Leerlingen De Nessevliet winnen beker Kaarten bij Zang en Kleur Carnaval IJsselstampers Beker voor Claudia Jonker VW Boskoop Gouwestaeteheren komen te kort ieuws Foto's in het Hart van Holland Gouden huwelijk in Moerkapelle Opnieuw winst voor koploper WSV Nog twee weken om een "beste buur" aan te melden Met de Zonnebloem naar Ernst Daniël Smid en Lucy de Lange Themadienst met Dato Steenhuis Rommelmarkt Kiwanis DE NESSEVLIET m TEL. 010-4550259 010=42 Hart van Holland/11 februari 1998 pagina 19 ÜHH. «AblbbUHUUL l Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Uitslag Waterpolo Heren 1 tegen Rapido '82 Dames 1 tegen Rapido '82 Dnor Karin van Langeraad Oud Verlaat - Tijdens de regionale scholierenkampioenschappen alpi ne skiën is het team van groep 8 van de christelijke basisschool De Nesse- vliet als beste uit de strijd gekomen. Er waren ongeveer 180 deelnemers van 36 basisscholen uit de regio. Het winnende team bestond uit Wesley van de Berg, Ashlynn van de Els- hout, Nicky Levering en Jeroen Al- blas. De klasgenoten en de groeps leerkracht leven erg mee met het team en met gepaste trots wordt de beker getoond. Daarnaast sleepte Nicky Leve ring nog de gouden medaille in de wacht voor de beste indivi duele prestatie: zijn tijd van 22.17 se conden was de beste in de categorie licentiehouders, wat inhoud dat Nic ky een ervaren skiër is. In de klasse recreanten, mensen die zo af "en toe eens een afdaling maken, was er een medaille voor Ashlynn van de Els- hout: brons voor haar prestatie. Door de goede prestatie krijgt het optreden van het Nessevliet-team nog een vervolg. Op 14 maart worden de districtswedstrijden in Dordrecht gehouden en als dat ook met goed resultaat wordt volbracht, volgt daar na de landelijke finale. De regionale kampioenschappen wer den voor de vijfde keer gehouden op initiatief van verschillende skibanen, waaronder SkiCenter in Bergschen- hoek. De kampioenschappen geven de leerlingen een mogelijkheid om eens op een andere manier kennis te maken met het alpineskiën. Zevenhuizen - Vrijdag 13 februari is er een kaartavond bij vogelvereniging Zang en Kleur. Iedereen is welkom om te komen klaverjassen of jokeren. Ook wordt er een verloting gehouden. Aanvang 20.00 uur. Reeuwijk/Zevenhuizen - Verstande lijk gehandicapten carnavalsvereni ging "De IJsselstampers" uit de regio Gouda, organiseert op zaterdagmid dag 14 februari een grandioze "Groot Carnaval" in De Brug in Reeuwijk. Onder leiding van Prins Athletiek (Ilco van Veen) en Adjudant Baan (Peter Smit) zal men vanaf 14.00 uur dolle pret maken. De zaal gaat open om 13.30 uur en iedereen is welkom. Het feest zal worden opgeluisterd door Stadsprins Floris uit Gouda. Ook de boerenkapellen "De Gatenbla zers" en "Het Kapelleke" zullen alle noten uit hun instrumenten halen om deze middag luister bij te zetten. De leukst verklede persoon krijgt een prijs. De entree zal drie gulden bedra gen en rond de klok van 16.30 uur zal het feest afgelopen zijn. Zaandam/Moerkapelle - Zaterdag 7 februari werd in Zaandam een regio nale rolschaatswedstrijd in de begin nersklasse gehouden. Aan deze wed strijd deden zeven verenigingen mee. Van Rolschaatsvereniging Rolling '90 deden vijf leden mee. Bij het figuurrij den deden Claudia Jonker en Marloes Bukman voor het eerst aan een wed strijd mee. Ondanks haar eerste wed strijd en een hoog deelnemersaantal in die klasse (17), maar dankzij haar goede rijden viel Claudia in de prijzen en kwam op de eerste plaats. Bij de beginners A vrijrijden werd Maral Noshad Sharifi elfde. Bij de be ginners B vrijrijden werd Wendy Boerman dertiende en bij de Figuren B Kürrijden werd Claudia Jonker eer ste, Linda Krispijn tiende en Marloes Bukman dertiende. Zaterdag 14 februari organiseert Rol ling '90 een regionale wedstrijd in de B-klasse. Hieraan doen deelnemers mee die bij de Nederlandse Rol- schaatsbond staan ingeschreven als pupil of aspirant. Er zal zowel aan vrijrijden (kür) als figuurrijden ge daan worden. Om 10.00 uur wordt begonnen met figuurrijden en vanaf 12.30 uur zullen de küren gereden worden. De prijsuitreiking is om 15.30 uur. Toeschouwers zijn van harte welkom. De toegang is gratis. Moerkapelle - Gisteren, dinsdag 10 februari, was het vijftig jaar geleden dat Leendert (Leen) van Kralingen en Johanna Elizabeth (Jopie) Bakker in Moerkapelle in het huwelijkzijn getre den. Wie op Moerkapelle kende 'lange Been' niet? Nu wordt er om zo'n bij naam gelachen, vroeger was het ernst. Leen, één van de drie zonen van 'melk boer' Jan van Kralingen (zelf drie tur ven hoog), koos in 1946 het ruime sop. 13 jaar de wereldzeeën bevaren te hebben, werd vaste voet aan wal ge zet. Jopie was gedurende die tijd zeer vooruitstrevend - als werkende vrouw - met een kantoorbaan in rot- terdam. Samen met zijn oudere broer Arie nam Leen in Moerkapelle de melkwijk en cafetaria over van zijn vader. Tege- lijkertijd was hij chauffeur bij de Moerkapelse bodedienst Gebroeders Tuitel. In 1964 werden Leen en Jopie zelfstan dige ondernemers en namen zij een melk- en kruideniersbedrijf over in Tiel. Dit florerende bedrijf werd, in 1970 weer van de hand gedaan en de familie verhuisde naar Spijkenisse. Het bloed kruipt toch waar het niet gaan kan een scheepswerf aan de Rot terdamse Waalhaven werd verrijkt met de aanwezigheid van Ome Leen. Jopie beperkte zich vanaf dat mo ment tot de puur huishoudelijke- en opvoedkundige taken (vier zonen en een dochter). Een welkome VUT-regeling bracht Leen en Jopie via Hellevoetsluis weer terug naar geboortedorp Moerkapel le, waar zij beiden in een goed gezond heid nog veel ouder hopen te worden en op weg gaan naar 'diamant'. Zoetermeer - Op zondag 15 februari organiseert de Plexat-gemeente Zoe termeer een themadienst over het onderwerp "Christen zijn in de 21e eeuw." De evangelist Dato Steenhuis uit Nijverdal zal in deze dienst voor gaan. Aanvang 11.00 uur. De dienst wordt gehouden in wijkcentrum Seg- hwaert, Tuindreef 104, Zoetermeer (wijk 24). Voor meer informatie: 079- 3418170. Gouda-Opzaterdag 14 februari wordt aan de Vest 13-19inGoudade Kiwanis Rommelmarkt gehouden van 9.00 tot 13.00 uur. Er is een ruime sortering kleding, boeken en platen, naast meu bilair en ander huisraad. De op brengst gaat naar een goed doel. Overtollige inboedels, spullen, kle ding, geschikt voor hergebruik, al of niet met nostalgische waarde, neemt Kiwanis graag in ontvangst. Hiervoor kan men bellen naar F. Moerel 0182- 572775, en na 19.00 uur: H. Overgaauw 0180-638169 of P. Wildeman 0186- 602965. Ingrid! Alweer voor de 23e keer 18! Gefeliciteerd Jan Anneke Dianne Tomas Hoera, Anky 40 jaar! De Koetsiertjes M'n opa, m'n opa, m'n opa, op heel de wereld is er niemand zoals hij! Gefelicteerd oop met je 65e verjaardag - je enige echte! Loeki fiets 12 inch f.50.= 0182 619855 Jazzballetschoenen zwart mt. 35 en mt. 36 f.17.50 p/p 0182 611564 Waddinxveen - Donderdag 5 februari stond de 20e ronde op de rol van de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense schaakvereniging WSV. Opnieuw was er winst voor kop loper L. Willemen, die door puntver lies van een aantal achtervolgers zijn voorsprdng wist te vergroten. Een zegevierende koploper, die A. Kardol (6) simpel opzij wist te zetten, puntverlies voor de concurrenten W. Hennink (2) en B. Jansen (3), die remi se aantekenden, zij het dat W. Hen nink een gewonnen partij uit handen gaf. Eveneens puntendelingen tussen P. de Louw (4) en G. Dannis (8) en H. van Woudenberg (5) en L. van den Haven (9). En Philipse (10) wint wat verloren terrein door winst tegen sub topper W. van den Hoek (13). In de subtop gaat H. Stam enigszins verrassend onderuit tegen C. Assche- man, A. Prins en J. Muit bleken eikaars gelijke en T. van Nieukerke delft het onderspit tegen A. van der Starre. In de middengroep een zich handha vende H. Smitskamp, die tegen sub topper A. van der Knaap met lege" handen bleef. Verder positieve uitsla gen voor M. Moerland, J. van der Born, B. David, J. van Oort en J. van der Haven tegen resp. J. Smit, A. Vers luis, T. Goor, H. van Offeren en D.J. van Offeren. P. van Offeren was te sterk voor C. Alblas en V. Coevert moest na lange strijd tegen J. van Sandijk toch een nederlaag incasseren. Opnieuw verlies voor T. Bronk, die in T. Kuiper een te sterke tegenstander tegenover zich had. In de kelder van de schaakdivisie ten slotte verlies voor J. Ponsioen en wel tegen A. Hennink; Hekkensluiter L. Coevert ging er aan tegen G. Toren beek en als laatste een winnende par tij voor nieuwkomer H. van Erk tegen E. Hildebrand. Bij na iedereen heeft buren. Buren kunnen je woonplezier maken en bre ken. De laatste tijd is er een toenemen de belangstelling voor buren en buurt. Het besef groeit dat we met z'n allen verantwoordelijk zijn voor het prettig samenleven in een buurt. O het belang van goede buren te onder strepen organiseren Humanitas, Woonpartners Midden-Holland, de Stichting Bejaardenhuisvesting Wad dinxveen en de gemeenten Waddinx veen en Zevenhuizen-Moerkapelle een beste buurverkiezing. Men kan nog tot 1 maart iemand als kandidaat voor de beste buurverkie zing aanmelden. Doe het, want die "beste buren" verdienen wel een keer een pluim. De aanmeldingsformulie ren liggen bij de kantoren van Woon partners Midden-Holland, bij pu- blieksbalies van de gemeenten Wad dinxveen en Zevenhuizen-Moerkapel le, de bibliotheken in beide gemeen ten, bij het Anne Frankcentrum in Waddinxveen, bij het dorpshuis Op Moer en bij het PTT-postagentschap in Moerkapelle. Beste buren onderscheiden zich vooral doordat zij zich op een of ande re manier actief inzetten voor een leefbare woonomgeving. We houden steeds vaker samen de buurt veilig door buurtpreventie en bewoners commissies zijn sterk in opkomst. Er worden jaarlijkse buurtfeesten geor ganiseerd om elkaar beter te leren kennen. De mensen die spullen opha len voor de speeltuinvereniging, de moeder die de viering van Koningin nedag in de buurt organiseert. Die mensen moeten we laten weten: "Je bent niet raar, integendeel, je bent van onschatbare waarde". En daarom willen we ze in het zonnetje zetten. Zaterdagmiddag 7 februari gingen dertig "gasten" van de Zonnebloem uit Zevenhuizen en Moerkapelle sa men met driehonderd anderen uit de regio Gouda, in de Brug in Reeuwijk naar een wervelende show waarin Ernst Daniël Smid en Lucy de Lange een hoofdrol speelden. Er werd geno ten van liedjes uit Annetevka, de fami lie von Trapp en van Jules de Corte. Na de pauze werd een act opgevoerd waarin met prachtige kostuums en fantastische lichteffecten de zon, maan en wind werden verbeeld. Ook was er ruim aandacht voor Oud hollandse liedjes die uit volle borst werden meegezongen. Op geen enkele wijze was te merken dat het hier de eerste voorstelling was van een serie van honderd. Iedereen heeft er geweldig van genoten. Het door de nationale vereniging de Zon nebloem gecontracteerde gezel schap zal tot het eind van dit jaar door het land trekken om nog vele Zonne- bloemers in vervoering te brengen. Boskoop - De VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: Freek de Jonge - Rapsodie met medewerking van Robert-Jan Stip op 7 en 8 april in Carré Amsterdam; Dynamo Open Air op 29,30 en 31 mei in Eindhoven; "Joe" de musical tot eind maart in het Ne derlands Congresgebouw in Den Haag; "Awakings 111"- Houseparty op 21 februari in Amsterdam; Carnaval Brasileiro in de Westergasfabriek Amsterdam op 20 feUruari; musical "Larry, this funny world", tournee door heel Nederland; Moulin Blues festival op 1 en 2 mei in Ospel Lim burg. Tevens kaarten voor het Benefietcon cert op 13 en 14 maart in de Beurshal: Boskoopse koren en orkesten kraken een noot voor het ziekenhuis in Orda- dea Roemenië. Boskoop/Waddinxveen - Zaterdag 7 februari speelden alle bondsteams van Z&PC Gouwestaete hun thuis wedstrijd. Heren.l kon de goede pres taties van de afgelopen weken niet voortzetten, zij verloren met 6-9 van Rapido '82 uit Haarlem. Dames 1 wist hun eerste wedstrijd na de winters top te winnen van Rapido '82 uit Haar lem, zij wonnen met 9-6. Op zondag moesten de dames aantreden tegen ZPB/Profus, en speelden De vraag was of het team van trainer/ coach Jan Middendorp de goede prestaties van de afgelopen weken kon evenaren'en voor een verrassing kon zorgen tegen Rapido '82 uit Haar lem, de nummer 3 op de ranglijst. Het werd een spannende wedstrijd. Een zeer goed spelende Mare -Mommers zorgde voor de openingsgoal in de eerste periode. In de tweede periode was het wederom Mare Mommers die tot scoren kwam. Beide ploegen lie ten een goede pressing zien, waar door de kansen in de wedstrijd be perkt bleven. Met een 3-4 achterstand gingen de heren de derde periode in. In de periode kwamen de heren in eerste instantie op een 3-6 achter stand, maar door doelpunten van Jaco de Jong en Niek de Leeuw was de stand aan het einde van deze periode weer teruggebracht op 5-6. De laatste periode moest uitwijzen of er daad werkelijk een verrassing in de lucht hing. Helaas voor Gouwestaete bleek in de eindfase dat Rapido '82 de bete re ploeg was. De ploeg wist in deze periode optimaal te profiteren van de overtal-situaties en kwam op een voorsprong van 5-9. Remko Overdam mocht de eindstand bepalen op 6-9. De eerste wedstrijd na de winterstop moest de ploeg van trainer/coach Martin Pronk aantreden tegen Rapido '82. Op papier geen probleem voor de Gouwestaetedames. Rapido '82 is drager van de rode lantaarn in de hoofdklasse, terwijl de dames zich genesteld hebben bij de bovenste zes. in verband met de Wereldkampioen schappen kenden de dames een lange winterstop. Al snel bleek dat de juiste wedstrijdvorm nog niet bereikt was. Gillian van den Bërg en Marion van Hooft openden de scores. Zij zorgden voor een 2-1 voorsprong in de eerste periode. In de tweede periode waren het Wendy de Frankrijker en Marion van Hooft die de stand halverwege de wedstrijd op 4-2 brachten. Gillian van den Berg tekende in de derde periode twee fraaie doelpunten aan. Met een marge van vier doelpunten (6-2) gin gen de Gouwestaetedames de laatste periode in. In een hectische periode kregen de Gouwestaetedames het moeilijk. Rapido '82 gaf zich niet ge wonnen en kwam zelfs terug tot 6-5 en de Gouwestaetedames lieten zich bijna verrassen. Ingrid van Veen, Wendy de Frankrijker en Gillian van den Berg mochten uiteindelijk de eindstand bepalen op 9-6, een zeer moeizame overwinning.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 19