Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle Halfje politiek! Wethouder de Gooijer wil lijn doortrekken Peuter- en kleutergymnastiek Halfje politiek! Bea Boelen in bibliotheek Moerkapelle 1 speelt gelijk Bedrijfsvolleybal Zevenhuizen ƒ1500,- voor de Valkenberg Oud papier Oud papier Hart van Holland/4 februari 1998 pagina 5 Regeling gemeentelijke belastingen C Ingekomen aanvragen sloopvergunning Resultaat Continuering Schaken Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maken bekend dat bij besluit van 27 januari 1998 de "Regeling gemeentelijke belastingen" is vastgesteld. Genoemd besluit ligt met ingang van heden ter inzage in de Bundel verordeningen en besluiten van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle op de gemeentesecretarie, alwaar tegen betaling van 21,75 een afschrift verkrijgbaar is. Genoemd besluit is genomen als gevolg van de inwerkingtreding van de Algemene Wet Bestuursrecht derde tranche en treedt in werking per 1 april 1998. Zevenhuizen, 28 januari 1998 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester. A. Visser L.M. Schoots Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe gemachtigd door het college van burgemeester en wethouders, maakt bekend dat in de periode van 26 januari t/m 30 januari volgende aanvragen om sloopvergunning zijn binnengekomen: het slopen van een warenhuis en een gedeelte van de bijbehorende loods aan de Bredeweg 34 te Zevenhuizen; het slopen van een gedeelte van een warenhuis t.b.v. de paprikateelt aan de Julianaweg 8 te Zevenhuizen; het slopen van een woonhuis en bakkerij aan de Rottekade 40 en 41 te Zevenhuizen. Zevenhuizen, 30 januari 1998 Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, C.A.H. Oosterhoff Woensdag 4 waart worden de ge meenteraadsverkiezingen gehouden. Wat kiezen de inwoners van Zeven huizen-Moerkapelle? In deze derde aflevering van 'Halfje politiek!' vertelt de SfrP waarom juist deze partij de meeste stemmen moet krijgen! Door Gerard Verheiien Moerkapelle - Ruud de Gooijer, lid van de Gereformeerde Bond, 44 jaar, gehuwd en vader van vier kin deren hoopt als lijsttrekker van de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) zijn ingezette beleid als wet houder van Zevenhuizen-Moerka pelle de komende vier jaar verder gestalte te geven. Onder het motto "belofte maakt schuld" zet hij zich ervoor in om programmapunten geen theoretisch bestaan te laten lei den. De vertaalslag naar de praktijk staat bij hem voorop. In het dagelijks leven is De Gooijer locatiedirecteur in het voortgezet onderwijs. Hij is een op en top pragmaticus. "Je minstens inspannen voor datgene wat je belooft" is zijn credo. Twaalf jaar lang maakte hij deel uit van de gemeenteraad van Ze venhuizen-Moerkapelle, waarvan de laatste vier jaar als wethouder. In deze bestuurlijke functie kreeg hij de kans om veel van de ideeën van zijn Partij te verwezenlijken. En objectief gezien heeft hij de belofte van de SGP (samen met de RPF) ook ingelost. Toen hij tot wethouder werd be noemd, leerde hij pas echt de wirwar van regels kennen. Het duurde zo'n twee jaar voordat hij daar enigszins zicht op had. Na die inwerkperiode ging hij er beleidsmatig stevig tegen aan. Natuurlijk samen met anderen. "Alleen bereik je niets", relativeert hij. "Je trekt als college van Burgemees ter en Wethouders en de Raad samen °P- Politiek betekent geven en nemen. Om iets te kunnen bereiken, kun je niet zonder eikaars steun". Binnen het college had Ruud de Gooijer de verantwoording voor openbare werken, verkeer en vervoer en sociale zaken. Later kwam daar milieu bij. Op het gebied van openbaar vervoer heeft De Gooijer gezorgd voor de komst van de lijntaxi en het herstel van de busdiensten op Gouda tijdens de ziekenhuis-uren. Op sociaal terrein kreeg hij eveneens de Raad mee. Hij voerde een ruimhar tig beleid waar het gaat om sociale minima. Het kwijtscheldingspercen tage bepaalde hij op 100%. Tevens verhoogde hij de gemeentelijke bij drage voor het gehandicaptenver- voer tot ƒ2800,- per jaar. En als het aan hem ligt wordt dit bedrag nog verder opgetrokken. Hiermee bracht hij het Bijbels principe van "zorgen voor el kaar" in praktijk. Onmiskenbaar ook was zijn verbete ring van het groenbeleid. De Gooijer was hier gezichtsbepalend. Hij kleed de de kernen plan(t)matig aan. Uiter aard binnen de financiële mogelijkhe den die de gemeente heeft. Hoewel je in de politiek nooit alles goed kunt doen, kreeg de SGP-wet- houder menigmaal een compliment voor zijn werk. Aangaande het milieu heeft hij het beleid van zijn collega wethouder Brouwer in eerste instan tie voortgezet. Hij heeft daar een ele ment aan toe kunnen voegen, in die zin dat er in 1999 wegbrengstations voor grof vuil gerealiseerd gaan wor den. Overigens blijft het oude sys teem van grof vuil ophalen gehand haafd. Ook hier weer een uitbreiding van de service aan de inwoners. Het college van B.en W. heeft in De Gooijer een enorme steunpilaar waar het gaat om de uitbreiding van het aantal woningen binnen de gemeente. Persoonlijk schat hij in dat er binnen afzienbare tijd in Zevenhuizen en Moerkapelle gebouwd kan gaan wor den. Dat zal dan de vrucht zijn van de constante druk van het gehele college op met name het Rijk in de afgelopen vier jaar. Naast de woningbouw heeft De Gooijer veel oog voor de verster king van het bedrijfsleven. Dit moet meer armslag krijgen dan thans het geval is. Verder vindt hij dat met de Zevenhuizen - Hollen, springen, klau teren, hinkelen: de meeste peuters en kleuters doen niets liever! Spelen en bewegen in belangrijk, maar lang niet overal is er voldoende bewegings ruimte voor kinderen. Dat is één van de redenen waarom gymnastiekvere niging OSS/Be Fit speciaal voor peu ters en kleuters spel- en bewegings uren organiseert. De leidsters hebben een speciale op leiding voor peuter- en kleutergym nastiek gevolgd. Ze zijn op de hoogte van de ontwikkelingsmogelijkheden van kinderen en zorgen ervoor dat ieder kind Op zijn eigen manier en in zijn eigen tempo bezig kan zijn. Bij de gymnastiekvereniging wordt erop ge let dat alle aspecten van de motori sche ontwikkeling aan bod komen. komst van Nesselande en Ooster heem er nadere studies moeten ko men voor de ontsluiting van Oud Ver laat en Moerkapelle. Om zijn ingeslagen weg zonder tijd verlies te kunnen voortzetten, hoopt De Gooijer op 4 maart op de steun van de inwoners van de gemeente. "Ik word dan niet belemmerd door een tijdrovende inwerkperiode. Van meet af aan kan ik mijn aandacht besteden aan een verdere uitbreiding van het ingezette beleid en vooral een uitbrei ding daarvan". Ook wordt aandacht besteed aan het oefenen in samen spelen door allerlei kring- en dansspelletjes. De peutergroep heeft les op donder dagochtend van 9.00 tot 10.00 uur in dorpshuis Swanla. Deze lessen zijn bedoeld voor peuters vanaf de leeftijd dat ze een paar stapjes kunnen lopen. Het is de bedoeling dat een begeleider mee komt (vader, moeder, opa of oma). De kleutergroep heeft les op woens dagmiddag van 15.30 tot 16.30 uur in de gymzaal aan de Dorpsstraat. Bij hen is geen begeleiding meer nodig, maar mogen ouders wel blijven kijken hoe hun kleuter zich vermaakt, ledereen is welkom bij één van de lessen een kijkje te komen nemen. Zevenhuizen - Van 9 februari tot en met 10 maart is in de bibliotheek een tentoonstelling van het illustratieve werk van Bea Boelen uit Moerkapelle. Bea heeft na de Academie voor Beel dende Kunsten een aantal jaren ge werkt voor diverse reclamebureaus. Vervolgens heeft zij zich in 1981 ge vestigd als freelance illustrator. Zij heeft onder meer gewerkt voor de tijdschriften Margriet, Libelle, Ouder van Nu en Wapiti en werkt thans voor diverse educatieve uitgeverijen zoals Malmberg, Zwijsen en Educatieve Partners Nederland (EPN). Naast haar illustratiewerk heeft Bea haar lerarenbevoegdheid behaald en is mede op basis daarvan sedert 1984 als docente verbonden aan de Rotter damse Mode Academie Marja van Riel. Het werk van Bea is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibli otheek. Moerkapelle - De afdeling Zevenhui zen-Moerkapelle van het Rode Kruis hield op 29 november 1997 een open dag in het Rode Kruisgebouw aan de Herenweg in Moerkapelle. Tijdens deze open dag werden onder andere oliebollen en welfare-artikelen ver kocht. De netto-opbrengst van 1500,- is bestemd voor De Valkenberg, eën hotel voor langdurig ziekem Hoera, wat een feest, Michel is eindelijk 17 geweest!! De van "Muidens" (O)ma Metselaar h.g. met je 59ste verjaardag xxx van Wim Tosca Pascal en Danny De "moes" is nu naar Lelystad, want Malou haar opa is nu in de VUT Hoera, 7 febr. wordt mijn lieve kleine meisje Sharon alweer 2 jaar. Van harte, mama Moerkapelle-Zaterdag 7 februari kan er papier gebracht worden in de con tainers die staan naast de kerk van de gereformeerde gemeente. De contai- nerdienst is van 8.00 tot 12.00 uur aanwezig. Na 12.00 uur kan er geen papier meer gebracht worden. Vrij dagmiddag 6 februari kan papier ge bracht worden na telefonische af spraak, telefoon 5931629 of 5932402. Oud Verlaat - Op 6 en 7 februari houdt de christelijke basisschool De Nesse- vliet een oud papier-inzameling. De container staat bij De Vierkap en is geopend op vrijdag van 12.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Het is de bedoeling dat het papier zover mogelijk achterin de container wordt gestapeld en als de container gesloten of vol is, kan er geen papier worden achter gelaten. Moerkapelle - Het eerste team van schaakvereniging Moerkapelle heeft in de Promotieklasse van de RSB ge lijk gespeeld tegen het sterke Ortec- CSV 2 uit Capelle aan den IJssel. Winst was er voor Wouter Vroegindeweij, Ben van Geffen en Maarten Vroegin deweij. Remise speelden Dick Bac en Marcel de Haan, terwijl Gerard van Ommeren, René Ordelman en Wim vroegindeweij hun partij verloren. Na vier wedstrijden bezet Moerkapelle 1 de vierde plaats met vier matchpun- ten. Met nog drie duels te gaan lijkt promotie verder weg dan degradatie. Onderlinge competitie senioren, ron de 17, uitslagen: Jesse van Elteren - Jacques de Lange 1-0; Mark van Put ten - Hugo van Elteren 0-1André Cor- peleijn - Jan Blok 1-0; Bart van Putten - Arie Hoogduijn 0,5-0,5; Walter Wort- man - Aart-Jan van Vliet 0-1; Marian van Elteren - Henk Doornhein 0-1. Stand aan kop: 1. Maarten Vroeginde weij, 2. Gerard van Ommeren, 3. Dick Bac. Bij de jeugd werd de vijfde ronde ge speeld. Groep 1: Aart-Jan van Vliet - Jan van Helden 1-0; Ron Droog - Kevin Bakker 0-1Pieter van der Werff - Michiel Ren- sen 1-0. Stand aan kop: 1. Jan van Helden, 2. Pieter van der Werff, 3. Aart-Jan van Vliet. Groep 2: Stefan Rensen - Patrick Stam 0,5-0,5; Jasper Kamp - Glenn Krijgs man 1-0; Pieter Perdijk-Saskia Droog 0-1; Michael van Eijk - Lieke van der Werff 1-0. Stand aan kop: 1. Stefan Rensen, 2. Jasper Kamp, 3. Patrick Stam. Groep 3: Marius van der Torren - Mat thias Freeke 0-1; Rob van Helden - Martijn van der Heijden 0-1; Freek Hofman - Ton van Zeumeren 1-0; Wiet- se Wigboldus - Annemie van der Tor ren 1-0. Stand aan kop: 1. Matthias Freeke, 2. Martijn van der Heijden, 3. Rob van Helden. Zevenhuizen - Op initiatief van het bedrijfsleven en de volleybalvereni ging VC Nesselande wordt er in Ze venhuizen voor de negende keer een volleybaltoernooi voor bedrijven ge organiseerd. Het toernooi zal plaats vinden op de zaterdagavonden 16 mei en 6 juni in dorpshuis Swanla. Alle bedrijven met een vestiging in de deelgemeenten Zevenhuizen, Oud Verlaat en Oud-Zevenhuizen (Groe- neweg en Wollefoppenweg) kunnen deelnemen. Aanmelden voor het toernooi kan met het aanmeldingsformulier. Een bedrijf met maximaal vier teams in schrijven (bij uitzondering kunnen combinaties van bedrijven gevormd worden). De organisatie streeft naar een zo breed mogelijke vertegen woordiging van bedrijven en zal de inschrijving sluiten bij ongeveer 50 inschrijvingen. Het inschrijfgeld bedraagt 140,= per team. De organisatie van het toernooi gaat er vanuit dat 'gezelligheid' voorop dient te staan en gaat daarom uit van de volgende regels: opgave per team van minimaal acht en maximaal tien personen; ieder teamlid zelf of zijn haar partner moet werkzaam zijn bij het bedrijf waar men voor uitkomt; tijdens het toernooi dient het team in het veld minimaal drie dames op te stellen; de eerste 50 ingeschreven teams, waarvan het inschrijfgeld is ontvangen voor 21 maart, zullen deel nemen aan het toernooi. De inschrij ving sluit op 15 maart. Het eventuele batige saldo zal ten goe de komen aan en nog nader te bepalen instelling of vereniging (50%) en aan de jeugdopleiding van VC Nesselan de. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij: M.C. Zijderhand, De Grutto 10, Zevenhuizen, telefoon 0180-632550 (avonduren).

Hart van Holland | 1998 | | pagina 5