Jongeren krijgen CDA-verkiezingsprogramma inxveen-Boskoop Aanhoudingen in verband met insluipingen en inbraken Activiteiten in Het Zuidhonk Foto's in het Hart van Holland Boskoopse boomkwekers genomineerd voor "Agrarisch Ondernemer 1997" The fabulous Basset Boys bij de V.P.G. Diplomazwemmen in De Sniep Feestmiddag met de Gouweslobbers WD-avond in Boskoop Feest rond veijaardag Koningin Perspectiefvolle toe komst voor de Boom kwekerij In Boskoop Huurdersbelangenorganisatie HWZM richt nieuwe Bewonerscommissie op Winterconcert Excelsior Kaartavond Gouwerijders Lezing over weidevogelbeheer VW Boskoop Thema-avond over werkstress Hart van Holland/28 januari 1998 pagina 15 Hobby-avond Jeugdbingo Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noorde lijke Dwarsweg la te Ze venhulzen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waar na men ze een paar dagen later af kan halen. Door Karin van Laneeraad Waddinxveen - Tijdens een informele bijeenkomst bij lijsttrekker Dorenda Gerts kregen een tiental jongeren het verkiezingsprogramma 1998-2002 van CDA Waddinxveen met als thema 'Samen leven doe je niet alleen' aange boden. Hiermee wordt er een beroep gedaan op jongeren vanaf 18 jaar om vooral gebruik te maken van hun recht van stemmen. Dorenda Gerts hield in haar betoog de jongeren voor dat er zeer veel strijd is geleverd voor het alge meen kiesrecht. Dat het belangrijk is om je stem niet verloren te laten gaan: "Iedere stem geldt en in die zin heeft iedereen dus invloed." Zij drukte de jongeren op het hart om vooral kennis te nemen van alle partij programma's van de Waddinxveense, en ook landelijke, politieke partijen. Dan alleen kan er een goede keuze gemaakt worden en een weloverwo gen stem uitgebracht. De jury van de verkiezing "Agrarisch Ondernemer 1997" onder voorzitter schap van Gerard Doornbos (voorzit ter LOT-Nederland) heeft vijf genomi neerden bekend gemaakt. Onder hen de Boskoopse boomkwekers Bart en Bert van der Starre. Volgens het jury rapport staan de neven Bart en Bert een marktgericht ondernemerschap voor. Jaarrond leveren, steeds wer ken aan vergroting van de afzetmoge lijkheden en een goed management kenmerken hun bedrijfsvoering. De teeltmethoden die zij toepassen zijn milieuvriendelijk en ze boeken daar bij goede financiële resultaten. Er zijn nog vier andere genomineer den. Een van de vijf wint de hoofdprijs van ƒ25.000,-. Die zal worden uitge reikt op 5 februari door landbouwmi nister van Aartsen. Boskoop - Zondag 1 februari wordt aan de kerkdienst, 10.00 uur in de kerk van de Vrijzinnig Protestantse Ge loofsgemeenschap aan de Burg. Co- lijnstraat 24 in Boskoop, muzikale medewerking verleend door de (alt)klarinettisten "The fabulous Bas set Boys". Het trio bestaat uit Marcel Blom, Erik van Deuren en Gerbert Groot Landeweer. Laatstgenoemde is tevens concertmeester van de Ko ninklijke Militaire Kapel uit Den Haag. Naast enkele stukken van Mozart staat er ook muziek uit Westside Story en Joodse muziek op het programma. De dienst wordt geleid door dominee J.A. Broström-Bruin en er zal tevens een Kindernevendienst zijn. Na afloop wordt een kopje koffie aan geboden. Iedereen is van harte wel kom. Informatie: 0172-216420. Waddinxveen - In Gouwebad De Sniep is op dinsdag 20 januari voor het B- diploma gezwommen. De beoorde lingscommissie bestond uit de heren Van Minnen, Slagter en Hogerbrugge. Er waren 23 kandidaatjes die allen zijn geslaagd: Kim Kruidenier, Denise Sta- lenberg, Melanie Visser, Chantal Her tog, Sanne Abbekerk, Shanice Koot, Ingrid Moerman, Sharon Willemstein, Dennis van Hoven, Daphne Terlingen, Jimmy Scheerder, Michiel Bom, Jelco Wijsman, Vincent Dekker, Wietse Ha venaar, Sebastiaan Breugem, Wilco Westerman, Manouck Mudde, Yessi- ca Bolte, Corstian van Wijk, Mark Kooiman, Lisa van der Kraats en Mir jam van Wijk. Waddinxveen - De Katholieke Bond Ouderen organiseert een feestmid dag met medewerking van carnavals vereniging De Gouweslobbers. Deze middag wordt gehouden op 31 januari in het Anne-Frank centrum. Aanvang 14.00 uur, de zaal gaat open om 13.30 uur. De muziek is in handen van Edwin Ruyer. Iedereen is welkom. Men mag verkleed komen, maar het is niet ver plicht. De kosten bedragen ƒ5,per persoon. Kaarten zijn aan de zaal ver krijgbaar, of via telefoonnummer 0182-615825 of 0182-617758. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds E. Brink; 16.30 uur dsM.vVeelen, Delft Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds J. de Moor; 17.00 uur ds P.A.C. Bon- gers. Herv. Immanuel 10.00 uur ds H.A. Moolenaar, Zeist; 17.00 uur sow- dienst Ontm. kerk Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 10.00 uur G. vd Bos, Ede. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds J.A. Broström-Bruin. Herv. gem. 9.30 uur ds L. v. Nieuw- poort; 18.30 uur ds Jongerden, Veenendaal. De Stek 9.30 uur ds R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. v. Hooij- donk; 17.00 uur idem. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds G. v't Spijker, Capelle; 17.00 uur ds T. Har der, Amersfoort; 15.00 uur in zorg centrum ds H. de Bruijne, Den Haag. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Gaby Hetyey. Marco gefeliciteerd met je verjaardag en je nieuwe functie Succes! pa en ma Hoera, 20-1 werd chantel 6 24-1 Michel 1 jaar. H.G. papa mama esther v nieuwkoop Boskoop - Het WD tweede kamerlid Nellie Verbugt brengt op donderdag 5 februari een bezoek aan de afdeling Boskoop. Zij zal die avond, tijdens een warm en koud buffet, een introductie geven op de rol en de betekenis van de lokale politiek op onderwerpen, die landelijk in de belangstelling staan. Na haar introductie is er gelegenheid tot discussie. Deelname aan de avond is alleen mogelijk bij voorintekening. Voor meer informatie: Marcel Ceulen, telefoon 0172-230856. Boskoop - Zaterdag 31 januari viert de Boskoopse Oranjevereniging een feestje rond de zestigste verjaardag van Koningin Beatrix. Dat gebeurt met een groots opgezette bingo om 14.00 uur in De Rozenburcht. Er wor den tien rondes gespeeld. De zaal gaat open om 13.00 uur. 's Avonds om 21.00 uur begint een feestavond in De Rozenburcht, waar bij de Boskoopse band "The Freeks" optreedt. Boskoop - De toekomst van de boom kwekerij in de regio Boskoop ziet er hoopvol uit. Wel zal dan aan een aan tal voorwaarden moeten worden vol daan. Op de jaarvergadering van Kring Boskoop wordt hierover ge sproken. Deze jaarvergadering wordt gehouden op maandag 9 februari 1998 om 20.00 uur in de Rozenburcht. Michelle wordt op 1 febr. alweer 8 jaar. Gefeliciteerd van opa en oma verhoef Waddinxveen - Steeds meer huurders van Woonpartners Midden-Holland zien in dat inspraak via overleg is te realiseren, en dat de aangewezen weg hiervoor een bewonerscommissie is, welke op zijn beurt is aangesloten bij de HWZM. De "Beetshoek" is dan ook tot stand gekomen in samenwerking met HWZM. Deze Bewonerscommissie gaat func tioneren ten behoeve van de huur ders van Woonpartners Midden-Hol land. Het betreft de bewoners van de flats Nicolaas Beetslaan 2 t/m 240, de laagbouw Potgietersstraat 14 t/m 20, Oltmansstraat 1 t/m 19 en 2 t/m 16 en de Jacob van Lennepstraat 1 t/m 15en 2 t/m 20. Middels uitgeschreven verkiezingen onder de betreffende bewoners, heb ben vijf bewoners zich kandidaat ge steld, en zijn als zodanig ook gekozen om zitting te nemen in het bestuur. Alle betreffende bewoners zijn hier over geïnformeerd. Waddinxveen - Op vrijdag 30 januari geeft Harmonie Excelsior uit Boskoop haar traditionele winterconcert. Het concert begint om 20.00 uur in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. De avond wordt gepresenteerd door Gury Hoekstra. Naast optredens van de majorettes onder leiding van Linda Ramp en de slagwerkgroep onder leiding van Pa trick Wognum, kan men genieten van het leerlingen-orkest dat wordt gedi rigeerd door Pieter Boer. Naast het rondo van Purcell, in een arrange ment van Jan de Haan, spelen de leer ling-muzikanten "Don't cry for me Ar gentina", van Webber en "River City Ramble" van Eric Osterling. Het harmonie-orkest zal niet achter blijven. Zij openen met "Caro mio ben" van Guiseppe Giordani, gevolgd door "La Gazza Ladra" van Rossini, "Black Jack" van Johan Evenepoel en het afwisselende "Overture to a new age" van Jan de Haan. Na de pauze speelt het orkest filmmuziek van Dis ney en Star Trek. In de finale zullen majorettes, slag werkers en orkestleden zich presen teren in "Os Passaros do Brasil" (Zuid- Amerikaanse zonnige muziek) van Kees Vlak. Iedereen is welkom. Toegang 5,-; do nateurs hebben gratis toegang. Waddinxveen - Op 7 januari zijn een 19-jarige en een 24-jarige man uit Wad dinxveen aangehouden op verden king van een groot aantal inbraken in insluipingen. Op 9 januari is ook een 26-jarige man uit Waddinxveen aange houden op verdenking van inbraken. Ook een 37-jarige man en een 43-jarige man uit Gouda en nog een 26-jarige man uit Waddinxveen zijn aangehou den op verdenking van inbraken. De laatste drie zijn inmiddels vrijgelaten. De 19-jarige wordt verdacht van 13 insluipingen in woningen. Als hij daar bij werd betrapt, gebruikte hij telkens de smoes op zoek te zijn naar iemand. Deze man wordt ook verdacht van een aantal insluipingen in kerken, waarbij goederen uit jassen werden gehaald. Verder worden de drie nog vast zit tende mannen onder andere verdacht van (betrokkenheid bij) elf woning inbraken en drie diefstallen van au to's. Zij waren daarbij alleen of in wis selende samenstelling betrokken. De misdrijven werden hoofdzakelijk ge pleegd in Waddinxveen, maar ook in omliggende gemeenten. Twee van de drie nog vast zittende mannen heb ben bekend of gedeeltelijk bekend een aantal misdrijven te hebben ge pleegd. De derde verdachte ontkent elke betrokkenheid, maar hij is in twee 'zaken' met behulp van spiegel confrontaties en bij een andere zaak met behulp van een fotoconfrontatie herkend door benadeelden. In wijkgebouw Het Zuidhonk wordt zaterdagavond 31 januari een bingo avond georganiseerd. Er wordt ook een superronde gespeeld. Aanvang 19.30 uur. Op donderdagavond 29 januari vindt in Het Zuidhonk een dartavond plaats. Deze nieuwe activiteit wordt sriel populairder, de avond wordt op gesplitst in twee delen. Van 19.00 tot 20.00 uur komt de jeugd aan bod. Daarna spelen de volwassenen tot 22.30 uur. De kosten bedragen ƒ2,50 per persoon. Onder deskundige leiding organi seert de Stichting Wijkwerk De Zuid- plas een aantal hobby-avonden op donderdag van 20.00 tot 22.00 uur. Op 5 februari wordt met Styropor een drie-dimensionaal schilderijtje ge maakt. Op 12 en 19 februari een wit dierenbeeldje dat daarna naar eigen smaak beschilderd kan worden. 5 en 12 Maart kan men met kruiden en droogbloemen een geurend potje maken. Op 19 en 26 maart maakt men een bloempot door deze met rubber stempels te voorzien van afbeeldin gen. De groep moet minstens uit acht deelnemers bestaan en maximaal uit 15. In verband met de inkoop van materialen kan men zich tot een week voor de betreffende avond opgeven bij Hanny de Vries, telefoon 0182- 617889. In het boekje van het eerste kwartaal 1998 is aangekondigd dat De Stichting Wijkwerk De Zuidpias op zaterdag 7 februari voor de eerste keer een Jeugdbingo organiseert. In verband met carnaval is deze bingo verscho ven naar vrijdag 6 februari, van 19.30 tot 21.30 uur. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op 29 januari een kaartavond vanaf 20.00 uur. Er wor den vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, iedereen is welkom. Inschrijven kan bij De Unie aan de Kerkweg 226. Regio - Woensdag 4 februari organi seert de KNNV, vereniging voor veld- biologie, een lezing over weidevogel beheer. De lezing wordt gehouden door Aletta van de Zijden en vindt plaats in het informatiecentrum van de plantsoenendienst aan het Heem pad in Gouda. Aanvang 20.00 uur. In lichtingen bij Jan Uilenbroek, 0182- 618037. De VW Boskoop heeft in de voorver koop onder andere: Seabottem Jazz festival op 28 maart in Lelystad; Van Dik Hout De Dijk op 4 juli in Roden; Dynamo Open Air op 29, 30 en 31 mei in Eindhoven; Anouk in een tent in Laren op 27 maart; Jimmi Hendriks Music Festival met Steve Lukather, Tony Macalpine, Pat Traves en Mick Rogers op 11 februari in Alkmaar; Antilliaanse feesten, Indoor Carri- bean Festival op 14 maart in Antwer pen; Musical Larry, This Funny World- tournee door heel Nederland; The Cir cus of Horrors-met Horrors- met aan sluitend een Horrorparty na afloop van de nachtvoorstellingen. Van 12- 16 maart in Arnhem. Regio - Maandag 9 februari organise ren de Riagg Midden Holland en het AMW van de Vierstroom gezamenlijk een thema-avond in Gouda over 'werkstress'. De avond is bedoeld voor mensen uit de regio Midden-Hol land die last hebben van stress op het werk en voor mensen uit hun omge ving. Aan de orde zal komen hoe werk stress ontstaat, de verschillende oor zaken, wat het is en wat men er zelf aan kan doen om er minder last van te hebben; er worden tips gegeven hoe je beter kunt omgaan met werkstress. Deze bijeenkomst biedt aanknopings punten om zelf aan de slag te gaan met het verminderen van werkstress. tante Cobi vd Hoek telt 40 duiven hartelijk gefeliciteerd van de neefjes Carolien Bruijstens hartelijk gefeliciteerd met je 11e verjaardag papa mama Martine 31 jan.w ordt onze Cora 31 jaar! hartelijk gefeliciteerd! Kus van pa en ma Verkade Hartelijk Gefeliciteerd Erwin en veel succes je schoonfamilie Uit onderzoek blijkt, dat ruim drie kwart van de werkenden vindt dat ze voortdurend onder tijdsdruk moeten werken; 1 op de 8 a 9 werkenden geeft aan zich dikwijls mentaal uitgeput en opgebrand te voelen als gevolg van het werk. In Midden-Holland betreft dit - heel globaal - 8000 a 9000 werkne mers. Last hebben van stress op het werk lijkt mogelijk niet zo ernstig: het heeft echter een groot effect op de rest van het functioneren en voor de omgeving. Bovendien als mensen door overspannenheid en stress toch veel verzuimen is de kans groot dat men ^arbeidsongeschikt wordt ver klaard. Psychische problemen heb ben een steeds groter aandeel in de oorzaken van arbeidsongeschikt heid. Inleiders op de thema-avond zijn Koert Velders, psycholoog van de Ria gg Midden-Holland en een maat schappelijk werken van het AMW van de Vierstroom. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de Riagg aan de Rons- seweg 225 in Gouda en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Opgeven kan bij Renske van Rooijen, telefoon 0182-516422.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 15