uine Frank Centrum heropend Contract AZC verlengd tot 2001 Waddinxveense Reddings brigade goed in regiowedstrijd Kinderen AZC krijgen opbrengst kerstmarkt Regenboogschool Kerkdiensten "arnaval vroeg van start ulturele avond Conditietest voor lopers Diplomazwemmen ÜUÜ1 Winterconcert Disco's in Het Zuidhonk Gemeentevoorlichter bij KBO Ruilbeurs in De Boog Hart van Holland/11 februari 1998 pagina 13 jrote publieke belangstelling: RMK ÖHÏ PS] Stichting Beestenbende Vaddinxveen - Onder grote belangstel ling werd vrijdag 6 februari het Anne frank Centrum heropend. Het multi- imctionele gebouw, bestemd voor se nioren, is verbouwd en gemoderni seerd, na een intensief proces van over- l en voorbereiding. De officiële han deling werd verricht door burgemeester I Jonkman en zijn echtgenote. Door lef opzij trekken van een doek werd lef Anne Frankkoor in de grote zaal lichtbaan Het koor had, onder leiding wan mevrouw van Houwelingen, een Ipedaal lied ingestudeerd. e heer van Ringelenstein, voor- zitter van de Stichting Ouderen Centrum Waddinxveen, heeft zijn openingsspeech de vele fases [ian overleg en besluitvorming de re- ue laten passeren. Vooral de 'oude- lenopstand' van begin jaren '90, waar pij er geprotesteerd werd tegen de toenmalige plannen voor herbouw. Te acties van toen zijn de uiteindelijke basis geweest voor het centrum van j/andaag. Met name was er een woord dank voor de vruchtbare samen werking met wethouder Wientjes van gemeente Waddinxveen. Burge- meester Jonkman mocht namens het verhuisbedrijf Van Noort een bedrag van tienduizend gulden overhandi gen. Dit bedrag is met name bestemd voor een boeken- en een puzzelkast en koersbalmatten. Zaterdag 7 februari konden belang stellenden een kijkje nemen in het vernieuwde centrum tijdens de open dag. In het Anne Frank Centrum zijn tal van aparte ruimten voor de 27 vaste activiteiten. Het Centrum wordt verhuurd aan de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk die de activitei ten in het Anne Frank Centrum coördi neert. Boskoop-Vanwege het overvolle pro gramma van het carnavalsweekend pan carnavalsvereniging De Kroos- Jiappers, begint het carnaval voor de leugd al op vrijdag 13 februari. L)p die dag begint om 19.30 uur het biscocarnaval voor jongeren van 10 lot 15 jaar. Tijdens deze avond wor pen de nieuwe jeugdprins en hofdame bekendgemaakt. De zaal gaat om 119.00 uur open. Het slot van de avond (staat gepland op 22.30 uur. Er worden (tijdens deze avond geen alcoholische dranken geschonken. De muziek wordt verzorgd door disco Ronaldo. Op zaterdag 14 februari vindt het kindercarnaval voor kinderen van 4 tot 10 jaar plaats. Clown Johnny Men- dola zal de bezoekertjes vermaken van 14.00 tot 16.30 uur (zaal open 13.30 uur). Van 20.30 tot 01.00 uur is het jeanscar- naval met drive-in-show Ronaldo. De organisatie heeft voor de jeugd een verrassing in petto. Alle evenementen vinden plaats in De Rozenburcht. loskoop-Woensdagavond 18februa- i wordt gestart met de superprestige kilometer, een conditietest over 5000 meter. Elk kwartaal wordt er één jehouden. Na afloop ontvangt elke deelnemer een kaart met de gelopen ijd. Aan het eind van het jaar is aan de tand van de gelopen tijden te contro- eren of de vele trainingsarbeid vol doende resultaat heeft opgeleverd. Je superprestige 3 kilometer wordt fehouden op de atletiekbaan van iV'47 aan de Hoogeveenseweg. Start 10.00 uur, inschrijven kan vanaf 19.30 iur in de kantine. Douches en kleed- jelegenheid zijn aanwezig. Gestart wordt in series van tien tot vijftien personen en gaat over tien ronden. De series worden ingedeeld Waddinxveen - Dinsdag 17 februari organiseert de culturele commissie van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk in de vernieuwde toneel zaal van het Anne Frank centrum een culturele avond. Door de Gouderakse toneelvereniging Grimas het volksto neelstuk "Ronde Ka" opgevoerd. Het stuk speelt zich af in de Amster damse Jordaan en is vol jaloezie, hu- naar tijd, zodat iedere loper op zijn haar eigen niveau kan presteren. Deel name staat open voor iedere man of vrouw met een redelijke conditie en is gratis. Omdat ook bij prestatielopers het competitie-element niet ontbreekt, is het mogelijk deel te nemen aan een klassement om de superprestige 3 ki lometer beker voor 1998. Er zijn diver se categorieën: dames, heren en he ren-veteranen 1, II en III. Per categorie zijn bekers beschikbaar. Om in aan merking te komen voor dit klasse ment moet aan drie van vier lopen worden deelgenomen. Voor inlichtingen over de superpres tige 3 kilometer of over de loopgroep kan men bellen met Jan van der Meij, telefoon: 0182-640355. Waddinxveen - Nadat zowel het rijk als de gemeente Waddinxveen water bij de wijn hebben gedaan, is er duide lijkheid over de verlenging van het contract met het Asielzoekerscen trum. Het centrum blijft in ieder geval tot oktober 2001 met een mogelijke verlenging van een jaar. Met betrek king tot de voorwaarden heeft de ge meente Waddinxveen geëist van het uitvoeringsorgaan Centrale Opvang Asielzoekers (COA) dat er een rege ling zou komen met name op het ge bied van onderwijs op het AZC. Die zelfde eis lag er drie jaar geleden, bij de start van het AZC, ook maar de gemeente dreigde op te draaien voor extra kosten voor de wachtgeldrege ling. Het rijk heeft niet voor honderd procent kunnen garanderen dat zij alle kosten voor haar rekening neemt, maar de COA heeft toegezegd dat zij de gemeente financieel behulpzaam wil zijn. Hierdoor voelt wethouder Wientjes van de gemeente Waddinx veen zich voldoende gerustgesteld. Bovendien lijkt er een tekort aan leer krachten op de basisscholen te ont staan waardoor het risico van wacht geld verminderd wordt. Het verlengen van het contract bete kent voor de directie van het AZC dat zij kan beginnen met de aanleg van aparte kookunits. Dit staat al geruime tijd hoog op de verlanglijst van de bewoners van het AZC en met het verlengde contract kan deze wens gerealiseerd worden. fV O Zondag 15 februari Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds E. ™ink; 16.30 uur ds D. Griffioen, "oorburg. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds P-A.C. Bongers; 17.00 uur ds C. de Jong. Herv. Immanuel 10.00 uur ds C. de jong; 17.00 uur sow Ontm. kerk Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 10.00 uur ds Tiel- vorstman. Boskoop J rijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur rnevr ds M. Slootmans, Vlaardingen. Herv. gem. 9.30 uur ds M.D. vd Gies- sen; 18.30 uur kand J.W. Sparre- boom He Stek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. v. Hooij opnk; 17.00 uur ds J.H. Langelaar. Ghr. Geref. kerk 9.30 en 17.30 uur Prof dr J.W. Maris, Apeldoorn, j-hristengem. "Bethel" 9.45 uur -Gaby Hetvev mor, geluk, verdriet, vreugde en woe de. Maar voor verschillende spelers is er ook een happy end, waardoor alle teleurstelling weer overvleugeld wordt door vreugde. De spelers we ten de sfeer van die tijd, de armoede, maar ook het vermogeaom blij te zijn met maar heel weinig op uitstekende wijze te vertolken. De muzikale begeleiding is in handen van de Moordrechtse Nel Dirkzwager achter de piano. De regie is in handen van Henry Luxen. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Entree 4,=. Waddinxveen/Boskoop - Op vrijdag 13 februari geeft de christelijke mu ziekvereniging Concordia uit Bos koop haar jaarlijkse winterconcert in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. Het leerlingenorkest bijt het spits af. Daarna horen de bezoekers het Con- cordia-orkest en de drumband. Aanvang 20.00 uur. Entree ƒ5,-. Dona teurs hebben gratis toegang. Waddinxveen - De PvdA-afdeling Wad dinxveen houdt haar tweede wijkbe- zoek op woensdag 18 februari in de wijk Zuidpias. De bijeenkomst vindt plaats in Het Zuidhonk en begint om 20.00 uur. Op 24 februari is er een wijkbezoek in de Zeeheldenbuurt in het gebouw De Overkant aan de Krom me Esse. Waddinxveen - Vrijdag 13 februari wordt in Het Zuidhonk een disco ge houden voor de jeugd van 11 tot en met 16 jaar. Aanvang 19.30 uur, toe gang ƒ2,50. Op zaterdag 14 februari is er een disco voor de jeugd onder 11 jaar van 18.30 tot 20.00 uur. De toegang bedraagt ƒ2,50. Daarna is er een disco voor dertigplussers vanaf 21.00 uur. Toe gang Waddinxveen - In Gouwebad De Sniep is op dinsdag 3 februari voor het A- diploma gezwommen. De beoorde lingscommissie bestond uit de heren Wim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Jacco Rhijnsburger. Er waren 71 kandidaatjes die allen zijn geslaagd: Annemieke van Luinen, Iris Goedhart, Merel Semeijn, Rodney Brouwer, Koen de Graaff, Wendy de Groot, Li- san van Os, Adrienne van. Ofwegen, Emma Mansveld, Maartje Pols, Robin Romswinckel, Esther van der Veer, Brenda Blom, Jordy van Dodewaard, Chris Milev, Anouk Nuvelstijn, Sander Kwakernaak, Bianca Droog, Iris Geij- sen, Samantha Duson, Louisa Goor, Kristel van Klaveren, Lizanne van Leeuwen, Leonie de Heer, Thomas Bresser, Susanne van de Brule, Mark van Vliet, Jantine Boekhout, Floris van de Dries, Ian Minnes, Lisa Ver beek, René Vermeulen, Sander Wilier, Dianne van Erk, Amanda Droog, Erik van Zoest, Daan Dukker, Melissa La- terveer, Rebecca Wildeboer, Maikel Elbrink, Lianne Hagen, Christa Broe- re, Michael van den Oord, Claudia de Wit, Dirk Houweling, Maureen Koster, Nicky Rijntalder, Roy van de Berg, Richard Wondergem, Alexander van de Smissen, Rosalie Bout, Julia van Vuuren, Jimi de Munck, Lisa Bos, Jules van Loon, Anouk van Croesdijk, Michelle Korman, Marnix van Tol, Si mon Planken, Rucharne Hofman, Ma deion Ramp, Joanne Mulder, Bouwine Noorland, Gemma Kooijman, Lotte Groen, Marijna Reijneveld, Christiaan Remmers, Erik van Eden, Larissa Ros bergen, Kimberley Krijgsman en Leo nard Cuca. gjMU! Hoera, 11 februari wordt Arnetia 1 jaar! Gefeliciteerd, papa, mama, Kevin en Lady 14 febr. zijn Bianca en Hans van Dommele 12,5 jaar getrouwd. Stuur een kaartje Boskoop - De Katholieke Bond Oude ren houdt een bijeenkomst op woens dag 18 februari vanaf 14.30 uur in de parochiezaal aan de A.P. van Neslaan. Op deze middag komt een gemeente- voorlichter vertellen over het oude renbeleid in Boskoop en de Wet Voor zieningen Gehandicapten. Iedereen is welkom. Regio - Zondag 15 februari organi seert de KNNV, vereniging voor veld- biologie, een excursie naar de Ridder- oordse bossen bij Bilthoven. Het ter rein ligt op de overgang van de Utrechtse Heuvelrug naar het veen- weidegebied. Verzamelen om 10.00 uur bij het NS station Gouda, Bloe- mendaalse zijde. De rit erheen gaat per auto. Voor informatie: Jan Uilen broek, telefoon 0182-618037. Gouda/Waddinxveen - In de nacht van 6 op 7 februari werd in Gouda een regiowedstrijd georganiseerd. Behal ve reddingsbrigades namen er ook andere teams deel. In het klassement voor de regio is het team van de Wad dinxveense reddingsbrigade derde geworden. Om 20:30 uur begon deze nachtmara thon, om 06:30 uur werd gekeken welk team de meeste kilometers had ge zwommen. De wedstrijd telde mee voor de regiocompetitie. Er werd in estafettevorm gezwommen, de teams bestonden uit acht personen. Favo- riet waren de brigades van Gouda, Delft, Waddinxveen, het team 'Water vrienden R'dam' en het Triatlon Tearn Bodegraven (TTB). Na tien uur zwem men kon het resultaat worden opge maakt van deze gezellige en goed ge organiseerde wedstrijd. Het team van de TTB werd eerste met 39500 meter, de RB Delft tweede met 37250 meter, de 'Watervrienden R'dam' werden derde, Gouda vierde, en Waddinx veen vijfde. De Watervrienden en het TTB zijn geen reddingsbrigades, en doen dus ook niet mee in het regio klassement, zodat Waddinxveen voor dit klassement een derde plaats pak te. Oma, hartelijk gefeliciteerd met uw 70ste verjaardag. Annemarieke, Erwin en Kevin Proficiat Yasmin je bent nu al 2 jaar. Opa, oma, pluisje, dikkie dik, donald duck Waddinxveen - Op zaterdag 14 februa ri is er van 14.00 tot 17.00 uur een ruilbeurs voor 'verrassingseieren'. Het is de bedoeling te ruilen, er mag niet worden gehandeld. Deze beurs is toegankelijk voor mensen van alle leeftijden. De toegang is gratis. Voor informatie kan men bellen: Daniël Klij'n, telefoon 0182-617318. In De Boog worden nog steeds spullen verzameld voor een kindertehuis in Roemenië. Men kan kleding, speel goed, schoenen, linnen- en bedden goed in goed gesloten plastic zakken op maandag- en vrijdagmorgen (be halve in de schoolvakanties) rechts in de hal van het buurtcentrum zetten. Contactpersoon is Ellis Mourits, tele foon 0182-619739. Door Karin van Laneeraad Waddinxveen - Maandag 9 februari kregen alle kinderen van het Asielzoe kerscentrum een prachtig cadeau van de Regenboogschool. Van elke locatie van de Regenboogschool kwamen drie kinderen, een afvaardiging van de kerst-oudervereniging en een di rectielid naar basisschool "De Pape gaai" op het AZC gegaan om daar een symbolische cheque te overhandi gen. De netto opbrengst van de kerst markt van de Regenboogschool was veel groter dan verwacht zodat aan het AZC is gevraagd hun bescheiden wens, een aantal ballen, om te zetten in een grotere wens. Na goed overleg is besloten om alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar, die wonen op het AZC, een onvergetelijke week te bezorgen met de Stichting 'Beestenbende'. De stichting 'Beestenbende' wil kin deren hun spelplezier (terug)-geven door middel van het geven van bewe gingstheaterworkshops. Op deze ma nier worden de kinderen gedurende een aantal dagen uit hun werkelijk heid gehaald. Kinderen zijn kwets baar, maar gelukkig staan zij open voor nieuwe impulsen. Stichting 'Beestenbende' zet zich in om kinde ren een nieuw vertrouwen in zowel de mens als de samenleving te laten krij gen. Tegelijkertijd biedt het project kinde ren de gelegenheid om de eigen situa tie naar de achtergrond te verschui ven. Door samenwerking met elkaar doen ze een ervaring op waarmee het gevoel van eigenwaarde een zet in de goede richting kan krijgen. De kinde ren maken kennis met theater, bewe ging, stem, geluid, kleur en educatie ve vorming op zo'n manier dat taal en cultuurverschillen geen enkele bar rière hoeven te vormen. Er wordt ge bruik gemaakt van 50 dierenmaskers, kostuums en decors. Er wordt uitge gaan van de vijf basiselementen: aar de, water, vuur, lucht en ruimte. De kinderen gaan op zoek naar de bewe gingen en de geluiden die daarbij ho ren. Geleidelijk aan spelen de kinde ren allerlei dieren na. Het is een reis door de tijd, te beginnen bij het ont staan van de wereld. Een groot pren tenboek, als decor, opent zich. Lang zaam slaan de verschillende bladzij den om en wordt er een tocht gemaakt door verschillende landschappen. Met de gift van de Regenboogschool kunnen de kinderen van het AZC een week 'vergeten' en weer kind zijn.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 13