Goede hervatting competitie voetbalvereniging Moerkapelle Koffie-ochtend Halfje politiek! Inwoners veel meer bij de politiek betrekken Plaatselijk belang staat voorop Halfje politiek! Gerard van Ommeren de nieuwe koploper Hengelsport Nieuwe Bruna-winkel met postkantoor Hart van Holland/11 februari 1998 pagina 17 Schaken Woensdag 4 waart worden de gemeente raadsverkiezingen gehouden. Wat kiezen de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle? In deze vierde aflevering van 'Halfje politiek!' komen de PvdA en Gemeentebelangen aan het woord! Gemeentebelangen: Baradina Spekman,lijstaanvoerder PvdA Sociaal beleid Service gemeente Meer betrokkenheid Redelijk tevreden Den Haag Eigen gezicht Toekomst Moerkapelle - De achttiende ronde van de interne competitie van schaak vereniging Moerkapelle bracht veel spanning en sensatie. Koploper Maar ten Vroegindeweij sneuvelde tegen broer Wouter. Hiermee werd de weg vrij gemaakt voor Gerard van Omme ren, die een krappe remise bereikte tegen Dick Bac. Gerard neemt de eer ste plaats over van Maarten. René Ordelman blunderde een stuk weg in de opening tegen Wim Vroegindeweij en gaf vrijwel meteen op. Ben van Geffen won een pion tegen Jesse van Elteren, maar gaf zijn voordelige stel ling in enkele zetten weg. Hierdoor klimt Jesse naar de belangrijke zesde positie op de ranglijst, boven René en Ben, die wel een heel slechte periode beleeft. Hugo van Elteren kwam remi se overeen met Jacques de Lange en Mark van Putten verpletterde Jan Blok. Cees van Vuuren was te sterk voor Marian van Elteren, terwijl Arie Hoogduijn als een varkentje door Ton van Delden gewassen werd. Stand aan kop: 1. Gerard van Omme ren, 2. Maarten Vroegindeweij, 3. Wouter Vroegindeweij. In de RSB-competitie was Moerkapel le 3, met twee invallers spelend, in Op Moer niet opgewassen tegen koplo per Schoonhoven 1. Nederlagen van Gerard Glasbergen, André Corpeleijn, Sander Hertog, Aart-Jan van Vliet, Henk Doornhein en Jan van Helden, slechts één remise van Bart van Put ten, en één prachtige overwinning van Gerrit van Meeteren zorgden voor de 1,5-6,5 eindstand. Moerkapel le 3 bezet nu de vijfde plaats in klasse 3A (4 matchpunten na vijf wedstrij den). Jeugd, onderlinge competitie, uitsla gen zesde ronde: Jan vanHelden-PetervanVuurde 1-0; Pieter van der Werff - Aart-Jan van Vliet 0-1; Michiel Rensen - Ron Droog 1-0; Kevin Bakker - Sander Hertog 1-0; Saskia Droog - Stefan Rensen 1-0; Jas per Kamp - Patrick Stam 0-1; Glenn Krijgsman - Michael van Eijk 0-1; Lieke van der Werff - Dick de Wild 1-0; Syl vester van Huisstede - Pieter Perdijk 0-1; Wietse Wigboldus - Matthias Freeke 0-1; Martijn van der Heijden - Marius van der Torren 0,5-0,5; Ton van Zeumeren - Rob van Helden 0-1; Annemie van der Torren - Freek Hof man 0,5-0,5; Norman van Rhijn - Jessi ca Stam 1-0. De stand aan kop: Groep 1:1. Jan van Helden, 2. Aart-Jan van Vliet, 3. Pieter van der Werff; Groep 2: 1. Patrick Stam, 2. Stefan Rensen, 3. Saskia Droog; Groep 3:1. Matthias Freeke, 2. Rob van Helden, 3. Martijn van der Heijden. Bij de jeugdclub kampioenschappen van de RSB legde het C-team van Sportvereniging Moerkapelle beslag op de derde prijs. Het viertal, bestaan de uit Hugo van Elteren, Aart-Jan van Vliet, Jan van Helden en Kevin Bakker, won vijf wedstrijden en verloor er twee. Topscoorders van deze succes volle ploeg waren Hugo van Elteren en Kevin Bakker, elk met 5,5 uit 7. Moerkapelle - Meer gemak voor de klant. Dat biedt de combinatie van Bruna-winkel en postkantoor aan de Dorpsstraat 32 in Moerkapelle. Op donderdag 26 februari zwaaien de deuren feestelijk open en kan het pu bliek kennis maken met deze over zichtelijke gemakswinkel. De klant vindt hier het complete Bruna-assor- timent en een groot aantal postkan toordiensten en -producten onder één dak. Wie de nieuwe winkel binnenloopt ziet het meteen. Een overzichtelijk ingedeelde winkel met het vertrouw de Bruna-assortiment: boeken, tijd schriften, strips, dagbladen, papier en schrijfwaren, CD-Roms, wenskaar ten en cadeau-ideeën. Als onderdeel van het uitgebreide boekenaanbod staan de best verkopende boeken prominent gepresenteerd in de 'Top 15'. Bij de open postkantoorbalie kan de klant terecht voor alle basisdiensten van het postkantoor zoals het kopen van postzegels, telefoonkaarten, strippenkaarten en Boncadeau; voor het opnemen en storten van geld of het openen van een girorekening; voor verpakken en verzenden, voor kopiëren en faxen. Dat Bruna met de tijd mee gaat blijkt onder meer uit de Bruna-site op inter net (http://www.bruna.nl) en het Info.point. Info.point is een informa tiezuil waarop de klant middels een gebruiksvriendelijk aanraakscherm ('touch-screen') allerlei informatie kan vinden over boeken en CD-Roms. Ook kan men artikelen via Info.point bestellen, zodat ze binnen een week in de winkel opgehaald kunnen worden. Op dit moment geldt dit voor 80.000 Nederlandstalige boektitels, 4.000 Engelstalige boektitels en 2.500 CD- Rom titels. Voetbalvereniging Moerkapelle heeft zaterdag 7 februari de competitie goed hervat door het op de tweede plaats staande Oudewater met 4-1 te verslaan. Door deze overwinning na men de 'blauw-witten' deze positie over en hebben nu een achterstand van zeven punten op koploper Berkel, met twee inhaalwedstrijden te goed. In feite gaat het dus slechts om een verschil van één verliespunt. De Moerkapellenaren openden zater dag nerveus en leden veel balverlies. Oudewater kreeg dan ook een licht veldoverwinning, waarvan het echter niet wist te profiteren. Langzamer hand kwam de thuisclub in z'n spel en nam het initiatief over. Dit resulteer den in goede kansen, vooral het net voorlangs gaande schot van Mark Kloos verdiende een beter lot. Ook Mark Huisman bleek een goede doel man voor Moerkapelle te zijn toen hij een volley van de gevaarlijke Oudewa ter spits onschadelijk maakte. Het laatste deel van de eerste helft was echter geheel voor Moerkapelle en de ploeg creëerde zich een aantal doel- rijpe kansen. Zoals in zo veel wedstrij den eerden werden deze ook nu niet benut. Enkele minuten voor rust kwam Moer kapelle toch op een verdiende voor sprong dankzij René Stormbroek die zeer beheerst wist af te ronden (1-0). In de tweede helft kreeg Lennaert Vis ser een zeer goede kans om de score uit te breiden, maar iets te lange aar zelen gaf de doelman de kans hande lend op te treden. Daarna trok Oude water het spel naar zich toe, toen Peter v.d. IJssel een dekkingsfout af strafte. In het laatste deel van de wed strijd bleek de conditie van Moerka pelle echter doorslaggevend. In de 38e minuut kwam Ron Kievit op de rand van het strafschopgebied in bal bezit en haalde vervolgens hard uit (2- 1). Direct daarna verhoogde Peter Zijderhand de score tot 3-1. De eerst volgende aanval leverde vervolgens al weer een goal op, een voorzet van Ron Kievit belandde over doelman Koot heen in het doel en daarmee werd de eindstand op 4-1 bepaald. Zaterdag 14 februari volgt opnieuw een thuiswedstrijd, tegen het Rotter damse SDV. Aanvang 14.30 uur. Zevenhuizen-Moerkapelle - De Hen gelsportvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle begint op zaterdag 14 fe bruari met de rivierencompetitie. De deelnemers vertrekken vanaf 7.30 uur vanaf de parkeerplaats bij Hotel Vos. Voor meer informatie kan men bellen: 0180-632942 of 0180-632654. Yasmin 11 febr. 2 jaar. Gefeliciteerd van Esmee, Irene, Martin en de beestjes Gefeliciteerd, Anky 40 jaar De Boerderijtjes Zevenhuizen - Op donderdag 19 fe bruari is er van 9.30 tot 11.00 uur een koffie-ochtend in het Hervormd Cen trum aan de Dorpsstraat 156. Spreek ster is Joke van Sliedregt, het thema "Geloof en Depressiviteit". Iedereen is welkom. Er is kinderop vang aanwezig. Voor meer informatie: 0180-312969, 0180-614485 of 079-5931203. Door Gerard Verheijen Zevenhuizen-Moerkapelle - De PvdA-Zevenhuizen-Moerkapelle gaat zonder huidige partner D66 de gemeenteraadsverkiezingen in. Baradina Spekman, als lijsttrekker, zal samen met haar partijgenoten Rob Fermont, Ellen Hagens, Henk Doornheim en Maarten Overweel de komende raadsperiode de politieke ideeën van de PvdA een vertaalslag naar de praktijk proberen te geven. Daarbij loopt de partij niet weg voor een eventueel wethouderschap. Op 4 maart zal de kiezer bepalen of het PvdA-team hiertoe in staat zal worden gesteld. Menige avond heeft het team zich gebo gen over wat de partij de komende vier jaar op gemeentelijk niveau verwezen lijkt wil zien. Dit in nauw overleg met de achter ban. Voor wat de BK-weg betreft vindt de partij dat er binnen nu en 2002 een doorbraak moet komen. Daarenboven vindt ze dat de gemeente op het terrein van woningbouw veel creatiever moet zijn. Baradina: "Burgemeester en Wethouders moeten veel alerter reageren op wat zich in de gemeente afspeelt". Als voorbeeld noemt ze het politiebureau aan de BK-weg. De politie ver kocht dat pand voor een zacht prijsje aan een projectontwikkelaar. Inmiddels schijnt datzelf de pand al minstens twee keer doorverkocht te zijn, met een vette winst. Gesproken wordt over tonnen. "Als de gemeente actiever was geweest had zij dat pand aangekocht. Het gebouw had dan vrij gemakkelijk omgebouwd kunnen wor den tot betaalbare wooneenheden voor starten de jongeren of voor groepswonen voor oude ren, die daardoor langer op zichzelf kunnen blijven wonen. Volgens Spekman kan Zevenhuizen-Moerkapel- le een veel ruimer en soepeler beleid voeren voor mensen die op de rand van de armoede grens leven. Zij verwijst daarbij naar het beleid zoals de gemeente Utrecht dat heeft. Deze stad kent bijvoorbeeld een veel ruimer kwijtschel- dingsbeleid. Naar het denkbeeld van de PvdA zou de gemeente ook hier wat creatiever met de regelgeving om kunnen gaan. Voorkomen moet worden dat zij, die aantoonbaar in de proble men komen, de boot missen. Spekman: "De gemeente krijgt genoeg geld om een dergelijk beleid te kunnen voeren". Ook vindt zij dat er een woonlastenfonds moet komen voor men sen die volgens de geldende normen nét buiten de huursubsidie vallen. Die categorie gaat er nu volgens haar in koopkracht téveel op achteruit. Uiteraard wil ook de PvdA dat dat niet ten koste gaat van de financiële gezondheid van de ge meente. Maar mocht de gemeente toch iets tekort komen dan zou het geld elders gezocht kunnen worden. Bijvoorbeeld bij de telers op substraat, die momenteel nog vrijgesteld zijn van de Onroerend Zaak Belasting (OZB). Een programmapunt is ook de service van de gemeente naar haar inwoners toe. Spekman: "De gemeente is er voor de inwoners en niet andersom. Zoals men bij het bedrijfsleven bui ten de normale openingstijden terecht kan, zo zou de gemeente bijvoorbeeld op zaterdag ge durende enige uren haar deuren kunnen open stellen. Er zijn nu eenmaal dingen die jezelf moet komen halen en waarvoor je op dit mo ment vrijaf moet nemen. Volgens ons kan het allemaal gewoon wat klantvriendelijker". Om de inwoners meer bij de politiek te betrek ken, vindt de PvdA dat de verschillende wijkén zelf invulling moeten kunnen geven aan hun wensen. Hiervoor zouden dan tot op bepaalde hoogte financiën vrijgemaakt moeten worden. Gelden waar ze zelf over moeten kunnen be schikken. Maar dat uiteraard onder een aantal strikte randvoorwaarden. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Martin Zijder hand, geboren en getogen in Zevenhuizen, vader van twee zonen en een leidinggevende functie in het bedrijfsleven, voert voor de komende gemeenteraadsverkiezingen de lijst van Gemeentebelangen aan. De afgelopen vier jaar heeft hij als wethouder richting kun nen geven aan het programma, zoals dat des tijds aan de kiezers werd gepresenteerd. Als Martin Zijderhand het heeft over wat zijn partij de afgelopen vier jaar aan pro grammapunten heeft weten te realiseren, spreekt de wethouder consequent in de wij- vorm. Hij doelt dan op het college van Burge meester en Wethouders dat als een team voor de zware taak stond en staat de gemeente te besturen. "Wij als college hebben een verdere uitwerking gegeven aan de structuurvisie. Wij hebben het plaatselijke woningbehoefteonder zoek opgestart. Daardoor weten we nu aan wat voor soort woningen behoefte is. Wij hebben aan de basis gestaan van het plaatselijke volks huisvestingsplan. Wij hebben ervoor gezorgd dat het zwembad gehandhaafd blijft. Wij heb ben de relatie met het bedrijfsleven nieuw leven ingeblazen. Er wordt meer gepraat en er begint meer begrip voor elkaar te ontstaan. Bovendien worden er nu regelmatig bedrijfsbezoeken afge legd. Ook hebben wij de jaarlijkse bezoeken van B.en W. aan de verschillende kernen van de gemeente geïntroduceerd om de relatie tussen de inwoners en het gemeentebestuur te verbe teren. Verder hebben wij veel tijd gestoken in het jeugd- en jongerenwerk, in die zin dat ook ten aanzien van de communicatie met die groep een stap in de goede richting is gezet. De refe rendumverordening is ook een initiatief van het college geweest. En om ons een objectief oor deel over eigen functioneren en dat van de Raad te kunnen vormen, hebben we recentelijk een onafhankelijke klachtencommissie ingesteld". Al met al is Zijderhand redelijk tevreden. Rede lijk, omdat er zich altijd weer ontwikkelingen voordoen, die niet te voorzien zijn. Zijderhand: "We hebben bijvoorbeeld ontzettend veel tijd moeten besteden aan de kwestie van die 300 woningen, die van de PvdA-minister De Boer niet gebouwd mochten worden. Plus dat de CDA-wethouder Brouwer tijdens de rit noodge dwongen moest uitstappen. Ook dat heeft voor de rest van het college de nodige extra werk zaamheden met zich meegebracht". Overigens verwacht Zijderhand wel dat al die college-in spanningen rondom het bewuste woningcontin gent succes zullen hebben. Hij verheft de kwes tie van de 300 woningen ook zeker niet tot een politiek item van Gemeentebelangen alleen. Volgens hem is dat een zaak van alle partijen van Zevenhuizen-Moerkapelle. Het woord Den Haag roept associatief ergernis bij de wethouder op. Zijderhand: "Het eerste wat de rijksoverheid steeds roept, is dat de mensen er niet op achteruit gaan. Niets is min der waar! Altijd moet er dik geld bij. Gemeenten en waterschappen worden door de decentrali satie van taken opgezadeld met enorme kosten. Kosten die voor een deel weer bij de inwoners worden neergelegd. Den Haag geeft nooit een reëel beeld. Realisme is iets waar wij als Ge meentebelangen ontzettend veel waarde aan hechten". Zijderhand is van mening dat de plaatselijke partijen, die geen relatie met de landelijke poli tiek hebben, nog steeds een groei doormaken. Ze hebben een eigen gezicht. Ze zijn onafhanke lijk, realistisch en blijvend vertrouwd. Bij hen staat het plaatselijk belang zonder meer voor op. Over de toekomst gesproken zegt Zijderhand dat zijn partij zal blijven werken aan een verbe teringvan de communicatie tussen inwoners en gemeentebestuur. Nog beter uitleggen wat je aan het doen bent en hoe je het doet. Verder houdt ze oog voor de veiligheid en de leefbaar heid van de woonomgeving.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 17