LITI E Boeken rondom Afscheid en Dood Informatieavond 'slootonder- houd door inwoners' Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle volop in beweging B E R I C H T E N INBRAAKBEVEILIGING deH ai j v an d e rW ende Hart van Holland/21 januari 1998 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten Lïl t Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Gespecialiseerd in electronisch beveiligen van woonhuizen en bedrijfspanden Landelijk erkend beveiligingsinstallateur 24 uurs servicedienst Uitbreiding/vervanging/inruil van uw bestaande alarmsysteem Vanaf 1500,- incl. meldkameraansluiting Bel ons voor vrijblijvend advies en/of prijsopgave Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 Wat te doen met de bagger? Oproep Openingstijden 1998 Monsters geanalyseerd 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Auto-inbraken: Tussen 12 en 13 janua ri is ingebroken in een bestelauto die geparkeerd stond aan de Tweemans polder. Een deur is geforceerd en er worden twee boormachines vermist. Aanrijding: Op de hoek van de Dorps straat/Burg. Boerstraat heeft woens dag 14 januari een aanrijding plaats gevonden. Een 56-jarige Zevenhuizen- se automobilist werd onwel en reed als gevolg daarvan tegen een tege moetkomende vrachtauto. Hij had geen verwondingen ten gevolge van de aanrijding maar is wel voor onder zoek overgebracht naar hetzieken- huis. Diefstal auto: Tussen 12 en 13 januari is een auto gestolen die geparkeerd stond aan de Noordkade. Het betreft een zwarte Mercedes cabrio. Aanrijdingen Op 13 januari rond 8.10 uur heeft een ongeval plaatsgevonden op de Hene- gouwerweg. Een 46-jarige automobi list uit Waddinxveen wilde de Hene- gouwerweg op rijden. Op dat moment kwam er een 18-jarige bromfietser uit Alphen aan den Rijn voorbij die in de richting Waddinxveen reed. Een aan rijding volgde. De bromfietser is met nekklachten overgebracht naar het Groene Hart ziekenhuis. Woning-inbraken: Aan de Omloop is woensdag 14 januari overdag het keu kenraam aan de voorzijde van een woning opengebroken, waarna 150 cd's werden weggenomen. Aan de Spireaweide werd woensdag middag 14 januari gepoogd het keu kenraam open te breken. Toen bleek dat er iemand in de woning was, ging de dader er vandoor. Op 15 januari is ingebroken in een woning aan de Schielandweg. Er is een raam geforceerd en er worden siera den en een geldbedrag vermist. Op 15 januari is ingebroken in een woning aan het Klaverveld. Een raam is geforceerd en er worden een video recorder en fotocamera's vermist. Op 18 januari is ingebroken in een woning aan de Bonenakker. Een raam is geforceerd en er wordt een videore corder vermist. Ook bij een woning aan de Zuidplas- laan is ingebroken tussen 17 en 18 januari. Ook hier is een raam gefor ceerd. Er wordt een geldbedrag ver mist. Snelheidscontrole: Tussen 13 en 15 ja nuari zijn aan de Henegouwerweg snelheidscontroles gehouden. Onge veer 780 bestuurders reden te snel, dat is ongeveer 3 procent. De hoogst gemeten snelheid was 96 kilometer per uur, terwijl de toegestane snel heid 50 kilometer per uur is. Auto-inbraken: Op 16 januari is inge broken in een auto die stond aan de Coenecoop. Een ruit is geforceerd en er wordt een mobiele telefoon ver mist. Op 17 januari is ingebroken in een auto die stond aan de Willem de Rijkelaan. Een raam is geforceerd, maar er wordt niets vermist. Inbraak in winkel: Tussen 17 en 18 januari is ingebroken in een winkel aan de Zuidplaslaan. Er is een raam geforceerd en er was een kassa mee genomen. De kassa is later in de omge ving aangetroffen, maar het geld was er voor een groot deel uit. Diefstal bromfiets: Op 17 januari is een brommer gestolen die in een fietsen stalling aan de Dreef stond. De brom mer stond niet afgesloten. Rijk de Gooyer antwoordt met "De Bijbel", A.F.Th, van der Heijden met "Lijkbezorging" van Jean Genet. Het zijn reacties op de vraag: "Bij welk boek heeft u wel eens steun en troost ondervonden?". De CPNB stelde hen en anderen deze vraag vanwege haar campagne voor boeken rondom Afscheid en Dood. Ruim driehonderd boekwinkels en bibliotheken door het gehele land besteden in de tweede helft van januari extra aandacht aan dit deel van het boekenaanbod. Naast het tonen van het overzicht in de winkel is voor het publiek een voorlichtingsmagazine beschikbaar. Hierin staan onder meer ruim 100 titels geannoteerd, van esoterie tot literatuur, artikelen van onder meer Herman Pleij en Simon Vinkenoog, poëzie en foto's van Marrie Bot. De adviesprijs van het magazine is ƒ1,50. De campagne duurt twee weken. N.B. de antwoorden van De Gooyer en Van der Heijden staan in het tijdschrift. Het t<>r mm- Insxx BeeMrerslag van iu ?<wL?rIa>xi Pk zag werden' God ais «itietoe êtftictts - 'Nn komt het', reept «(ster Alljfc Oomhaer hüdkwds var haar Poëzie ais troost, boeken als steun Diefstal portemonnee: Op 13 januari tussen 12.30 en 13.00 uur zijn uit een bedrijf aan de Goudse Rijweg twee portemonnees gestolen Diefstal vrachtwagen: Tussen 12 en 13 januari is vanaf een bedrijfsterrein aan het Pastoor Daalmanplantsoen een vrachtwagen gestolen. Bedrijfs-inbraken: In de nacht van 12 op 13 januari is ingebroken in een bedrijf aan de Overslag. Een raam is geforceerd en er wordt een computer vermist. Auto-inbraken: Tussen 13 en 14 janua ri is ingebroken in een auto die stond aan de Dokter Hamburgerlaan. Een slot is geforceerd, maar er wordt niets vermist, omdat er niets in de auto lag. Op 17 januari is ingebroken in twee auto's die stonden aan de Valkenbur gerlaan. In beide gevallen werd een raam geforceerd en wordt een autora- dio-cdspeler vermist. In de nacht van 17 op 18 januari is ingebroken in een auto aan de Berkenweg. Een raam is geforceerd, er wordt niets vermist. Hennepkwekerij opgerold: Op 17 ja nuari is aan het Weteringpad een hen nepkwekerij opgerold. Er zijn onge veer 100 (verknipte) planten in beslag genomen, alsmede een aantal assimi latielampen, twee pompen en overig kwekersmateriaal. De politie had tips gekregen over de hennepkwekerij. Op 17 januari is de politie de woning bin nen gegaan en trof vier personen aan die bezig waren de hennep te knip pen. Een 29-jarige man uit Boskoop is aangehouden. Hij heeft bekend hen nep gekweekt te hebben voor de ver koop. De drie anderen waren aanwe zig om de hennep te knippen. De hen nep die aanwezig was, was vermoede lijk goed voor ongeveer anderhalve kilo gedroogde hennep. Ronde Deense houtkachel met schuifdeurtjes aparte vormgeving Tel. 079-5931885 Voor de eigenaren van sloten organi seert het hoogheemraadschap van Schieland op donderdag 22 januari een informatie-avond over noodzake lijke baggerwerkzaamheden in de ge meenten Bleiswijk, Bergschenhoek, Zevenhuizen-Moerkapelle, Nieuwer- kerk aan den IJssel, Moordrecht, Waddinxveen en het stadsdeel Hille- gersberg. Het gebied staat voor de baggerwerkzaamheden bekend als schouwvak 3. Regelmatig baggeren van sloten en singels is noodzakelijk om de doorstroming van de sloten te bevorderen en de waterkwaliteit te verbeteren. op de avond wordt ingegaan op de onderhoudsplicht van aanwonenden en de ontvangstplicht van de uitko mende bagger. Ook de milieuwetge ving, de uitvoering van de bagger werkzaamheden en wat er van de ei genaren verwacht wordt, zijn onder werpen waar tijdens deze avond aan dacht aan wordt besteed. Er is vol doende gelegenheid om vragen te stellen. De belanghebbenden zijn per soonlijk uitgenodigd. De bijeenkomst wordt gehouden in The Greenery (voorheen groenteveiling), Klappol- der 1, Bleiswijk. De avond, die open staat voor belangstellenden, begint om 20.00 uur (zaal open 19.30 uur). Uitbaggeren van sloten is een noodza kelijk karwei dat minstens één maal in de zes jaren moet gebeuren omdat afgestorven planten, vuil en bladeren langzaam naar de waterbodem zak ken. Als de modder niet wordt verwij- vouwwagen scout Sherpa bj 1984 ƒ1500,-0652-686671 Stacaravan in Bergen op Zoom vr pr 750,- 0172-217256 na 19.00 uur argones papiersnijder als nieuw ƒ150,-0182-612887 Zevenhuizen - De Stichting Oud Ze venhuizen-Moerkapelle opent in 1998 de deuren van het Historisch Cen trum "Ons Verleden" twaalf keer. Voor degenen die zich interesseren voor de geschiedenis van de kernen Zevenhuizen en Moerkapelle en die nog geen lid zijn van de Stichting, een uitgelezen moment om hier verande ring in te brengen door op één van de openingsdagen eens binnen te lopen in de voormalige keukenshowroom aan de Tweemanspolder 15 in Zeven huizén. De Stichting Oud Zevenhuizen-Moer kapelle is voornemens om in het na jaar een thematentoonstelling te hou den over de winter in en rond onze gemeenten. De vereniging zou graag voorwerpen, foto's en andere spulle tjes uit vroeger tijden over dit thema in bruikleen krijgen. Voor meer informatie kan men bellen met de heer A.P. de Vries, telefoon 0180-631817 of de heer J. Everaart, telefoon 0180-631641. De openingstijden voor 1998 zijn als volgt: op dinsdagen van 19.00 tot 21.00 uur: 27 januari, 31 maart, 26 mei, 28 juli, 29 september en 24 november en op zaterdagen van 13.30 tot 16.00 uur: 28 februari, 25 april, 27 juni, 29 augustus,31 oktober en 19december. Voor meer informatie over de Stich ting kan men bellen naar de heer J. Ottevanger, 0180-638180. derd, wordt de sloot ondieper. Dit heeft niet alleen ernstige gevolgen voor de doorstroming van het water maar heeft ook een slechte invloed op de waterkwaliteit. De hoofdwatergan gen worden door Schieland zelf on derhouden. Het onderhoud van de zogenaamde overige sloten (water gangen) moet op grond van de Keur (of politieverordening) van Schieland door de eigenaren van de aangrenzen de percelen worden uitgevoerd. Het onderhoud van de overige sloten in schouwvak 3 moet voor 1 december 1998 zijn uitgevoerd, omdat Schie land na die datum deze sloten gaat controleren. De baggerspecie in de sloten van schouwvak 3 zijn bemonsterd en ge analyseerd. Op basis daarvan is de bagger ingedeeld in de kwaliteitsklas sen 0 tot en met 4. Bij klasse 0 en 1 gaat het om schone bagger, die onbeperkt mag worden verspreid. Bagger van klasse 2 mag binnen 20 meter vanuit de betreffende sloot worden gedepo neerd en/of verwerkt. Bij klasse 3 en 4 is de bagger zodanig verontreinigd dat deze moet worden afgevoerd naar een geschikt tijdelijk of definitief de pot. Voor informatie over deze avond kan contact opgenomen worden met de afdeling waterkwantiteitsbeheer van Schieland, telefoon (010) 45 37 356. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3