Medicijnen hebben niet het eeuwige leven yi Cursus lezen oud schrift Activiteiten B.O.C. flgrQj Oproep Baby van de maand Verzorging bij overlijden met eerbied en respect Hobbyshow in De Tas ra Lokale burenverkiezing voor Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle Hart van Holland/28 januari 1998 pagina 17 De apotheek waarschuwt: Houdbaarheid Veilig bewaren Oude geneesmiddelen The Dance Activiteiten voor B.O.C. kids Herdi Installatietechniek is gespecialiseerd in het installeren van telefoon-, radio-, netwerk-, omroep-, tuinbouw-, bevochtigings-, koei en L.V.M. installaties. b.v. INSTALLATIETECHNIEK Wij zijn op zoek naar een VOLLEDIG ZELFSTANDIG ELEKTROMONTEUR m/v U kunt uw reactie sturen naar Herdi Installatietechniek, Rottedijk 24,2751 DH Moerkapelle, E-mail: Herdi@Herdi,NL verschijnt in het Hart van Holland de "Baby van Alle pasgeborenen komen in aanmerking voor deze pagina. Daarom verzoekt de redactie van het Hart van Holland de ouders, grootouders, ooms en tantes hun kind, kleinkind, neefje of nichtje aan te melden voor deze pagina. f een leuk verhaaltje over de baby. "Baby van de Maand" in het Hart van Holland iient' daarmee vier waardebonnen van ƒ25,-. geboortekaartje terug wenst, dient een aan enveloppe, voldoende gefrankeerd, Uitvaartverzorging R. in 't Veld: "Tot hoe lang blijven geneesmiddelen goed? En waar kan ik ze het beste bewaren?" Zulke vragen worden in de apotheek vaak gesteld. Het antwoord hierop verschilt per medicijn. Maar één ding staat vast: geneesmiddelen die u goed bewaart, gaan langer mee en bederven minder snel. De meeste mensen hebben wel een vaste plek in huis waar ze geneesmid delen bewaren. Dat is handig: je hebt een goed overzicht van wat er in huis is en er blijven geen oude medicijnen her en der liggen. In veel huizen hangt een medicijnkastje in de badkamer. Daar zitten echter nadelen aan: het is er vochtig en de temperatuur schom melt nogal. Sommige middelen zijn daardoor minder lang houdbaar dan de verpakking vermeldt. In het alge meen luidt het beste advies: bewaar geneesmiddelen op kamertempera tuur (niet warmer dan 25 graden). Liefst in een droge, donkere ruimte. De slaapkamer of de kelderkast zijn bijvoorbeeld heel geschikt. Er zijn echter bepaalde geneesmiddelen die juist koud bewaard moeten worden. Dit geldt onder meer voor bepaalde injectievloeistoffen en oogdruppels. Hiervoor is een plaatsje achterin de koelkast het beste. Het is prettig om zo'n medicijn voor gebruik ongeveer vijf minuten in de hand te verwarmen. Overigens vermeldt de apotheek op het etiket wanneer men een middel in de koelkast moet bewaren. Elk geneesmiddel heeft zijn eigen be waartermijn. Die hangt onder meer af van de samenstelling en de toedie ningsvorm. Geneesmiddelen die wa ter bevatten, bederven het snelst. Dat komt doordat bacteriën en schimmels goed groeien in een vochtige omgeving. Oogdrup pels zijn bijvoorbeeld slechts een maand na opening houdbaar. Aangebroken verpakkingen moeten na gebruik goed worden afgesloten en op een koele plaats bewaard. Maar ook van geneesmiddelen die geen water bevatten (tabletten, capsules, poeders, zalven), gaat de kwaliteit bij bewaren achteruit. Dat gebeurt door de invloed van licht, lucht of warmte, de aanwezigheid van hulpstoffen of de invloed van het verpakkingsmate riaal. Een tablet gaat meestal drie jaar mee. Op elke geneesmiddelverpakking hoort de uiterste houdbaarheidsda tum te staan vermeld. Soms vindt u die op het etiket of in de bijsluiter. Op strips van tabletten of capsules staat deze datum achter de afkorting 'exp.'. (Exp. is de afkorting van 'Expired', ofwel de vervaldatum). Waar u de geneesmiddelen ook be- whart, zorg er in elk geval voor dat kinderen er niet bij kunnen en dat er geen geneesmiddelen rondslingeren. Stop ze bijvoorbeeld in een goed af sluitbaar doosje. Wanneer een kind er toch van 'snoept', bestaat de kans dat het er ernstig ziek van wordt. In dat geval is het belangrijk om direct con tact op te nemen met de huisarts of apotheek en te vertellen wat het kind heeft ingeslikt. U kunt ook de Gifwijzer raadplegen, die verkrijgbaar is in de apotheek. De apotheek adviseert om regelmatig (minstens eens per half jaar) te con troleren of in het medicijnkastje mid delen staan die niet meer bruikbaar zijn. Gooi oude geneesmiddelen nooit zomaar in de vuilnisbak. Het zijn im mers chemische stoffen. Als u ze te rugbrengt naar de apotheek, zorgt die ervoor dat ze milieuvriendelijk wor den verwerkt. Oude medicijnen kun nen ook bij de chemokar worden inge leverd. Wanneer u twijfelt over de kwaliteit of de houdbaarheid van een geneesmid del, vraag dan gerust om advies in uw apotheek. In de apotheek zijn ook de folders "Wanneer zijn medicijnen te oud?" en "Kinderen en vergiftiging" af te halen. Regio - De Stichting Vrienden van Ar chief en Librije organiseert met in gang van donderdag 5 februari een beginnerscursus paleografie (lezen oud schrift). Voor deze cursus zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Behandeld wordt het ambtelijk taal gebruik en schrift uit de periode circa 1680-1780. De cursus bestaat uit twaalf lessen van twee uur op donder dagavond (19.00-21.00 uur) in het ge bouw van de streekarchiefdienst aan de Groeneweg 30 in Gouda. Bij voldoende belangstelling kan een zelfde cursus op de woensdagavond worden gehouden. Cursusleider is Jac. Piepenbroek, werkzaam als stu diezaalmedewerker bij het streekar chief Hollands Midden. Aanmelden en informatie: Streekar chiefdienst Hollands Midden, tele foon 0182-521821 of 516135. Benthuizen - In februari heeft het B.O.C. een aantal activiteiten op het programma staan. Op 6 februari is er vanaf 21.00 uur een pullenavond. Za terdag 14 februari wordt de "Cupido's Party Night" gehouden. Aanvang 22.00 uur. Toegang ƒ7,50. Een Fresh- Fruit-party wordt gehouden op zater dag 28 februari vanaf 22.00 uur. Toe gang ƒ7,50. "The Dance" is een aparte afdeling van B.O.C. en organiseert activiteiten voor jongeren van 12tot 15jaar. Avon den van The Dance beginnen altijd om 19.30 uur en duren tot 21.30 uur. De toegang bedraagt ƒ2,50. Op 14 februa ri organiseert The Dance een "Cupi do's Dance Party" en op 28 februari een "Fresh-Fruit Dance Party". Zaterdag31 januari van 14.00tot 16.00 uur is er een knutselmiddag voor kin deren van 6 tot 12 jaar bij BOC-kids. De toegang bedraagt ƒ2,-. Op 14 fe bruari wordt de film Lady en de Vage bond vertoond en op 28 februari is er een toneelmiddag. De voorrondes voor de playback- show starten op 14 maart. Opgeven kan bij de kids-medewerkers. De gro te finale van de playbackshow is op Koninginnedag. Benthuizen - De Evenementen Com missie Benthuizen organiseert op 14 februari van 12.00 tot 18.00 uur een hobby-tentoonstelling, waar hob byisten de gelegenheid krijgen hun liefhebberij te tonen. Te denken valt aan verzamelingen van allerlei soort, resultaten van bij voorbeeld knutselen, schilderen, pot tenbakken, borduren, wenskaarten en sieraden maken. Maar ook model bouw, miniatuurvliegtuigen en oude bromfietsen showen, etcetera. Het is leuk als de hobbyisten er zelf bij zijn om iets over hun hobby te vertel len of raad te geven aan mensen, die daarin geïnteresseerd zijn. Aan de tentoonstelling zijn voor de deelnemers geen kosten verbonden. Meer informatie en aanmelden kan bij: Nico Krol, De Gang 2, telefoon 3313820 (voor woensdag 4 februari). (0)ma van Duyvenbode welkom in Zeven huizen. Groetjes kinderen en kleinkinderen Hoera, Patrick wordt 1 februari 1 jaar! Papa, mama en Marcel ledereen bedankt v oor alle belangstelling, kaarten en cadeaus, Niels Spiekman Ons tweelingpaar wordt vrijdag 50 jaar Hoera Nel Lia zien Sarah h.g. the kids wie kan voor 't Reigerbos in Zvh video 2000 banden overzetten naar vhs? 0180-631527 Op 20 maart organiseren Humanitas en Woonpartners Midden-Holland in samenwerking met de Stichting Be jaardenhuisvesting Waddinxveen en de gemeente Waddinxveen de Locale Burenverkiezing. Op deze dag wordt de buur die de beste bijdrage aan de leefbaarheid in een buurt of gemeente heeft geleverd, verkozen tot de Beste Buur. Er zal een Beste Buur van Wad dinxveen en van Zevenhuizen-Moer kapelle gekozen worden. De twee win naars van deze burenverkiezing din gen mee naar de titel van "Beste Buur van Nederland". Alle inwoners van Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle kunnen kandidaten voordragen voor de bu renverkiezing. Om in aanmerking te komen voor de titel "Beste Buur", dient de kandidaat wel aan een aantal criteria te voldoen. Een belangrijk cri terium is dat het niet om de individue le burenrelatie gaat, maar om de inzet voor de buurt of straat of gemeente. Daarnaast geldt als tweede criterium dat de inzet van de persoon het thema "leefbaarheid" moet betreffen. Denk daarbij aan veiligheid, milieu, over- lastbestrijding, woonomgeving, ver sterking van sociale samenhang. Als laatste criterium geldt dat de inzet van de kandidaat controleerbaar is. Aanmeldingsformulieren voor de Beste Buurverkiezing kunnen afge haald worden bij de gemeentehuizen, de kantoren van Woonpartners Mid den-Holland en bibliotheken in beide gemeenten, evenals het Anne Frank- centrum in Waddinxveen. Kandida ten kunnen gedurende de hele maand februari aangemeld worden. Uiteindelijk zal een deskundige jury zich buiten over aanmeldingen, waar na op 20 maart tijdens een feestelijke prijsuitreiking de "Beste Buren" van Waddinxveen en Zevenhuizen-Moer kapelle in het zonnetje gezet zullen worden. Op de Nationale Burendag op 21 mei wordt uit de lokale winnaars de buur van Nederland gekozen. De Nationale Burendag wordt georganiseerd door Humanitas en de Nationale Woning raad (NWR). Het thema van de Buren dag is dit jaar "leefbaarheid". Met dit thema willen de organisatoren de goede contacten tussen buurtgeno ten stimuleren. De Tros zendt de na tionale verkiezing uit op TV. Intussen zijn in heel Nederland veel woningcorporaties en afdelingen van Humanitas bezig met de organisatie van de burendag in hun gemeente. Sommige doen dit alleen, andere or ganiseren het evenement samen met andere partijen in de gemeente. De eerste Nationale Burendag organi seerde Humanitas in 1995 ter gelegen heid van haar 50-jarige jubileum. Humanitas is een vereniging met 7000 vrijwilligers die kleinschalige hulp- en dienstverlening biedt aan particulie ren. De dag was zo'n succes dat beslo ten werd er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken. Humanitas zocht samenwerking met de Nationa le Woningraad (NWR), een overkoe pelende organisatie van woningcor poraties. Humanitas heeft als belangrijk doel 'de relaties tussen mensen in een buurt te bevorderen. De Nationale Burendag past daar uitstekend in. De Nationale Woningraad ziet de Lokale en Nationale Burendag als een belang rijk middel om de sociale verbanden in een buurt te bevorderen. Waddinxveen - Voor de één komt het onverwacht, de ander weet dat het binnenkort staat te gebeuren: voor iedereen geldt dat overlijden een onafwendbare gebeurtenis is. Voor velen een moeilijk en onbespreekbaar onderwerp. Toch is het zinvol om bij sommige aspecten van het eigen overlijden stil te staan en regelingen te treffen. Dit kan zowel op financieel gebied, alswel het vastleggen van de manier van de uitvaart. Met name voor de nabestaanden is dit prettig omdat men dan weet dat dit de manier is waarop de overledene het zelf graag wilde. Regelen vooraf geeft wat rust als het moment van overlijden eenmaal daar is. Wanneer kan men het beste dit soort zaken regelen? Eigen lijk is het antwoord daarop: nu. Eenmaal bedacht en vastgelegd kan men het onderwerp weer laten voor wat het is. Niemand vindt het prettig om al te lang bij het eigen overlijden stil te staan. Maar net zoals het tegenwoordig heel gewoon is om financiële regelingen te treffen ten gunste van partner en kinderen, zo kan ook een discussie over de eigen begrafenis of crematie een steun zijn voor de nabestaanden. Richard en Hilda in 't Veld zijn uit vaartverzorgers die met eerbied en respect iedereen van te voren graag informeren over de diverse aspecten en mogelijkheden bij overlijden. Zij werken zij aan zij in de uitvaartverzor ging; met oog voor het menselijke aspect, rekening houdend met de wensen van de overledene en de ge voelens van nabestaanden. Uiteraard staan zij ook klaar als er vooraf geen regelingen zijn getroffen. Zowel Richard als Hilda in 't Veld zijn toevallig terecht gekomen in de we reld van de uitvaartverzorging; bij beiden door het overlijden van een naaste. Richard zit bijna acht jaar in 't vak en heeft ruime ervaring opgedaan bij regionale uitvaartverzorgers. Door omstandigheden besloot hij in mei 1996, samen met zijn vrouw Hilda, als zelfstandig uitvaartverzorger ver der te gaan: "Ik wilde de mensen meer bieden dan tot dan toe mogelijk was." Zowel Richard als Hilda willen de mensen bijstaan bij één van de moei lijkste momenten van hun leven. En dan wel op zo'n manier dat de nabe staanden er een tevreden gevoel over hebben, dat de uitvaart van hun dierbare goed geregeld was. "Dat is erg belangrijk want het kan, hoe dan ook, nooit meer over wor den gedaan." Uitvaartverzorging in al zijn aspecten, van het op baren van de overledene tot de keuze van de kist en het graf, het kiezen van het tijdstip van de eventuele kerkdienst, de begrafenis met dragers of de crematie, van koffie tot vers gemaak te soep: alles wordt tot in de puntjes geregeld in goed overleg met de familie. De dagen rondom het over lijden van een dierbare zijn hele belangrijke in het pro ces van de rouwverwer king. Vaak is het goed om te helpen bij het opbaren en om de overledene in huis op te baren. Hiervoor zijn goede technische voorzie ningen te treffen. Richard: "Na een levenlang samen in één huis, ongeacht hoe lang dit was, is het als de omstandigheden het toelaten, pret tig om de laatste dagen van het leven op aarde samen in één huis door te brengen. Ook andere persoonlijke wensen zullen door ons - waar moge lijk - worden gerespecteerd." Nadat de begrafenis of crematie ach ter de rug is wordt er aandacht be steed aan de nazorg. Een bezoek na ongeveer een week waarbij de fami lie het verhaal nog even kwijt kan. Ook komen er achteraf vaak prakti sche vragen zoals: hoe moet de krant opgezegd en de telefoon afgesloten en hoe zit het met de polissen? Uit vaartverzorging In 't Veld wil ook bij deze vragen hulp bieden.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 17