact opnemen met de trainer van de loopgroep van AV'47, Jan van der Meij, telefoon 0182-640355. KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden: (20% korting) - Broeiramen Sla- en koolplanten voor glascultuur Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken ƒ10,- KWEKE VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxveen - Op zaterdag 28 februa ri vindt de 'Langs de Gouwe Loop' plaats. Bij de sportclub Antilope is het organisatie-comité druk bezig met de voorbereidingen van deze loop. Het comité is druk bezig om bij de wed- strijdloop een zo sterk mogelijk deel nemersveld aan de start te krijgen. De eerste contacten met bekende atleten zijn inmiddels gelegd. Het parcours bij de heren is 29.52 minuten op naam van Andrei Schala- gin uit Rusland en bij de dames 31.54 minuten op naam van Nadia Prasad uit Frankrijk. Naast de wedstrijdloop en de prestatielopen wordt er een aparte kinderloop voor kinderen tot en met 12 jaar gehouden. Deelname aan deze kinderloop is gratis. Voor meer informatie: Annerie de Gier, telefoon 0182-613214. Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag speelde VC Nesselande in eigen huis tegen de nummer vier van de SNS- league en streekgenoot Alcom/Capel- le. Kon Nesselande in vijf eerdere ont moetingen niet van de Capellenaren winnen, zaterdag werd resoluut deze cyclus doorbroken en wonnen de Ze- venhuizenaren met 3-1 (15-11, 13-15, 15-4 en 15-4) het competitieduel. Trainer/coach Teun Buijs begon met Joost van der Hoek, Ferry van Hal, Matt Lyles, Arno van Solkema, Timo Dijkgraaf en Joost Looman. Dit zestal wist door een sterke service en een goede blokkering de aanvallen van Alcom te ontregelen. De Zevenhuizen- aren liepen al snel uit naar een 6-0 voorsprong. Hierna wist Alcom weer in de wedstrijd te komen en werd het een aantrekkelijk duel. Uiteindelijk wist Nesselande deze eerste set met 15-11 te winnen. Inde tweede set liep het aan Zevenhuizense k^nt niet. Al com kreeg de gelegenheid om in het spel te komen en zorgde voor een 5-10 voorsprong. Teun Buijs bracht Gijs Ronnes voor Joost van der Hoek in het veld om andere aanvalspatronen te creëren. Bij 6-11 kwam Michiel van der Kuip in het veld voor Joost Loom an. Dit sorteerde effect en Nesselande kwam langzaam dichterbij: 11-12 en 13-14. Een netfout bracht het vijftien de punt voor Alcom (13-15), zodat de stand weer recht getrokken was. Nesselande begon in de derde set weer voortvarend. Met de goede pass van uitblinker Ferry van Hal, kon spel verdeler Gijs Ronnes zijn aanvallers goed in stelling brengen. Bovendien was de blokkering van Nesselande doelmatig: 15-4. Ook in de vierde set verslapte Nesse lande niet en kon het publiek eën sterk spelende ploeg zien, die gedeci deerd naar een 15-4 setwinst werkte. Met deze 3-1 overwinning op runner- up Alcom/Capelle staat Nesselande nu zes punten los van de nummer vier en blijft het goed op de tweede plaats staan achter Piet Zoomers, samen met Remote IT/Zwolle. Zaterdag 17 januari spelen de Nesse- landers in Breda tegen Wanzl/Brevok. Aanvang 19.30 uur. Hazerswoude-Dorp - Op vrijdag 16 ja nuari wordt de Rabo Sportverkiezing Rijnwoude gehouden in het Dorps huis in Hazerswoude-Dorp. Aanvang 20.00 uur. Van alle genomineerden zijn video-opnames gemaakt tijdens het uitoefenen van hun sport. De ge nomineerden worden dan ook voor gesteld door middel van deze video beelden. De genomineerden zijn: Heren: Jan Dirk Corts (marathon- schaatsen), Olaf Kardolus (scher men) en Martijn Oosterveen (judo); Dames: Marjan Boogaarts-Mager (ma- rathonschaatsen), Wendy van Brakel (schoonspringen) en Femke van Dijk (judo); Team: B.S.C.'68 (voetbal), Orion (volleybal) en TeHaDo (tennis); Aankomend talent: Walter Beuke- boom (judo), Marcel Vondeling (voet bal) en Kim van Wilgen (karate). Naast deze sportverkiezing is er ook een verkiezing van de vrijwilliger van het jaar 1997. Iedere vereniging in de gemeente Rijnwoude zal een vrijwilli ger vanuit zijn club voordragen. De sportcommissie zal uit de voorgedra gen personen de vrijwilliger van 1997 bekend maken. De voorgedragen personen zijn: me vrouw Janny Duivenvoorden van H.T.C., de heer N. van Eeden-Peters- man van B.S.C.68, de heer Gerrit Sna- tersen van Schaakvereniging Rijn woude, mevrouw Alie Snellenberg- Abbink van Artesia en de heer Jan Timmermans van Avanti. Vught-Zevenhuizen - Dankzij een trai ningsprogramma tijdens de winters top was de selectie van het eerste damesteam van VC Nesselande rede lijk in vorm gebleven; een oefenwed strijd op 3 januari had nou niet be paald schitterend volleybal laten zien en ook daarom waren de dames goed geconcentreerd voor de uitwedstrijd tegen WC, dat slechts een beschei den 10e plaats in de landelijke le divi sie inneemt. In een rommelige wedstrijdhal, met Nesselande op het middelste van drie onafgeschermde speelvelden, nam de selectie van coach Bosschaart het initiatief. Na een voorsprong van 2-5 zorgde enkele zwakke aanvalscombi- naties voor een 7-5 achterstand. Tweede spelverdeelster Michelle Bijl werd voor libero Hedda Meijer inge bracht/waardoor er meer variatie in het spel kwam. Door de combinatie van servicedruk (Olga van Zaanen scoorde 7. services op rij) en goed gesloten blokkering liep Nesselande uit tot 7-12 en won de set uiteindelijk met 10-15. WC oefende in de tweede set meer druk uit, waardoor de passing aan Zevenhuizense kant matiger werd. Coach Bosschaart was genoodzaakt vroeg in de set beide time-outs op te nemen en trachtte door meerdere wissels het tij te keren. Het bleef ech ter rommelig bij Nesselande en WC won de set met 15-10. De derde set bracht weer de nodige scherpte bij Nesselande, dat snel uitliep naar een voorsprong van 2-10, met name door solide passing en veel aanvallende scores van Fanny Lafeber en Monique Vermeulen. Enig concentratieverlies bracht WC dichterbij tot 6-12, maar de setwinst ging uiteindelijk met 8-15 naar Zevenhuizen. De vierde set moest beslissen over de volle 3 wed- strijdpunten en daarop was Nesselan de gebrand. Wederom een snelle voorsprong van 0-5 en 3-8 door goed aanvalsspel en gesloten blokkering, waarin ook spelverdeelster Aafke Verbrugge regelmatig acteerde. De grieperige Eva Heerschap, die tot dan goed functioneerde, was leegge- speeld en werd vervangen door Ruth Minderhout. WC kwam nog wel dich terbij, maar de overwinning kwam niet meer in gevaar en Nesselande incasseerde de volle wedstrijdwinst. Door dit resultaat wordt de mooie derde positie in de competitie ge handhaafd en is men klaar voor de thuiswedstrijd tegen koploper Mikro uit Roosendaal komende zaterdag om 14.00 uur in Swanla. "We scoren niet voldoende wanneer we in balbezit zijn" was de belangrijk ste verklaring van coach Medan voor de 3-1 nederlaag die dames 2 leed in Rijnsburg tegen RW. Hoewel dit al tijd een lastige uitwedstrijd is, was het verschil in de conpetitie toch van dien aard dat Perdijk-Nesselande hier pun ten had moeten pakken. Met 9-15 was de eerste set nog tamelijk eenvoudig gewonnen, maar vervolgens werd met 15-6, 16-14 en 15-13 verloren. Door dit resultaat zakt Perdijk weg uit de kop van de landelijke 3e divisie en wordt het komende zaterdag om 17.00 uur in Swanla in de thuiswed strijd tegen middenmoter Woerden ongetwijfeld een spannende pot. Waddinxveen - De leider van de Wad- dinxveense sjoelers, Jan Kersbergen loopt iedere ronde in het algemeen klassement steeds verder weg van zijn belagers. Dick Dros, Tine Valen- kamp, André van Gemeren en Wim Slingerland jr. zullen alle zeilen bij moeten zetten om hem nog in te lo pen. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: Klasse A: 1. Jan Kersbergen 143.233,2. Dick Dros 138.817, 3. Tine Valenkamp 138.133, 4. André van Gemeren 137.933, 5. Wim Slingerland jr. 137.280,6. Wim Valenkamp 136.300,7. Dirk Jan van Drunen 135.750, 8. Frans Bouwmeester 133.975, 9. Henk van Beek 132.583, 10. T. van Leeuwen 131.080 en 11. Peter van Leeuwen 130.360 punten. Klasse B: 1Frans Botger 129.140,2. G. Renesse 128.550, 3. Ed den Drijver 128.200,4. CorFaay 127.617 en5.Teus Visser 127.133 punten. Klasse C: 1. Jan Olie 119.400, 2. Asha den Drijver 119.067, 3. Jan van Beek 116.100, 4. C. van Wijk 115.833 en 5. Cor van Gils 115.483 punten. Klasse D: 1. Wim Slingerland sr. 109.667, 2. R. van Wijk 108.767, 3. J. Ridder 108.617, 4. Ceron van Beek 107.680 en 5. M.C. Taktor 104.940 pun ten. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar.' Zevenhuizen-Moerkapelle - Vorige week zijn nieuwe glasbakken geplaatst. Hier mee wil de gemeente het nog gemakkelij ker maken om het glas apart te houden. Bij de nieuwe glasbakken zijn de inwer- popeningen voor wit, groen en bruin glas naast elkaar te vinden, zodat het op kleur scheiden van glas nauwelijks extra moei te kost. Binnenin is de container ver deeld in drie compartimenten aangepast aan de kleuren glas: 50% wit, 40% groen en 10% bruin. Bij in inwerpen hoort men minder lawaai door de gummibekleding aan de binnenkant. Een belangrijk argument voor de keuze van dit type glasbak is de unieke wijze van inzamelen. Door de speciale con structie binnenin de container en op de inzamelauto (het zogenaamde pyrami- desysteem) kan de chauffeur de glasbak in één keer legen. Doordat de container op de inzamelauto ook in drie vakken verdeeld is blijft het glas gescheiden in drie kleuren (zie tekening). Bruin glas Groen glas In één keer te ledigen - naar kleur gescheiden

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9