Klok Omdat je regelmatig bijgepraat wilt worden. Dode bij auto-trein ongeval kijken öïsiiïtratuin De nieuwe Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle. Daar voelt iedereen zich thuis. Rijders Muziekquiz Burgemeester Spros naarVeenendaal Zendingsavond Bijeenkomst K.V.V. Valentijn bij De Schuilplaats Dienst met Rob Favier Kaartavond De Gouwe 20e jaargangC nummer 754 11 februari 1998 n9en Scouting Pieter Maritzgroep organiseert kennismakingsmiddag: VHLUN Na het installeren van de zevenjarige Joey de Bruijn hoort nu officieel bij Rabobank WIJ HEBBEN WEL 10O1 ORIGINELE VALENTIJNSGESCHENKEN Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 12 februari een kaartavond. Aan vang 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men I hoeft geen lid te zijn van de vereni- I ging om mee te doen; iedereen is I welkom- Inschrijven kan bij De Unie I aan de Kerkweg 226. I Zevenhuizen - Dinsdag 17 februari I organiseren twee muziekdocenten van de Zeven Muzen in dorpshuis Swanla een muziekquiz. Het is een quiz voor de jeugd van Zevenhuizen- Moerkapelle. Jonge kinderen die nog niet zo goed lezen mogen hun vader of moeder meenemen. Het begint om 18.15 uur en duurt tot I ongeveer 19.30 uur. Hoeveel ver schillende instrumenten kun je on derscheiden? Welk instrument hoor I je? Welk stuk muziek is dit? Kortom I een muzikale test en er zijn ook nog I leuke prijzen aan verbonden. Boskoop - Drs J.J. Spros (56), burge- meester van Boskoop, gaat het kwe- kersdorp verlaten. Hij is benoemd tot burgemeester van Veenendaal. De heer Spros, gehuwd en vader van twee dochters, is sinds 1988 burge meester van Boskoop. Daarvoor was hij de eerste burger van de ge meente Winsum (1984-1988). Moerkapelle - Op donderdag 12 fe bruari wordt er een zendingsavond gehouden in De Rank, naast de her vormde kerk. Spreker is de heer van der Ham van de Gereformeerde Zen- dbigsbond. Hij vertelt aan de hand van dia's over Midden-Amerika. Aanvang 20.00 uur. De organisatie is in handen van de zendingscommis- I sie Moerkapelle. Hazerswoude-Dorp - De Katholieke Vrouwenvereniging houdt een bij eenkomst op maandag 16 februari in het Dorpshuis. Aanvang 20.00 uur. De heer van Buuren komt vertellen over zijn werk als hoofd juridische zaken bij de Inspectie Gezondheids bescherming, de vroegere Keurings dienst voor Waren. Hij vertelt hoe de inspectie werkt en wat er gecon troleerd wordt. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Ook niet-le- den zijn welkom. Voor meer infor matie: 0172-588834 of 0172-588554. Benthuizen - Bij koffiebar De Schuil plaats staat "Valentijnsdag" cen traal op zaterdagavond 14 februari. Wat er die avond op het programma staat blijft een verrassing. Iedereen I vanaf 14 jaar is welkom in De Bron, achter de Nederlands hervormde kerk in Benthuizen. De zaal gaat om 20.00 uur open, het programma start om 20.30 uur. Hazerswoude-Dorp - Op zondag 22 februari komt theoloog/zanger/lied jesschrijver Rob Favier naar Hazers woude-Dorp op een kerkdienst te verzorgen in de gereformeerde kerk.Het thema van de dienst is "Een lot uit de loterij". Aanvang 10.00 uur Kom maar op als je durft! Door Svlvia van Doornen Waddinxveen - In vroeger jaren stonden zij bekend als de padvinders, tegenwoordig gaan deze ondernemende en avontuurlijke jongeren als scouts door het leven. Het beeld dat sommigen nog hebben van de 'ouder wetse' padvinderij is niet meer van toepassing in deze tijd. Een aantal kenmerkende activiteiten van vroeger zijn echter wel gebleven; zo komen het kamperen, pionieren en leren knopen nog steeds in het programma voor. Maar tegenwoordig kan men zich bij de scoutingvereniging ook volop uitleven tijdens bijvoorbeeld een survival, het raften en kanoën, het werken met video en het zenden over de hele wereld tijdens de jaarlijkse Jamboree on the Air. Het leuke van een scoutingvereniging is dat je er dingen doet waarvoor je normaal gesproken lid moet zijn van verschillende verenigin gen. Mede hierdoor genieten de hedendaagse scoutinggroepen een enorme populariteit; Scouting Nederland telt zo'n 140.000 leden. De oudste scoutinggroep van Waddinxveen is de Pieter Ma ritzgroep (opgericht in 1945) met momenteel veertig enthousiaste leden. De groep heeft vier zogenaam de speltakken; de welpen (7-11 jaar), de verkenners (11-15 jaar), de rowans (15-18 jaar) en de stam (18 jaar en ouder). De groep is van oudsher een jongensgroep. De welpen komen iede re zaterdagmorgen bij elkaar en afge lopen weekwas het installeren van de zevenjarige Joey de Bruijn aan de orde. Joey heeft vier weken meege draaid met de welpen en vond dit zo leuk dat hij besloot er officieel bij te willen horen. Bij het installeren van Joey werd hem door de leiding de das, de insignes en het petje uitgereikt. Eén van de andere welpen is de elfja rige Jeffrey van der Wal. Hij is al vijf jaar lid van de vereniging en heeft inmiddels al heel wat beleefd bij de Pieter Maritzgroep. De leukste activi teiten vindt hij nog altijd het zomer kamp, de uitstapjes naar de brand weer en politie, de vele spelletjes en de duinmars. Volgens Jeffrey moeten jongens die zich willen aansluiten bij deze scoutinggroep vooral niet verle gen zijn, wel iets durven, goed tegen een duwtje kunnen en niet bang zijn om vies te worden. Hoewel hij tot één van de oudste jongens in zijn speltak behoort, heeft hij het prima naar zijn zin bij de welpen. Hij zegt er al veel te hebben geleerd, zoals het maken van knopen en hij vindt het leuk om met elkaar iets te ondernemen. Na de zo mervakantie zal hij 'overvliegen' naar de verkenners waar hij, naar eigen zeggen, meer ingewikkelde dingen zal gaan doen. Het clubgebouw en bijbehorend ter rein van de Pieter Maritzgroep ligt achter Mauritslaan 37 (nabij de week markt). Om een ieder in de gelegen heid te stellen kennis te maken met de hedendaagse scoutingvereniging, wordt zaterdagmiddag 14 februari vanaf 13.30 uur een spectaculaire open dag gehouden. Er zullen in en om het clubgebouw diverse activitei ten plaatsvinden, bedoeld voor kinde ren tussen de 7 en 15 jaar, zoals face- painten, tafelvuur, tentenkamp, ge heimschrift ontcijferen en een levens groot ganzenbord. De dag zal om streeks 16.00 uur worden afgesloten met het oplaten van ballonnen. Hier aan is ook een wedstrijd verbonden. De Pieter Maritzgroep hoopt deze middag weer een aantal nieuwe wel pen en verkenners te mogen verwel komen. Zij krijgen de kans om vier weken lang gratis een opkomst mee te draaien binnen de vereniging. In de informatiestand kan worden gespro ken met het bestuur en de leiding. Ook enthousiaste mensen die het leuk vin den om binnen de vereniging leiding te geven aan de welpen of verkenners, worden uitgenodigd om een kijkje te komen nemen. Boskoop - Op zaterdag 7 februari vond een ernstig ongeval plaats op de onbewaakte spoorwegovergang aan het Paddegat. Een personenauto uit de richting Hazerswoude kwam door nog onbekende oorzaak in aanrij ding met de trein, die van Alphen naar Gouda reed. De auto werd dertig meter meegesleurd. De drie inzittenden van de auto werden uit de auto geslingerd. Eén van hen kwam in het water terecht. Bij de hulpverlening, die snel op gang kwam, bleek dit slachtoffer te zijn overleden. Het betreft een 27-jarige man uit Boskoop. De andere twee gewonden werden in kritieke toestand vervoerd naar een ziekenhuis. NIEUWERKERK A/D IJSSEL Noord 25a, Tel. 0180-320527 Koopavond: in h Klokjesbloem of Campanula. Weelderig bloeiend in wit of violet. Kan in de zomer naar buiten en is net als haar afmetingen bescheiden in prijs. Van 4.95 voor Hoofdweg HET GROENE WARENHUIS donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag vanaf 9.00 uur.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 1