uizen-Mo Fractievoorzitter SGP vindt het welletjes Oproep Baby van de maand Sandra Kruyt verlaat het politieke toneel Be Activiteiten Agenda Cursus voor baas en hond om bij te blijven.... Inloopmiddag borstkankerpatiënten Hart van Holland/4 februari 1998 pagina 11 ïii Verbazing Eigen beleid Driehonderd °s3 agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Maandelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Baby van de maand". Alle pasgeborenen komen in aanmerking voor deze pagina. Daarom verzoekt de redactie van het Hart van Holland de ouders, grootouders, ooms en tantes hun kind, kleinkind, neefje of nichtje aan te melden voor deze pagina. De redactie ontvangt graag een geboortekaartje, een duidelij ke foto en het liefst een leuk verhaaltje over de baby. Degene die als "Baby van de Maand" in het Hart van Holland verschijnt verdient' daarmee vier waardebonnen van ƒ25,-. Wie foto en geboortekaartje terug wenst, dient een aan zichzelf geadresseerde enveloppe, voldoende gefrankeerd, mee te sturen. Medische weekenddienst Politiek Van het hart Donr Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Na zes jaar politiek vindt Marinus de Vries het welletjes. De verantwoordelijkheid voor het eigen bedrijf wordt steeds groter. De huidige fractievoorzitter van de SGP/RPF neemt met enige weemoed afscheid van zijn collega-raadsleden. "Ik heb het zes jaar mogen doen. Daar ben ik erg dankbaar voor. Ik kan het helaas niet meer combineren met mijn eigen werkzaamheden. Daarom zet ik er nu definitief een streep on der". Dat zijn de woorden van een alom gerespecteerd politicus, die met Gods hulp naar eer en geweten zijn gemeente diende. De Vries kwam zes jaar geleden in de plaats van de heer Zwerus. De huidige zittingsperiode fungeerde hij als fractievoorzitter van de combinatie SGP/RPF. Een combi natie waarvan de samenstellende de len na de komende gemeenteraads verkiezingen apart hun politiek gaan bedrijven. De Vries was altijd al geïnteresseerd in hoe een overheid in z'n algemeen heid en een gemeentelijke overheid in het bijzonder functioneert. "Van bui tenaf kijkje er toch anders tegen aan". Toen hij als raadslid een kijkje in de politieke keuken mocht nemen, viel hij van de ene verbazing in de andere. De Vries: "Als je als gemeente een eigen beleid voert, word je door de Rijksoverheid op de vingers getikt. Als je bijvoorbeeld belasting wil hef fen tot een bepaald minimum niveau dan wordt de Algemene Uitkering uit het Gemeentefonds lager. Je moet dus als gemeente de heffingen opvoeren om zoveel mogelijk geld van die rijks overheid te krijgen. Hoe is dat toch mogelijk! Als je voor de inwoners een goed beleid wilt voeren dan wordt dat afgestraft. Voor mij is dat onverklaar baar. Dat vind ik een kronkel. Daar ben ik kennelijk te zakelijk voor". Ten tijde dat De Vries als raadslid aantrad (1992), had zijn partij geen wethouder in het college van Burge meester en Wethouders. Dat werd anders in de raadsperiode die daarop volgde (1994-1998). Toen werd partij genoot Ruud de Gooijer in de gelede ren van B.en W. opgenomen. Dat bete kende ook dat het eigen beleid beter uitgestippeld kon worden. De Gooijer deed dat altijd goed. Ook stonden zij samen met de andere partijen aan de basis van de structuurvisie. Met de structuurvisie wil de Raad toe naar het zogenaamde suburbane (kleinste- delijke) model, een woonlocatie met zo'n 15000 tot 20000 inwoners. De Vries: "Helaas kan daar thans geen verdere uitwerking aan gegeven wor den, omdat woningbouw niet meer mag". Toch is hij van mening dat er steeds maar weer gelobbied moet blij ven worden. "Want waar moet je dan de mensen op een gegeven moment plaatsen?. Zoals iedereen wil men toch in het eigen dorp blijven wonen". Ronduit vreemd vond De Vries het dat minister De Boer (PvdA) van Volks huisvesting de gemaakte afspraak tussen Rotterdam, de provincie Zuid- Holland en Zevenhuizen-Moerkapelle over het bouwen van 300 extra wonin gen torpedeerde. Een convenant dat naar aanleiding van het afstaan van een stuk grondgebied van Zevenhui zen-Moerkapelle aan Rotterdam tus sen de drie partijen gesloten werd. Overigens is hij ervan overtuigd dat het college van B.en W. de nodige stappen onderneemt om dit woning contingent voor de gemeente in de wacht te slepen. En wie weet ligt de zaak na de komende Tweede Kamer verkiezingen weer anders. De Vries: "Wellicht krijgen we dan een minister die zegt: Hebben we ons daarom nu zo druk gemaakt?". Februari feestmaand: Lars, Nicky, Dylan 4 jr! Malou en Romy 2 jr! gefeliciteerd, een mama Peter en Liana Verwey, gefeliciteerd met jullie 400 km. op de Weissensee. de familie Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Zaterdag 14 februari: 20.00 uur Herv. kerk: Lustrumconcert El Jakim. Woensdag 18 februari: 14.00 uur Herv. Centr.: Ouderenmiddag; video-presen tatie door Hoogheemraadschap van Schieland. Donderdag 19 februari: 9.30-011.00 uur Herv. Centr. koffieochtend; spreek ster Joke van Sliedrecht over "Geloof en depressiviteit". De Zevensten maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00. ANBO: Spelmiddagelke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw ger, kerk dinsdag 9.30,10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; 11 febr.: 14.00 uur: jaarvergadering; De Zeven Muzen: Dinsdag 17 febr.: 18.15 uur dorpshuis Swanla: muziekquiz; Zondag 22 febr.: vrijz. herv. kerk 12.30 uur: koffieconcert; Zaterdag 21 maart: 16.00 uur dorpshuis Swanla: voorspeelmiddag piano meerhandig; Zondag 22 maart: 12.30 uur vrijz. herv. kerk: koffieconcert; Donderdag 2 april: 20.00 uur vrijz. herv. kerk: lezing Mattheus Passion; Zaterdag 4 april: 20.00 uur geref. kerk: amateur muziekavond; Maandag 6 april: 18.30 uur: dorpshuis Swanla: ballet op life pianomuziek; Woensdag 8 april: 20.00 uur, bibliotheek: lezing Midas Dekker; Zaterdag 13 juni: 19.00 uur: dorpshuis Swanla: grote uitvoering alle instrumenten. Activiteiten bij 25 jaar Dorpshuis Swanla: woensdag 1 april: kinderen basisschool groep 1 t/m 4: voorstelling Sim Sala Bim; groep 5 t/m 8: spellenmiddag; donderdag 2 april: feestmiddag 50+ers: huisvrouwenorkest Moerkapelle en Viswijvenkoor Zevenhuizen; Thomas- vaer en Pieternel; muziek door en koffiemaaltijd; vrijdag 3 april: jeugd 12 t/m 16 jaar: krachthonk Jan Timmers voor de jeugd vrij toegankelijk daarna disco met de Eva Move your body show "The most Danceable Show in the world:; zaterdag 4 aprilofficiële receptie. Zeskamp voor verenigingen, afgewisseld met culturele uitstapjes; slotfeest met grote Caribean Dance- band. Open Huis Historisch Centrum Ons Verleden: op de dinsdagen 31 maart 26 mei, 28 juli, 29 september en 24 november van 19.00 tot 21.00 uur en op de zaterdagen 28 februari, 25 april, 27 juni, 29 augustus, 31 oktober en 19 december van 13.30 tot 16.00 uur. Vogelvereniging Zang en Kleur. Kaarten in het clubgebouw aan de Zuid plaslaan 20.00 uur; 13 febr., 13 mrt., 10 april (paaskaarten); 24 april. De Vierkap: iedere maandag: 18.30-19.30 uur: playback; Soos: 19.30 uur: 10 dn 24 febr., 10 mrt; Klaverjassen: 20.00 uur: 26 febr. 6 mrt; Schakel: 20.00 uur: 3 en 24 febr.; Marathonklaverjassen: 14 febr. 14.00-02.00 uur, opgeven Viatel, nr. 4567036.Jeugd: 13 febr.: spelavond (met ouders) 18.30-20.00 uur Moerkapelle: Iedere 2e donderdag: 9.30-11.30 uur: Op Moer: ouderensoos: 12 febr., 12 mrt y9 april en 14 mei. Papa Martin gefeliciteerd met je 30e verjaardag. Je meiden Esmee, Yasmin, Irene Europa Kinderhulp een onvergetelijke vakantie in een gastgezin 0180-634263 Hoera, op 11-2 is mijn lieve mannetje jarig. Gef. en kusjes van je vrouwtje Herman ook jij moet eraan geloven, nu ben je ook een vijftigjarige Hoera, 8 februari wordt mijn papa 40 jaar!! kusjes van Sharonna Gouda - De hondentrainingsgroep Goede Manieren start op 23 februari met een gehoorzaamheidscursus voor honden. De lessen worden ge houden op maandagavond vanaf 19.00 uur op een verlicht terrein in de wijk Bloemendaal in Gouda. De cursus bestaat uit tien praktijkles sen en wordt afgesloten met een indi vidueel examen. Voor meer informatie en inschrijving: telefoon 079-3212548. René Slagboom is op 2 febr. 4 jaar geworden. Gefeliciteerd! Opa en oma Uitenbroek Op 7 februari zijn onze papa en mama 12,5 jaar getrouwd. H.G. van Pascal en Danny Kees W heeft het nu echt voor elkaar, het is nu echt Kees-Straatje Ingrid van Gertakker 31 Het is niet te zien! Wel te voelen? Ron Petra Youri en Kayleigh Hiep hiep hoera, (o)ma de Jong wordt 6 febr. 65 jaar! H.G. Dirk Ineke, Mark en Marianne Regio - Op woensdagmiddag 11 fe bruari van 14.00 tot 16.00 uur is er een inloopmiddag voor borstkankerpa tiënten in het patiëntenservicebu reau op de Jozeflocatie van het Groe ne Hartziekenhuis in Gouda. Veel vrouwen hebben op het moment dat er borstkanker wordt geconsta teerd, of tijdens of na de behandeling vragen en/of problemen. Tijdens deze inloopmiddag kunnen zij hierover met lotgenoten spreken en van ge dachten wisselen. Voor het geven van informatie, het beantwoorden van vragen of een ge sprek zijn woensdagmiddag 11 fe bruari Noortje van Wel en Coby Schui ling van het LCBB (Landelijk Contact orgaan Begeleiding Borstkankerpa tiënten) aanwezig. Voor meer informatie: 0182-617627 of 0182-342660. Zondog 8 februari Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur R. Wijkhuizen, Waddinxveen; 18.30 uur dr J.C. de Moor, Waddinxveen. Herv. kerk 10.00 uur ds G.J. v Beek; 19.00 uur ds E. Bouman, Schevenin- gen. Oud Verlaat 10.00 uur ds A. Christ, Ridderkerk. R.K. 10.15 uur dorpshuis Swanla: communieviering. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds H. Visser, Katwijk; 18.45 uur ds G. de Greef, Oosterwolde. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 7 februari: dokter C.W. Onderwater, Dorpsstraat 196, Ze venhuizen, telefoon 0180-631204. Zondag 8 februari: dokter W. Voort- huyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, te lefoon 010-5215241. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079-5932149 (18.00-20.00 uur). Sandra Kruyt is lid van de PvdA. Van 1986 tot 1990 was zij onder Pouw Hofman lid van de gemeen teraad. Van 1994 tot de komende ver kiezingen op 4 maart bepaalde en be paalt zij als fractievoorzitter het beeld van de combinatie PvdA/D66. Gedurende de eerste raadsperiode had ze de zorg voor cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, de zoge naamde zachte sector. De laatste vier jaar hield ze zich vooral bezig met financiën en algemene zaken. Lid zijn van de Raad is naar haar mening bijna een halve dagtaak. Althans als je het echt goed wilt doen. Bergen papier doorworstelen. Tot op de dag van vandaag heeft ze ondanks dat geen spijt gehad dat ze de stap naar de politiek ooit heeft gezet. Ze deed om Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Sandra Kruyt verlaat de politiek. Haar werk zaamheden als directeur van een grote schoenenimporteur zijn niet meer te combineren met het raadlidmaatschap. te beginnen enorm veel kennis op en ze heeft naar haar gevoel ook iets voor de gemeenschap kunnen beteke nen. In 1994 is ze begonnen met het opstar ten van een veiligheidsplan. In dat kader schreef ze 160 adressen aan. Van 60 mensen kreeg ze het enquête formulier terug. Met 25 mensen had ze een persoonlijk gesprek. Uit het onderzoek bleek overduidelijk de be hoefte aan meer blauw op straat. Het feit dat diverse gemeenten van Mid den Holland in het resultaat van het onderzoek waren geïnteresseerd, heeft geleid tot de instelling van de dorpswacht. Ook memoreert Sandra Kruyt dat haar partij in 1994 een schets voor een omleidingsweg voor de BK-weg in Zevenhuizen heeft ge maakt. Het doet haar goed dat nu eindelijk iets gerealiseerd gaat wor den waar je je met hart en ziel voor hebt ingezet. Volgens de huidige frac tievoorzitter van de PvdA/D66-combinatie is alles politiek. Politiek is het belangrijkste hand vat om iets binnen een gemeente te realiseren. En dat gebeurt op demo cratische wijze, waarbij ze zich terdege realiseert dat het niet altijd ieder een volledig naar de zin gemaakt kan worden. Overigens vindt ze dat het politieke spel binnen Zevenhuizen-Moerka pelle vrij dood is. Een beetje gezapig. Volgens haar is dat gekomen doordat na de verkiezin gen van 1994 hier drie wethouders (halverwege de rit werden dit er twee) aantraden. Zij maakten de plan nen. De partijen waar zij lid van wa ren, maakten voor driekwart de dienst uit. En aangezien de raadsle den nooit "nee" tegen hun wethouder, tevens partijgenoot, zeggen, wordt het politieke spel eruit gehaald. Haar wens is dan ook dat er straks een portefeuille-verdeling komt zodanig dat men gedwongen wordt echte poli tiek te bedrijven. Stél (met de nadruk op stel), dat de WD op 4 maart drie zetels zou weten te krijgen en dat Gemeentebelangen met drie zetels in de Raad terugkomt en dat iedere par tij één wethouder levert dan betekent dat zes zetels van in totaal vijftien. Dan moet er politiek bedreven wor den. Dan moet er behoorlijk gelob bied worden, dan moeten de plannen echt verkocht worden. De oppositie heeft dan ook wat te zeggen, wat nu niet het geval is. Sandra Kruyt: "Als je nu als oppositie leuke ideeën hebt en die worden niet door de regerende partijen gedragen is het over en uit. Zij hebben hun eigen leuke planne tjes. Daar kom je als oppositie nooit tussen". Voordat ze de politieke pijp aan Maar ten geeft, moet Sandra Kruyt nog één ding van het hart. "Ik vind dat het college van B.en W. de inwoners té laat bij belangrijke projecten betrekt. Nu is het zo dat een plan van Burge meester en Wethouders door een af gevaardigd aantal raadsleden in com missie-verband wordt geaccordeerd en vervolgens met haar advies naar de voltallige Raad gaat. Nadat de Raad heeft beslist kunnen de inwoners pas bezwaren kenbaar maken. Volgens mij zouden de betrokken inwoners direct na de commissievergadering op de hoogte moeten worden gesteld, opdat zij de raadsleden, vóórdat de formele beslissing valt, voor hun idee ën kunnen winnen".

Hart van Holland | 1998 | | pagina 11