Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle Madeion Leewis voert lijst D66 aan Halfje politiek! Nederlandse Kinderjury van start Halfje politiek! Hans Brouwer trekt het CDA \m Hart van Holland/28 januari 1998 pagina 5 Ingekomen bouwmeldingen/ aanvraag bouwvergunningen Tervisieleggirtg bouwplannen Suburbane model Andere loketfunctie Recreatie Zwemonderwijs Veiligheid Zelfredzaamheid Kinderjury in Zevenhuizen Boodschap Maatschappelijke integratie Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning/meldingen bouwvoornemen hebben ontvangen: aanvraagdatum 19 januari 1998, nr.5: J. van der Wilt, voor het vernieuwen van een warenhuis t.b.v. de teelt van tuinbouwproducten op het perceel Bredeweg 34 te Moerka pelle; aanvraagdatum 20 januari 1998, nr 6: Gebr. M. en M.C. Paul, voor het oprichten van een aardappelloods aan het Noordeinde 71 te Zevenhuizen; aanvraagdatum 20 januari 1998, nr. 7: P.J.Stark, voor het vergroten van de woning aan de Raadhuisstraat 18 te Moerkapelle; aanvraagdatum 20 januari 1998, nr. 8: J. Boone, voor het plaatsen van een stenen berging op het perceel Hollevoeterlaan 27 te Moerkapelle; aanvraagdatum 20 januari 1998, nr. 9: G. van der Velden, voor het bouwen van een tuinbouwkas aan de Bredeweg 59 te Moerkapelle; aanvraagdatum 21 januari 1998, nr. 10: Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, voor de bouw van de accommodatie buitendienst aan de Zuidplasweg 14b te Zevenhuizen. Hierboven genoemde aanvragen om bouwvergunningen/meldingen bouwvoornemen kun nen in dit stadium van de procedure nog niet worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maken bekend, dat vanaf 29 januari 1998 gedurende twee weken, ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, de volgende bouwplannen ter inzage ligt van: de heer H. van Vliet, voor het wijzigen van kantoorruimte op het perceel aan de Bredeweg 118 te Zevenhuizen; de heer D. van Noort, voor het plaatsen van een dakkapel op de voor- en achterzijde van de woning aan het Rehobothplantsoen 16 te Moerkapelle. De bouwplannen liggen respectievelijk in de bestemmingsplannen "Landelijk Gebied 1990" en "Dorpsgebied Moerkapelle" en zijn in strijd met de bestemmingsplanvoorschriften van de geldende bestemmingsplannen. Wij zijn voornemens medewerking te verlenen aan deze bouwplannen via een vrijstellings procedure. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging. i.e. van 29 januari tot en met 11 februari 1998 tegen het verlenen van de vrijstellingen bedenkingen bij ons in te dienen. Zevenhuizen, 21 januari 1998 Burgemeester en wethouders voornoemd. De secretaris, De burgemeester. A. Visser L.M. Schoots Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Nu D66 los van de PvdA de gemeentelijke verkiezingen ingaat, is Madeion Lee wis uit Zevenhuizen degene die de kar van de democraten moet gaan trekken. Dit op basis van het pro gramma "Aan de rand van stad en land". D66 zet op een aantal hoofdpun ten in. Het milieu blijft haar voortdurende aandacht hou den. D66 signaleert dat er binnen de gemeente tendensen zijn om uit kos tenoverwegingen de invoering van chemische bestrijdingsmiddelen te heroverwegen. D66 is hier om ge- zondheids- en milieutechnische rede nen fel op tegen. Ook wil D66 het duurzaam bouwen verder stimule ren. D66 wil het energiezuinig bouwen met milieuvriendelijke materialen vastleggen in een gemeentelijk veror dening. Voorts is D66 een fervent voorstander van een voortvarende aanpak van het rioleren van het ge meentelijke buitengebied. D66 betwijfelt of Zevenhuizen-Moer kapelle zal kunnen groeien tot een kleinstedelijke (suburbane) gemeen- fcvanzo'n 15.000tot20.000inwoners. I Voorlopig is de politieke wil op ande re niveau's niet aanwezig. Dat bete kent dat er een andere visie, zoals in i de structuurvisie vastgelegd, ontwik keld moet worden. Omdat D66 van mening is dat de gemeente op de lange termijn niet alleen verder kan, voelt ze daarom meer voor een bestuurlijke integratie met een Zuidplasgemeente van min of meer dezelfde omvang. Een denkbeeld dat, als het zover mocht komen, via een referendum getoest moet worden. D66 vindt dat de loketfunctie bij de gemeente gebundeld moet worden. Althans onderzocht zou moeten wor den of dit voor Zevenhuizen-Moerka pelle voordelen heeft. Ze wil hiermee het lopen van loket naar loket voorko men. Dat houdt in dat achter het loket een ambtenaar staat die van alle markten thuis is en zonodig op specia listische hulp kan terugvallen. Kort om de gemeente zou een (nog) klant vriendelijker organisatie moeten wor den. Recreëren wordt, zo vindt D66 nét als de andere partijen, steeds meer van belang. D66 vindt dat de recreatie nu teveel op ad hoc-basis wordt inge vuld. D66 wil komen tot een recreatie visie en wel in samenwerking met om liggende gemeenten en eventuele an dere instanties. Niet zozeer reageren op de waan van de dag, maar veel meer reageren op de toekomstige ont wikkelingen. Een visie evenwel die gestoeld moet zijn op cultuur-histori sche en landelijke elementen. D66 vindt dat zwemonderwijs een aanvulling moet zijn op de lichamelij ke oefening op school. Voorts is ze van mening dat deze vorm van onder wijs de veiligheid ten goede komt. Daar komt nog bij dat er mensen zijn die het zwemonderwijs niet kunnen bekostigen. Voor hen is zwemonder wijs op school dan ook een welkome uitkomst. Wat de veiligheid betreft vindt D66 dat telefonische aangifte mogelijk moet worden. Te meer daar ons poli tiebureau niet continu bezet is. Een organisatorische aanpassing van het politieapparaat op dat punt is daarom noodzakelijk. Voor wat de ouderen onder ons be treft streeft D66 ernaar om die langer op zichzelf te laten wonen. Om dat mogelijk te maken is het onder meer van belang dat de bereikbaarheid van de winkels geoptimaliseerd wordt. Zevenhuizen - Vanaf maandag 2 fe bruari gaat de Nederlandse Kinderju ry van start. Dit jaar wordt de kinder jury voor de elfde keer georganiseerd en nog altijd stijgt het aantal deelne mende kinderen. In 1997 hebben ruim 50.000 kinderen in Nederland hun fa voriete top vijf lijstje naar de neder- landse kinderjury opgestuurd. Uit het toenemend enthousiasme blijkt dat kinderen graag willen lezen en graag zelf mee bepalen welke boeken de leukste zijn. Het opsturen van de deelnameformu lieren kan tot en met 31 mei. Tot 1997 konden kinderen tot en met 16 jaar meestemmen in de kinderjury, vanaf dit jaar echter heeft de jeugd van 12 tot en met 16 jaar een eigen jury, de "jonge jury". De Nederlandse kinderjury heeft nu twee leeftijdscate gorieën: van 6 tot en met 9 jaar en van 10 tot en met 12 jaar. Ook in Zevenhuizen worden de kinde ren van 6 tot en met 12 jaar opgeroe pen mee te stemmen om zo ook to' een specifieke Zevenhuizense uitsla! te komen. Vanaf maandag 2 februar liggen bij de inlichtingenbalie deelne merspassen klaar en staan de boeker die meedoen bij elkaar op een tafel. De boeken die voor nominatie in aanmer king komen zijn door middel van he' bekende kinderjuryvignet herken baar gemaakt. Bij elk boek hoort eer beoordelingsformulier dat na het le zen van het boek in de daarvoor be stemde stembus gedeponeerd kar worden. Aan de hand van de ingevul de formulieren wordt na 31 mei eer plaatselijke uitslag bekend gemaakt. Als klein cadeautje voor alle kinderer die weer fanatiek gaan lezen zijn dooi de sponsor jurylrdpasjes beschikbaai gesteld. Onder alle bezitters van deze jurylidpasjes worden landelijk diver se boekenbonnen en bioscoopbon nen verloot. Op welke pasnummer.' de prijzen vallen wordt pas na 31 me bekend gemaakt. Woensdag 4 waart worden de gemeenteraads verkiezingen gehouden. Wat kiezen de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle? Peze week voor de tweede keer een halve pagina politiek in het Hart van Holland. Steeds twee vertegenwoordigers vertellen waarom Juist hun partij de meeste stemmen moet krijgen! Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Hans Brouwer staat voor het CDA bij de gemeenteraadsverkiezingen num mer één op de kandidatenlijst. Op basis van het partijprogramma "Sa menleven doe je niet alleen" zal de ex-wethouder de gunst van de kie zers zien te verkrijgen. Volgens Brouwer zijn solidariteit en rentmeesterschap specifiek voor het CDA; ervoor zorgen dat mensen niet uit de maatschappe lijke boot vallen en verantwoordelijk heid dragen voor de omgeving in zijn volle omvang. Dat iedereen een recht vaardig aandeel van de schepping ten deel valt en dat de zorg voor het mi lieu en bescherming van de gezond heid bij uitstek aandacht krijgen. Daarbij geldt als vertrekpunt het Hei lig Evangelie, zoals dat in de Bijbel tot ons komt. Dat moet volgens Brouwer in je houding tot uitdrukking komen. En hij wil er eerlijk in zijn dat dat niet altijd gemakkelijk is. Zo wordt het Groene Hartbeleid bijvoorbeeld inge zet op stilstand. Maar dat wordt niet beloond. Het Rijk vindt: gemeente zoek het zelf maar uit. Brouwer: "Neem nu Moerkapelle. Daar vindt uitholling van het voorzieningenni veau plaats. Dat is lastig. In Zoeter- meer mag wat elders verboden is. Woningbouw en uitbreiding van be drijfsterreinen. Hetzelfde geldt voor Waddinxveen. Ik zie hier bedrijven weggaan, omdat wij ze geen ruimte kunnen bieden. Dat betekent dat de werkgelegenheid stokt. Dat jongeren naar verstedelijkte gebieden trekken. De mensen begrijpen bepaalde din gen niet. Aan de zuidkant van de Mid delweg wordt straks de wijk Nesselan- de gebouwd. Nog niet zo lang geleden behoorde dat grondgebied toe aan onze gemeente. Toen mocht er niet gebouwd worden. Nu het van Rotter dam is, mag het wel. Het Groene Hart beleid heeft ervoor gezorgd dat de woningen hier duurder worden. De jongeren komen qua woning bijna niet meer aan de bak. Zevenhuizen- Moerkapelle zit wat de gemiddelde duurte van de koopwoningen in de top. In de tijd dat ik wethouder was, heb ik vanuit onze verantwoordelijk heid voor een goed rentmeester schap gepoogd door middel van de structuurvisie ruimte te scheppen naar de toekomst toe. Dat wil zeggen toegroeien naar een gemeente met zo'n 15.000 a 20.000 inwoners. Ik ben me ervan bewust dat dit veel energie zal vergen, omdat we nu eenmaal aar de rand van het Groene Hart liggen Dat neemt echter niet weg dat we wa' dit betreft bij de pakken neer moeter gaan zitten. Schaalvergroting en eco nomische ontwikkeling zijn voor onze gemeente gewoon noodzaak. Daar ze' het CDA zich voor in". Het beleid binnen de gemeente moet volgens het CDA gericht zijn op eer sobere en efficinte besteding van de beschikbare financiële middelen Daarbij past een sluitende begroting die zodanig is opgezet dat lastenstij ging voor de inwoners zoveel moge lijk wordt voorkomen of beperkt za blijven. Er zal een goed evenwicht gevonden moeten worden tussen de kwaliteit die de gemeente biedt en de prijs die ze daar voor vraagt. Dat is de boodschap van het CDA. Het CDA streeft ernaar dat alle bevol kingsgroepen kunnen deelnemen aar het maatschappelijk leven. Ookzij die niet voldoende draagkracht hiervoor hebben. Dit kan door uitkeringen cor reet en snel te verstrekken, door hulp bij schuldsanering en budgettering te geven, door kwijtschelding van ge meentelijke heffingen, door het gratie verstrekken van duurzame gebruiks goederen en door financiële onder steuning om deel te nemen aan hef verenigingsleven. Alleenstaande ouders met kinderen tot twaalf jaar moeten niet gedwongen worden te solliciteren. Het CDA vindt dat de op voeding van de kinderen de eerste prioriteit heeft.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 5