Nesselande live op tv BROUWER DE KONING Schaatsen op de Weissensee 3-0 winst voor Nesselande-dames Spannende clubkampioenschappen bij Aeolus/Florida Rolling '90 grootste jeugdgroep in regioselectie Gouwestaeteheren doen goede zaken Flyers heren 1 pakt de draad weer op Ïarzan/Jazztar UITVAARTVERZORGING Hart van Holiand/4 februari 1998 pagina 9 Dames 2 verliest aansluiting top Badminton KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden - Broeiramen Sla- en kooiplanten voor glascultuur Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken ƒ10,- Programma Basketbal Assen/Zevenhuizen - VC Nesselande speelde zaterdag tegen ECOstyle/Su- dosa in Assen. Het complete Nesse- lande-team wist via de setstanden 5- 15, 7-15 en 13-15 met 3-0 te winnen. Trainer/coach Teun Buijs kon na lan ge tijd weer beschikken over zijn com plete selectie. De terugkeer in het veld van Jochem de Gruijter met invals- beurten in het achterveld was hoop vol. Nesselande begon met het bekende zestal: Joost van der Hoek, Timo Dijk graaf, Matt Lyles, Ferry van Hal, Arno van Solkema en Michiel van der Kuip in de basis. Zonder veel moeite werd de eerste set met 5-15 en de tweede met 7-15 gewonnen. In de derde set zette coach Teun Buijs een aantal wis sels in bij de stand 0-12 voor Nesselan de. Het kostte de spelers veel moeite om het ritme op te pakken en Sudosa kon langzaam maar zeker dichterbij komen en er nog een spannende set voor het publiek van maken. Maar Nesselande had het op het eind toch weer volledig in handen en wist met 13-15 de set winnend afsluiten. De selectie van Nesselande is hele maal klaar voor het treffen met rege rend landskampioen Piet Zoomers uit Apeldoorn in eigen huis het Dorps huis Swanla. Dit treffen zal live door Studio Sport uitgezonden worden. In verband daarmee is het aanvangstijd- stip van de wedstrijd vervroegd naar 14.30 uur. Stand SNS-league per 31 januari: Piet Zoomers: 14-28; Nesselande: 14-24; Remote IT/Zwolle: 14-22; Vrevok: 14- 18; Alcom/Capelle: 14-16; VersaTel/ AMVJ: 14-10; Dimplex/Ekspalvo: 14-8; ECOstyle/Sudosa: 14-4; VoCaSa: 14-4; Wanzl/Brevok: 14-4. In een matige wedstrijd behaalde het eerste damesteam van Nesselande een eenvoudige overwinning op Ge- mini uit Eist. Coach Bosschaart start te met Joske Lucassen in de basis en met Aafke Verbrugge als spelverdeel- ster. Nesselande permitteerde zich veel fouten. Halverwege de eerste set nam Michelle Bijl de spelverdeling over en kwam er meer variatie in de aanval. Met een knappe redding en een harde 3-meter aanval sloot Hedda Meijer de set met 15-10 winst af. In de tweede set speelde Aafke Ver- brugge op de libero-positie en kon zij haar ruime spelervaring toepassen op de zwakke veldverdediging van Gemini. Ondanks een 11-7 voor sprong kwam Nesselande nog even in de problemen door onnodige fouten in de pass en aanval. De communica tie ontbrak, waardoor in het achter veld ballen niet of te laat werden ge speeld. Gemini kwam bij tot 13-11, waarna de setwinst met 15-11 naar Nesselande ging. Ook in het begin van de derde set knoeide Nesselande rus tig door, waardoor Gemini zelfs een 4- 6 voorsprong kón nemen. Eva Heer schap verving Ruth Minderhout en een stevige preek van coach Bos- schaar bracht wat meer emotie in het veld. Vooral de middenaanval van Monique Vermeulen draaide steeds beter en scoorde de meeste punten. Met 15-9 sloot Nesselande deze set en de wedstrijd winnend af, maar tevre den met het vertoonde spel kan de ploeg beslist niet zijn. Voor komende zaterdag staat een afwijkend pro gramma geboekt. De dames spelen om 18.30 uur in de grote wedstrijdhal van Swanla dtegen Brevok uit Breda. In de wedstrijd tegen de nummer-1 uit de 3e divisie, Cito uit Zeist, had het team van Perdijk-Nesselande kunnen stunten en de aansluiting met de top kunnen hervinden. Cito is echter een goed uitgebalanceerd team met uit stekende spelverdeling en dames 2 steekt niet in de beste vorm. Nadat de le set met 12-15 verloren was, liet de selectie van coach Medan in de 2e set het beste spel zien. Met 15-10 won Perdijk deze set en was het behalen van één of meer wedstrijdpunten haalbaar gebleken. Perdijk kon echter de concentratie niet vasthouden en er werden veel onnodige fouten ge maakt. Met 8-15 en 5-15 gingen ook de 3e en 4e set naar Cito, waardoor da mes 2 zonder wedstrijdpunten bleef. Waddinxveen - Bij de badminton clubs Aeolus en florida zijn de laatste week twee clubkampioenschappen gehouden. Terwijl de senioren (54 in totaal) zich in Brugge in België warm sloegen voor de kampioenschappen, speelde de jeugd 24 januari de jeugd clubkampioenschappen. De jeugd werd ook nog gescheiden op leeftijd, om het verschil in sterkte niet te veel te laten oplopen. Bij de mini's werd alleen de enkel gespeeld. Deze wedstrijden werden binnen een be paalde tijd gespeeld. Nadat iedereen zijn poule-partijen had gespeeld, werd de finale gespeeld door Vincent Mathot en Maurice Toet. In deze zin derende finale,d ie tot de laatste se conde spannend bleef zat iedereen op het puntje van de stoel. Toen de tijd om was, stond het 10-11 in het voordeel van Maurice Toet, hij werd eerste. Een goede tweede, die met geheven hoofd zijn prijs in ontvangst kon nemen, was Vincent. Bij de oude re jeugd ging de finale tussen Robert Doone en Luc Groenewegen. Ook hier was de finale uitermate spannend. In drie sets (10-15, 15-12 en 15-10) trok Robert Doone aan het langste eind. Bij de dames van de oudere jeugd werd dezelfde finale als afgelopen jaren ge speeld, Daniëlle van Bergeijk en Su zanne Both kennen elkaar dan ook door en door. Toch wist Daniëlle net als vorig jaar van Suzanne te winnen, in de finale werd twee maal 11-8 ge speeld. In het gemengd dubbel kwa men de nummers twee, Luc Groene wegen en Suzanne Both uit tegen Ro bert Doone en Jessica van der Schee. Luc en Suzanne waren onstuitbaar en wonnen met grote overmacht. Op 30 januari hebben de senioren de dubbel-kampioenschappen ge speeld. Door een speciaal systeem had iedereen kans om te winnen en kon de smoes van 'de zwaardere pou le' niet gebruikt worden. De verschil lende koppels werden nog wel op sterkte ingedeeld. Na een hele dag spelen werd de finale heren 'B' ge speeld tussen Maarten van Arkel/ Wim de Jong en Berthold de Jong/ Luutzen van de Spek. Hierbij konden Berthold en Luutzen als winnaar de baan af lopen. Bij de dames 'B' speel den Jolanda Swart en Mieke Bonsang tegen Kora Stuy en T ea Lagrouw. Kora en Tea speelden een uitstekende par tij en wonnen. Bij de dames 'A' won nen Corrine Mojet en Linda Wiegel. Tweede werden Maaike van der Weij en Marloes van Heteren. Sandra Stra- ver mag als invalster van Marloes ook genoemd worden. Bij de heren 'A' kwamen Joeri Kraaijestein/Corné de Heij en Bart Moors/Dennis Steenland tegenover elkaar te staan. In de poule hadden ze ook al tegenover elkaar gestaan en toen wonnen Bart en Den nis, maar in de finale waren de rollen omgedraaid. In een spannende drie setter wonnen Joeri en Corné de slag en werden dus clubkampioen in de dubbel bij de heren. Moerkapelle - Diverse rijdsters van rolschaatsvereniging Rolling '90 za gen hun harde werken tijdens de tes ten van de Nederlandse Rolschaats Bond beloond met een diploma. In dorpshuis Op Moer kwalificeerden zij zich direct voor deelname aan de regionale selectietrainingen. Rolling 90 is één van de jongste verenigingen van de Bond. De sporters die Rolling '90 gaan verte genwoordigen zijn: bij de beginners (onder 10 jaar) Tamara Bontenbal, Maral Noshad Sharifi, Marlotte Vonk en Daphna Bontenbal; bij de pupillen (onder 12 jaar): Lizzy Quick, Emily van't Wout, Nathalie Hoogendoorn, Claudia Jonker en Linda Krispijn; bij de aspiranten (10-13 jaar): Iris Dijke- ma, Danielle Hoogendoorn, Sjoukje van Haastert, Desiree Immerzeel, Trisja van 't Wout en Maaike Vonk en tenslotte bij de Internationale jeugd- klasse (14 jaar): Rona Dijkema. KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag speelden alleen de Gou westaeteheren hun competitiewed strijd. Dames 1 en 2 hadden een vrij weekeind. Heren 1 moest aantreden tegen ZCE in Enschede en wonnen overtuigend met 13-10. Op papier een zeer belangrijke wed strijd voor de Gouwestaeteheren. Gouwestaete staat momenteel acht ste in de eerste klasse Bond met vier punten voorsprong op ZCE. Winst voor de Gouwestaeteheren zou de kloof met ZCE vergroten. De heren begonnen sterk aan de wedstrijd maar kenden in deze periode ook wat concentratieverlies. Door doelpun ten van Remko Overdam (3x), Mare Mommers en Jaco de Jong was de stand na de eerste periode 5-3 in het voordeel van Gouwestaete. de toon was gezet, maar er moest geconsta teerd worden dat het arbitrale duo niet wilde meewerken met de span nende en belangrijke wedstrijd voor beide ploegen. Dit leidde tot onnodi ge uitsluitingen en twijfelachtige be slissingen voor beide ploegen. Vooral de tweede periode werd hierdoor beïnvloed. De Gouwestaeteheren konden de goede start uit de eerste periode niet doorzetten en moesten een aantal doelpunten weggeven. In deze periode waren het Marcel Rib- bens, Jaco de Jong en Mare Mommers die de schade beperkt hielden. Zij konden echter niet voorkomend at ZCE halverwege de wedstrijd aan de leiding ging met 9-8. In de derde perio de kreeg de ploeg van Jan Midden dorp weer grip op de wedstrijd. Dank zij doelpunten van Remko Overdam, Rody Visser en twee treffers van de goed spelende Wouter Steller kwa men de Gouwestaeteheren weer op voorsprong. Met een 12-10 stand op het scorebord gingen beide ploegen de laatste periode in. De Gouwestae teheren konden de belangrijke der tiende goal niet maken, maar ook ZCE had niet het vermogen meer om aan sluiting te krijgen. De spanning liep zeker op toen Jaco de Jong met drie persoonlijke fouten de wedstrijd moest verlaten. Uiteindelijk was het Remko Overdam die de laatste goal op zijn naam schreef, de wedstrijd was gespeeld en Gouwestaete was zeer blij met het behaalde resultaat. De Gouwestaeteheren doen goede zaken. De heren kunnen zich nu gaan opmaken voor de topper tegen Rapi- do '82 uit Haarlem. De bondsteams van Z&PC Gou westaete spelen zaterdag 7 februari thuiswedstrijden. Heren 1 speelt om 18.00 uur tegen Rapido '82. Aanslui tend om 19.00 uur treden de dames aan eveneens tegen Rapido '82. heren 2 moet om 20.00 uur aantreden tegen WVZ uit Zoetermeer en dames 2 sluit de avond af om 20.45 uur tegen DJK/ ZAR uit Amsterdam. Waddinxueen - Heren 1 had vrijdag 30 januari een makkelijke avond tegen Voorne en jongens junioren I in goede voorbij Zoebas. Heren 1 had het makkelijk tegen Voor ne. De gehele wedstrijd bleef Flyers domineren. Vooral verdedigend ston den de waddinxveners hun mannetje. In de eerste helft werd dan ook de basis gelegd voor de overwinning, want men ging rusten met een 43-26 voorsprong. De tweede helft werd iets aanvallende gespeeld en toen draaide de scoringsmachine op volle toeren en kwam Voorne er niet meer Zet je postkar maar aan de kant, we kunnen nu fietsen door het land. Mellanie en Maikel Verloren: d. blauwe gebreide damesmuts omg. Zijde, Boskoop. 0172-215083 Dana wordt 5 febr. niet één, niet twee maar drie jaar. H.G. Opa en oma Jansen aan te pas. Rond de achttiende mi nuut werd de jacht geopend op de honderd punten en dat lukte. Einduit slag 101-66. Topscoorder; Wolter Zwijnenburg met 34 punten. Jongens junioren 1 nam revanche op Zoebas op de nederlaag in de vorige confrontatie. In de eerste helft zag het er niet naar uit, want Zoebas had het betere van het spel en de ruststand was 30-35. In de pauze is er waar schijnlijk een hartig woordje gespro ken, want Flyers kwam in de tweede helft als een raket uit de startblokken en een score van 12-0 deed Zoebas de das om en onder aanvoering van Ri chard Hageman werd de verkregen voorsprong bekwaam naar het eind signaal gebracht. Uitslag 69-59. Top scoorder: Richard Hageman met 26 punten. Vrijdagavond 6 februari om 19.15 uur jongens kadetten 1 tegen Leider dorp en om 21.00 uur dames 1 tegen Westland Stars. Moerkapelle - Op zaterdag 7 februari worden de onderlinge wedstrijden gehouden van gymnastiekvereniging Tarzan/Jazztar. De wedstrijden be ginnen om 14.00 uur in dorpshuis Op Moer. Om ongeveer 16.00 uur zullen de jazzgroepen een demonstratie ge ven, waarna de prijsuitreiking van de onderlinge wedstrijden zal plaatsvin den. Iedereen is welkom en de toe gang is gratis. Rina Hol wordt 9 febr. 70 jaar. Van harte gefeliciteerd en een fijne dag. Mientje Wie mist: zwarte kater met witte snoet Inlichtingen: (0180)632200 Europa Kinderhulp gun een kansarm kind een onvergetelijke vakantie: 0180-634263 5 febr. wordt voor 't lest, de post bezorgd in plan West. door postbode van den Berg Ongelooflijk maar waar! door de zalfjes ziet Ingrid er niet uit als 40 jaar! h.g. A'lies sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Regio - Voor de tiende maal gehou den, de schaatstocht op de Weissen see. Vorige week meldden wij reeds de aankomst van drie streekgenoten die de finishlijn bereikten. Op het oproepje waarmee het bericht ein digde werd enthousiast gereageerd. Uit Zevenhuizen werd de tocht van 200 kilometer volbracht door: Nel van der Ham (7.30 uur), Hans Knij- nenburg (7.35 uur), Gert Nijman (8.24 uur), Gerda Slobbe en Henk Hogebrug (9.15 uur), Peter Verweij (9.45 uur), Liana Verwey-de Graaff (10.10 uur), Marian en Martien Duineveld (10.30 uur), Piet van Oos ten 10.38 uur) en Anton Rietveld (ca. 11.50 uur). Ook de Moerkapelse Jan de Knegt volbracht de tocht sa men Waddinxvener Bert Koetsier. Freija Slobbe uit Zevenhuizen schaatste 100 kilometer. Eén van de deelnemers, Henk Hoge brug, hield een dagboek bij. Een ge deelte hiervan: "Maandag 26 januari: Vandaag de grote dag. Sommigen hebben slecht geslapen, anderen praten in hun slaap en zaten zo nu en dan rechtop in bed. Om kwart over 5 op. Aanvankelijk was de groep klein, maar van lieverlede kwam iedereen, te weten Nel en Gerard van der Ham, Tiny en Hans Knijnenburg, Marian en Martien Duineveld, Gerda en Jack Slobbe, Freija Slobbe en Leny en Henk Hogebrug, allen uit Zevenhuizen, als mede Thea Goeman uit Pij nacker - zus van Nel van der Ham - naar het ontbijt. Half zeven vertrokken de schaatsers naar de ijsvloer. Het was nog donker, maar Jack en Leny had den een zaklantaarn bij de eigenaar van het gasthof geregeld en dat scheelde een heel stuk. Gezamenlijk, hoewel, Nel was al weg, naar de start. Klokslag zeven uur werden we wegge schoten. Wij (Martien, Marian, Gerda, Thea en ik) vertrokken vrijwel achter aan. Gerda, Thea en ik konden bij elkaar blijven, maar Martien en Ma rian bleven wat achter. Ook nadat we wat hadden ingehouden om op hen te wachten, bleven we toch met zijn drieën bij elkaar. Bij de start was het nog donker, maar al snel in de eerste ronde van 16,6 kilometer werd het gelukkig lichter. We gingen voortreffelijk. We liepen steeds in op ons oorspronke lijke schema van 50 minuten. Thea bleef drie ronden bij ons, daarna maakte zij in haar eentje de 100 kilo meter vol, waarna Freija haar (of eigenlijk die van George) stempel kaart over nam. In de achtste van de twaalf ronden had ik het wat moeilijk en in de 9e ronde ging Gerda vanaf de verzorgingspost na de finishlijn op kop. Ze trok er nog goed aan en toen ik weer wat was bij gekomen van het eten en drinken nam ik de kop weer over. Tiny, Leny, Gerard en Jack ston den vanaf het begin langs de kant rijders aan te moedigen en Jack had een schitterend spandoek gemaakt, dat hij in de eerste ronde langs de baan had neergezet. Aanvankelijk was het koud, maar toen de zon opkwam was het heel goed te doen. Een prachtige dag. Onderweg passeerden we nog meer Zevenhui- zenaren, zoals Anton Rietveld, Liana Verwey-de Graaf en de jongens van Eindhoven en Johan van der Wel. Na afloop snel naar de tent het diplo ma opgehaald en daarna naar het ho tel gelopen en direct in de badjas naar de sauna. Heerlijk opgewarmd en daarna naar de bar. De rest was nog op het ijs gebleven om Marian en Martien te zien finishen. Van lieverlee druppelde iedereen binnen en toen naar onze tafel voor het diner. Ger hard Koch schonk voor alle gasten een obstler in voor de geleverde prestaties. Na het diner nog even naar de "huiskamer" en daar koffie gedronken en vergaderd over mor gen. Ongeveer half twaalf gingen ook de laatsten naar bed. Zevenhuizen, 29 januari 1998, Henk Hogebrug"

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9