Halfje politiek! Kindertheater in dorpshuis Swanla Een beker voor Shirley Twee klokken, twee tijden Fietspad langs Al2 betegeld Fons van der Stee voorman WD Gert Jan Freeke lijstaanvoerder RPF Halfje politiek! Jaarvergadering Plattelandsvrouwen Woensdag 4 waart worden de gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Wat kiezen de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle? Vanaf heden wekelijks een halve pagina politiek in het Hart van Holland. Steeds 1wee vertegenwoordigers vertellen waarom juist hun partij de meeste stemmen moet krijgen! Hart van Holland/21 januari 1998 pagina 13 Onderweg naar 2002 Resultaatgericht Resultaat Zorg Zevenhuizen - Woensdag 28 januari komt het poppentheater "Pimpernel" in dorpshuis Swanla met de voorstel ling "...op zoek naar de schat...". De voorstelling is bestemd voor kinde ren van 4 tot en met 7 jaar. De toe gangsprijs is ƒ5,50. Het begint om 14.00 uur. Liesbeth gaat met een schatkaart in de hand op zoek naar een schat. Na een lange tocht komt ze aan op de zuidpool. Het klopt precies: een hoop kinderen, een iglo en een ijsberg. Bo ven op het puntje van de ijsberg moet ergens de schat zijn, dus alleen nog even de berg op... Maar net als ze de berg op wil gaan ontmoet ze een kleine pinguïn. Zijn moeder is al drie dagen boodschap pen doen en dat is wel heel erg lang... Op zoek naar de schat is een span nend avontuur op een hoge ijsberg. Een ijsberg waar een heel koude pool- wind waait en waarop je zo klein lijkt als een poppetje. Zevenhuizen - De afdeling Zevenhui zen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt haar jaar vergadering op maandag 26 januari in Zorgcentrum De Zevenster. Aanvang 20.00 uur. Na de pauze verzorgt mevrouw Olie man een bingo. De volleybal pakken in plaats van Montignac- cen! W'veen maandag 21 uur info: 617075 Moerkapelle - Zaterdag 17 januari werd in Op Moer de eerste rolschaats- wedstrijd van 1998 gehouden. Het ging om een wedstrijd in de Rolrin- ckelklasse. Zeven verenigingen met in totaal vijftig deelnemers deden aan de wedstrijd mee. Van de negen te behalen ereplaatsen kon Shirley van der Poel van Rolling '90 een beker in ontvangst nemen. Verder kregen alle deelnemers een oorkonde en een aan denken. De uitslagen waren als volgt: Rolrin- ckels A (tot 7 jaar): 6e Elja Kamp; Rolrinckels B (7-10 jaar): 4e Daphna Bontenbal, 9e Marlotte Vonk, 11e Irma Meijndert en 13e Tamara Bon tenbal; Rolrinckels C (10 jaar en ouder)j 2e Shirley van der Poel. Rolschaatsvereniging Rolling '90 or ganiseert op 14 februari een wedstrijd voor verenigingen uit regio West, die aangesloten zijn bij de Nederlandse Rolschaatsbond. Het is een wedstrijd in de B-klasse. Iedereen is welkom. De toegang is gratis. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - De nieuwe lijsttrekker voor de WD bij de gemeenteraadsver- kiezingop woensdag 4 maart is Fons van der Stee. Zijn stam boom staat stevig geworteld in de klei van Noord-West Bra bant. Hij woont nu in Moerka pelle, is 62 jaar, gepensio neerd, maar zeker niet uitge- functioneerd. Hij is een volle neef van Fons van der Stee, oud-minister van Landbouw en Financiën. Samen met zijn vrouw streek Fons van der Stee elf jaar geleden neer in Moerkapelle. Als afgestu deerd Delftenaar heeft hij in het bedrijfsleven verschillen de topfuncties bekleed. Laat stelijk als lid van de hoofddi rectie van Nationale Neder landen. Nu hij vrij man is en tijd over heeft, heeft hij zich beschikbaar gesteld voor de gemeenteraad. Ervaring in de gemeentepolitiek heeft hij op gedaan in Bergschenhoek, dat net als Zevenhuizen-Moerka pelle onder vuur ligt van om liggende steden. Van der Stee: "Die mogen alles wat wij niet mogen. Wij vinden dat de kernen in onze gemeen te net zo goed bestaansrecht moeten hebben als de grote woonlocaties om ons heen. Dat wil zeggen meer woning bouw en meer ruimte voor het bedrijfsleven. Wat we nu zien is dat onze kinderen en klein kinderen wegtrekken, dat win kels noodgedwongen sluiten en dat ondernemingen we gens ruimtegebrek niet kun nen doorgroeien. Dat is niet goed. Daarom sprak de nieuw jaarsrede van Arno Lamot, voorzitter van de Onderne merskring Zevenhuizen- Moerkapelle, mij zo aan. Sa men optrekken en respect hebben voor en vertrouwen hebben in elkaar. Willen we het welvaartsniveau op peil houden dan moet er wat ge beuren, dan zullen we, voor zien van goede argumenten, ge zamenlijk moeten optrekken". Zo filosoferend over de politie ke invloed van een partij in de richting van het hogere eche lon zegt Van der Stee dat een groepering als Gemeentebelan gen die invloed niet zozeer heeft. Waarmee hij overigens niets ten nadele van die partij wil zeggen. Op puur gemeente lijk niveau, zo vindt hij, heeft ze zeker een functie. Maar de meest belangrijke zaken bin nen een gemeente worden tóch bepaald door het Rijk en de Provincie. En wil men invloed uitoefenen op die besluitvor ming dan moet men ter plekke een goede ingang hebben. "De WD heeft die mogelijkheid en zal die ook uitbuiten. Laten we er vooral geen doekjes om win den: politiek is toch vaak ge woon handjeklap". Waar gaat de WD de komende vier jaar naar toe? Allereerst is de WD voorstander van de rea lisering van de structuurvisie Zevenhuizen-Moerkapelle. Dat betekent dat verschillende za ken moeten worden herschikt en concreet moeten worden aangepakt. Op korte termijn zal er meer ruimte moeten komen voor woningbouw en voor het bedrijfsleven. De glastuinbouw zal geconcentreerd moeten worden. De recreatie zal meer inhoud moeten krijgen. De open polders dienen zoveel mogelijk in stand te blijven, maar moeten voor een deel an ders gebruikt gaan worden. Ze moeten veel meer toegankelijk worden. Nu mag men er alleen op afstand naar kijken. Er door heen fietsen of wandelen moet mogelijk worden. Hiervoor zal geld beschikbaar gesteld moe ten worden. Het feit dat Zeven huizen-Moerka pelle tot het Groene Hart be hoort, zal ertoe moeten leiden dat grote ste den als Rotterdam en Zoeter- meer van deze gemeente af moeten blijven. Zij moeten de visie van Zevenhuizen-Moer kapelle ondersteunen, ook fi nancieel. Het zijn immers ook hun inwoners die hier recre- ren. Het Bentwoud mag aan de kant van Moerkapelle uitslui tend voor langzaam verkeer opengesteld worden. Bij het anders ordenen van de ter beschikking staande ruimte zal tijdige samenspraak met de huidige gebruikers en/of eigenaren moeten plaatsvin den. Geen overval-tactiek. Verder wil de WD de algehele verkeerssituatie verbeteren. In dit verband wordt gedoeld op de BK-problematiek, het sluipverkeer en de bereik baarheid van de kernen. Goede voornemens zijn pri ma, maar waar het om gaat is resultaat. "Als we over vier jaar nog steeds dezelfde situa tie hebben als nu dan zou ik me ontevreden voelen. Dan zou ik m'n eigen functioneren ter discussie willen stellen. Ik wil resultaat zien en ik wil daar straks ook op afgerekend wor den". Zevenhuizen - Wie door de Dorpsstraat van Zevenhuizen rijdt, werpt vaak onbewust een blik op de klok van de toren van de Nederlands hervormde kerk. Komende vanaf het Noordeinde is het in dit geval vier minuten over twee. Bij het gemeentehuis aangekomen blijkt het ineens negen over twee te zijn. Een afstand die normali ter in ongeveer dertig seconden is af te leggen. Bij menig voorbijganger zal de vraag opkomen: "Ben ik vroeg of heb ik haast?" kou en het natte weer is dit thans echter niet mogelijk. Ook klaagt men over het feit dat het fietspad ter plekke ten opzichte van de watergang ernaast erg hoog ligt. Hieraan kan de gemeente echter wei nig doen. Het verschil in afstand tus sen de rijksweg en de sloot eronder is van nature groot. Dat het ertussen liggende fietspad nu opgehoogd is maakt de afstand slechts iets groter. Het feit dat er naast het fietspad geen berm aanwe zig is, was voorheen ook al het geval. Het hemelwater dat vanaf de rijksweg de watergang beneden inloopt, spoelt namelijk de grond weg. Ook dit is een aanhoudende zorg van de gemeente. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Van gemeentewege werd onlangs het fietspad langs de Al 2 tussen de afslag Waddinxveen en het baggerdepot aan de Noordelijke Dwarsweg betegeld. Het gevolg is dat het rijwielpad tevens iets werd opge hoogd. De aansluiting op het asfalt bij de Noordelijke Dwarsweg is hierdoor niet optimaal. Hierover kwamen klachten binnen. De gemeente Zeven huizen-Moerkapelle, op wier grond gebied de herstelwerkzaamheden werden uitgevoerd, is zich bewust van de gevaarlijke situatie die door dit verschil in hoogte is ontstaan. Ze heeft hierover contact gehad met de aannemer. Deze zal het verschil in hoogte met behulp van extra asfalt vloeiender laten verlopen. Door de Zevenhuizen-Moerkapelle - Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen op woensdag 4 maart gaat de Reformatorisch Politieke Federatie (RPF) los van de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP), de verkiezingsstrijd in. Gert Jan Freeke is door zijn achterban uitverkoren het partij beleid uit te dragen om dit na het tellen van de stemmen hopelijk ook daadwer kelijk gestalte te geven. De afgelopen vier jaar trok ken RPF en SGP gezamenlijk op. In de gemeenteraad vormden zij één fractie. Een sa menwerking die in goede harmo nie verliep. Desondanks heeft de RPF gemeend als aparte partij de verkiezing in te gaan. Het bestuur is de mening toegedaan dat de partij zodoende een maximaal aantal zetels zou kunnen behalen. Om voor beide christelijke groe peringen zo weinig mogelijk rest- stemmen verloren te laten gaan hebben de besturen van RPF en SGP wel besloten een lijstverbin- ding aan te gaan. Als het SGP als zusterpartij dan een extra zetel zou verkrijgen, zal de RPF daar uiteraard vrede mee hebben. Zo wel de RPF als het SGP hebben immers als gezamenlijke bron: de Bijbel als Gods Woord. Wat heeft de combinatie SGP/RPF de afgelopen vier jaar kunnen betekenen en wat is de rol van de RPF daarin geweest? Allereerst leverde de SGP/RPF in de persoon van de heer R. de Gooijer een wet houder. Op die manier heeft ze mede een duidelijk stempel op de gemeentelijke politiek kunnen drukken. Wat de RPF binnen die combinatie vooral nastreefde was cliënttevredenheid in de zin van wat vinden de inwoners van de kwaliteit van de diensten van de gemeente. Die was volgens haar niet altijd even goed. De RPF wordt ook vaak in één adem ge noemd met Groen Links waar het gaat om het groen. De RPF vindt de zorg voor de leefomgeving ui terst belangrijk. Daarom is ze, met alle respect overigens voor de lo kale ondernemers, een groot voorstander van het Bentwoud. Wat het groen betreft had ze in wethouder De Gooijer ook een uit stekend bestuurder. De kernen van de gemeente kregen onder zijn regime veel meer kleur. De outfit werd belangrijk verbeterd. Een belangrijk onderdeel van het RPF-beleid was eveneens een ge leidelijke verhoging van de belas tingen. Van rijkswege werd aan de gemeenten voorgeschreven de OZB tot een bepaald bedrag te verhogen. Voor de gemeenten een must. Het tempo waarin, daar had de gemeente zelf nog een stem in. De RPF was van mening door in de gemeentelijke begro ting te schuiven die verhogingen stap voor stap door te voeren. Dit om de inwoners niet direct met gigantische bedragen te confron teren. Ook is het subsidiebeleid aangepakt. De RPF vindt dat sub sidie gegeven moet worden daar waar dat echt nodig is. Subsidie moet niet gegeven worden om de subsidie. De grote zorg voor de RPF op dit moment is de kern Moerkapelle. Vol gens de RPF is het voor zieningenniveau in die kern als gevolg van win kelsluiting sterk achter uitgegaan. Binnen de kern heeft men daar best buikpijn van. Daarom streeft de RPF samen met de andere partijen naar uitbreiding van de wo ningbouw en een expan sie van het bedrijfsleven. Het gemeentebestuur is wat dit betreft helaas aan handen en voeten gebon den. Daarom staat de RPF achter de structuurvisie, waarin die schaalvergro ting wordt voorgestaan. Uitbreiding van de wo ningbouw thans kan slechts plaatsvinden bin nen de contouren van de bebouwde kom.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 13