Cees van der Berg bedankt Plan West Uit de raadsvergadering Wim Scheffërs biljartkampioen Activiteiten Agenda Expositie Bioemenstuip Selma Noort in de bibliotheek om bij te blijven... Vrekkenclub bij Plattelandsvrouwen Hart van Holland/11 februari 1998 pagina 15 Overladen Grote klasse Qcth o-é agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Klachtencommissie Overige Medische weekenddienst Mentor Midas Dekker Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Vorige week donder dag maakte Cees van der Berg voor het laatst zijn gang door plan West. Na 32 jaar door weer en wind de post te hebben bezorgd, hield hij het voor gezien. De 61-jarige gaat met de wel verdiende VUT. Met op zijn wagentje de tekst "In plan West vandaag voor het lest" vertrok hij om 10.00 uur van het distributiecentrum in de Dorps straat voor zijn galgeronde. Cees werd op die bewuste don derdag met de postwagen door collega's van huis gehaald. Die zelfde collega's hadden in plan West een huis aan huis-foldertje verspreid. Daarin werd aan de bewoners het ver zoek gedaan om Cees op zijn laatste werkdag niet te vergeten. Dat initia tief had succes. Toen Cees, bijgestaan door vrouw en dochters, de wijk in trok, werd hij door één van zijn colle ga's luid aangekondigd. Vrouwen kwamen hun huis uit om Cees uit te zoenen of zij kwamen hem achterna gerend om hem nog vele, fijne jaren toe te wensen. Want Cees zette er, zoals altijd, behoorlijk de vaart in. Bij degenen die niet thuis waren, hing een kleinigheid aan de deurknop. Of er was een envelop onder de brieven bus geplakt. Op het Hazeveld 25 werd de Vutter verrast met een versierde tuin. Ter ere van hem was er een spandoek opgehangen omringd door blauwe en rode ballonnen. Toen Cees arriveerde ontkwam hij er niet aan om met de bewoners een toost uit te brengen op zijn toekomst. Ook op zijn vertrouwde koffieadres op nummer 21 werd hij hartelijk verwelkomd. Nu geen tijd voor koffie, want Cees liep al behoorlijk achter op zijn schema! Volgens de inwoners van plan West was Cees grote klasse. "Had ie nou maar veel eerder die aandacht gekre gen dan was ie er nooit mee gestopt", zo viel te beluisteren. Normaal keerde Cees om ongeveer 11.30 uur van zijn ronde terug. Vorige week donderdag werd dat 13.45 uur. Het bestelbusje moest er aan te pas komen om alle presentjes naar huize Van der Berg af te voeren. Zevenhuizen/Den Haag - Wim Schefr fers uit Zevenhuizen is afgelopen weekend in Den Haag biljartkam pioen geworden in de hoofdklasse Libre. Het kampioenschap, waarvoor zich acht biljarters hadden geplaatst, werd gehouden in het voor insiders Zevenhuizen Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Zaterdag 14 februari: 20.00 uur Herv. kerk: Lustrumconcert El Jakim. Woensdag 18 februari: 14.00 uur Herv. Centr.:Ouderenmiddag; video-presen tatie door Hoogheemraadschap van Schieland. Donderdag 19 februari: 9.30-011.00 uur Herv. Centr. koffieochtend; spreek ster Joke van Sliedrecht over "Geloof en depressiviteit". Zaterdag 14 maart: 20.00 uur: dorpshuis Swanla: V.O.O.-toneel. De Zevensten maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00. ANBO: Spelmiddagelke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30,10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur De Zeven Muzen: Dinsdag 17 febr.: 18.15 uur dorpshuis Swanla: muziekquiz; Zondag 22 febr.: vrijz. herv. kerk 12.30 uur: koffieconcert; Zaterdag 21 maart: 16.00 uur dorpshuis Swanla: voorspeelmiddag piano meerhandig; Zondag 22 maart: 12.30 uur vrijz. herv. kerk: koffieconcert; Donderdag 2 april: 20.00 uur vrijz. herv. kerk: lezing Mattheus Passion; Zaterdag 4 april: 20.00 uur geref. kerk: amateur muziekavond; Maandag 6 april: 18.30 uur: dorpshuis Swanla: ballet op life pianomuziek; Woensdag 8 april: 20.00 uur, bibliotheek: lezing Midas Dekker; Zaterdag 13 juni: 19.00 uur: dorpshuis Swanla: grote uitvoering alle instrumenten. Activiteiten bij 25 jaar Dorpshuis Swanla: woensdag 1 april: kinderen basisschool groep 1 t/m 4: voorstelling SimSala Bim; groep 5 t/m 8: spellenmiddag; donderdag 2 april: feestmiddag 50+ers: huisvrouwenorkest Moerkapelle en Viswijvenkoor Zevenhuizen; Thomas- vaer en Pieternel; muziek door en koffiemaaltijd; vrijdag 3 april: jeugd 12 t/m 16 jaar: krachthonk Jan Timmers voor de jeugd vrij toegankelijk daarna disco met de Eva Move your body show "The most Danceable Show in the world:; zaterdag 4 april: officiële receptie. Zeskamp voor verenigingen, afgewisseld met culturele uitstapjes; slotfeest met grote Caribean Dance- band. Open Huis Historisch Centrum Ons Verleden: op de dinsdagen 31 maart 26 mei, 28 juli, 29 september en 24 november van 19.00 tot 21.00 uur en op de zaterdagen 28 februari, 25 april, 27 juni, 29 augustus, 31 oktober en 19 december van 13.30 tot 16.00 uur. Vogelvereniging Zang en Kleur: Kaarten in het clubgebouw aan de Zuid- plaslaan 20.00 uur: 13 febr., 13 mrt., 10 april (paaskaarten); 24 april. De Vierkap: iedere maandag: 18.30-19.30 uur: playback; Soos: 19.30 uur: 24 febr., 10 mrt; Klaverjassen: 20.00 uur: 26 febr. 6 mrt; Schakel: 20.00 uur: 24 febr.; Marathonklaverjassen: 14 febr. 14.00-02.00 uur, opgeven via tel. nr 4567036. Jeugd: 13 febr.: spelavond (met ouders) 18.30-20.00 uur; Moerkapelle: Iedere 2e donderdag: 9.30-11.30 uur: Op Moer: ouderensoos: 12 febr., 12 mrt y9 april en 14 mei. bekende biljartcentrum 't Valken nest. Er moesten zeven rondes worden ge speeld, waarvan Wim er vijf wist te winnen. Het aantal te behalve caram boles per partij is 180. Hij speelde de best gewonnen partijen in 1113 en 15 beurten en zijn hoogste series waren 77, 73 en 69. Omdat er na.vijf rondes nog vijf titelkandidaten waren, was het behalen van winstpunten het be langrijkst en daarom werd er sterk verdedigd. Wim bleef winnen van de andere kanshebbers, hoewel dit ten koste ging van zijn goede moyenne, van ongeveer 9.50 naar 7.70. Hij was daarentegen de enige die tien match- punten haalde, en daardoor kam pioen werd. Wim gaat nu naar het gewestelijk kampioenschap, dat over enkele weken in Dordrecht plaats vindt. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Uit de in gekomen stukken van de raadsverga dering op dinsdag 3 februari bleek dat de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State het plandeel "Be drijfsdoeleinden" van het bestem mingsplan "Dorpsgebied Moerkapel le", zoals dat was vastgesteld bij raadsbesluit van 20 juni 1995, niet goedkeurde. Gedeputeerde Staten had het onderhavige plandeel wel goedgekeurd om bedrijfsuitbreiding in de toekomst mogelijk te maken. Het rechtsprekend college van de Raad van State achtte dit echter in strijd met het algemene beginsel van be hoorlijk bestuur dat een beslissing moet kunnen worden gedragen door de daaraan ten grondslag gelegde mo tivering. In het bestemmingsplan was namelijk niet aangegeven voor welk doel de bedrijfsuitbreiding was. Uit de ingekomen stukken bleek ook dat de jaarvergoeding voor raadsle den door de minister van Binnenland se Zaken per 1 januari 1998 was ver hoogd. Voor de raadsleden uit een gemeente tot 8000 inwoners bedraagt de vergoeding thans f 3563,- per jaar. Voor de raadsleden uit de gemeenten van 8001 tot 14000 inwoners is dat bedrag f 5860,-. Verder bleek uit de ingekomen stuk ken dat de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle van vier woonwagenfa milies het verzoek had gekregen om zich hier te mogen vestigen. Drie ver zoeken van families uit Zoetermeer en één verzoek van een familie uit Gouda. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft betrokkenen ge antwoord dat op dit moment nog geen uitsluitsel kon worden gegeven. Zodra er standplaatsen beschikbaar zijn (Julianaweg Moerkapelle en Swanla Zevenhuizen) wordt hieraan in de plaatselijke bladen bekendheid gegeven. In eerste instantie worden dan de plaatsen toegewezen aan de eigen inwoners. Mocht uit die catego rie niet voldoende vraag zijn dan ko men vervolgens gegadigden uit de regio Midden Holland in aanmerking. Als ook dan nog niet alle (zes) plaat sen verdeeld zijn komen personen uit andere regio's in aanmerking. Wel is het college bevoegd om in bijzondere gevallen van deze regeling af te wij ken. Het voorstel van B.en W. tot het be noemen van een voorzitter, de leden en plaatsvervangende leden van de in te stellen klachtencommissie keurde de raad goed. Omdat het om perso nen ging, moesten de raadsleden, on danks het feit dat zij het voorstel una niem ondersteunden, toch schrifte lijk stemmen. Na telling van de stem men door burgemeester Schoots was het voor niemand een verrassing dat mr A. Morijn uit Waddinxveen tot voorzitter was benoemd en dat me vrouw mr A. Staal uit Nieuwerkerk aan den IJssel en mr G.A.M. Westerduin uit Zoetermeer tot leden werden ge kozen. De plaatsvervangende leden zijn mevrouw mr drs A. Boere uit Zoe termeer, mr T.J. Reinders uit Zoeter meer en C. J.L. Hoogerheide uit Rotter dam. Voor het overige keurde de Raad het voorstel tot het vaststellen van het Beleidsplan Algemene Bijstandswet 1998 goed. Het door B.en W. voorge stelde krediet voor het aanbrengen van bewegwijzering in de gemeente ontmoette eveneens geen bezwaar. Zo ook het voorstel van het college om een strook grond van 660 m2 aan het aannemersbedrijf Zevenbouw van Van der Knaap aan de Noordelijke Dwarsweg te verkopen. Verder keur de de Raad het voorstel tot het nemen van verkeersmaatregelen tijdens schaatsevenementen aan de Molen weg/Molenviergang, in de Tweemans polder, aan de Vlietkade en aan de Rottekade goed. Voorts gaf de Raad zijn fiat aan.de voorgestelde verkeers maatregel aan de Rottekade en aan de herziening van bebouwde komgrens aan de Rottekade. Zevenhuizen - Rob van Eeden en Han- neke van Veen, het Vrekkenechtpaar, zijn te gast bij de plattelandsvrou wen, afdeling Zevenhuizen op dins dag 17 februari. Tijdens deze avond laten de 'vrekken' zien dat sober le ven kan, zonder het gevoel van luxe en comfort aan te tasten. Het pro gramma begint om 20.00 uur in De Zevenster. De toegang is gratis voor leden, introducés betalen 7,50. Op dinsdag 3 maart start de fietsclub. De bedoeling is elke eerste en derde dinsdag van de maand te gaan fietsen. Het is vertrek is om 14.00 uur vanaf de brandweerkazerne aan de Burge meester Boerstraat. Zevenhuizen - Bij De Bioemenstuip aan de Dorpsstraat 163 is vanaf heden werk te bezichtigen van de Moerka- pelse kunstenares Marry IJzerman. Marry is sinds 1982 aangesloten bij de Goudse teken- en schilderclub De Goudse Streek. Het liefst werkt zij in de vrije natuur en dat komt duidelijk tot uitdrukking in haar werk, dat voor namelijk bestaat uit landschappen in aquarel en bloemstillevens. 7 febr. werd Sharon 2 jr. xxx van marco, ans en jennifer Dianne gefeliciteerd met je zwemdiploma. Goed hoor! Oma en opa Uittebroek Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 10.30 uur jeugdkapeldienst; 18.30 uur drs E. Hoogerwerf, Woerden. Herv. kerk 10.00 uur 19.00 uur Oud Verlaat 10.00 uur - - - Ver. vrijz. herv. 10.30 uur ds P. vd Laarsse. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds J. Geene, Katwijk; 18.45 uur ds P. Molenaar, Woudenberg. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 14 februari: dokter W. van Bruggen, De Wielewaal 20, Zeven huizen, telefoon 0180-631783. Zondag 15 februari: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon 010-521.2500. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079-5932149 (18.00-20.00 uur). Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Ieder jaar organiseert de bibliotheek van Zevenhuizen een voorleesdag voor de schooljeugd. Dan wordt door tussenkomst van de stichting Schrijversschool en Samenleving uit Amsterdam een bekend schrijver of schrijf ster uitgenodigd om voor te dragen uit eigen werk. Donderdag 5 februari was jeugdboekenschrijfster Selma Noort te gast. Geboeid luisterden de kinderen van de groepen 5 van de basis scholen uit Zevenhuizen-Moer kapelle naar haar. Ook stelden de leer lingen veel vragen. Een veel voorko mende vraag was hoe je een echte schrijver wordt. Selma: "Als je als kind al veel oefent dan ben je in het voor deel." Volgens Selma zou je kunnen beginnen met een opstel over jezelf te schrijven. Bijvoorbeeld hoe een feest geweest is of hoe de vakantie was. Verhalen over jezelf zijn aparter. Het zijn verhalen die uit je hart komen. Zelf is ze ook zo begonnen. Ook las ze zelf veel boeken. "Want" zegt ze: "boe ken lezen en schrijven horen bij el kaar". Omdat Selma Noort als kind al veel schreef, ontstond op een gegeven moment het idee om schrijfster te worden. Toen schrijfster Miep Diek- mann per toeval op haar pad kwam, werd een meisjesdroom werkelijk heid. Miep gaf haar waardevolle ad viezen en werd als het ware haar men tor. Ook introduceerde zij haar bij haar huidige uitgever Leopold. In to taal heeft Selma Noort 18 boeken ge schreven. Verschillende daarvan zijn bekroond. Voor "Eilandheimwee" kreeg ze zelfs de zilveren griffel. In Duitsland ontving ze de staatsprijs voor jeugdboeken. Omdat de bibliotheek dit jaar 25 jaar bestaat, zijn voor 1998 meerdere schrijvers uitgenodigd. Op 9 april komt Midas Dekker.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 15