Flyers heren 1 uitstekend op dreef Eenvoudige overwinning voor Nesselande Nesselande-dames verliezen van koploper Heren Gouwestaete zonder punten BROUWER DE KONING Sjoelen Oranjevrouwen 'slechts' zilver Wendy en Olaf winnaars sport- verkiezingen Selectietest bij Toos-gym Antilopers bereiden zich voor op 'Langs de Gouweloop' Vijfde wedstrijd VanderHelm Milieubeheer Cup UITVAARTVERZORGING Regionale scholierenkampioenschappen skiën Hart van Holland/21 januari 1998 pagina 9 Basketbal Perdijk-Nesselande zorgt voor prima herstel Waterpolo Aankomst op 22 januari 8 8 8 Waddinxveen - In een volle sportzaal deed Flyers heren 1 van zich spreken door een verdiende overwinning op de nummer 2 van de competitie BZ'72. Ook dames 1 behaalde een nuttige maar vooral verdiende zege in de uit wedstrijd tegen SVO. Meisjes junioren 1 en meisjes kadet- ten 1 verloren de eerste wedstrijd van de nieuwe competitie. Heren 1 verraste vriend en vijand en zeker de tegenpartij BZ'72 met een prima gespeelde wedstrijd. Vooral door het goede teamspel kwam Flyers tot grote hoogte. Met agressief bas ketbal werd de tegenstander vanaf het begin onder druk gezet. Toch ging de ruststand in met 34-34, hetgeen zijn oorzaak vond in het niet scoren door Flyers in de laatste minuten. De twee de helft was iets minder. Het werd wat rommeliger, vooral doordat de tegen stander geïrriteerd raakte en er alles aan deed om de wedstrijd in eigen hand te krijgen. Tot aan de vijftiende minuut ging het gelijk op, maar toen bogen de mannen uit Zeist het hoofd voor de Waddinxveners en aanvaard den hun tweede nederlaag in deze competitie. Bij Flyers viel vooral het goede spel van Richard Hageman op en van nieuwkomer Robin Los. Uit slag 67-55. Topscoorder: Robin Los met 15 punten. Dames 1 ging op bezoek bij SVO in De Meern. De eerste helft was aan Flyers- zijde goed. Verdedigend klopte het prima en aanvallend werd regelmatig gescoord, zodat de ruststand 30-38 in het voordeel van Flyers was. De twee de helft nam SVO haar toevlucht tot een zone-verdediging en het duurde een aantal minuten voordat de Wad- dinxveense dames hierop een ant woord hadden. Ondertussen was de stand gelijk geworden: 42-42. Hierna pakte Flyers de draad weer op en werd een mooie overwinning be haald. Uitslag 50-59. Topscoorder: Anita van Unen met 14 punten. Meisjes junioren 1 speelde een rede lijke wedstrijd tegen Leiden. De eerste helft ging gelijk op met een iets beter Leiden, maar Flyers bleef aardig bij. Ruststand 20-22. Ook in de tweede helft bleef het spannend. Tot aan de dertiende minuut bleven de teams dicht bij elkaar. Hierna namen de krachten van Flyers af en liep Leiden uit naar een nog ruime overwinning: 32-48. Topscoorder: Suzan Tholenaar met 10 punten. Meisjes kadetten 1 trof het niet met de tegenstander Zoebas. Dit team was in topvorm en speelde een uitstekende wedstrijd. Uitslag 22- 107. Topscoorder: Michelle d'Elfant met acht punten. Vrijdag 23 januari om 21.00 uur in de Duikelaar dames 1 tegen The Jump. Zevenhuizen - Zaterdag 17 januari speelde VC Nesselande in de TDK-hal in Breda tegen hekkensluiter Wanzl Brevok. De Zeuenhuizenaren wisten met 3-0 te winnen (5-15, 0-15 en 8-15). Nesselande startte met Gijs Ronnes, Ferry van Hal, Matt Lyles, Arno van Solkema, Timo Dijkgraaf en Michiel van der Kuip. Nesselande trof tegen over zich Brevok met in hun midden ex-Nesselander Martijn Dieleman. In de beginfase van de eerste set nam Nesselande een 2-6 voorsprong, maar liet daarna de teugels vieren en zo kon Brevok iets terugdoen en tot 5-6 bijko men. Daarna zette Nesselande zich zelf weer op scherp. Met 5-15 werd deze set gewonnen. In de tweede set droop de spelvreug de bij Nesselande ervan af. Alles lukte en er werd naar hartelust aangeval len, geblokkeerd, en Michiel van der Kuip en Timo Dijkgraaf zorgden voor keiharde smashes. Brevok kwam er niet aan te pas: 0-15. Door deze snelle setwinst was de con centratie in de beginfase van de derde set bij de Zeverihuizense spelers hele maal zoek. Hierdoor konden de gast heren punten scoren en namen een 6- 3 voorsprong. Trainer/coach Teun Buijs nam hierop een time-out en zorgde ervoor dat zijn spelers de con centratie weer oppakten. Dit resul teerde gelijk in punten en Nesselande kwam weer voor met 6-10. Deze voor sprong werd verder opgebouwd naar een 8-15 setwinst. Met deze overwinning zorgde Nesse lande dat deelname aan de play-off wedstrijden nu helemaal zeker is. De Zevenhuizenaren staan op een goede tweede plaats samen met Remote IT/ Zwolle. Voor aanstaande zaterdag staat in eigen huis de wedstrijd tegen VersaTel/AMVJ uit Amstelveen op het programma. Aanvang 19.00 uur. winst moeten halen. Na het matige spel en puntenverlies van vorige week, was het zaak voor dames 2 om de draad weer op te pak ken. Tegenstander Woerden staat weliswaar lager in de competitie, maar had vorige week wel koploper Cito met 3-1 verslagen. De selectie van coach Medan en manager Astrid Poot kwam echter geen moment in gevaar. Goed diep geslagen services, snelle en gevarieerde spelverdeling en een vol overtuiging geslagen aanval zorgden voor een winst van 3-0 (15-7, 15-7 en 15-4). De komende weken wachten twee zware wedstrijden tegen koplo pers Cito en Asia Compass. Zevenhuizen - De hoop die het eerste damesteam van Nesselande koester de om, net als in de uitwedstrijd, van koploper Mikro uit Roosendaal pun ten af te snoepen, werd in de eerste set volledig de grond in geboord. Met maar liefst 0-15 ging de nerveuze se lectie van coach Bosschaart de bie- tenbrug op. Waar Mikro zeer gedre ven en fanatiek van start ging, daar straalde de onzekerheid van de ploeg uit Zevenhuizen. Pas bij 0-4 in de tweede set maakte Nesselande het eerste punt, wat van de overvolle tribunes nog enig ap plaus ontlokte. Bij 4-11 werd Michelle Bijl als spelverdeelster ingebracht en kwam er meer variatie en snelheid in de aanval. Alleen Fanny Lafeber kon enig servicedruk van betekenis in brengen, waardoor Nesselande bij kwam tot 7-12. Maar Mikro haalde de set toch relatief eenvoudig met 9-15 binnen. Coach Bosschaart hamerde zijn selectie in vooral niet bang te zijn en vrijuit te gaan spelen. De derde set liet eindelijk een redelijk spelend Nes selande zien. Fanny Lafeber en Eva Heerschap creëerden enige service- druk en de passing was goed ver zorgd. Met name het middenblok bleef echter dik onder de maat en de spelkwaliteit van Mikro was zodanig dat zij voldoende voorsprong bleven houden. Met uiteindelijk 10-15 werd de derde set en de wedstrijd afgeslo ten. De dames kunnen enige troost ontle nen aan de constatering dat ze tegen de waarschijnlijke kampioen hebben gespeeld. Komende zaterdag wacht de uitwedstrijd tegen Martinus in Amstelveen, waar ze, gezien de stand in de competitie, de volle 3 punten Boskoop/Waddinxveen - Na de ruime bekeroverwinning tegen Orca in Leeuwarden, moesten de Gouwestae- teheren zaterdag 17 januari aantre den tegen UZSC in Utrecht. De wed strijden tegen het Utrechtse UZSC staan altijd garant voor spanning en verrassingen. In een sfeerloos ballon- bad was het UZSC, dat de beste start had. Zij namen brutaal de leiding met 2-0. Alleen Remko Overdam kwam in deze periode tot scoren. In de tweede periode kwamen de heren terug. Door twee doelpunten van Remko Over dam was de stand halverwege de wed- strijd opgelopen tot 4-3 in het voor deel van USZC, maar het was zeker niet gedaan met de Gouwestaetehe- ren. In de derde periode gingen de heren goed door. Mare Mommers scoorde 4-4 en Niek de Leeuw tekende voor het eerst in de wedstrijd een voorsprong aan (4-5). Halverwege deze periode moest basisspeler Jaco de Jong met een neusblessure het veld verlaten. Hierdoor misten de Gouwestaeteheren een van de beste schutters en tevens de voorsprong in de wedstrijd. Met een 7-5 achterstand moesten de heren de laatste periode nog laten zien wat zij konden, maar een overwinning zat er niet meer in. In deze periode was het alleen Remko Overdam die nog tot scoren kon ko men. Hij bepaalde met twee doelpun ten de eindstand op 10-7. Een teleur stellende start van de competitie na de winterstop, maar aanstaande za terdag kunnen de heren thuis zich al revancheren tegen ditzelfde UZSC. HOera, Dayar is jarig op 21 januari. Gefelici teerd van papa, mama en Jarid Hiep Hiep Hoera, Sanne van Rijs is 3 jaar geworden op 20 januari, xxx pa ma sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Bij de Waddinxveense sjoelers zijn de punten als volgt ver deeld: A: 1. Jan Kersbergen 1423, 2. Frans Bouwmeester 1395, 3. André van Gemeren 1387, 4. Dick Dros 1356, 5. Dirk Jan van Drunen 1351, 6. Wim Slingerland jr. 1345, 7. Tine Valen- kamp 1344, 8. Henk van Beek 1320, 9. T. van Leeuwen 1279; B: 1G. Renesse 1320,2. Cor Faay 1309, 3. Frans Botger 1308, 4. M. Renesse 1301, 5. Pascal van Gils 1273, 6. Teus Visser 1257, 7. Bas Koppenaal 1241,8. Trudi van Dam 1238, 9. Cor van Herk 1236, 10. Adrie Faas 1228,11B. Brou wer 1214; C: 1. C. van Wijk 1242, 2. O. Supusepa 1233, 3. David Sinnema 1210, 4. Jan van Beek 1197, 5. Cor van Gils 1196, 6. Floor van Abshoven 1166, 7. Cor Kers bergen 1163, 8. Simon den Ouden 1152, 9. Jan Olie 1150, 10. Sjaan Faay 1130,11. Marius Kersbergen 1111,12. Dirk Faas 1101; D: 1J. Ridder 1170,2. R. van Wijk 1165, 3. Wim Slingerland sr. 1149, 4. Jean- nette Kersbergen 1099, 5. Simon Su pusepa 1076, 6. Ronald Kersbergen 1076, 7. Ceron van Beek 1067, 8. F. Feenstra 1030, 9. A. Warmelink 1023, 10. Ben den Ouden 1020, 11. Ronald Meijer 1003,12. G. Loef 1000,13. Corry 't Hart 999, 14. mevrouw G. Brouwer 967, 15. M.C. Taktor 963, 16. Yvonne Kersbergen 948, 17. Dick Esveldt 920, 18. Annette Kersbergen 900. Het gemiddelde van de vereniging is 116.330 punten, het totaal is 434.209.000 punten. Boskoop/Waddinxveen - Voor het Nederlandse dameswaterpoloteam zit het WK-toernooi in Perth erop. In de finale tegen Italië moesten zij ge noegen nemen met de tweede plaats. Vooraf was toch min of meer gehoopt op goud. Het mocht niet zo zijn. Ne derland was niet opgewassen tegen een fysiek sterker en slimmer spelend Italië. Zij verloren met 6-7. Het Nederlands team, met in haar ge lederen Gillian van den Berg, arri veert donderdag 22 januari in Neder land. 's Avonds is Gillian in de Rozen- burcht in Boskoop aanwezig, waar voor de derde maal de feestelijke uit reiking zal plaatsvinden van de prij zen voor de sportverkiezing van de gemeente Boskoop. Ook Gillian be hoort tot de genomineerden. Waddinxveen - Toos-gymnastiek houdt op zaterdagmiddag 31 januari van 12.30tot 14.00 uur een open selec tietest voor jongens en meisjes van 5 tot en met 8 jaar die gymen leuk vin den en meer moeilijke onderdelen willen leren. Toos-gymnastiek heeft al sinds de ja ren zestig een keurgroep voor jon gens en meisjes. Deze kinderen trai nen een aantal uren meer dan het ene uur recreatiegymnastiek. In plaats van gymnastiek wordt dit dan turnen genoemd. Meisjes kunnen zich spe cialiseren in de onderdelen brug on gelijk, sprong (over het paard en de kast), lange mat/vrije oefening op muziek en de evenwichtsbalk en jon gens in de onderdelen ringen, rek stok, lange mat/vrije oefening, sprong (over het paard en de kast), paardvol- tige en brug. Voor verdere inlichtin gen: 0182-617719. Waddinxveen - De voorbereidingen voor de 'Langs de Gouweloop' zijn in volle gang. De atleten hebben hun trainingen geïntensiveerd om op 28 februari in de 'Langs de Gouweloop' goede tijden neer te kunnen zetten. In Alphen aan den Rijn bij de Bahl- man Zegerplasloop wisten atleten van de S.C. Antilope in een veld van ruim 300 lopers maar liefst drie ere plaatsen te behalen. Op de 5 kilometer behaalde Roland den Hertog met een achterstand van een luttele twee seconden op num mer 1 een tweede plaats. Wietse de Bruin behaalde met een comfortabele voorsprong een tweede plaats op de 15 kilometer. Marjan van de Brule liet zien dat zij meer in haar mars heeft dan haar loopervaring van twee jaar doet vermoeden. De 10 kilometer ein digde voor haar op een derde plaats. In Piershil liep Rob Meijer na een langdurige blessureperiode weer on der de 40 minuten op de 10 kilometer, en Hans Boere zal gezien een goede tijd op de 15 kilometer na enkele jaren terugkeren in de regionale top bij de veteranen. Voor inlichtingen: Annerie de Gier 0182-616961 of Hein Kouwenhoven 0182-630082. Regio - Op 12 januari is de vijfde wed strijd van de Gewestelijke Marathon competitie om de VanderHelm Milieu beheer Cup gehouden. Bij de dames werd Ten Kortenaar de kleine voormalige short-trackster uit Zoetermeer, eerste. Van Goozen wist in de eindsprint op het rechte stuk nog dichtbij te komen, maar red de het niet meer. De Jong werd ruim voor het peloton derde. De heren A hadden een sterk deelne mersveld met landelijke A- en B-rij ders. Na zes ronden was er al een demarrage van De Mik en Keehnen die, ondanks het hoge tempo, tot ruim 100 meter uitliepen. Het peloton trok er echter hard aan en de heren wer den teruggehaald. Dan gaat Wubben vlot weg, later gevolgt door De Roon en Keehnen. Er volgden nog diverse pogingen waarbij Pennings, Robijn, Keehnen en Corts sterk reden. Met nog tien ronden te gaan was het pelo ton uiteen en acht man gingen voor de finale. De Roon won de sprint voor De Mik en Mutsaers. Kort na de start van de 35 ronden van heren B, reden de gebroeders Zwitser en Van Baaren snel weg. Van Winger den en Aanhane zetten de achtervol ging in en weten bij te komen. Het was Ralf Zwitser die van de kop groep de langste adem haden met nog twaalf ronden te gaan het peloton op een ronde zette. Tien ronden voor het eind sprintte het peloton achterblij vers af waardoor er weer overzicht ontstond. De duidelijk moegestreden rijders bleven bijeen en in de massa sprint die daaruit volgde Van Winger den voor Van Baaren en Jens Zwitser. Broer Ralf wint de wedstrijd. Bij de veteranen was een groot start- veld met vanaf het begin een hoog tempo. Aad Berg werd hier winnaar. De volgende wedstrijd om de Vander Helm Milieubeheer Cup is op maan dag 9 februari op de Uithof vanaf 21.00 uur (toegang gratis). Bergschenhoek - Voor de vijfde keer de regionale scholierenkampioen schappen alpine skiën gehouden. De wedstrijden worden ingedeeld naar niveau. Zowel gevorderde als begin nende skiërs (minimaal 2 jaar sneeuwervaring) kunnen deelnemen. Er zijn twee categorieën, te weten ba sisonderwijs en voortgezet onder wijs. De wedstrijd voor het voortge zet onderwijs begint om 11.00 uur (startnummers ophalen 9.00 uur) en voor het basisonderwijs om 14.15 uur (12.15 uur afhalen startnummers). Belangstellenden zijn van harte wel kom bij het SkiCenter op de Rotte- banddreef 10-12 in Bergschenhoek. Voor meer informatie: 010-5220755. Voor inschrijvingen kan men terecht bij Wedstrijd Skiteam Bergschen hoek, Monique Elsewaerd 010- 4208548 (na 19.00 uur). Hazerswoude-Dorp -Vrijdagavond 16 januari werden in het Dorpshuis in Hazerswoude-Dorp de winnaars be kend gemaakt van de Rabosportprijs Rijnwoude 1997. Voor een volle zaal werden de sportprestaties van de ge nomineerden door middel van video beelden getoond. Opvallend was dat Rijnwoude meerdere Nederlandse kampioenen telt, zodat van een hoog niveau mag worden gesproken. Bij de talenten waren Walter Beuke- boom(judo),MarcelVondeling (voet bal) en Kim van Wilgen (karate) geno mineerd. Winnaar werd Walter Beukeboom. Bij de sportvrouwen ging de strijd tussen Marjan Bogaards (schaatsen), Wendy van Brakel (schoonspringen) en Femke van Dijk (judo). Winnares werd Wendy van Brakel. Haar Neder lands kampioenschap op de 3 meter plank mocht er zijn. Als tweede ein digde Marjan Bogaards en derde werd Femke van Dijk. Voor het eerst werd er ook een vrij- willigersprijs uitgereikt. Besturen van sportverenigingen konden kandida ten voor deze prijs indienen. Als vrij williger van het jaar werd Jan Timmer mans van Avanti uitverkoren. De genomineerde sportploegen wa ren het eerste voetbalelftal van B.S.C.'68, heren I van Orion (volley bal) en heren I van Tehado (tennis). Hier ging het team van Orion voor de tweede keer in successie met de be ker aan de haal. Tenslotte werd de uitslag van de sportman 1997 bekend gemaakt. Ge nomineerden waren Jan Dirk Corts (schaatsen), Olaf Kardolus (scher men) en Martijn Oosterveen (judo). Olaf Kardolus werd hier dankzij zijn Nederlands kampioenschap op de degen eerste.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9