Jaar van het wonen HWZM nu ook in Zevenhuizen Bedrijfsvolleybal Zevenhuizen Giro 50500 Van Ommeren behoudt koppositie Rapidschaak Shantikoor wint geldprijs bij radio West Foto's in het Hart van Holland WORDT Activiteiten -Agenda Hart van Holland/18 februari 1998 pagina 15 -1-' r. Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. "Als je ziet hoe leprapatiënten hier leven, dan weet ie dat het goed is dat de LepraStichiing bestaat. En jaarlijks komen er ruim een half miljoen patiënten bij! Die kunnen met moderne medicijnen gered worden. Voor maar 50 gulden per patiënt. Daarom: help mee lepra te bestrijden. Gééf om iepral" Hansje Bunschoten (KRO), Indonesië - - - - ïifes Zevenhuizen Medische weekenddienst Zevenhuizen - Het jaar 1998 is door de openbare bibliotheken uitgeroepen tot het jaar van het wonen. Alles wat met wonen te maken heeft krijgt dit jaar daarom in de bibliotheek van Zevenhuizen extra aandacht. Ook is het bestand van de bibliotheek met boeken over wonen vernieuwd, recente uitgaven zijn onder meer: Van woonhuis tot droomhuis van H. Slim; Meubels vernieuwen in een weekend van A. Hamilton; Meubelmaken van Roger Holmes; Het nieuwe wonen van Terence Conran; Laura Ashley, kleur in huis van Susan Berry. Maar ook over de onderwerpen gordijnen, gipsornamenten, decoreren in coun- trystijl, effecten met verf, stempelen, paneelschilderen etcetera zijn recentelijk verschillende titels opgenomen in de collectie. Landelijke campagneweek In de landelijke campagneweek van 23 tot en met 28 februari wordt in alle openbare bibliotheken een interieur ontwerp wedstrijd uitgeschreven. De hoofdprijs van die wedstrijd is een bank ter waarde van ƒ2500,Deze bank wordt gewonnen door degene die de mooiste (beneden) verdieping van een huis ontwerpt. De brochure met voorwaarden is te verkrijgen in de bibliotheek. Van wie is deze boekenkast? In Zevenhuizen start vanaf 2 maart een nieuwe activiteit in het kader van het jaar van het wonen. In de jeugd- hoek wordt een extra boekenkast ge plaatst. Aan een aantal prominente mensen uit de Zevenhuizense samen leving is een boekenlijst met een twin tigtal lievelingsboeken gevraagd. Soms vormen de titels van deze boe ken een hint. Elke maand wisselt de inhoud van deze boekenkast en onder het motto 'aan de boekenkast herken je de persoon' wordt aan de bezoe kers van de bibliotheek gevraagd: 'Van wie is deze boekenkast?' Na on geveer drie weken wordt de uitslag bekend gemaakt. Zevenhuizen - Zondag 22 februari worden onder auspiciën van de "Ze ven Muzen" een koffieconcert gege ven door het duo Romanza. Het con cert in de Vrijzinnig Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat 139 begint om 12.30 uur en de toegang is gratis. De koffie staat vanaf 12.15 uur klaar. Het duo Romanza wordt gevormd door Koos van Vliet op de piano en Hanny de Jong op de Cello. Zij zijn sinds 1996 een muzikaal duo. Koos van Vliet studeerde piano bij Frans van Hoek en Elly Salomé. Na het afronden van zijn studie stu deerde hij improvisatie en composi tie bij George Stam. Naast een uitge- breide lespraktijk geeft hij vele con certen. Hanny de Jong studeerde cello bij György Schiffer en Jean Decroos. Na het behalen van haar solistendi ploma legde zij zich toe op het spelen van kamermuziek. Jarenlang maakte zij deel uit van het Miranda-strijk- kwartet, speelde in vele orkesten, trad op in binnen- en buitenland en geeft daarnaast ook nog les. Op het programma van zondag 22 februari staat een serie korte stukjes van de componisten Wenzel, Popper, Haydn, Schubert, Mendelssohn, Fauré, Saint-Saens, Rachmaninoff en Rubinstein. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-631733. Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Donderdag 19 februari: 9.30-11.00 uur Herv. Centr. koffieochtend; spreekster Joke van Sliedrecht over "Geloof en depressiviteit". Zondag 1 maart: 10.30 uur: Vrijzinnig Hervormde Kerk; "Tegen de verdruk king in...", Rev. drs. F.H. Sachs Donderdag 26 en vrijdag 27 maart: Kinderkleding- en speelgoedbeurs t.b.v. Unicef. Plaats en tijd volgen. Zaterdag 14 maart: 20.00 uur: dorpshuis Swanla: V.O.O.-toneel. De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111 koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00. ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster; Fietsen: 1 x per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30,10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; De Zeven Muzen: Zondag 22 febr.: vrijz. herv. kerk 12.30 uur: koffieconcert; Zaterdag 21 maart: 16.00 uur dorpshuis Swanla: voorspeelmiddag piano meerhandig; Zondag22 maart: 12.30 uur vrijz. herv. kerk: koffieconcert; Donderdag2april: 20.00 uur vrijz. herv. kerk: lezing Mattheus Passion; Zaterdag 4 april: 20.00 uur geref. kerk: amateur muziekavond; Maandag 6 april: 18.30 uur: dorpshuis Swanla: ballet op life pianomuziek; Woensdag 8 april: 20.00 uur, bibliotheek: lezing Midas Dekkers; Zaterdag 13 juni: 19.00 uur: dorpshuis Swanla: grote uitvoe ring alle instrumenten. Activiteiten bij 25 jaar Dorpshuis Swanla: woensdag 1 april: kinderen basisschool groep 1 t/m 4: voorstelling Sim Sala Bim; groep 5 t/m 8: spellenmiddag; donderdag 2 april: feestmiddag 50+ers: huisvrouwenorkest Moerkapelle en Viswijvenkoor Zevenhuizen; Thomas- vaer en Pieternel; muziek door en koffiemaaltijd; vrijdag 3 april: jeugd 12 t/m 16 jaar: krachthonk Jan Timmers voor de jeugd vrij toegankelijk daarna disco met de Eva Move your body show "The most Danceable Show in the world:; zaterdag, 4 april: officiële receptie. Zeskamp voor verenigingen, afgewisseld met culturele uitstapjes; slotfeest met grote Caribean Dance- band. Open Huis Historisch Centrum Ons Verleden: op de dinsdagen 31 maart, 26 mei, 28 juli, 29 september en 24 november van 19.00 tot 21.00 uur en op de zaterdagen 28 februari, 25 april, 27 juni, 29 augustus, 31 oktober en 19 december van 13.30 tot 16.00 uur. Vogelvereniging Zang en Kleun Kaarten in het clubgebouw aan de Zuid- plaslaan 20.00 uur: 13 mrt., 10 april (paaskaarten); 24 april. De Vierkap: iedere maandag: 18.30-19.30 uur: playback; Soos: 19.30 uur: 24 febr., 10 mrt; Klaverjassen: 20.00 uur: 26 febr. 6 mrt; Schakel: 20.00 uur: 24 febr.; Moerkapelle: Iedere 2e donderdag: 9.30-11.30 uur: Op Moer: oudërensoos: 12 febr., 12 mrt. 9 april en 14 mei. Met medewerking van Huurdersbe langenorganisatie Waddinxveen/Ze- venhuizen-Moerkapelle, is nu ook in Zevenhuizen een bewonerscommis sie opgericht. Hierdoor hebben de huurders via "Be wonerscommissie Zevenhuizen" mede inspraak in het te volgen beleid van HWZM naar de verhuurder en andere instanties. Deze Bewonerscommissie gaat func tioneren ten behoeve van de huur ders van Woonpartners Midden-Hol land in Zevenhuizen. Middels uitgeschreven verkiezingen hebben vier kandidaten zich verkies baar gesteld, en zijn als zodanig ook gekozen om zitting te nemen in het bestuur. Alle betreffende bewoners zijn hier over geïnformeerd. Geref. kerk 9.30 uur dr D. Bakker; 18.30 uur dra F. Wierdsma, Den Haag Herv. kerk 10.00 uur ds J.B. Kamp, Valkenburg 19.00 uur dsG.J.v Beek Oud Verlaat 10.00 uur ds G.J. v Beek. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds D. Breure, Barneveld; 18.30 uur ds A. Jonker, Barendrecht. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. Zaterdag 21 februari: dokter E.B.C.D. van Vliet, Dorpsstraat 16, Bleiswijk, telefoon 010-5211166. Zondag 22 februari: dokter C.W. Onderwater, Dorpsstraat 196, Ze venhuizen, telefoon 0180-631204. Zevenhuizen - Op initiatief van het bedrijfsleven en de volleybalvereni ging VC Nesselande wordt er in Ze venhuizen voor de negende keer een volleybaltoernooi voor bedrijven ge organiseerd. Het toernooi zal plaats vinden op de zaterdagavonden 16 mei en 6 juni in dorpshuis Swanla. Alle bedrijven met een vestiging in de deelgemeenten Zevenhuizen, Oud Verlaat en Oud-Zevenhuizen (Groe- neweg en Wollefoppenweg) kunnen deelnemen. Aanmelden voor het toernooi kan met het aanmeldingsformulier. Een be drijf met maximaal vier teams in schrijven (bij uitzondering kunnen combinaties van bedrijven gevormd worden). De organisatie streeft naar een zo breed mogelijke vertegen woordiging van bedrijven en zal de inschrijving sluiten bij ongeveer 50 inschrijvingen. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ140,per team. De organisatie van het toernooi gaat er vanuit dat 'gezelligheid' voorop dient te staan en gaat daarom uit van de volgende regels: opgave per team van minimaal acht en maximaal tien personen; ieder teamlid zelf of zijn haar partner moet werkzaam zijn bij het bedrijf waar men voor uitkomt; tijdens het toernooi dient het team in het veld minimaal drie dames op te stellen; de eerste 50 ingeschreven teams, waarvan het inschrijfgeld is ontvangen voor 21 maart, zullen deel nemen aan het toernooi. De inschrij ving sluit op 15 maart. Het eventuele batige saldo zal ten goe de komen aan en nog nader te bepalen instelling of vereniging (50%) en aan de jeugdopleiding van VC Nesselan de. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij: M.C. Zijderhand, De Grutto 10, Zevenhuizen, telefoon 0180-632550 (avonduren). Moerkapelle - Op de derde speeldag van de strijd om het kampioenschap van Moerkapelle Rapidschaak heeft Gerard van Ommeren zijn leidende positie verstevigd. Hij won zijn drie partijen, een 100%-score. De andere schakers met de volle winst waren in deze derde ronde Dick Bac, Hugo van Elteren, Ronald Mandersioot en Ton van Delden. Met nog een ronde te gaan op 27 maart, kan de titel de koploper nog nauwelijks ontgaan. De stand aan kop: 1Gerard van Om meren 45 punten, 2. Dick Bac 37 pun ten, 3-5. Hugo van Elteren, Jesse van Elteren en Ben van Geffen met 33 punten, 6. Wim Vroegindeweij 31 punten, 7. Marcel de Haan 30 punten, 8 en 9. Jacques de Lange en Maarten Vroegindeweij met 29 punten. Het tweede team van schaakvereni ging Moerkapelle bleef ook na de uit wedstrijd tegen Nieuwerkerk aan den IJssel 3 trots de ranglijst aanvoeren met negen matchpunten na vijf wed strijden. De jeugd doet het goed in deze ploeg gezien de overwinningen van Jesse en Hugo van Elteren (bei den met vijf uit vijf topscorer) en Mark van Putten. Verder wonnen nog Jacques de Lange (aan bord 1) en Jan Blok hun partijen. Cees van Vuuren verloor als enige, terwijl Marius van Vuuren en Arie Hoogduijn nuttige remises lieten aantekenen. Teamlei der Marian van Elteren was met deze 6-2 zege uiteraard tevreden. Er reste ren nog twee wedstrijden. Uitslagen jeugd, interne competitie, ronde zeven: Jan van Helden - Kevin Bakker 1-0; Peter van Vuurde - Michiel Rensen 0,5-0,5; Ron Droog - Aart Jan van Vliet 0-1Michael van Eijk - Patrick Stam 0- 1Stefan Rensen - Lieke van der Werff 1-0; Saskia Droog - Jasper Kamp 1-0; Dick de Wild - Pieter Perdijk 1-0; Rob van Helden - Matthias Freeke 0-1; Martijn van der Heijden - Wietse Wig- boidus 1-0; Marius van der Torren - Norman van Rhijn 0,5-0,5; Annemie van der Torren - Ton van Zeumeren 1- 0. De standen bovenaan: Groep 11Jan van Helden, 2. Aart-Jan van Vliet, 3. Pieter van der Werff; Groep 2: 1. Pa trick Stam, 2. Stefan Rensen, 3. Saskia Droog; Groep 3:1. Matthias Freeke, 2. Martijn van der Heijden, 3. Rob van Helden. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079-5932149 (18.00-20.00 uur). Door Gerard Verheijen Zevenhuizen - Radio West stelt in zijn programma "De som van de regio" iedere zondag een prijs van f 1000,- ter beschikking aan een vereniging die binnen een tijdsbestek van drie uur vier vragen juist weet te beantwoor den. Recentelijk viel het Shantikoor uit Zevenhuizen de eer te beurt. En de Shanti's zouden de Shanti's niet ge weest zijn als ze niet ver binnen de daarvoor gestelde tijd de puzzel had den opgelost. Met als enig communi catiemiddel de telefoon hadden ze het, vanuit de woning van een van de leden in Bleiswijk, in vijf kwartier zo gezegd gepiept. De vragen De volgende vier vragen moest het zevental zien op te lossen. Vraag 1 luidde: Wanneer zijn Noord en Zuid Waddinxveen één gemeente gewor den? Vraag 2 was: In welk jaar is in de gemeente Gouderak de grondvervui- ling aan het licht gekomen? Vraag 3 hield in: Hoeveel ronde verlichting sarmaturen bevinden zich in de Pas sage in Den Haag? En vraag 4 tenslotte behelsde: Hoeveel wagens hingen er achter de stoomlocomotief die kort geleden voor de show tussen Utrecht en Den Haag reed? De oplossing Hoe los je nu op zondag via de tele foon een dergelijke, toch zo op het eerste gezicht moeilijke, opgave op. Door simpelweg je gezonde verstand te gebruiken én door je relaties in te schakelen. Wat dat laatste betreft had het koor een goeie aan de leden Ad Visser, van professie gemeentesecre taris van Zevenhuizen-Moerkapelle en Ad Wessels, voorlichter bij dezelf de gemeente. Om te beginnen met vraag 1. Ad Wessels kende de oud archivaris van Waddinxveen. Die werd gebeld met de vraag van: "Joh, jij hebt vast nog wel ergens een oud boekje liggen waar dat instaat". De oud-archivaris had de groep graag ge holpen ware het niet dat zijn hele huis overhoop lag. Hij was namelijk aan het klussen. Ad Visser legde vervol gens de associatie met de heer Van Gent. Misschien wist de thans in Wad dinxveen wonende oud-burgemees- ter van Zevenhuizen de oplossing. Het bleek inderdaad dé gouden greep te zijn. Na raadpleging van wat histo risch materiaal kwam Van Gent met het jaartal 1870. Ook bij vraag 2 bleek de waarde van onze gemeentesecre taris. Hij herinnerde zich nog een oud collega van Gouderak, die toevallig nog thuis was ook. De vervuiling in Gouderak bleek in 1981 aan het licht te zijn gekomen. Bij vraag 3 kwam wederom het fenomeen "relatie" om de hoek kijken. Dirk van der Linden kende in de Passage een winkelier. Gelukkig voor de Shanti's bleek deze bereid met pen en papier een rondje Passage te maken. Al tellende kwam hij uit op 51 ronde armaturen. Ja en wat ligt bij vraag 4 eigenlijk meer in de rede om het spoorwegmuseum in Utrecht te contacten. Daar wist men het antwoord helaas niet, maar wél verwees men de Shanti's door naar Hoogovens. Kijk en daar wist men dat er zes wagens achter de Loc hadden gehangen. En zo hadden de Shanti's dan de f 1000,- in de knip. Overigens ver binnen de tijd die er voor stond. Als dank voor deze geste van radio West hebben de Shanti's aan het eind van de uitzending (uiteraard) nog een van hun zeemansliederen ten gehore gebracht. Besteding De prijs, die door radio West in de vorm van een kado wordt uitbetaald, zal door het koor worden besteed aan een zendmicrofoon.

Hart van Holland | 1998 | | pagina 15