LITI E Kat met zeven staarten: echte kinderdetective Zang-avond- dienst bij Icht- hus-gemeente Politieberichten Rijnwoude BERICHTE N Koninklijke Bibliotheek jubileert met tentoonstelling INBRAAKBEVEILIGING! 1 deHaij vanderWende BEVEIUGINGE Hart van Holland/4 februari 1998 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Als het zonder zwaailicht kan Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Gespecialiseerd in electronisch beveiligen van woonhuizen en bedrijfspanden Landelijk erkend beveiligingsinstallateur 24 uurs servicedienst Uitbreiding/vervanging/inruil van uw bestaande alarmsysteem Vanaf 1500,- incl. meldkameraansluiting Bel ons voor vrijblijvend advies en/of prijsopgave Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapeile te!. 079-5933656 fax 079-5932349 Billenbijters Boskoop De grootste boekenkast ter wereld Nieuwe media 29.000 exemplaren DVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Politieregio Hollands Midden heeft al geruime tijd een telefoon nummer voor meldingen voor de politie die 'zonder zwaailicht' kun nen. Dit nummer was 06-8384 maar is gewijzigd in 0900-8384. Dit num mer is alleen te gebruiken in poli tieregio Hollands Midden. Bedrijfs-inbraken: Tussen 25 en 27 ja nuari is ingebroken in een bedrijf aan het Noordeinde. Een deur is gefor ceerd, maar het is nog niet bekend wat er wordt vermist. Inbraak woning: Op 2 februari in inge broken in een woning aan de Twee manspolder. Een raam is geforceerd en er wordt kristal vermist. Jongen in sloot geduwd: Op 1 februari rond 3.00 uur is op de Zuidplasweg een 17-jarige jongen uit Nieuwerkerk aan den IJssel in een sloot geduwd. De jongen had een discotheek bezocht en fietste alleen naar huis. Op de Zuid plasweg werd hij ingehaald door on geveer tien jongens op fietsen en I scooters. Aan de jongen werd net zo lang geduwd en getrokken tot hij in de bevroren sloot viel. Hij zakte met fiets en al door het ijs, waarbij hij naast een volledig nat pak ook verwondingen aan het gelaat op liep. De fiets bleek niet meer te werken en de jongen is lopend naar huis gegaan, waar hij vol ledig verkleumd aan kwam. De groep jongeren bestond uit blanke en ne groïde jongeren. De politie verzoekt getuigen contact op te nemen met de politie van IJssel en Gouwe, telefoon 0182-621666. Woning-inbraken: Tussen 27 en 28 ja nuari is ingebroken in een woning aan de Peuleyen. Een raam is geforceerd en er wordt een geldbedrag vermist. Tussen 28 en 29 januari is ingebroken in een woning aan de Henegouwer- weg. Een ruit is geforceerd, maar het is nog niet bekend wat er wordt ver mist. Op 1 februari is ingebroken in een woning aan het Schuberthof. Een raam is geforceerd en er worden een videorecorder, een sieraad en een portemonnee vermist. Op 2 februari is ingebroken in een woning aan het Klaverveld. Een raam is geforceerd; er wordt een videore corder vermist. Auto-inbraken: Op 28 januari tussen 16.05 en 16.20 uur is ingebroken in een auto die stond aan de Kerkweg-West. Een ruit is geforceerd en er wordt een mobiele telefoon vermist. Tussen 30 januari en 2 februari is inge broken in een auto die stond op be drijventerrein Coenecoop. Een ruit is igneslagen; er wordt een autoradio cassetterecorder vermist. Controle kansspelautomaten: Op 29 ja nuari zijn controles gehouden op speelautomaten door de politie, in sa menwerking met het Nederlands Meetinstituut. In totaal zijn 19 bedrij ven gecontroleerd. Zeven bedrijven waren in overtreding. Twee gelegen heden waren te laat met het aanvra gen voor een nieuwe vergunning en hadden daardoor ieder twee kasten illegaal staan. Twee gelegenheden hadden een kast in het afhaalgedeelte staan, terwijl de vergunning voor de kast in het restaurant was. En twee gelegenheden hadden een kansspel automaat, terwijl er een vergunning was voor een behendigheidsauto maat (komt geen geld uit). Deze be drijven hebben allemaal een officiële waarschuwing gehad. Als bij een vol- Door Julia Pengirim Het verhaal is zo geschreven, dat kinderen die al een beetje goed kun nen lezen, er geen problemen mee hebben. Korte zinnen, overwegend eenvoudige woorden, allemaal in orde. Maar gaandeweg blijkt Anke de Vries met 'Een kat met zeven staarten' aan een heuse kinderde tective te zijn begonnen die niet een voudig in elkaar steekt. Met als bo nus daarbij iets, dat een beetje lijkt op romantiek: liefde en jaloezie. Sa mengevat: eigenlijk een verhaal voor volwassenen, maar dan ver- taald naar 7-plussers. Het verhaal vangt aan met Bolle de hond die op een boot woont, altijd goedgeefs is en gastvrij, maar plotse ling heel somber is geworden. Waarom? Er is een dappere mol vol kwaaltjes, Hiepo Gonder voor nodig, om achter dat geheim te komen, terwijl de kater verliefd zit te zijn op... en Bolle zijn boek kwijt is. Maar is het zijn boek wel? En is hij wel zo'n zeeheld? En waarom is die kater, die prachtige kater, jaloers op Bolle? Anke de Vries heeft, voor zij met het schrijven van dit boek begon, haar huiswerk goed gemaakt: haar hoofd personen hebben karakter, op het gevoelige en overgevoelige af en alles heeft met elkaar te maken. Leuk en spannend, van het begin tot einde. Met 'De billenbijters' van Rindert Kromhout, door Zwijsen evenals die kat met zeven staarten uitgegeven als Bizon-boek, komt de zes-plusser in dezelfde sfeer terecht als in die kat met zeven staarten. Ook dit werkje is een hutspot van fantasie en werkelijk heid, maar bestemd voor iets jonge re lezertjes. Het relatief eenvoudige verhaal is gedrukt in grote letters op kleine bladzijden en met amper 57 pagina's is het geen onoverwinnelij ke pil geworden. Het verhaal opent met de vraag, wat voor monster in de billen bijt van mensen die op de wc zitten. De wachtkamer van de dokter zit vol aangebeten mensen. Joes gaat op onderzoek uit in stin kende riolen, waar hij een oude opa ontmoet die daar toevallig ook al was. De billenbijters blijken krokodillen te zijn, maar dat is niet de belangrijk ste boodschap. Het gaat om de les, dat mensen nooit en nooit en echt NOOIT dieren door de wc mogen wegspoelen. Want uiteindelijk ko men daar de billenbijters van en het is aan Rindert te danken, dat die er niet meer zijn, omdat die dieren in een asiel zijn opgenomen. Maar de les blijft. Anke de Vries: 'Een kat met zeven staarten', uitg. Zwijsen. Prijs f 18,50. Rindert Kromhout: 'De billenbij ters'. Uitg. Zwijsen, prijs f 16,50. gende controle een en ander nog niet in orde is zullen de kasten in beslag worden genomen en riskeert de eige naar een boete van 2500 gulden. Een gelegenheid aan de Nesse had on danks eerdere waarschuwingen twee gokkasten staan, zonder dat de juiste vergunningen aanwezig waren. Deze kasten zijn in beslag genomen. De ei genaar van de zaak kan tevens de boete tegemoet zien. Bedrijfs-inbraken: Op 30 januari rond 3.00 uur is ingebroken in een bedrijf aan de Zuidplaslaan. Er is een ruit geforceerd. Het is nog onbekend wat wordt vermist. Op 2 februari is ingebroken bij een bedrijf aan de Staringlaan. Een raam is geforceerd en er wordt onder andere een geldbedrag vermist. Kabouters uit tuin gestolen: Tussen 19 en 26 januari zijn uit een tuin aan de Goudse Rijweg drie tuinkabouters gestolen. De grootte varieert van 25 tot 50 centimeter. Snelheidsconb-ole: Tussen 25 en 26 ja nuari is een snelheidscontrole gehou den aan Den Ham. Ongeveer 780 men sen reden te hard, ongeveer 6,3 pro cent. De hoogst gemeten snelheid is 86 kilometer per uur, terwijl 50 kilo meter per uur is toegestaan. Op de Alphenseweg zijn in het kader van het snelheidsproject N207 snel heidscontroles gehouden. Tussen 27 januari 14.50 en 28 januari 15.40 uur. Ongeveer 780 passanten reden te hard, ongeveer 4,6 procent. De hoogst gemeten snelheid is 94 kilome ter per uur, terwijl 50 kilometer per uur is toegestaan. Diefstal bestelauto: Tussen 28 en 29 januari 7.00 uur is een bestelauto ge stolen die geparkeerd stond aan de Azalealaan. Michael het is nu echt waar, 4 febr. 18 jaar! Liefs papa, mam, Brigitte en Dennis SNES 2 controllers supergameboy spel naar keuze 275,- 079-3316457 computer 386 SX SVGA-sch. 4 MB int geh. 540 MB harddisk 0182-614252 Den Haag/Amsterdam-Van 19 augus tus tot en met 18 oktober 1998 viert de Koninklijke Bibliotheek haar 200-jarig jubileum met de tentoonstelling "Het Wonderbaarlijk Alfabet". De KB zal niet alleen haar beroemdste, oudste en zeldzaamste publicaties en hand schriften tonen, maar ook de meest curieuze en onverwachte. Als natio nale bibliotheek heeft de KB gekozen voor een locatie met landelijke uit straling: De Nieuwe Kerk te Amster dam. In De Nieuwe Kerk creëert de Konink lijke Bibliotheek een labyrintische 'boekenstad' van 26 bouwwerken, voor elke letter van het alfabet één. In elk bouwwerk wordt een aparte we reld geschapen, gerelateerd aan een thema dat uit de onnoemelijke diver siteit van de KB-collectie is geselec teerd. Zo zullen bij de M vele prachti ge verluchte handschriften met illu minaties van de Madonna getoond worden. Bij de O van Oranje boven Waddinxveen - Zondagavond 8 fe bruari wordt in gebouw Kreater aan de Kerkstraat 13 een avonddienst ge houden. Deze dienst wordt georgani seerd door de Baptistengemeente Ichthus. Spreker in deze dienst is de heer T. Niemeijer. de dienst heeft het karakter van een zangdienst. Aanvang 18.30 uur. Na de dienst is er gelegen heid met elkaar een kopje koffie of thee te drinken. Iedereen is welkom. komt de rijke Oranje-Nassau-collectie aan bod en bij de W van Winnetou staan oude en nieuwe kinderboeken centraal. Tijdens de rondgang door de 'boekenstad' komt de bezoeker diverse malen door een reusachtige boekenkast van 40 meter lang en 9 meter hoog en breed. Hier worden de taken van de KB als hoedster van ons culturele erfgoed belicht. De bezoe ker doorkruist deze 'kast' ook op hoogte en ziet dan neer op de stad van "Het Wonderbaarlijke Alfabet". Nog nooit werd er in De Nieuwe Kerk zo'n groot en hoog bouwwerk gebouwd. Informatietechnologie en automati sering zijn twee belangrijke pijlers waarop het werk van de KB berust. Deze zullen dan ook ruimschoots aan dacht krijgen in "Het Wonderbaarlijk Alfabet" en daarmee de tentoonstel ling een extra dimensie geven. Zo kan de bezoeker via een beeldscherm 'bladeren' in zeldzame oude boeken, waarvan anders maar één bladzijde in een vitrine te zien zou zijn. Aanrijding: Hazerswoude-Dorp - Om iets over 7.30 uur heeft op de Hooge- veenseweg een kop-staart aanrijding plaatsgehad waar drie personen auto's bij betrokken waren. Rijdend vanuit de richting Boskoop raakte een 40-jarige bestuurder uit reeuwijk met zijn rechterwielen in de berm. De auto minderde meteen snelheid. De achter de Reeuwijker rijdende 34-jarige vrouw uit Nieuwkoop wist op tijd het rempedaal te bedienen. Echter de daar weer achter volgende 29-jarige vrouw uit Boskoop botste achter op de Nieuwkoopse, die vervolgens ook nog op haar voorganger werd ge duwd. Schade aan alle drie de voertui gen, maar niemand raakte gewond. Onder invloed: Benthuizen - Op 30 januari om 1.20 uur heeft de politie op de Omleidingsweg een 49-jarige auto mobilist uit Benthuizen gecontro leerd. De man had gedronken, bij hem werd een promillage van 0,80 promil le gemeten. Hij heeft een boete van ƒ390, en een rijverbod van twee uur gekregen. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapeile: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1998 | | pagina 3