li1 Di VC Nesselande net niet langs PZ BROUWER DE KONING regio Nesselande-dames walsen over tegenstander Florida jeugdcompetitie gestart Volleyballen bij gym nastiekvereniging Volleybalvereniging NAS zoekt jeugd UITVAARTVERZORGING Rutmer van Weringh baansprintkampioen Twee belangrijke overwinningen TZM Flyers dames 1 blijft winnen Onderlinge wedstrijden Tarzan/ Jazztar trekken veel publiek Hart van Holland/11 februari 1998 pagina 9 Dames 2 verslaat nummer 2 KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden - Broeiramen Sla- en koolplanten voor glascultuur Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken ƒ10,- Schaatsen Basketbal Zevenhuizen - Zaterdag 7 februari stond voor VC Nesselande de kracht meting tegen regerend landskam pioen Piet Zoomers/Dynamo op het programma. In een enerverend duel zag het veelkoppige publiek Piet Zoomers een moeizaam bevochten overwinning boeken van 3-1. Via de setstanden 3-15, 15-11, 11-15 en 13-15 kon Piet Zoomers de ongeslagen sta tus behouden. Trainer/coach Teun Buijs startte de wedstrijd met Ferry van Halm Joost van der Hoek, Timo Dijkgraaf, Arno van Solkema, Matt Lyles en Michiel van der Kuip. Slechts in het begin wisten de Zevenhuizense spelers PZ bij te houden (3-1). Aan Nesselande kant werd niet goed genoeg geser veerd, waardoor de passers bij Dyna mo niet in de problemen kwamen. De Apeldoorners kregen geen echte te genstand en konden gemakkelijk naar een 3-15 setwinst spelen. In de tweede set wist Nesselande zich te herpakken en voerde met succes de servicedruk op. Hierdoor werden de aanvallen van Dynamo blokkeer- baar en werd een 11-5 voorsprong opgebouwd door de gastheren. Piet Zoomers kwam nog terug tot 12-11 voordat Nesselande orde op zaken stelde en Ferry van Hal met een uitste kende smash het winnende punt 15- 11 scoorde. De Nesselander begonnen goed aan de derde set en namen al snel een 6-1 voorsprong, maar Dynamo met Mul der op de plek van international Van Es, gaf meer stabiliteit in de passing. Nesselande verloor de thuiswedstrijd tegen PZ met 3-1. Het duel tussen de nummers 1 en 2 van de nationale competitie kreeg veel aandacht van de pers: Studio Sport van de NOS was aanwezig, evenals Radio Rijnmond en Radio West. Hierdoor kon Piet Zoomers terugko men en langzaam maar zeker een voorsprong opbouwen. In de laatste fase van deze set gaf Nesselande alles en kon nog dichtbij komen, maar de Apeldoorners gingen nog dieper: 11- 15. In de vierde set nam Piet Zoomers een voorsprong, maar Nesselande wist deze teniet te doen en zelfs op 13- 12 voor te komen. Maar de Apeldoorn- se midden-aanvaller Sander Olts- hoorn was niet te stoppen en deze had een belangrijk deel in de winst van de vierde set met 13-15. Voor Nesselande bleef dit verlies zon der gevolgen, daar naaste concurrent en tegenstander van volgende week, thuis onderuit ging tegen het Capelse Alcom/Capelle. Voor aanstaande za terdag is de wedstrijd tegen Remote IT/Zwolle van belang om vaster op de tweede plaats te komen. Bij winst is dit bijna zeker. De aanvang van deze wedstrijd is om 19.00 uur in het dorps huis Swanla. Zevenhuizen - Dat het eerste dames team van Nesselande weinig moeite zou hebben met de nummer laatst van de eerste divisie, Brevok uit Breda, mocht worden aangenomen. Maar het vertoonde spel van Brevok, dat amper twee seizoenen geleden nog in de eredivisie speelde, was zo matig, dat Nesselande de klus in amper 38 minuten klaarde. Met de niet-fitte Aaf- ke Verbrugge en de nog geblesseerde Janneke de Butter op de bank, startte coach Bosschaart met onder andere Michelle Bijl en Lucassen in de basis. Alleen op basis van servicedruk wist Nesselande een ruime voorsprong te nemen, pas bij 10-0 maakte Brevok het eerste punt, waarna de eerste set met 15-2 in Zevenhuizens bezit kwam. In de tweede set kon Nesselande zich zelfs enig knoeiwerk permitteren, waardoor Brevok zelfs op voorsprong kwam. met een lichte versnelling werd dit verschil snel overbrugd. Na de 15-8 winst in de tweede set, bracht coach Bosschaart zijn wissels in, die ook weinig moeite met Brevok had den; binnen tien minuten was het 15- 4 en de wedstrijd gedaan, doordat Sliedrecht punten verspeelde ver sterkte Nesselande haar positie op de derde plaats, die volgende week in en tegen Sliedrecht met bepaald meer tegenstand verdedigd moet worden. De wedstrijd tegen mede-titelkandi daat Asia/Compass uit Odijk stond in het teken van revanche vóór het ver lies in de uitwedstrijd en voor het duidelijke verlies tegen koploper Cito vorige week. De Perdijk-wonnen de wedstrijd met 3-1. (15-5, 15-17, 15-4 en 15-11). Drie wedstrijdpunten voor de dames die hierdoor toch weer zich krijgen op de tweede plaats. Waddinxveen - Zondag 8 februari was voor de meeste jeugdteams van Flori da-badminton de tweede keer dat ze dit seizoen moesten spelen. Team twee speelde dit weekend uit muntend. Drie van de vier enkels wer den met overmacht gewonnen van BCN 2. De eerste mix, van Esther Hof fmann en Marc Otterspeer, werd een heel spannende partij. Zij wonnen de partij met 15-17, 15-10 en 17-15. Daar na werden de tweede mix en de da mes-dubbel ook gewonnen, waardoor een 6-2 overwinning werd behaald. Team 4 speelde ook goed. De tegen stander, BC Nieuwekerk, had geen schijn van kans. Alleen in de mixen had Nieuwekerk de sterkere koppels. Hoewel de tweede mix maar net (15- 18, 15-17) werd verloren, kon Florida hier toch niet overheersen. Uiteinde lijk won Florida 4 met 6-2. Florida 6 kwam uit tegen Zigo 7. Zigo 7 was toch beduidend sterker. Claudia van der Tol was echter goed op dreef. In de enkel speelde ze overtuigend en won met 11-5,11-2. Ook wist zij de mix (met René Colla) en de dubbel (met Marloes Oskam) te winnen. Door deze winst partijen werd het 3-5. Het zevende team speelde tegen Voorburg. Het team werd totaal over donderd door de daadkracht van de tegenstander. Tot aan de dames-dub bel had Florida weinig in te brengen. Angelique Broekhuizen en Lisanne van Veen speelden een uitstekende partij, maar konden toch net niet win nen: in een driesetter werden zij ver slagen, 1-15, 17-15 en 6-15. Boskoop - Gymnastiekvereniging Boskoop heeft al jaren een recreatie uur waar volleybal gespeeld wordt. Er zijn leden die er al zeker 20 jaar opzit ten. Iedere donderdagavond spelen ze hun partijtje in de gymzaal aan de Biezen, van 21.30 tot 22.30 uur. Eerst wordt er flink warm gelopen en wor den er oefeningen gedaan aan toestel len of op de grond. Ook worden er regelmatig technische zaken als ser veren en smash geoefend. Als de par tij eenmaal begonnen is wordt ieder een echt fanatiek. Er wordt gepro beerd mooi drie keer over te spelen. Spelplezier staat voorop. Er wordt geconcentreerd gespeeld maar over een flinke misser mag lekker gelachen worden. Zoals in deze drukke tijden bij ieder een wel eens gebeurt: soms heeft men zelfs geen tijd om te sporten. Dan staan ze met incomplete teams. Jam mer - het veld wordt dan toch wel erg groot. Daarom hoopt de vereniging dat er nog een paar leden bij komen. Iedereen is welkom op donderdag avond vanaf 21.30 uur in de gymzaal aan de Biezen. Voor inlichtingen kan men bellen naar het secretariaat van de gymnastiekvereniging Boskoop: E. Wientjes 0182-392107. Benthuizen - NAS Benthuizen is op zoek naar jongens en meisjes van 12 lot 16 jaar die graag willen komen volleyballen bij de vereniging. De trai ningen worden gehouden in sporthal De Hil in Benthuizen op maandag avond van 19.00 tot 20.00 uur. Voor meer informatie: Desiree Goos- sens, 079-3317843, Willie Molenaar, 079-3310861 of Marianne Rush, 079- 3319109. Geïnteresseerden zijn wel kom voor een proefles. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Ongelooflijk maar waar, Edith en Wiebe 12,5 jaar een paar. De Zevensterretjes KWEKE VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D iJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Zevenhuizen/Den Haag - Na een aan tal selectiewedstrijden in de afgelo pen weken zijn op zondag 8 februari op De Uithof in Den Haag de baan- sprintkampioenschappen verreden. Zondag even na 7.00 uur 's morgens stonden in de categorieën pupillen, junioren B en junioren C twaalf jon gens en twaalf meisjes klaar voor de 100, 300 en 500 meter. Bij de junioren B, vijftien en zestienjarigen, is Rutmer van weringh uit Zevenhuizen kam pioen geworden met respectievelijk 10.77, 25.60 en 40.83 seconden. Het komende weekend worden op dezelfde baan de Nationale Kam pioenschappen Allround gereden. Voor deze wedstrijden zijn er ver schillende selectiewedstrijden ge weest onder andere in Eindhoven, Haarlem en Deventer. Vrijdagavond komen om 18.30 uur de junioren C aan de start voor 500,1000 en 1500 meter. Zaterdag en zondag rijden de junio ren A, junioren B en de neo-senioren de .500, 1500 en 1000 meter. Om de echte kampioen per categorie te be palen rijden de beste twaalf van zater dag en zondag nog een vierde afstand, de 3000 of de 5000 meter. De junioren B starten beide dagen om 9.00 uur, de junioren A om 12.00 uur en de Neo- senioren om 17.00 uur. De toegang is gratis. Moerkapelle - Het eerste team van Tafeltennisvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle heeft de afgelopen week twee belangrijke overwinningen be haald. Maandag 2 februari speelde het team de inhaalwedstrijd thuis te gen llac 4 uit Gouda en won met 8-2. Hans Smit won drie partijen en Guus van Amerongen en Ad van Heijningen wonnen twee partijen. Ook de dubbel werd gewonnen. Vrijdag 6 februari speelde het team (zonder Hans Smit) tegen Flamingo's 2 uit Gouda. Er werd met 3-7 gewonnen, wat een heel goede prestatie is. Guus en Ad wonnen al hun partijen. Ook werd de dubbel ge wonnen. Door deze resultaten heeft dit team een goede start gemaakt in de voorjaarscompetitie. Het derde team verloor de thuiswed strijd tegen Top 10 uit Haastrecht met 3-7. Anne Duursma, Kassen Srour en Simon Wondergem wonnen alten één partij. De dubbel werd verloren. Het vierde team speelde een uitwed strijd tegen Vriendenschaar 20 uit Gouda. Er werd met 6-4 verloren. Kees de Wilde had een goede avond en won drie partijen. John Meurer won één partij. André Te Paske kon niet tot wi'nst komen. De dubbel werd verlo ren. Team 5 speelde ook een uitwedstrijd tegen Vriendenschaar uit Gouda, maar dan tegen het 27e team. Er werd met 7-3 verloren. Walter Micke, Harm Rodenboog en Adrie wonnen allen één partij. De dubbel werd verloren. Waddinxveen - Deze week verover de Flyers dames 1 vier winstpunten; maandag in de uitwedstrijd tegen Baros en vrijdagavond thuis tegen Westland Stars. ames 1 speelde over het geheel geen al te beste wedstrijd tegen Westland Stars, toch had Flyers in de eerste helft het beste van het spel en kon een kleine voorsprong nemen. Ruststand 24-17. De start van de tweede helft was bijna dramatisch. Het duurde tot in de achtste minuut voordat Flyers kon scoren en onder tussen was de tegenstander op voor sprong gekomen. Hierna pakte Anita van Unen als aanvoerster haar verant woordelijkheid en sleepte haar team leden over het dode punt heen. Te vens groeide zij uit tot beste speelster van het veld en bij het eindsignaal stond een 46-39 overwinning op het bord. Topscoorder: Anita van Unen met 25 punten. De spannendste strijd werd geleverd bij meisjes aspiranten 1 tegen Gras shoppers. De gehele wedstrijd bleven de teams dicht bij elkaar. Flyers nam steeds een kleine voorsprong, maar Grasshoppers kwam telkens terug. Toen Flyers een periode vergat te sco ren kwam de tegenstander zelfs nog op voorsprong, maar de eindsprint van Flyers werd Grasshoppers nood lottig. Uitslag 41-38. Topscoorder: Michelle Kars met 14 punten. Jongens kadetten hoefden wederom geen moeite te doen om een grote overwinning te behalen. Nu werd Lei derdorp op een nederlaag getrak teerd en ook nu waren er de honderd punten. Uitslag 100-53. Topscoorder: Vincent Hageman met 21 punten. Vrijdagavond 13 februari in de Duikel aar om 21.00 uur heren 1 tegen New Stars en zaterdag 14 februari om 1715 uur jongens junioren 1 tegen Jum pers. Door Svlvia van Doornen Moerkapelle - Zaterdagmiddag 7 februari vonden in dorpshuis Op Moer de onderlinge wedstrijden van Gymnastiekvereni ging Tarzan/Jazztar plaats. Na enkele maanden trainen onder leiding van Lien Dullaard en Ingrid Westerman deden alle 86 deelnemers in de leeftijd vanaf 6 tot 15 jaar, hun uiterste best een zo goed mogelijke beoordeling van de jury te krijgen. Het publiek, dat overigens in grote getale aanwezig was, bestond voornamelijk uit ouders, broertjes, zusjes, vriendjes en vrien dinnetjes die vanaf de tribune hun favorieten aanmoedigden. Dit jaarlijks terugkerende evenement van de gymnastiekvere niging werd voor het eerst afgesloten met een kleine demon stratie van de twee jazz-groepen. Na afloop kregen alle deelnemers een diploma. De allerbe sten werden nog eens extra in het zonnetje gezet. Op het erepodium werd de volgende prijzen uitgereikt in de verschillende categorieën: Meisjes A: 1. Frederique Sonneveld, 28.3; 2. Joyce Bakker, 28,2; 3. Marinda Karens, 28.1; Meisjes B: 1. Janine Zuidbroek, 30.8; 2. Danielle Marck, 29.8; 3. Patricia de Vries, 29,3; Meisjes C: 1. Sjouke Hoogma, 32,6; 2. Janine Lindhout, 32.5; 3. Emily van 't Wout, 31.2; 4. Sanne van der Spek, 30.7; Jongens A: 1. Brend Hoogma, 29.5; 2. Roderick Gielisse, 29.4; Jongens B: Daniel van den Hoven, 29.8; 2. Ron Droog, 29.6; Jongens C: 1. Wout Matze, 31.3; 2. Mark Bakker, 30.9; Aspiranten: 1. Carla Matze, 31.0; 2. Trisja van 't Wout, 30.3. De wisselbeker werd uitgereikt aan Sjouke Hoogma.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 9