Leerlingen Coenecoop College bouwen brug Hl Bridgers doorstaan de 'Nacht van Waddinxveen' Foto's In het Hart van Holland Tentoonstelling in bibliotheek Gorinchemse Cantorij en dameskoor Hosanna in concert Menno Okkes winnaar Schaaknacht Paris par un Parisien Activiteiten in Het Zuidhonk HWZM zoekt steun bij huurders Jubileumbraderie in sixtiesstijl Drenth verlaat Trektochtdienst Kinderactiviteiten in de Thema-avond confes sionele vereniging Kinderjury Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhulzen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. i^&i Hart van Holland/4 februari 1998 pagina 13 Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Op dit moment loopt er bij de VBO-afdeling van het Coen ecoop College een bijzonder project. Leerlingen van 4 VBO van de bouw en metaaltechniek bouwen samen een brug met een beweegbaar deel van zes meter. et project wordt met veel inzet, verantwoordelijkheidsgevoel .en enthousiasme van de leer lingen volbracht. In eerste instantie is er een 'klein' model gemaakt van de brug om eventuele foutjes in de con structie vroegtijdig te ontdekken en op te lossen. Vervolgens zijn de leer lingen begonnen met de bouw van de echte brug. Het enorme gevaarte is inmiddels buiten opgesteld. Het zwaarst was het versjouwen van het hout: de vochtigheid van het hout was groot, dus zwaar. Hierdoor was het wel wat gemakkelijker te bewerken. Er worden 'ouderwetse' technieken gebruikt bij de constructie zoals bij voorbeeld en pen-gatverbinding. Als de brug klaar is gaat hij op trans port naar een water in het Kollumer- oord, een accommodatie van het YMCA bij het Laurensmeer in Fries- land. De brug, die de naam 'Dreef zes' meekrijgt, gaat dus ook daadwerke lijk gebruikt worden. Vorige week woensdag vonden diver se activiteiten plaats op het Coene coop College. Zo konden basisschool leerlingen van groep acht op woens dagmiddag terecht voor 'snuffelles- jes'. De gesimuleerde halve school dag eindigde in een 'snuffeldisco'. Op 30 januari konden ook leerlingen met hun ouders of andere belangstellen den terecht bij de beide vestigingen in Waddinxveen voor kennismaking met het voortgezet onderwijs. Boskoop - Gedurende de maand fe bruari zijn in de bibliotheek nieuwe tentoonstellingen te zien. Aquarellen, van Selma van den Berg, geboren en getogen in Boskoop en tegenwoordig woonachtig in Hilver sum. Zij begon 11 jaar geleden met aquarellen en na Huizen en Hilversum is nu Boskoop aan de beurt voor een De Nederlandse Kinderjury is afgelo pen maandag van start gegaan. Alle kinderen tussen 7 en 12 jaar kunnen zich bij de bibliotheek in Boskoop laten inschrijven als jurylid. De boe ken die meedoen zijn herkenbaar aan het kinderjuryvignet en staan bij el kaar bij de tentoonstelling. Bij elk boek hoort een juryrapport, dat na het lezen van het boek in de kluis gedeponeerd kan worden. Aan de hand van deze rapporten kan in mei een top-5 gemaakt worden, die doorgestuurd wordt naar de Stichting Nederlandse Kinderjury. Deze jury bekijkt alle rapporten en zo wordt het boek gekozen dat kinderen het mooist vinden en de kinderjury-prijs krijgt. Boskoop - Op woensdag 18 februari verzorgen de Schuilkerk-Cantorij uit Gorinchem en het dameskoor Hosan na uit Boskoop een gezamenlijk con cert in het gebouw van de Vrijzinnig Protestantse Geloofsgemeenschap. Medewerking wordt verleend door de fluitiste Helga Buitelaar. Het program ma is veelzijdig: muziek van Bach tot Britten zal worden uitgevoerd en en kele instrumentale werken voor on der andere fluit en piano zijn te beluis teren. Ook wordt een vierhandige or gelsolo gegeven. Het concert begint om 20.00 uur en duurt tot circa 22.00 uur. In de pauze is koffie of thee verkrijgbaar. De toe gang is vrij en de deuren zijn vanaf 19.30 uur open. Aan de uitgang is er een collecte ter bestrijding van de kosten. Boskoop - Het jaar 1998 wordt het jubileumjaar van de Boskoopse bra derie. Voor de twintigste keer gaat dit festijn gehouden worden en wel op vrijdag 18 en zaterdag 19 september. Het thema dit jaar is "Back to the sixties". Inschrijven is vanaf heden mogelijk bij het secretariaat van de Braderievereniging Boskoop, Burg. Colijnstraat 31, 2771 GE Boskoop, te lefoon (0172)216092. Hier kan men ook terecht voor nadere informatie. Zondag 8 februari Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds E. Brink. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds J G. Groeneveld-Bijl, Nieuwerbrug; 13.30 uur trektochtdienst; 17.00 uur ds E. Hoogerwerf, Woerden. Herv. Immanuel 10.00 uur ds C. de Jong; 17.00 uur sow-dienst Ontm. kerk Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 18.30 uur ds S. Dierx. Oude Wetering. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur dr E.P. Meijering, Oegstgeest. Herv. gem. 9.30 uur ds R. de Reuver; 18.30 uur ds jeugddienst geref. kerk. De Stek 9.30 uur ds M.D. vd Giessen. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Lange laar; 17.00 uur zie herv. gem. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.30 uur ds J Oosterbroek, Zierikzee. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Rob AUart. Raadslid Jan Drenth verlaat binnen kort de gemeenteraad omdat hij in maart gaat verhuizen naar Putten in Gelderland. Vanaf april 1994 maakte de heer Drenth namens het CDA deel uit van de gemeenteraad. In de raads vergadering van 26 februari wordt van de heer Drenth afscheid geno men. Hoera! Hugo de Rooij is 6 febr. jarig. Gefeliciteerd van Léon en Patty Waddinxveen - Zondag 8 februari wordt in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde een trektochtdienst gehouden. Aanvang 13.30 uur. Het thema van de dienst is "Lopen over water!". Voorganger is Henk Assche- man. Iedereen is welkom. Waddinxveen - Op dinsdag 24 en don derdag 26 februari organiseert de Stichting Waddinxveens Welzijns werk activiteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Het thema is "Een toveravontuur met Mirabel". Middels zang, muziek en veel zelfgemaakte creaties beleven de kinderen samen met Mirabel in een sprookjesachtige sfeer een toveravontuur. De activitei ten vinden plaats in gebouw Kreater aan de Kerkstraat 13 en duren van 10.30 tot 15.00 uur. Kinderen kunnen worden opgegeven via telefoonnum mer (0182)631932. De kosten voor deelname bedragen ƒ2,50 per dag. Het is de bedoeling dat de kinderen een lunchpakketje meebrengen. Op 9 febr. zingen we met het hele stel, Hiep hiep hoera voor de 3 jarige Djaël. oma opa Conny Arkenbout wil het niet weten, maar werd 50 jaar, dus gaat nu sara heten Hugo alvast gefeliciteerd; 6 febr. gaat mama weer cake bakken, je zwemmaatjes Waddinxveen - Op woensdag 11 fe bruari beleggen de Confessionele ver eniging en het Confessioneel gerefor meerd beraad een gezamenlijke avond in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad. Aanvang 19.45 uur. Dominee de Reuver uit Boskoop houdt een inleiding over "Pluraliteit, bedreiging of verrijking?" Iedereen is welkom en de toegang is gratis. Waddinxveen - Menno Okkes, de uit Utrecht afkomstige schaakmeester,is opnieuw winnaar geworden van de Waddinxveense Schaaknacht. In een bomvol Zuidhonk traden 61 schakers aan om te gaan strijden om de titel. Een record aantal deelnemers bij dit evenement, dat dit jaar voor de vijfde maal werd georganiseerd door de Waddinxveense Schaakvereniging WSV in samenwerking met de Stich ting Wijkwerk "De Zuidpias". Met deelnemers uit Arnhem, Zeewol- de, Amsterdam en zelfs een van onze oosterburen werd vrijdagavond 30 januari om 20.00 uur het startsein ge geven door WSV voorzitter Ton Kuier, waarna er in 20 ronden bepaald moest gaan worden wie de titel mee naar huis mocht nemen. In snelschaakpartijen met tien minu ten bedenktijd per persoon werd er fel gestreden op de 64 velden. Nadat de rook van de borden was opgetrok ken bleek 's ochtends rond 7.30 uur dat Okkes, evenals vorig jaar, de meeste winstpartijen op zijn conto had bijgeschreven. Met 16 winstpar tijen, twee remises en twee verlies- partijen mocht hij de beker in ont vangst nemen. Naaste belager Chris Jansen moest met twee winstpartijen minder en twee verliespartijen meer genoegen nemen met de tweede plaats. Een der de plaats voor O. Stork met twee remi ses, dertien winst- en vijf verliespar tijen. Een goede prestatie van WSV koploper Leon Willemen door in dit sterke deelnemersveld de zesde plaats op te eisen. Na het gezamenlijke ontbijt werd rond 8.00 uur het evenement beëin digd. Zoetermeer - De Alliance Framjaise Boskoop, Waddinxveen en Zoeter meer organiseert een soiree op don derdag 19 februari in de aula van het Stedelijk College, locatie Petrus aan de dr. J.W. Paltelaan 1 in Zoetermeer. Aanvang 20.15 uur. Parijzenaar zijn, fotograaf en sinds vijftien jaar in Nederland wonend; deze drie aspecten hebben Michel Budry, voorzitter van de Alliance Framjaise Hoorn, er toe aangezet een dubbele kijk op zijn geboortestad te ontwikkelen. De kijk van een Parijze naar en die van een toerist. Middels een audiovisueel spektakel, waarin meer dan 500 dia's zijn ver werkt ontdekt men op originele en artistieke wijze de charme en aantrek kingskracht van de lichtstad. Men ziet de ongewone en voor toeristen weinig bekende plekjes en maakt kennis met een stad onder de stad, het onder grondse Parijs. De inleiding van de presentatie is in het Nederlands, de toelichting bij de dia's in het Frans. De entree is gratis voor leden, niet-leden betalen ƒ10,-. Waddinxveen - Op vrijdag 6 februari wordt een ronde gespeeld in de kla- verjascompetitie van Het Zuidhonk. Aanvang 20.00 uur. Op zondagmiddag 8 februari wordt de soos voor verstandelijk gehandicap ten gehouden. Er worden deze mid dag spelletjes gespeeld, muziek ge draaid en andere activiteiten georga niseerd. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Op zaterdag 7 februari organiseert de stichting Wijkwerk de Zuidpias een kindercarnaval van 15.00 tot 17.00 uur. De kosten voor deelname bedra gen ƒ2,50. Waddinxveen - Huurdersbelangen worden met meer effect bij de ver huurder vertegenwoordigd wanneer dit georganiseerd gebeurt. De huidige wettelijke mogelijkheden hebben in Waddinxveen en Zevenhuizen-Moer- kapelle geleid tot de oprichting van een groot aantal bewonerscommis sies in woonwijken. Deze commissies vormen samen de Stichting Huurders belangenorganisatie Waddinxveen/ Zevenhuizen-Moerkapelle (HWZM) die als volwaardig gesprekspartner de algemene en zwaarwegende huur dersbelangen behartigd bij de ver huurder Woonpartners Midden-Hol land. Het nut van deze aanpak blijkt onder meer uit de beperking van de gemiddelde huursomstijging van 2,75% (inflatie volgend) voor een pe riode van twee jaar. Betere klachten behandeling en een versoepeling van het mutatiebeleid staan ook hoog op de agenda van HWZM. Het werk van de bewonerscommis sies en HWZM wordt volledig uitge voerd door onbetaalde vrijwilligers, voor publiciteit, het uitgeven van een informatieblad voor de bewoners, het organiseren van bewonersbijeen komsten, administratie en dergelijke is echter geld nodig. Het is de bedoe ling dat dit door bewoners en ver huurder samen wordt opgebracht. Alle huurders die een woongelegen heid huren van Woonpartners krijgen daarom in de maanden februari en maart een brief, waarin zij worden uitgenodigd op vrijwillige basis (maan delijks één gulden bij te dragen aan het werk van HWZM, en daarmee aan de bewonerscommissies. Gezien het grote belang van een goed functione rend bewonersoverleg, zal Woon partners de bijdrage met een gelijk bedrag aanvullen, zodat per deelne mende huurder maandelijks een be drag van twee gulden ter beschikking van HWZM komt. Inning zal plaatsvin den via de servicekosten. Aangezien deze georganiseerde be wonersvertegenwoordiging van groot belang is voor nu en de toe komst, hoopt HWZM op brede steun van de huurders voor deze aanpak. Het motto van HWZM luidt 'samen sterk' en dat kan hiermee worden be- Waddinxveen - In de nacht van vrijdag 30 op zaterdag 31 januari werd in het Anne Frank-centrum de Bridgenacht van Waddinx veen gehouden. Voor dit gezellige evenement, dat inmiddels voor de elfde keer werd georganiseerd door de Bridgeclub Waddinxveen, schreven zich in totaal 28 paren in, variërend in leeftijd van midden 40 tot 82 jaar. Vastbesloten het de hele nacht vol te houden, werden vanaf vrijdagavond 20.00 uur drie rondes van 24 spellen gespeeld. Hierbij werd gestreden om de Lydia Ebens-bokaal. Nadat op zaterdagmorgen rond 8.00 uur de deelnemers uitgespeeld waren en de wedstrijdleiding druk aan de slag ging met de puntentelling, werd er aangeschoven voor een welverdiend, gezamenlijk ontbijt. Onder het genot van een broodje en vooral héél veel koffie, werd de einduitslag bekend gemaakt. Als eerste eindigden de heren De Hoog en Koopmans (perc: 58.17), als tweede de heren Steensma en Van Veghel (perc: 57.69) en als derde de dames Slager en Van der Linden (perc: 57.21). ■911 De heren De Hoog en Koopmans nemen de eerste prijs in ontvangst. Ter afsluiting met z 'n allen aan het ontbijt.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 13