Boskoopse jeugd reeds in de ban van het carnaval wmm. Bouwvergunning voor nieuwe Passage uitgereikt Start aanleg definitieve ontsluitingsweg Waterrijk Grote belangstelling voor open dag Pieter Maritzgroep Mannen gezocht voor Tulpenzang Klup Waddinxveen zoekt enthousiaste vrijwilligers Lezing Art Nouveau Bijeenkomst Oud Militairen Indiëgangers Nederlandse ChristenVrouwenbond houdt jaarvergadering Bingo-avond voor 55-plussers Bingo in De Boog Zomer- kinder- kledingbeurs Druk weekend in De Tunnel Activiteiten Zuidhonk Hart van Holland/18 februari 1998 pagina 13 Rfl IWaddinxveen - Onder de naam 'Sin- Igers of the Season' worden in Wad- I dinxveen koorprojecten georgani- Iseerd. De koorprojecten zijn bedoeld I voor mensen die niet elke week willen I zingen, maar het wel leuk vinden om léén seizoen aan een project mee te doen. Na twee succesvolle kerstpro- [jecten wordt dit jaar gestart met een I voorjaarsproject genaamd 'Tulpen- Izang'. De deelnemers zingen op mu ziek in uiteenlopende stijlen met het I thema 'voorjaar/vrijheid'. Zo combi neren ze bijvoorbeeld een Duits re- naissance-iiedje, een musical-liedje, ander klassieke liedjes en het ijzer- sterke volkslied 'Tulpen uit Amster dam'. Alle muziek wordt vierstemmig gezongen, zonder muzikale begelei ding. Het project bestaat uit tien bij eenkomsten in Waddinxveen op de woensdagavond en twee of drie op tredens. Evelien ten Cate heeft de muzikale leiding. De deelnemers krij gen het repertoire op muziekschrift en op cassette. Het is niet nodig dat men noten kan lezen. De eerste bijeen komst is op woensdag 4 maart. Er is plaats voor ongeveer vijf deelnemers per stemgroep (bas, tenor, alt en so praan). De organisatie is nog op zoek naar mannen die graag zingen. Voor meer informatie: Annet ter Huurne, telefoon 0182-631524. Door Sylvia van Doornen Boskoop - Om een uur of acht was iedereen binnen en kon het feest alvast beginnen! Voor de Boskoopse carnavalsvereniging 'De Krooshappers' ging J namelijk afgelopen vrijdagavond 13 februari het carnaval voorde jeugd van start. Een beetje vroeg weliswaar, maar voor het komende carnavalsweekend hebben 'De Krooshappers al zo'n overvol programma, dat zij besloten het feest een weekje eerder in te luiden. In De Rozenburcht werd afgelopen vrijdagavond het discocarnaval voor jongeren van 10 tot 15 jaar gehouden en het werd weer een bijzonder gezellige en kleurrijke boel. Martijn Moerings, deze dagen beter bekend als prins Stiekie, en de charmante Kirsten Plugge betraden de feestzaal in een kikkerkostuum alvorens zij werden onthuld als de nieuwe jeugdprins en hofdame. Waddinxveen De Stichting voor Gespecialiseerd Vormings- en Ontspan ningswerk ?De Klup? in de regio Midden-Holland, organiseert dagelijks activiteiten voor mensen met een verstandelijke handicap. Zo zijn er verschillende sport- en hobbyclubs, sociëteiten, vormingscursussen en worden er feesten, vakanties en vakantiedagactiviteiten georganiseerd. De meeste van deze activiteiten vinden plaats in het eigen clubhuis ?De Kluphoeve? aan de Boemendaalseweg 68 in Gouda. deze activiteiten worden door vrijwil ligers georganiseerd en begeleid, daarbij ondersteund door de be roepskrachten van De Klup. Ter aanvulling van het bestaande en thousiaste team vrijwilligers, zoekt De Klup mensen die gemotiveerd zijn en die het leuk vinden om met ande ren om te gaan. Ervaring is niet ver eist, maar wel doortastendheid en verantwoordelijkheidsgevoel. Belangstellenden kunnen tijdens kan tooruren contact opnemen met de Kluphoeve, telefoonnummer 0182- 527566 9maandag tot en met woens dag) en vragen naar Laura Damen. Sinds vijf jaar heeft De Klup ook activi teiten in Waddinxveen. Eens per twee weken wordt er op zondagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur een clubmid dag georganiseerd die plaatsvindt in wijkgebouw Het Zuidhonk in Wad dinxveen. Door de toenemende vraag naar activiteiten, zal De Klup er in de nabije toekomst naar streven om we kelijks deze clubmiddag te gaan draaien. Klup Waddinxveen heeft een zeer ge varieerd programma. Naast de crea tieve- en spelletjesmiddagen, worden er ook playbackshows, buitenactivi teiten en feestmiddagen gehouden. Al Waddinxveen- Wethouder Hielema van de gemeente Waddinxveen heeft op woensdag 11 februari de bouwver gunning voorde Nieuwe Passage uitge reikt aan de Passagecombinatie Wad dinxveen. Voor wethouder Hielema betekende het moment van overdracht van de bouwvergunning een einde aan vele uren overleg en een grote persoon lijke inzet voor het realiseren van een winkelhart in Waddinxveen. Namens deze combinatie waren aanwezig de heren In 't Veld, Van Middelkoop en Persey en de gemeente werd naast wet houder Hielema vertegenwoordigd door wethouder Neele en burgemeester Jonkman. Nu de vergunning is verleend kan een begin worden gemaakt met de aanbestedingen voor de bouw zodat naar verwachting in mei de eerste paal ten behoeve van het project de grond in kan gaan. Op dezelfde dag is het verlenen van de bouwvergunning openbaar ge maakt. Daarmee is de termijn van zes weken gestart voor het indienen van een bezwaarschrift tegen deze bouw vergunning. Indien geen bezwaren worden ingediend, is de bouwvergun ning onherroepelijk. Alle indieners van een bedenkschrift ontvangen een brief waarin staat meegedeeld dat de bouwvergunning wordt verleend. In indienen van een bezwaarschrift Waddinxveen-Donderdag 19februari zal Claudia Thunnissen een dia/lezing houden in de zaal van de Immanuël- kerk. Claudia Thunnissen studeerde kunst geschiedenis aan de Rijksuniversiteit in Leiden en is freelance kunsthistori ca en restauratrice. Zij was werkzaam in het Leids Academisch Historisch Museum en docente aan de Academie van Beeldende Kunsten in Rotterdam en bij de Stichting ter bevordering van de kennis van de Nederlandse Bouwkunst en bij het Kunsthistorisch Centrum in Amsterdam. Ze was redacteur en co-auteur van het verzamelwerk 'Tussen Kunst en Kitsch' en hoofdredacteur van het blad 'Antiek'. Sinds een aantal jaren heeft ze zich, naast kunst- en cultuur historische projecten, verdiept in het restaurantievak. Aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij. Regio - Op dinsdag 24 februari houdt de Vereniging van Oud-Militairen In diëgangers (VOMI) haar jaarlijkse ontmoetingsdag in de regio. Deze ont moetingsdag wordt gehouden in ge bouw De Bron in Alphen aan den Rijn aan de Troubadourweg 2. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur. Ook niet-leden zijn welkom. De belangrijkste doelstelling van de vereniging is het behartigen van de ideële, materiële en immateriële be langen van de oud-militairen die in Indonesië gediend hebben. Tijdens deze middag kunnen onder linge contacten weer eens worden aangehaald. Er wordt een film ver toond over een rondreis door Indone sië, voornamelijk Sumatra en Java. In de pauze wordt een verloting ge houden, ter bestrijding van de kosten. Voor meer informatie kan men bellen: 0172-213524, 0172-474483 of 0182- 630264. is i tegen de bouwvergunning moet bin nen zes weken na de openbare be kendmaking. Het bezwaarschrift moet worden ingediend bij het Colle ge van burgemeester en wethouders van de gemeente Waddinxveen en is gebaseerd op een procedure in het kader van de Algemene wet bestuurs recht. De commissie voor Bezwaar- en Beroepschriften neemt de be zwaarschriften in behandeling en brengt advies uit aan het college. Het college beslist uiteindelijk. In afwachting van de beslissing op het bezwaarschrift bestaat de mogelijk heid om bij de fungerend president van de arrondissementsrechtbank sector Bestuursrecht te Den Haag een voorlopige voorziening aan te vragen. Indien de rechter dit toekent, bete kent dit veelal schorsing van de ver leende bouwvergunning. Boskoop - Vrijdagmorgen 20 februari om 11.00 uur zal wethouder Andreh van der Kolk het officiële startsein geven voor de aanleg van de definitieve ontsluitingsweg (de entree) van nieuwbouwwijk Waterrijk. Dat doet hij door als eerste de slopershamer te hanteren bij de sloop van het pand Zuidkade 15. Na afloop van de officiële handeling is er een bijeenkomst in café-restaurant De Landbouw aan de Koninginneweg, waar wethouder Van der Kolk het woord zal Boskoop - De NCVB afdeling Boskoop houdt donderdag 19 februari haar jaarvergadering. In De Loods aanvang 20.00 uur. Voor de pauze komen de jaarverslagen en mededelingen aan de orde. Na de pauze wordt de avrnd ingevuld door eigen leden met het thema "Ik hou van Holland en van Boskoop Het gelegenheidstoneel speelt "Boskoop vroeger". Iedereen is welkom. Waddinxveen - Op dinsdag 24 februa ri is er een bingo-avond in het Anne Frank-centrum. De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint om 19.45 uur. De prijs is 4.= voor één plankje of 5.= voor twee plankjes voor zeven ronden. Iedereen is welkom aan het Jan van Bijnenpad 1. Waddinxveen - Op vrijdag 20 februari wordt er in buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaand 2 een bingo gehouden. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom. Waddinxveen - Op maandag 2 en dins dag 3 maart wordt in Het Zuidhonk een zomerkinderkledingbeurs gehou den. Het is de bedoeling dat men kinderkleding kan kopen en verkopen van maar 92 tot en met 182. De zomer kleding moet schoon, heel en eigen tijds zijn. Met de opbrengst van de kinder-kinderkledingbeurzen zijn twee Foster Parentskinderen geadop teerd. In Het Zuidhonk is een informa tiemap over deze kinderen beschik baar. BINGO GAAT NIET DOOR De in het programmaboekje van de Stichting Wijkwerk De Zuidpias aan gekondigde Bingo-avond van zater dag 28 februari gaat vanwege de voor jaarsvakantie niet door. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds E. Brink. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds 4 de Moor; 17.00 uur sow Imm.kerk Herv. Immanuel 10.00 uur ds H. Onstein, Amsterdam; 17.00 uur ds PA.C. Bongers. Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 18.30 uur ds H.W. v-d. Brink, Den Haag. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds D.C. Peters, Alphen a/d Rijn. Herv. gem. 9.30 uur ds C. Snoei, jcherpenzeel; 18.30 uur ds R. de Keuver. He Stek 9.30uurds J.A. vHooijdonk. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Lange- [aar; 17.00 uur ds J.A. v. Hooijdonk. Lhr. Geref. kerk 9.30 en 17.30 uur ds 0A. den Hertog, Apeldoorn. Onristengem. "Bethel" 9.30 uur Ste den Marilyn Hill. Boskoop - Op vrijdag 20 februari is er een 'Goud van Oud'-avond in De Tun nel. Er zal muziek te horen zijn van onder andere Queen, Rolling Stones, Earth Fire, Golden Earing enzo voort. De avond is bedoeld voor jong en oud. Aanvang 22.00 uur, entree ƒ5,- Op zaterdag 21 februari wordt een bierfeest gehouden. Zaal open 22.00 uur, entree 2,50. Waddinxveen - Op zondagmiddag 22 februari wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk een soos gehouden voor verstandelijk gehandicapten. Op deze middag worden spelletjes ge speeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Klaverjassen Op vrijdagavond 20 februari kan men vrij-klaverjassen (geen competitie). Aanvang 20.00 uur. Door Sylvia van Doornen Waddinxveen - Het waren met name de vele enthousiaste kinderen die even een kijkje kwamen nemen, de leuke activiteiten en niet te vergeten de vroege voorjaarszon, die afgelo pen zaterdag de open dag van Pieter Maritzgroep tot een groot succes maakten. De Waddinxveense scou tinggroep met het clubhuis achter de Mauritslaan 37, had dan ook alles uit de kast gehaald om er een gezellige dag van te maken. De kinderen kon den onder andere worden ge schminkt, zelf poffertjes bakken op de Coleman-branders, levensgroot gan zenbord spelen en een lekker stok- broodje of engeltjes te paard (kaas met spek eromheen) bakken boven het tafelvuur. De bedoeling van dit alles was, een beeld te geven van wat er bij de Pieter Maritzgroep zo al te beleven valt. Dat dit aardig gelukt is, blijkt wel uit het feit dat een aantal enthousiaste jongens zich er meteen al zo thuis voelden, dat zij besloten vanaf de eerstvolgende opkomst van de welpen mee te gaan draaien.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 13