Investeren in Voorsprong' is Rehobothschool op et lijf geschreven Woonwagenfamilie verhuist naar locatie Catsburg WD Zevenhuizen-Moerkapelle heeft ze op 'n rijtje Montipain. Daar blijf je van eten Van Houten Groep nu ook ISO 9002-certificaat in haar bagage Zevenhuiz freelance correspondent m/v Hart van Holland/28 januari 1998 pagina 19 Het maken van een plan voor het ICT-project Vervolgplannen en uiteindelijk doel Weg x voor voornamelijk Zevenhuizen-Moerkapelle Helemaal in lijn met de methode! Voor de 'kenners' oor Svlvia van Doornen oerkapelle - Voor de leerlingen an Christelijke basisschool Reho- oth in Moerkapelle is het omgaan n werken met de computer al lang een onbekend terrein meer. Voor et huidige aantal van 516 leerlin gen verspreid over 21 groepen, zijn nomenteel in de school zo'n 30 com- uters beschikbaar. De software die ordt gebruikt is onder andere ge koppeld aan De Leessleutel, De We reld in Getallen en Taal actief. Deze programma's dienen als ondersteu ning bij het leren lezen, rekenen en het verhogen van de taalvaardig heid. Wat deze ontwikkeling binnen de school op informaticage bied betreft, heeft de Reho bothschool inmiddels haar verzadi gingspunt bereikt.' Medio 1997 achtte het schoolteam dan ook de tijd rijp om het werken met de computer naar een hoger niveau te gaan tillen. Ër werd een plan opgesteld waarin het gebruik van de multimedia en het rea liseren van een netwerk als prioritei ten werden genoemd. De school was duidelijk toe aan een nieuwe impuls. Het plan was nog maar net uitgewerkt of alle basisscholen in Nederland wer den in juli 1997 door minister Ritzen op de hoogte gebracht van een nieuw omputerproject met de titel 'Inves teren in Voorsprong'. De scholen wer den opgeroepen - indien gewenst - hun plannen op computergebied te presenteren. Door het Procesmana gement ICT (onderdeel van het Minis terie van Onderwijs, Cultuur en We tenschappen) zouden vervolgens maximaal 100 scholen worden aange wezen als voorhoedeschool in het kader van het informatie- communi catie- en technologie (ICT)-project, met als bedoeling om binnen een tijdsbestek van twee jaar, met elkaar een aantal deelleergangen te ontwik kelen waarmee in de toekomst op alie basisscholen kan worden gewerkt. Het enthousiaste team van de Reho bothschool pakte deze kans direct met beide handen aan. Er ging een presentatie de deur uit en vlak voor de kerstvakantie ontving de school het goede bericht inderdaad te zijn geselecteerd als voorhoedeschool. Vanaf dat moment is de Reho bothschool zich intensief gaan bezig houden met dit project wat naadloos aansluit op het eerder gemaakte eigen plan. De heer Van Noort en de heer van den Eride links en rechtszittend op de foto) met achter hen de heren Buys (links) en Sluyter (rechts). Het ICT-project houdt onder meer in dat de school in de loop van dit jaar de beschikking krijgt over één multime dia-computer per tien leerlingen. Bin nen het schoolteam heeft zich een kerngroep gevormd van enthousias telingen die het project moet gaan 'voorttrekken' en er naar streeft om het project tot een succesvol eindre sultaat te leiden. Deze kerngroep be staat uit de heren Van Noort (direc teur), G. Buijs (adj. directeur), A. Sluy ter en H. van den Ende (beiden ICT- coördinator). Naast het treffen van een aantal praktische voorbereidin gen zoals bijvoorbeeld het creëren van werkplaatsen waar straks de computers kunnen worden ingezet, zijn zij al druk bezig hun eerste taak te volbrengen. Deze houdt in om, in sa menwerking met de vier andere voor hoedescholen, voor 1 maart aan staande een plan in te dienen ter goedkeuring van het Procesmanage ment ICT. Dit plan moeten bestaan uit onder andere de onderdelen 'onder wijskundig doel' en 'budgettering'. Verder moet het plan binnen het pro ject honderd procent kans van slagen hebben. Ten behoeve van het project is het land in 12 ICT-regio's verdeeld waarbinnen in totaal uiteindelijk 97 basisscholen zijn geselecteerd. De Rehobothschool valt in regio 7; een gebied dat zich uitstrekt tot de Bollenstreek (Lisse, Leiden) en Mid den Holland (Alphen a/d Rijn, Gou da). Binnen regio 7 zijn naast de Reho bothschool ook een school in Gouda, Voorschoten, Lisse en Zeist geselec teerd. De eerste officiële bijeenkomst met deze collega-voorhoedescholen vond plaats op 6 januari. Na uitvoerig met elkaar van gedachten te hebben gewisseld over de vraag welk product te gaan leveren, kwam duidelijk naar voren dat voor tekstverwerken als taaionderdeel en het omgaan met nieuwe vormen van informatie zoals CD-Rom en Edu-net enorme interesse bestaat. Er werd vervolgens besloten tot het thema 'Omgaan met informa tie'. Dit thema wordt momenteel uit gewerkt op de verschillende scholen om over enige weken als plan te wor den voorgesteld bij het Procesmana gement ICT. Met name voor de kerngroep van de Rehobothschool is meteen al een spannende tijd aangebroken. Na goedkeuring zal het plan immers van af augustus 1998 concrete vormen aan gaan nemen. Hoe dan ook, de Rehobothschool heeft in de loop der jaren de visie ontwikkeld dat de com puter fungeert als een leermiddel, waarbij men nooit uit het oog mag verliezen dat deze ten dienste staat van de mens en niet andersom. Het is een hulpmiddel dat ter ondersteu ning wordt gebruikt bij het onderwij zen en gezien de huidige ontwikkelin gen in de maatschappij is de integra tie van de computer binnen het on derwijs van groot belang. Doelstelling van ICT-project is dan ook gezamen lijk tot leergangen te komen waarmee binnen de komende jaren alle basis scholen aan de slag kunnen, waar door geen enkele school zal achter blijven in deze ontwikkeling. In het Hart van Holland zullen de lezers regelmatig over de ontwikkelin gen van het ICTproject kunnen lezen. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Door de komst van dochtertje Elisabeth werd de leef ruimte voor de familie Semler in hun caravan van drie bij drie meter te klein. Om in een meer adequate huis vesting te voorzien, werd hun woon wagen van dertien meter lengte van Waddinxveen naar Zevenhuizen ver huisd. Deze was echter te groot voor een plaats op de Loswal, de locatie waar de woonwagenfamilie enkele maanden geleden haar domicilie had gekozen. Als oplossing voor dit pro bleem heeft het college van Burge meester en Wethouders betrokkenen een andere plek aangeboden. En wel op de Knibbelweg 14 tegenover ro zenkwekerij J. van der Knaap Zn, de zogenaamde locatie Catsburg. De fa milie Semler zal hier blijven tot het moment waarop de definitieve stand plaats in de wijkSwanla wordt opgele verd. Aanvankelijk stonden er op de Loswal drie woonwagenfamilies. De familie Semler is de enige die thans nog in Zevenhuizen woonachtig is. De ande ren hebben Zevenhuizen verlaten. Hart van Holland, een regionaal weekblad dat verschijnt in Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen en Hazerswoude-Dorp is op korte termijn op zoek naar een De kandidaat dient te beschikken over: een uitstekende kennis van de Nederlandse taal goede redactionele en contactuele vaardigheden een rijbewijs en eigen auto een brede algemene ontwikkeling kennis van en ervaring met WordPerfect belangstelling voor fotografie. Voor meer informatie: langskomen bij of bellen naar Drukkerij Elgersma/ Hart van Holland, Noordelijke Dwarsweg 1a, Zevenhuizen, telefoon 0180-632289. Sollicitaties kunt u richten aan: Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen. Zevenhuizen-Moerkapelle - De defini tieve lijst van WD-kandidaat-raadsle- denvoor de gemeenteraadsverkiezin gen in Zevenhuizen-Moerkapelle, zo als door de ledenvergadering is vast gesteld, is door het bestuur openbaar gemaakt. Het is een lijst geworden met een evenwichtige verdeling over de ker nen Zevenhuizen en Moerkapelle, tus sen mannelijke en vrouwelijke verte genwoordigers, en ook met betrek king tot reeds aanwezige ervaring en nieuwkomers. Onderstaand team (de bovenste acht van de lijst) met als lijsttrekker Fons van der Stee moet het wat de WD Zevenhuizen-Moerkapelle betreft gaan waarmaken: 1. Fons van der Stee, Moerkapelle; 2. Mies te Meij-De Laat, Zevenhuizen (zittend raadslid); 3. Gerard Brand, Zevenhuizen; 4. John van Eijk, Zeven huizen (zittend raadslid); 5. Domini que Rammeloo, Moerkapelle; 6. Ginus Aalderink, Zevenhuizen; 7. Phons Decker, Moerkapelle; 8. Dick Ver boom, Zevenhuizen. De Ambachtelijke Bakkers Gerritsen Eshuis bakken het: Montipain. Het ziet eruit als brood, het smaakt als brood, de bakker bakt het zelf... maar 'och mag het geen brood heten! Dat komt door de bijzondere ingrediën ten en de unieke samenstelling, heel Mders dan 'gewoon' brood. Monti- Pain is gemaakt van puur natuurlijke grondstoffen die een minimale behan deling hebben ondergaan. Ze worden zoveel mogelijk in hun oorspronkelij ke vorm toegepast. Eerlijk en gezond! Montipain bevat Lupine-eiwit, dus geen genetisch gemanipuleerde soja; het is koolhydraten-arm en heeft een glycemische index van 30. Het bevat plantaardige vetten met voorname lijk onverzadigde vetzuren en extra zemelen. Omdat er geen meel en soja zijn ge bruikt en er ook geen suikers en vet ten zijn toegevoegd, zit Montipain helemaal in de lijn van de methode. Speciaal voor mensen die deze me thode volgen, maar ook weieens trek hebben in een plakje brood met kaas, ham of een ander eiwit/vet beleg. Dat kan allemaal met Montipain. En Mon tipain is verkrijgbaar bij de Ambach telijke Bakkers Gerritsen Eshuis. Door Svlvia van Doornen Moerkapelle - Tijdens een feestelijk Open Huis op vrijdagmiddag 23 ja nuari werd aan zowel Van Houten im- en export Moerkapelle BV als Asfalt- en Betontechniek Moerka pelle BV, beiden deeluitmakend van de Van Houten Groep, het NEN- EN-ISO 9002-certificaat uitgereikt. Speciaal voor deze gelegenheid was een gedeelte van het bedrijfs pand aan de Nijverheidstraat omge toverd tot een sfeervolle ambiance. Behalve de uitreiking van de certi ficaten, was een ander hoogtepunt van deze middag de spetterende onthulling van het nieuwe logo ABM. Dit ging stap voor stap en gepaard met veel tromgeroffel en uiteindelijk een groot vuurwerk. Van Houten im-en export Moer- kapellë BV werd opgericht in 1980 en is een technische groothandel in gereedschappen en machines, met als afnemers onder andere de bouwnijverheid, indus trie, kabel- en telecommunicatiebe drijven, offshore en de elektronica- branche. Anderzijds is er Asfalt- en Betontechniek Moerkapelle BV, op gericht in 1983 onder de naam Beton techniek Moerkapelle BV (BM), wat een uitgebreid productenpakket biedt voor de betonbewerking en - verwerking alsmede betonverdich- ting. Hierbij valt te denken aan tril- naalden, omvormers en trilmotoren, maar ook beproevingsapparatuur. Halverwege de jaren negentig is dit groothandelsbedrijf ook actief gewor den in de asfaltbranche door het leve ren van onder andere testapparatuur voor asfaltlaboratoria. De steeds ver der gaande ontwikkelingen op dit ge bied heeft uiteindelijk geleid tot de naamswijziging en het nieuwe, eigen tijdse logo ABM. Dat bij de Van Houten Groep kwaliteit zeer hoog in het vaandel staat, blijkt wel uit het feit dat beide groothan delsbedrijven nu zijn gecertificeerd. Uiteraard is hier één en ander aan vooraf gegaan. Zo werd van januari tot oktober 1997 het NEN-EN-ISO 9002 traject doorlopen. Binnen deze tien maanden werd onder andere het Organisatie-adviesbureau Neder landse Groothandel (ONG) inge schakeld, een kwaliteitsteam ge vormd en de dagelijkse werkzaam heden vastgelegd in procedures, werkinstructies en formulieren. Op deze wijze kwam een compleet handboek tot stand welke werd be oordeeld en vergeleken met de praktijk. Dankzij de enorme inzet van alle medewerkers is uiteindelijk binnen afzienbare tijd het ISO-certi- ficaat binnengehaald. Met deze 'plus' bij de naam wordt de kwaliteit van het bedrijf gewaarborgd en weet men zeker dat men ook kan rekenen op een goede klantgericht heid en uitstekende service.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 19