LITI E 'Spoken en bliksems': gezellig griezelen ekj Professionele hennepkwekerij opgerold Hart van Holland - B E R I C H T E N deHaij vanderWende 200 Kilometer schaatsen op de Weissensee Wiegel in het Groene Hart Bijeenkomst Reumapatiëntenvereniging Hart van Holland/28 januari 1998 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Voor een stijlvolle en persoonlijk verzorgde uitvaart. 'Dood Spel' met scherpe schimmen Boskoop 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Woning-inbraken: Op 20 januari is in gebroken in een woning aan de Akker- weg in Moerkapelle. Een raam is gefor ceerd. Het is nog onbekend wat er wordt vermist. Diefstal auto: In de nacht van woens dag 21 op donderdag 22 januari werd een personenauto gestolen die gepar keerd stond aan de Bongerd. Het be treft een grijze Mazda 626 met het kenteken XZ-89-LZ. Auto-inbraken: Op 20 januari is inge broken in een auto die stond aan de Juliana van Stolberglaan. De dieven zijn vermoedelijk via een onafgeslo ten achterklep in de auto gekomen. Er wordt een tas vermist, waarin onder andere papieren zaten. Woensdagmiddag 21 januari werd op de parkeerplaats achter Albert Heijn aan het K.W.-plein tussen 16.30 en 17.00 uur een auto opengebroken middels het inslaan van een portier ruit. Er was geen buit. Op 24 januari is ingebroken in een auto aan de Stationsstraat. Een raam is ingeslagen en er wordt een autote lefoon vermist. Tussen 24 en 25 januari is ingebroken i in een auto die geparkeerd stond aan de Genestetlaan. Een ruit is gefor ceerd en er werden een zaktelefoon en een baseballpet vermist. De base- ballpet is later op de Bosboom Tous- saintsingel teruggevonden. Tussen 23 en 26 januari zijn banden i gestolen van een vrachtauto die ge parkeerd stond op een bedrijfsterrein op bedrijventerrein Coenecoop. Woning-inbraken: Op 20 januari is in gebroken in een woning aan de Mo- zartlaan. Een deur en een bovenlicht zijn geforceerd. Er worden sieraden en een geldbedrag vermist. Aan de Da Costastraat is woensdag 21 januari via een bovenlichtje ingebro ken. Weggenomen werd een groot aantal cd's en een videorecorder. Op 22 januari is ingebroken in een flatwoning aan de Zuidplaslaan. De voordeur is geforceerd en er worden sieraden vermist. Op 24 januari is ingebroken in een woning aan de Berkengaarde. Een bovenlicht is geforceerd en er wor den onder andere een videorecorder, cd's en een laptop vermist. Op 23 januari is ingebroken in een woning aan de Akkerwinde. Een bo venlichtje is geforceerd en er worden sieraden en een geldbedrag vermist. Aanrijding: Woensdagavond 21 janua ri omstreeks 20.00 uur vond een aan rijding plaats tussen een auto en een fiets op de kruising Kerkweg-Oost/ Kanaalstraat. Een 27-jarige fietsster uit Waddinxveen reed over de Kanaal straat. Vanaf de Kerkweg-Oost kwam een 26-jarige Boskoopse automobilist die de fietsster geen voorrang ver leende. De fietsster kwam ten val, zij liep een pijnlijk zitvlak op en een pijn lijke hand. Op 23 januari rond 6.00 uur heeft een ongeval plaatsgevonden op de Zesde Tochtweg. Doordat de weg glad was ging de auto glijden en belandde deze op z'n kop in de sloot. Een 31-jarige man uit Waddinxveen en een 74-jarige man uit Waddinxveen hebben de 84- jarige bestuurder eveneens uit Wad dinxveen uit de auto gehaald. Ambu lancepersoneel heeft de man nageke ken, maar hij bleek behalve een nat pak niets te mankeren. Tussen 24 en 25 januari is een Ford Sierra die geparkeerd stond aan de Oostpolderweg aangereden. Gezien de schade moet dit gemerkt zijn door de aanrijder. Deze heeft echter geen contact gezocht met de benadeelden. VernielingAan de Passage werd in de nacht van woensdag 21 en donderdag 22 januari bij een winkel een ruit inge gooid met een trottoirtegel. Er werd niets weggenomen. Tussen 22 januari 21.00 en 23 januari 9.00 uur is een winkeldeur in de Passa ge vernield. Diefstal uit winkel: Op 22 januari rond 17.30 uur is een diefstal gepleegd in een winkel aan het K.W.-plein. Twee meisjes van ongeveer 17 jaar kwamen de winkel binnen en vroegen of ze gebruik mochten maken van het toi let. Toen de meisjes weg waren ont dekte de eigenaar van de winkel, dat zijn portemonnee uit zijn jas was ver dwenen. De jas hing nabij het toilet. Snelheidscontrole: Tussen 19 en 21 ja nuari hebben snelheidscontroles plaatsgevonden aan de Henegouwer- weg. Er reden 790 passanten te hard. Dit komt neer op ongeveer 3 procent. De hoogst gemeten snelheid is 102 kilometer per uur, terwijl 50 kilometer per uur is toegestaan. Onder invloed: Bij een alcoholcontro le op 24 januari rond 1.30 uur is een 60- jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. De man had een alco UlTV AARTVERZORGING wBroekema Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar. 010-456 01 01 - 070-386 72 79 Albert Rousselsingel 36 - 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Door Julia Pengirim Nog één keer griezelen, en wel voor de 7-plussers. 'Spoken en bliksems' van Els Rooijers, die hiermee een vervolg schreef op 'Een spook in bed', is een te gezellige schrijfster om jonge kin deren echt de stuipen op het lijf te jagen, als dat al zo nodig moet. Het gaat opnieuw over Pien en haar bedgenoot, het spookje Obrecht in een kasteel waar ook Frits, Piens vader woont. Het kasteel is te groot en te duur voor die twee en dat is er de reden van, dat kamers worden verhuurd. Deze keer aan de saaie dames van een handwerkclub die zich ergeren aan het ongeremde gedrag van Pien. Dat is op zichzelf niet zo erg, als een van de saaie dames geen dochtertje Julia had meegenomen. Julia wil vriendin worden van Pien, maar de karakters van de twee botsen te veel, totdat... Beneden in het kasteel is Bezeten Bas bezig met bolbliksems en proefdieren die onder invloed van de bliksems veranderen in gemene beesten met slechte eigenschappen. Alleen dieren? Of kunnen kinderen, met name saaie Julia's ook verande ren? Dat verklap ik niet. Maar feit blijft dat Pien en vader Frits het uiteindelijk toch weer gezellig krijgen in het oude kasteel, met het spookje Obrecht en Bezeten Bas. Maar daarvoor moet heel wat griezelig werk worden ver richt. Gezellig en mal. Wat ik met 'Dood Spel' van Jaques (zonder c) Weijters moet, is me nog steeds niet goed duidelijk. Want Weij ters schrijft op een manier, waarvan recensenten weinig moeten hebben, terwijl de kinderen, de iets oudere jeugd, zijn werk stuklezen. Laat ik voorop stellen, dat ik Dood Spel in een zeer lange adem heb uitgelezen. Het boek werpt zo veel soms beklemmen de vragen op, dat elke lezer zich naar het einde spoedt. Bovendien werkt Weijters met een aantal aardige en boeiende vondsten: Heeft ieder mens een dubbelganger? Kunnen mensen elkaar ook na hun dood nog vinden? In Dood Spel vinden Elvis en Renee elkaar. Maar op een manier, waarop ik als recensente ga huiveren. Dat het liefde op het eerste gezicht is, oké. Maar het eerste erotische contact komt wel heel erg pardoes en de eerste vrijpartij, terwijl ze elkaar nauwelijks kennen, wordt afgedaan met een paar nietszeggende regels. Deze fragmenten zijn niet eigen tijds, al wordt zo wel gedacht. On derzoekers zijn erachter gekomen dat jonge mensen belust zijn op drie dingen: zo weinig mogelijk slapen, zo veel mogelijk drinken en naar hartelust versieren. Dat bed staat, op afstand, vierde. Maar goed, een kniesoor die hierop let, want vervolgens wordt het spannend, al kom ik nu bij beden king twee: de hoofdpersonen zien wel heel erg veel dubbelgangers. Maar die had Weijters nu eenmaal nodig in dit verhaal, dat zich voor een groot deel afspeelt in een hec tisch voetbalstadion. Daar worden in het publiek nogal wat mensen doodgedrukt en in dit stadion wor den de dubbelgangers opgemerkt, direct of later op foto's. Waar is de vader van Elvis geble ven? Het vroegere vriendje van Re- nee? Renee zelf? Elvis zelf? Zoek het maar uit. En bedenk zelf maar een antwoord op de vraag die Weijters opwerpt: kunnen Elvis en Renee elkaar na de dood weer vin den? En waar blijft het vroegere vriendje dan? Els Rooijers: 'Spoken en bliksems'in de serie Pien en het spook. Uitg. El- ze nga, prijs f25,75. Jaques Weijters: 'Dood Spel'. Uitg. Elzenga, prijs f27,50. holpercentage van 0,6. De man heeft een boete en een rijverbod van een uur gekregen. Woning-inbraken: Op 20 januari tus sen 7.00 en 20.30 uur is ingebroken in een woning aan de Zilverschoon. Een raam is geforceerd en er wordt audio- apparatuur vermist. Auto-inbraken: Tussen 23 en 24 janua ri 9.00 uur is ingebroken in een auto die stond aan de Ericastraat. Een ruit is geforceerd en er worden onder an dere gereedschap, een verbandtrom- mel en een verrekijker vermist. t.k. kinderski's 1.30 m. ƒ75,- 0180-631327 t.k. gasfornuis (met oven) 50,-; merk Mestor Martin -„0172-215926 Moerkapelle - Op 22 januari is aan de Ambachtstraat een hennepkwekerij opgerold. Naar aanleiding van een tip is de politie naar de locatie gegaan. Daar werd een hennepgeur waargeno men en rond 7.30 uur is de politie het pand binnen gevallen. In het pand werd een professionele kwekerij aangetroffen met in totaal rond de 4500 hennepplanten. Ook waren er ruim 150 lampen opgehan gen en werden de planten met behulp van een hydrosysteem voorzien van water en voeding. De loods was aan alle kanten geblindeerd, waardoor van buitenaf de activiteiten en de planten niet zichtbaar waren. De elek triciteit die nodig was voor de kweek werd illegaal afgetapt. In de loods waren drie afzonderlijke ruimtes waar de planten stonden. In een ruim te stonden ongeveer 1400 kleine plantjes, in een andere ruimte 1500 grotere planten en in de derde ruimte stonden ongeveer 200 planten klaar om geknipt te worden en ongeveer 1300 planten die al geknipt waren. In het pand was op het moment van de inval een 42-jarige man uit Rotterdam aanwezig. Deze man is aangehouden en wordt verhoord. Hij ontkent met de kweek te maken te hebben. De planten zijn afgevoerd en zullen wor den vernietigd. Regio - Ongetwijfeld zijn er veel streekgenoten afgereisd naar Oosten rijk voor de traditioneel geworden schaatstocht van 200 kilometer op de Weissensee. De tocht voor recrean ten werd verreden op maandag 26 januari. Maandagavond kregen wij de eerste meldingen van binnenkomst te horen. Jaap en Jan Eindhoven en Johan van der Wel, allen uit Zevenhuizen, heb ben de finish gehaald na ruim tien uur schaatsen. Ook andere deelnemers vermelden wij graag. Zij kunnen hun aankomst melden via telefoonnummer: 0180- 632289. Regio - In het kader van de komende verkiezingen zal Hans Wiegel een bij eenkomst van de WD opluisteren. Tezamen met de afdelingen Zevenhui zen, Reeuwijk, Waddinxveen en Bos koop organiseert de afdeling van de WD uit Capelle aan den IJssel deze avond. Hans Wiegel, thans lid van de Eerste Kamer, zal op 2 februari spreken in de aula van de scholengemeenschap Comenius aan de Lijstersingel 18 in Capelle aan den IJssel. De avond is van 20.00 tot 22.00 uur. Wie deze avond wil bezoeken maar niet over eigen vervoer beschikt, kan contact opnemen met de secretaris van de WD, afdeling Boskoop, tele foon 0172-230856. Regio-Dinsdagavond 10 februari is er een bijeenkomst van Reumapatiën tenvereniging Nieuwerkerk aan den Ijssel en omstreken waar alle belang stellenden voor informatie over goe de aanpassingen van onder ander schoenen, van harte welkom zijn. Er wordt deze avond aandacht be steed aan het juiste schoeisel end e voetverzorging in het algemeen. Aan de orde komen onder andere semi-orthopedisch en orthopedisch schoeisel, waarbij uitleg gegeven zal worden over het verschil van deze twee. Daarnaast hoe en wanneer de schoenen vergoed worden. Veel men sen, ook degenen die geen reuma heb ben, kennen problemen op dit gebied en zijn ook van harte welkom. De avond wordt gehouden in de grote zaal het "Het Kruispunt" aan de Mid- denmolensingel 14 in Nieuwerkerk aan den IJssel. De toegang is gratis. De zaal is om 19.45 uur open en de avond begint om 20.00 uur. Iedereen is wel kom, ook als men geen lid van de vereniging is. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus I Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor- delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3